Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Glasriket Cup    Utskriftsdatum  11 april 2016   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  14:52   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 april 2016         
 
 
Gren 1, 200m Medley Damer Öppen, Finaler 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    31.87  1:11.72  1:56.54    2:33.02   
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    33.97  1:12.83  1:58.59    2:36.53   
Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    33.75  1:14.40  2:03.35    2:38.63   
Linnéa Högberg  1999  Kristianstads SLS    33.49  1:13.56  2:03.99    2:39.13   
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim    37.69  1:22.78  2:09.78    2:46.66   
Hanna Olsson  1999  Kristianstads SLS    34.98  1:18.67  2:10.47    2:50.11   
Vendela Augustsson  2000  Växjö Simsällskap    36.71  1:19.29  2:13.52    2:53.91   
Kitty Thai  1998  Kristianstads SLS    39.22  1:26.28  2:15.61    2:56.89   
Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    37.55  1:27.13  2:21.66    3:02.11   
10  Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    36.92  1:22.28  2:18.05    3:04.28   
11  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    41.99  1:29.60  2:22.80    3:06.08   
12  Mina Vukosavljevic  2005  Växjö Simsällskap    47.27  1:37.63  2:32.02    3:18.03   
13  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    46.50  1:41.37  2:37.04    3:24.72   
14  Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap    45.58  1:38.67  2:42.12    3:25.85   
15  Tilda Nyrell  2004  Alvesta Simsällskap    50.73  1:51.59  2:49.28    3:42.84   
Maja Olson  2003  Karlshamns Simklubb            DNS   
Tilde Anderberg-Richard  1999  Föreningen Österlen Sim            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Herrar Öppen, Finaler 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hans Gustafsson  2000  Växjö Simsällskap    31.01  1:07.97  1:53.37    2:27.25   
Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    30.78  1:09.05  1:55.16    2:29.54   
Gabriel Olastuen  1999  Växjö Simsällskap    31.06  1:09.24  1:58.34    2:31.77   
Karol Kucharczyk  2000  Anderstorps Simsällskap    32.06  1:11.73  2:01.69    2:39.67   
Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    44.11  1:35.24  2:29.38    3:23.25   
Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröst Flickor C, Finaler 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            44.29   
Mina Vukosavljevic  2005  Växjö Simsällskap            44.57   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap            45.84   
Linnéa Welinder  2005  Alvesta Simsällskap            47.50   
Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap            47.94   
Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            48.88   
Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap            49.07   
Nina Tornberg  2005  Växjö Simsällskap            49.22   
Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap            49.97   
10  Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb            51.30   
11  Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap            51.55   
12  Nina Gustavsson  2006  Växjö Simsällskap            51.78   
13  Lily Provencher  2005  Växjö Simsällskap            52.61   
14  Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap            53.30   
15  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            53.64   
16  Agnes Abrahamsson  2006  Växjö Simsällskap            53.74   
17  Nora Briskog  2006  Karlshamns Simklubb            53.81   
18  Elsa Merbom  2005  Växjö Simsällskap            55.59   
19  Amelia Hultqvist  2007  Växjö Simsällskap            55.93   
20  Cornelia Odeén  2005  Hvetlanda Simsällskap            55.98   
21  Kajsa Auer  2005  Karlskrona Simsällskap            56.86   
22  Ella Sjö  2006  Växjö Simsällskap            57.10   
23  Emilia Svensson  2005  Alvesta Simsällskap            57.60   
24  Fatima Gadajeva  2005  Växjö Simsällskap            57.92   
25  Ella Herbertsson  2005  Växjö Simsällskap            59.21   
26  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            59.93   
27  Tilda Nilsson  2005  Lönsboda Simsällskap            1:01.85   
28  Nora Athley  2006  Växjö Simsällskap            1:08.53   
29  Tilde Athley  2006  Växjö Simsällskap            1:11.22   
Edit Olofsson  2007  Växjö Simsällskap            DSQ   
Liv Kronqvist  2005  Lönsboda Simsällskap            DSQ   
Meja Nilsson  2007  Alvesta Simsällskap            DSQ   
Siri Lindén  2005  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Bröst Pojkar C, Finaler 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap            41.88   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb            44.77   
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            44.99   
Levente Nagy  2005  Ljungby Simsällskap            48.30   
Vincent Staberg  2006  Ljungby Simsällskap            50.29   
Mattias Jönsson  2006  Växjö Simsällskap            50.69   
Viktor Mattsson  2005  Växjö Simsällskap            51.63   
Theo Ståhle  2006  Växjö Simsällskap            51.77   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap            52.59   
10  Tony Kerman  2005  Anderstorps Simsällskap            54.15   
11  Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb            56.46   
12  Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap            57.05   
13  Albin Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            58.50   
14  Melvin Lundgren  2006  Ljungby Simsällskap            1:02.17   
15  Liam Nilsson  2006  Växjö Simsällskap            1:04.00   
16  Noah Franksson  2006  Ljungby Simsällskap            1:06.17   
Melvin Jingmark  2005  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjäril Damer Öppen, Finaler 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.27   
Madelene Andersson  1991  Växjö Simsällskap            29.61   
Erika Åkesson  2000  Ljungby Simsällskap            29.88   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap            30.36   
Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap            30.63   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap            31.07   
Sandra Lange  1999  Alvesta Simsällskap            31.14   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap            31.18   
Linnea Waldemarsson  1996  Västerviks Simsällskap            31.21   
10  Edith Axelsson-Wiesel  2002  Ljungby Simsällskap            31.22   
10  Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap            31.22   
12  Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap            31.48   
13  Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap            32.34   
14  Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap            32.70   
15  Linnéa Högberg  1999  Kristianstads SLS            33.22   
16  Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap            33.45   
17  Tilde Anderberg-Richard  1999  Föreningen Österlen Sim            33.57   
18  Hanna Olsson  1999  Kristianstads SLS            33.60   
19  Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS            33.64   
20  Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap            33.65   
21  Julia Wickström  2002  Finspångs Simklubb            34.05   
22  Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap            34.21   
23  Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap            34.40   
24  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap            34.42   
25  Emma Juneskog  1998  Västerviks Simsällskap            34.52   
26  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap            34.56   
27  Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap            34.66   
28  Nicolina Ebers  1993  Växjö Simsällskap            34.70   
29  Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap            34.84   
30  Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap            34.93   
31  Sarah Palmgren  2001  Karlskrona Simsällskap            35.08   
32  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap            35.22   
33  Trulsa Holm  2001  Karlskrona Simsällskap            35.72   
34  Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap            35.84   
35  Lovisa Hjelmberg  2002  Växjö Simsällskap            36.53   
36  Kitty Thai  1998  Kristianstads SLS            36.63   
37  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            36.66   
38  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap            36.73   
39  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap            36.82   
40  Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb            36.83   
41  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb            36.85   
42  Klara Wester  2001  Västerviks Simsällskap            36.94   
43  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap            37.71   
44  Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap            37.92   
45  Nellie Briskog  2001  Karlshamns Simklubb            38.06   
46  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap            38.09   
47  Astrid Nyblom  2002  Karlskrona Simsällskap            38.11   
48  Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap            38.29   
49  Linnéa Sjödahl  2000  Ljungby Simsällskap            38.45   
50  Tove Lindén  2002  Karlskrona Simsällskap            38.56   
51  Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap            38.71   
52  Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap            39.10   
53  Emelie Hejdeström  2000  Finspångs Simklubb            39.47   
54  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap            39.90   
55  Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap            40.06   
56  Aimée Estrada Hermansson  2003  Växjö Simsällskap            40.17   
57  Ellinor Henriksson  2003  Karlskrona Simsällskap            40.51   
58  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap            40.71   
59  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            40.75   
60  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap            41.37   
61  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap            41.58   
62  Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap            41.67   
63  Wilma Haglund  2002  Älmhults Simsällskap            41.74   
64  Tindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap            41.97   
65  Isabell Hejdeström  2003  Finspångs Simklubb            42.16   
66  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap            42.17   
67  Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap            42.19   
67  Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap            42.19   
69  Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsällskap            42.36   
70  Filippa Hansson  2004  Karlskrona Simsällskap            43.07   
71  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap            43.11   
72  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap            43.20   
73  Tufva Alexandersson  2002  Karlskrona Simsällskap            43.53   
74  Julia van der Poel  2003  Älmhults Simsällskap            44.44   
75  Alicia Gunnebrant  2002  Kalmar Simsällskap            46.19   
76  Madicken Odeén  2003  Hvetlanda Simsällskap            46.77   
77  Matilda Lundström  2001  Karlskrona Simsällskap            47.20   
78  Agnes Bondesson-Crene  2002  Ljungby Simsällskap            47.88   
79  Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            48.00   
80  Molly Bäckström  2004  Växjö Simsällskap            48.15   
81  Linnea Bergman  2003  Ljungby Simsällskap            49.49   
82  Isabella Larsson  2002  Ljungby Simsällskap            50.08   
83  Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap            50.43   
84  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap            51.11   
85  Frida Engvall  2004  Växjö Simsällskap            52.41   
86  Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap            54.17   
87  Selma Damkilde  2004  Växjö Simsällskap            54.82   
88  Agnes Sjö  2004  Växjö Simsällskap            58.24   
89  Alice Hässlebro  2004  Växjö Simsällskap            58.54   
Auste Ziuznyte  2001  Karlshamns Simklubb            DNS   
Elsa Haglund  2004  Älmhults Simsällskap            DNS   
Ida Karlsson  2002  Karlshamns Simklubb            DNS   
Maja Olson  2003  Karlshamns Simklubb            DNS   
Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjäril Herrar Öppen, Finaler 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap            25.73   
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.16   
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap            26.17   
Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap            26.61   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap            27.44   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap            27.46   
Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap            27.56   
Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap            28.04   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap            28.16   
10  Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap            28.48   
11  Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap            28.76   
12  Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap            28.77   
13  Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap            28.88   
14  Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap            29.48   
15  Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap            29.53   
16  Karol Kucharczyk  2000  Anderstorps Simsällskap            30.49   
17  Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap            30.71   
18  Gabriel Olastuen  1999  Växjö Simsällskap            30.92   
19  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            31.02   
20  Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap            31.05   
21  Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap            31.63   
22  Felix Kelemit  2001  Växjö Simsällskap            31.71   
23  Hans Gustafsson  2000  Växjö Simsällskap            31.72   
24  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap            33.16   
25  Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap            33.48   
26  Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap            33.57   
27  Simon Viksten  1999  Växjö Simsällskap            34.13   
28  Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap            34.17   
29  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap            34.67   
30  Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            34.78   
31  Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap            34.96   
32  Danial Rezaei  2001  Växjö Simsällskap            35.47   
33  Victor Pettersson  1999  Västerviks Simsällskap            35.79   
34  Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap            35.83   
35  Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            36.42   
36  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap            36.54   
37  Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap            36.75   
38  Gösta Björn  2003  Växjö Simsällskap            37.24   
39  William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            38.70   
40  Caspian Samuelsson  2004  Växjö Simsällskap            39.30   
41  Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap            40.78   
42  Isac Lennartsson  2004  Ljungby Simsällskap            42.22   
43  Andreas Åström  2003  Växjö Simsällskap            42.35   
44  Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap            44.27   
45  Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            45.10   
46  Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap            45.16   
47  Levente Nagy  2005  Ljungby Simsällskap            47.43   
48  Gustav Karlsson  2002  Ljungby Simsällskap            47.78   
49  Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap            49.69   
50  Fabian Kelemit  2004  Växjö Simsällskap            51.52   
Hugo Hermansson  2004  Växjö Simsällskap            DSQ   
Noah Franksson  2006  Ljungby Simsällskap            DSQ   
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            DSQ   
Vincent Staberg  2006  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Bröst Flickor B, Finaler 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    38.28        1:22.55   
Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb    40.61        1:27.38   
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim    41.96        1:28.50   
Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap    41.87        1:28.68   
Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    41.71        1:29.03   
Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap    42.19        1:30.42   
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    43.20        1:31.45   
Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    44.30        1:34.38   
Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    45.35        1:34.72   
10  Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap    45.09        1:37.53   
11  Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    46.24        1:38.02   
12  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap    46.24        1:38.03   
13  Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap    46.60        1:38.04   
14  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap    45.28        1:38.52   
15  Julia van der Poel  2003  Älmhults Simsällskap    46.42        1:39.68   
16  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    46.87        1:40.33   
17  Tindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap    48.12        1:41.01   
18  Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap    48.60        1:41.97   
19  Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsällskap    47.76        1:42.36   
20  Tilda Sekander  2004  Lönsboda Simsällskap    47.52        1:42.43   
21  Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap    48.14        1:43.72   
22  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    48.40        1:44.23   
23  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    49.30        1:44.39   
24  Filippa Hansson  2004  Karlskrona Simsällskap    49.17        1:44.73   
25  Linnea Bergman  2003  Ljungby Simsällskap    48.77        1:44.78   
26  Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap    49.99        1:45.69   
27  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap    50.49        1:47.59   
28  Julia Lindgren  2004  Finspångs Simklubb    51.07        1:49.50   
29  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap    50.53        1:49.84   
30  Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb    51.51        1:51.69   
31  Ellinor Henriksson  2003  Karlskrona Simsällskap    52.15        1:52.20   
32  Tilda Nyrell  2004  Alvesta Simsällskap    54.07        1:53.44   
33  Agnes Sjö  2004  Växjö Simsällskap    53.03        1:54.98   
34  Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap    54.90        1:55.24   
35  Victoria Wernersson  2004  Växjö Simsällskap    55.10        1:58.42   
36  Selma Damkilde  2004  Växjö Simsällskap    55.64        1:59.31   
37  Emmy Dyrkell  2004  Finspångs Simklubb    57.47        2:01.97   
38  Nicole Sandebäck  2003  Kalmar Simsällskap    56.77        2:02.70   
39  Alice Hässlebro  2004  Växjö Simsällskap    58.50        2:04.43   
40  Amanda Wärn  2004  Finspångs Simklubb    1:01.74        2:13.97   
41  Agnes Eriksson  2004  Växjö Simsällskap    1:03.19        2:20.74   
Maja Olson  2003  Karlshamns Simklubb            DNS   
Amina Sabotic  2003  Föreningen Österlen Sim            DNF   
Ida Svensson  2003  Älmhults Simsällskap            DNF   
Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
Frida Engvall  2004  Växjö Simsällskap            DSQ   
Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Matilda Sander  2004  Växjö Simsällskap            DSQ   
Molly Bäckström  2004  Växjö Simsällskap            DSQ   
Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Bröst Pojkar B, Finaler 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    42.86        1:31.28   
Gösta Björn  2003  Växjö Simsällskap    45.22        1:37.85   
Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap    46.70        1:38.70   
Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap    46.91        1:38.84   
Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap    47.22        1:41.20   
Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    46.54        1:44.20   
Caspian Samuelsson  2004  Växjö Simsällskap    49.83        1:46.68   
Hugo Hermansson  2004  Växjö Simsällskap    51.64        1:47.23   
Andreas Åström  2003  Växjö Simsällskap    51.07        1:50.51   
10  Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    53.12        1:56.66   
11  Isac Lennartsson  2004  Ljungby Simsällskap    55.09        1:56.78   
12  Fabian Kelemit  2004  Växjö Simsällskap    55.14        1:56.84   
13  Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap    59.79        2:05.36   
Dominik Stefanovic  2003  Finspångs Simklubb            DSQ   
Linus Kling  2004  Växjö Simsällskap            DSQ   
Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Bröst Damer Öppen, Finaler 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.63        1:15.40   
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    36.17        1:16.39   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    36.93        1:16.54   
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Ljungby Simsällskap    36.64        1:18.00   
Hanna Nilsson  1996  Kristianstads SLS    37.96        1:23.07   
Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap    39.46        1:23.11   
Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    38.51        1:23.58   
Emma Juneskog  1998  Västerviks Simsällskap    38.80        1:23.91   
Linnea Waldemarsson  1996  Västerviks Simsällskap    39.19        1:24.47   
10  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    40.45        1:25.71   
11  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    41.03        1:28.39   
12  Kitty Thai  1998  Kristianstads SLS    41.64        1:28.89   
13  Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsällskap    42.40        1:29.92   
14  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    43.47        1:31.50   
15  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    44.81        1:34.18   
16  Mina Vukosavljevic  2005  Växjö Simsällskap    47.08        1:38.62   
17  Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    46.18        1:38.70   
18  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    46.07        1:38.97   
19  Emelie Hejdeström  2000  Finspångs Simklubb    47.48        1:40.00   
20  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    48.20        1:43.26   
21  Tindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap    49.45        1:43.52   
22  Tufva Alexandersson  2002  Karlskrona Simsällskap    50.15        1:47.15   
23  Isabella Larsson  2002  Ljungby Simsällskap    51.63        1:50.55   
24  Madicken Odeén  2003  Hvetlanda Simsällskap    52.42        1:50.58   
25  Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap    53.96        1:54.04   
26  Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap    55.22        1:59.05   
27  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    57.57        1:59.10   
28  Liv Kronqvist  2005  Lönsboda Simsällskap    56.84        2:01.41   
29  Tilda Nilsson  2005  Lönsboda Simsällskap    1:02.68        2:13.05   
Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Bröst Herrar Öppen, Finaler 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.31        1:05.37   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    32.52        1:10.21   
Joakim Månsson  2001  Älmhults Simsällskap    38.17        1:22.04   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    39.90        1:25.05   
Simon Viksten  1999  Växjö Simsällskap    38.55        1:26.57   
Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap    42.52        1:30.57   
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    42.78        1:31.73   
Sten Quach  2002  Hvetlanda Simsällskap    44.45        1:35.89   
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    48.79        1:43.96   
10  Vincent Staberg  2006  Ljungby Simsällskap    53.64        1:52.53   
11  Albin Malmberg  2002  Hvetlanda Simsällskap    53.54        1:53.11   
12  Theo Ståhle  2006  Växjö Simsällskap    53.22        1:56.02   
13  Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap    56.88        2:03.86   
Albin Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            DSQ   
David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap            DSQ   
Victor Pettersson  1999  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Flickor C, Finaler 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    41.67        1:27.09   
Nina Tornberg  2005  Växjö Simsällskap    40.78        1:28.32   
Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap    40.65        1:29.51   
Linnéa Welinder  2005  Alvesta Simsällskap    44.95        1:32.77   
Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    44.84        1:34.10   
Mina Vukosavljevic  2005  Växjö Simsällskap    44.74        1:34.19   
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb    41.67        1:35.77   
Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap    45.46        1:36.07   
Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap    47.44        1:38.85   
10  Nora Briskog  2006  Karlshamns Simklubb    49.03        1:42.63   
11  Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap    52.08        1:46.24   
12  Lily Provencher  2005  Växjö Simsällskap    50.41        1:46.36   
13  Cornelia Odeén  2005  Hvetlanda Simsällskap    50.69        1:48.08   
14  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap    1:02.18        1:58.80   
15  Ella Sjö  2006  Växjö Simsällskap    58.13        1:59.66   
16  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    59.69        2:00.93   
Edit Olofsson  2007  Växjö Simsällskap            DSQ   
Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Elsa Merbom  2005  Växjö Simsällskap            DSQ   
Kajsa Auer  2005  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
Nina Gustavsson  2006  Växjö Simsällskap            DSQ   
Siri Lindén  2005  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Pojkar C, Finaler 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap    40.94        1:26.16   
Melvin Jingmark  2005  Anderstorps Simsällskap    41.03        1:30.35   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    42.52        1:30.38   
Levente Nagy  2005  Ljungby Simsällskap    46.25        1:34.65   
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap    45.30        1:37.24   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap    46.18        1:38.31   
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    46.60        1:39.38   
Theo Ståhle  2006  Växjö Simsällskap    48.58        1:41.72   
Mattias Jönsson  2006  Växjö Simsällskap    50.46        1:42.98   
10  Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb    50.81        1:45.04   
11  Vincent Staberg  2006  Ljungby Simsällskap    53.74        1:45.91   
12  Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap    48.67        1:46.32   
13  Albin Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    52.95        1:57.50   
14  Tony Kerman  2005  Anderstorps Simsällskap    56.78        1:59.59   
Melvin Lundgren  2006  Ljungby Simsällskap            DSQ   
Noah Franksson  2006  Ljungby Simsällskap            DSQ   
Viktor Mattsson  2005  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Flickor A, Finaler 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    29.79        1:01.82   
Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim    31.17        1:03.45   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    30.61        1:03.59   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    31.20        1:04.44   
Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsällskap    30.77        1:04.50   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    30.67        1:06.19   
Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap    32.21        1:06.75   
Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap    31.68        1:06.85   
Tove Lindén  2002  Karlskrona Simsällskap    32.73        1:08.13   
10  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    32.44        1:08.18   
11  Nellie Briskog  2001  Karlshamns Simklubb    32.77        1:08.30   
12  Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    33.37        1:08.46   
13  Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    32.28        1:08.47   
14  Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap    32.79        1:08.72   
15  Lovisa Hjelmberg  2002  Växjö Simsällskap    33.71        1:10.40   
16  Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    32.63        1:11.47   
17  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    34.84        1:11.65   
18  Edith Axelsson-Wiesel  2002  Ljungby Simsällskap    33.13        1:11.81   
19  Trulsa Holm  2001  Karlskrona Simsällskap    34.35        1:11.83   
20  Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap    34.18        1:12.00   
21  Wilma Haglund  2002  Älmhults Simsällskap    33.94        1:12.21   
22  Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim    34.54        1:12.22   
23  Julia Wickström  2002  Finspångs Simklubb    35.20        1:12.91   
24  Astrid Nyblom  2002  Karlskrona Simsällskap    35.44        1:13.02   
25  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap    35.12        1:13.63   
26  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    35.08        1:13.69   
27  Sarah Palmgren  2001  Karlskrona Simsällskap    34.88        1:13.85   
28  Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    35.06        1:14.46   
29  Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap    34.70        1:14.66   
30  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    34.97        1:15.06   
31  Tufva Alexandersson  2002  Karlskrona Simsällskap    39.39        1:21.86   
32  Nathalie Arvidsson  2002  Kalmar Simsällskap    39.21        1:24.44   
33  Alicia Gunnebrant  2002  Kalmar Simsällskap    40.18        1:24.81   
34  Fanny Franzén  2002  Kalmar Simsällskap    39.48        1:25.05   
35  Ebba Wiesner  2002  Finspångs Simklubb    41.14        1:26.76   
36  Agnes Bondesson-Crene  2002  Ljungby Simsällskap    40.80        1:27.22   
37  Isabella Larsson  2002  Ljungby Simsällskap    43.48        1:31.55   
38  Matilda Lundström  2001  Karlskrona Simsällskap    43.08        1:31.86   
Auste Ziuznyte  2001  Karlshamns Simklubb            DNS   
Ida Karlsson  2002  Karlshamns Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Pojkar A, Finaler 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    27.92        57.58   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    27.87        58.71   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    28.54        59.34   
Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap    29.18        1:02.09   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    29.57        1:02.31   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    29.76        1:02.88   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    30.36        1:03.73   
Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap    30.90        1:04.46   
Joakim Månsson  2001  Älmhults Simsällskap    31.90        1:05.21   
10  Felix Kelemit  2001  Växjö Simsällskap    31.68        1:06.36   
11  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    31.51        1:06.37   
12  Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap    32.57        1:09.50   
13  David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    33.64        1:09.61   
14  Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap    33.02        1:10.62   
15  Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS    33.75        1:11.27   
16  Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    33.71        1:11.36   
17  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    33.82        1:11.49   
18  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    34.02        1:11.63   
19  Danial Rezaei  2001  Växjö Simsällskap    33.83        1:12.68   
20  Gustav Olsson  2002  Kalmar Simsällskap    34.15        1:13.77   
21  Sten Quach  2002  Hvetlanda Simsällskap    36.64        1:16.26   
22  Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    35.78        1:17.45   
23  Daniel Shebalin  2002  Älmhults Simsällskap    40.56        1:24.73   
24  Albin Malmberg  2002  Hvetlanda Simsällskap    40.77        1:25.04   
25  Gustav Karlsson  2002  Ljungby Simsällskap    41.03        1:26.00   
James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            DNS   
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 200m Rygg Damer Öppen, Finaler 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefine Rosengren  2000  Kristianstads SLS    35.27  1:14.37  1:54.35    2:32.32   
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    36.79  1:15.88  1:56.18    2:35.83   
Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap    35.58  1:15.24  1:56.45    2:36.64   
Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    37.54  1:17.41  1:58.33    2:39.71   
Hanna Nilsson  1996  Kristianstads SLS    37.05  1:17.69  1:58.95    2:42.05   
Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsällskap    36.76  1:16.77  1:58.92    2:42.48   
Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    39.14  1:20.58  2:03.19    2:43.84   
Vendela Augustsson  2000  Växjö Simsällskap    37.76  1:18.93  2:02.31    2:45.95   
Sandra Lange  1999  Alvesta Simsällskap    38.25  1:20.28  2:03.21    2:46.27   
10  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    40.12  1:22.87  2:05.92    2:46.98   
11  Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap    38.68  1:21.77  2:06.07    2:49.54   
12  Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap    39.37  1:23.29  2:09.75    2:54.16   
13  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    42.44  1:27.67  2:13.97    2:56.94   
14  Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim    42.44  1:28.21  2:14.07    2:57.70   
15  Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    41.67  1:27.44  2:14.61    3:01.21   
16  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    48.48  1:39.73  2:31.85    3:21.83   
Nellie Briskog  2001  Karlshamns Simklubb            DNS   
Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb            DSQ   
Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 200m Rygg Herrar Öppen, Finaler 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap    31.20  1:04.57  1:37.71    2:12.30   
Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap    31.16  1:04.92  1:39.64    2:14.91   
Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap    29.90  1:04.01  1:39.74    2:16.89   
Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    32.56  1:08.41  1:46.29    2:23.87   
Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap    30.98  1:06.73  1:46.10    2:25.06   
Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap    33.60  1:10.64  1:49.01    2:26.24   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    34.95  1:12.91  1:51.26    2:27.76   
Karol Kucharczyk  2000  Anderstorps Simsällskap    38.08  1:18.87  1:59.97    2:39.69   
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    37.90  1:19.74  2:02.51    2:43.87   
10  David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    38.92  1:22.23  2:05.71    2:47.20   
11  Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    39.26  1:23.49  2:08.90    2:52.82   
12  Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    42.63  1:29.60  2:18.20    3:03.15   
13  Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    45.38  1:34.63  2:25.10    3:13.00   
14  Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap    51.01  3:29.63      3:29.63   
Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap            DNS   
Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap            DSQ   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 4X50m Medley Flickor 13oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlskrona Damer [2003]  2003  Karlskrona Simsällskap            2:25.44   
  Tuva Pålsson  2003      35.11        35.11   
  Sarah Petersson  2003      41.14        1:16.25   
  Siri Lindén  2005      36.78        1:53.03   
  Ellinor Henriksson  2003      32.41        2:25.44   
                     
Vöss Flickor Lag 1  2003  Växjö Simsällskap            2:30.49   
  Sanna Bodsjö  2003      36.57        36.57   
  Tilda Arthursson  2003      45.41        1:21.98   
  Liv Elgaard Fonnesbech  2004      34.11        1:56.09   
  Louise Strand  2005      34.40        2:30.49   
                     
Ljungby SS 1  2005  Ljungby Simsällskap            2:34.94   
  Beatrice Pap  2003      38.50        38.50   
  Jenny Davidsson  2003      42.06        1:20.56   
  Kriszta Vorszak  2003      39.98        2:00.54   
  Sahlina Lundgren  2004      34.40        2:34.94   
                     
Kalmar Sim Damer [2003]  2003  Kalmar Simsällskap            2:39.28   
  Hannah Bondeson  2003      37.32        37.32   
  Tea Winblad  2004      40.39        1:17.71   
  Isabell Lindvall  2003      43.14        2:00.85   
  Viktoria Loo  2004      38.43        2:39.28   
                     
Vöss Flickor Lag 2  2003  Växjö Simsällskap            2:42.58   
  Nina Tornberg  2005      42.23        42.23   
  Mina Vukosavljevic  2005      46.44        1:28.67   
  Alva Wardrum  2003      41.25        2:09.92   
  Aimée Estrada Hermansson  2003      32.66        2:42.58   
                     
Alvesta SS Damer Lag2  2003  Alvesta Simsällskap            2:46.82   
  Tove Gustafsson  2004      39.34        39.34   
  Tilda Nyrell  2004      50.35        1:29.69   
  Ellinor Andersson  2003      41.32        2:11.01   
  Linnéa Welinder  2005      35.81        2:46.82   
                     
Vöss Flickor Lag 4  2003  Växjö Simsällskap            3:07.37   
  Siri Wibert  2004      47.68        47.68   
  Agnes Hildebrand Westerberg  2004      49.78        1:37.46   
  Frida Engvall  2004      52.29        2:29.75   
  Molly Bäckström  2004      37.62        3:07.37   
                     
Lönsboda Damer [2003]  2003  Lönsboda Simsällskap            3:15.54   
  Liv Kronqvist  2005      49.80        49.80   
  Tilda Sekander  2004      48.58        1:38.38   
  Adelina Gummesson  2005      47.23        2:25.61   
  Tilda Nilsson  2005      49.93        3:15.54   
                     
Hultsfred Damer  2005  Hultsfreds Simsällskap            3:22.10   
  Tyra Andersson  2006      1:00.56        1:00.56   
  Ellen Ekström Nelson  2006      58.33        1:58.89   
  Ellen Havskog  2005      39.85        2:38.74   
  Jennifer Bogren  2006      43.36        3:22.10   
                     
10  Vöss Flickor Lag 5  2003  Växjö Simsällskap            3:22.69   
  Alice Hässlebro  2004      48.97        48.97   
  Agnes Sjö  2004      52.59        1:41.56   
  Selma Damkilde  2004      54.71        2:36.27   
  Edit Olofsson  2007      46.42        3:22.69   
                     
Vöss Flickor Lag 3  2003  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
Vöss Flickor Lag 6  2003  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 18, 4X50m Medley Pojkar 13oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vöss Pojkar Lag 1  2003  Växjö Simsällskap            2:27.57   
  Johan Hjelmberg  2005      39.24        39.24   
  Gösta Björn  2003      44.30        1:23.54   
  Anton Strand  2003      33.26        1:56.80   
  Alvin Eriksson  2003      30.77        2:27.57   
                     
Ljungby SS (2005)  2005  Ljungby Simsällskap            2:47.04   
  Levente Nagy  2005      47.18        47.18   
  William Bogren-Karlsson  2005      43.95        1:31.13   
  Isac Lennartsson  2004      40.93        2:12.06   
  Aidan Sagadin  2006      34.98        2:47.04   
                     
Kalmar Sim Herrar [2003]  2003  Kalmar Simsällskap            2:53.71   
  Elliot Asplund  2003      44.78        44.78   
  Rasmus Svensson  2003      45.25        1:30.03   
  Albin Mägiste  2003      47.70        2:17.73   
  Ludvig Asplund  2003      35.98        2:53.71   
                     
Vöss Pojkar Lag 3  2003  Växjö Simsällskap            3:01.66   
  Fabian Kelemit  2004      47.63        47.63   
  Andreas Åström  2003      47.78        1:35.41   
  Theo Ståhle  2006      43.87        2:19.28   
  Viktor Mattsson  2005      42.38        3:01.66   
                     
Vöss Pojkar Lag 4  2003  Växjö Simsällskap            3:12.56   
  Linus Kling  2004      48.04        48.04   
  Mattias Jönsson  2006      52.54        1:40.58   
  Ludvig Hjelmberg  2006      51.08        2:31.66   
  Mircea Gabriel Hristodor  2004      40.90        3:12.56   
                     
Vöss Pojkar Lag 2  2003  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 19, 200m Bröst Damer Öppen, Finaler 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    36.95  1:18.47  2:00.18    2:42.48   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    37.42  1:19.63  2:02.38    2:44.10   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    38.19  1:19.85  2:02.72    2:45.01   
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    38.24  1:20.67  2:03.76    2:45.49   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    39.59  1:24.26  2:10.37    2:56.92   
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Ljungby Simsällskap    39.93  1:25.99  2:13.57    3:00.03   
Emma Juneskog  1998  Västerviks Simsällskap    39.64  1:26.10  2:13.86    3:01.42   
Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    41.17  1:28.86  2:17.06    3:03.97   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    41.99  1:29.86  2:17.60    3:04.29   
10  Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsällskap    43.95  1:33.03  2:22.70    3:10.89   
11  Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    43.53  1:32.64  2:24.67    3:13.80   
12  Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap    44.31  1:35.19  2:27.12    3:16.19   
13  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    42.57  1:33.25  2:25.51    3:17.05   
14  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap    44.26  1:34.67  2:26.72    3:17.54   
15  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    46.13  1:38.70  2:30.15    3:17.80   
16  Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb    44.69  1:36.80  2:29.21    3:19.31   
17  Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    46.11  1:37.23  2:30.21    3:23.26   
18  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    47.54  1:42.07  2:37.95    3:33.33   
19  Matilda Lundström  2001  Karlskrona Simsällskap    50.59  1:49.90  2:49.90    3:48.45   
20  Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap    51.25  1:51.99  2:53.23    3:52.69   
21  Agnes Sjö  2004  Växjö Simsällskap    54.28  1:56.00  2:58.91    4:00.77   
22  Molly Bäckström  2004  Växjö Simsällskap    54.96  1:56.23  2:59.43    4:00.89   
23  Selma Damkilde  2004  Växjö Simsällskap    57.17  2:02.94  3:09.03    4:14.75   
24  Frida Engvall  2004  Växjö Simsällskap    58.52  2:06.50  3:14.00    4:21.16   
Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 200m Bröst Herrar Öppen, Finaler 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.75  1:09.86  1:48.78    2:27.89   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS    40.64  1:27.03  2:13.48    2:57.43   
Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap    38.37  1:24.95  2:15.00    3:06.62   
Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap    41.15  1:29.27  2:19.07    3:08.53   
Karol Kucharczyk  2000  Anderstorps Simsällskap    43.07  1:33.70  2:23.88    3:12.64   
Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap    43.26  1:32.43  2:24.13    3:15.35   
Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    44.44  1:35.72  2:28.16    3:20.00   
Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    44.85  1:36.68  2:29.72    3:20.18   
Dominik Stefanovic  2003  Finspångs Simklubb    46.16  1:38.71  2:33.23    3:25.93   
10  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap    47.69  1:42.42  2:39.42    3:35.72   
11  Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap    50.77  1:47.67  2:45.68    3:43.45   
12  Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    49.72  1:49.84  2:53.43    3:53.43   
13  Linus Kling  2004  Växjö Simsällskap    54.11  1:57.67  3:01.60    4:05.82   
14  Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb    58.91  2:02.49  3:04.82    4:06.46   
Mattias Jönsson  2006  Växjö Simsällskap            DSQ   
Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap            DSQ   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Rygg Flickor A, Finaler 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    33.74        1:09.64   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    34.90        1:10.78   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    34.01        1:10.97   
Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsällskap    35.35        1:14.02   
Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    37.41        1:16.12   
Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap    37.00        1:17.49   
Lovisa Hjelmberg  2002  Växjö Simsällskap    38.00        1:18.14   
Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap    37.77        1:18.75   
Nellie Briskog  2001  Karlshamns Simklubb    38.47        1:19.89   
10  Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap    39.44        1:21.69   
11  Sarah Palmgren  2001  Karlskrona Simsällskap    39.73        1:24.08   
12  Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    40.99        1:25.52   
13  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    41.74        1:25.59   
14  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    42.97        1:27.42   
15  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap    41.82        1:28.12   
16  Astrid Nyblom  2002  Karlskrona Simsällskap    41.93        1:28.35   
17  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    43.78        1:29.72   
18  Fanny Franzén  2002  Kalmar Simsällskap    43.26        1:31.47   
19  Wilma Haglund  2002  Älmhults Simsällskap    44.94        1:31.91   
20  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS    45.46        1:32.15   
21  Nathalie Arvidsson  2002  Kalmar Simsällskap    47.07        1:36.39   
22  Isabella Larsson  2002  Ljungby Simsällskap    50.67        1:42.85   
23  Alicia Gunnebrant  2002  Kalmar Simsällskap    50.40        1:43.90   
24  Agnes Bondesson-Crene  2002  Ljungby Simsällskap    51.52        1:45.36   
Tove Lindén  2002  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Rygg Pojkar A, Finaler 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    31.89        1:05.76   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    31.95        1:05.90   
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    35.34        1:12.70   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    35.93        1:13.42   
Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap    36.14        1:15.22   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    36.40        1:15.54   
Erik Löfsved  2002  Hvetlanda Simsällskap    37.05        1:15.59   
David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    38.07        1:17.75   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    38.32        1:19.22   
10  Joakim Månsson  2001  Älmhults Simsällskap    39.42        1:19.57   
11  Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    39.15        1:20.82   
12  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    39.75        1:21.05   
13  Felix Kelemit  2001  Växjö Simsällskap    39.17        1:21.24   
14  Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap    39.89        1:23.42   
15  Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap    42.09        1:25.88   
16  Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    42.93        1:29.75   
17  Sten Quach  2002  Hvetlanda Simsällskap    45.29        1:30.02   
18  Gustav Karlsson  2002  Ljungby Simsällskap    51.02        1:44.50   
Gustav Olsson  2002  Kalmar Simsällskap            DNF   
Albin Malmberg  2002  Hvetlanda Simsällskap            DSQ   
Danial Rezaei  2001  Växjö Simsällskap            DSQ   
Daniel Shebalin  2002  Älmhults Simsällskap            DSQ   
Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS            DSQ   
James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Frisim Damer Öppen, Finaler 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.00   
Josefin Palm  1991  Växjö Simsällskap            27.67   
Linnéa Högberg  1999  Kristianstads SLS            28.56   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap            28.67   
Linnea Waldemarsson  1996  Västerviks Simsällskap            28.70   
Madelene Andersson  1991  Växjö Simsällskap            28.72   
Erika Åkesson  2000  Ljungby Simsällskap            28.95   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap            28.95   
Tilde Anderberg-Richard  1999  Föreningen Österlen Sim            28.97   
10  Hanna Nilsson  1996  Kristianstads SLS            29.34   
11  Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap            29.49   
12  Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap            29.57   
13  Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap            29.63   
14  Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap            29.65   
15  Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap            29.69   
16  Malin Boström  1974  Karlskrona Simsällskap            29.81   
17  Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS            29.92   
18  Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap            30.06   
19  Nicolina Ebers  1993  Växjö Simsällskap            30.10   
20  Isabelle Odén  2002  Föreningen Österlen Sim            30.15   
21  Sandra Lange  1999  Alvesta Simsällskap            30.21   
22  Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap            30.24   
23  Josefine Rosengren  2000  Kristianstads SLS            30.35   
24  Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap            30.47   
25  Emma Juneskog  1998  Västerviks Simsällskap            30.65   
26  Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap            30.69   
27  Nellie Briskog  2001  Karlshamns Simklubb            30.89   
28  Tove Lindén  2002  Karlskrona Simsällskap            30.96   
29  Hanna Olsson  1999  Kristianstads SLS            31.07   
30  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb            31.20   
31  Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap            31.38   
32  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap            31.48   
33  Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap            31.49   
34  Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap            31.63   
35  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            31.66   
36  Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap            31.67   
37  Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap            31.99   
38  Trulsa Holm  2001  Karlskrona Simsällskap            32.03   
39  Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap            32.35   
40  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap            32.50   
41  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap            32.51   
41  Kitty Thai  1998  Kristianstads SLS            32.51   
43  Vendela Augustsson  2000  Växjö Simsällskap            32.53   
44  Julia Wickström  2002  Finspångs Simklubb            32.59   
45  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap            32.68   
46  Lovisa Hjelmberg  2002  Växjö Simsällskap            32.73   
47  Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap            33.06   
48  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            33.17   
49  Siri Lindén  2005  Karlskrona Simsällskap            33.20   
50  Emelie Hejdeström  2000  Finspångs Simklubb            33.29   
51  Aimée Estrada Hermansson  2003  Växjö Simsällskap            33.34   
52  Linnéa Sjödahl  2000  Ljungby Simsällskap            33.52   
53  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap            33.71   
54  Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            34.00   
55  Astrid Nyblom  2002  Karlskrona Simsällskap            34.01   
56  Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap            34.19   
57  Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap            34.49   
58  Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            34.50   
59  Sarah Palmgren  2001  Karlskrona Simsällskap            34.63   
60  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap            34.74   
61  Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap            34.76   
62  Ellinor Henriksson  2003  Karlskrona Simsällskap            34.80   
63  Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb            34.89   
64  Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap            35.14   
65  Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb            35.20   
66  Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap            35.38   
67  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap            35.39   
68  Tufva Alexandersson  2002  Karlskrona Simsällskap            35.50   
69  Klara Wester  2001  Västerviks Simsällskap            35.58   
70  Linnea Bergman  2003  Ljungby Simsällskap            35.68   
71  Amina Sabotic  2003  Föreningen Österlen Sim            35.91   
72  Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap            35.93   
73  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap            36.50   
74  Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsällskap            36.57   
75  Filippa Hansson  2004  Karlskrona Simsällskap            36.67   
76  Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            37.64   
77  Isabell Hejdeström  2003  Finspångs Simklubb            37.69   
78  Ebba Wiesner  2002  Finspångs Simklubb            37.74   
79  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap            38.32   
80  Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap            38.45   
81  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap            38.56   
82  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap            38.88   
83  Agnes Bondesson-Crene  2002  Ljungby Simsällskap            38.91   
84  Molly Bäckström  2004  Växjö Simsällskap            39.18   
85  Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap            39.49   
86  Julia Lindgren  2004  Finspångs Simklubb            39.97   
87  Matilda Lundström  2001  Karlskrona Simsällskap            40.21   
87  Tilda Sekander  2004  Lönsboda Simsällskap            40.21   
89  Julia van der Poel  2003  Älmhults Simsällskap            40.26   
90  Isabella Larsson  2002  Ljungby Simsällskap            40.43   
91  Nicole Sandebäck  2003  Kalmar Simsällskap            41.47   
92  Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap            41.51   
93  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            42.16   
94  Matilda Sander  2004  Växjö Simsällskap            42.38   
95  Kajsa Auer  2005  Karlskrona Simsällskap            42.50   
96  Liv Kronqvist  2005  Lönsboda Simsällskap            42.86   
97  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap            43.24   
98  Alice Hässlebro  2004  Växjö Simsällskap            44.20   
99  Agnes Sjö  2004  Växjö Simsällskap            44.55   
100  Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            44.80   
101  Selma Damkilde  2004  Växjö Simsällskap            45.87   
102  Emmy Dyrkell  2004  Finspångs Simklubb            46.02   
103  Emilia Svensson  2005  Alvesta Simsällskap            46.95   
104  Frida Engvall  2004  Växjö Simsällskap            47.64   
105  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            48.53   
106  Amanda Wärn  2004  Finspångs Simklubb            49.68   
107  Meja Nilsson  2007  Alvesta Simsällskap            50.89   
108  Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap            51.55   
109  Agnes Eriksson  2004  Växjö Simsällskap            51.95   
110  Tilda Nilsson  2005  Lönsboda Simsällskap            52.59   
111  Victoria Wernersson  2004  Växjö Simsällskap            52.95   
                     
 
Gren 24, 50m Frisim Herrar Öppen, Finaler 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.40   
Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap            24.74   
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap            25.04   
David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap            25.15   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap            25.34   
Oskar Davidsson  1993  Växjö Simsällskap            25.34   
Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap            26.00   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap            26.18   
Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap            26.19   
10  Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap            26.45   
11  Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap            26.59   
12  Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap            26.66   
13  Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap            27.01   
14  Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap            27.06   
15  Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap            27.34   
16  Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap            27.69   
17  Gabriel Olastuen  1999  Växjö Simsällskap            27.70   
18  Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap            27.76   
19  Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap            28.17   
20  Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap            28.31   
21  Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap            28.80   
22  Hans Gustafsson  2000  Växjö Simsällskap            28.94   
23  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            29.31   
24  Karol Kucharczyk  2000  Anderstorps Simsällskap            29.41   
25  Simon Viksten  1999  Växjö Simsällskap            29.56   
26  Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap            29.79   
27  Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap            29.86   
28  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap            30.15   
29  Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            30.56   
30  Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            31.19   
31  Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap            31.21   
32  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap            31.27   
33  Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap            31.38   
34  Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap            31.79   
35  William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            32.06   
36  Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap            32.12   
37  Danial Rezaei  2001  Växjö Simsällskap            32.30   
38  Gustav Olsson  2002  Kalmar Simsällskap            32.32   
39  Sten Quach  2002  Hvetlanda Simsällskap            33.05   
40  Emil Jensen  2003  Kristianstads SLS            34.11   
41  Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            34.52   
42  Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            35.18   
43  Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap            35.49   
44  Melvin Jingmark  2005  Anderstorps Simsällskap            35.83   
45  Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            36.16   
46  Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            37.03   
47  Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap            37.05   
48  Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap            37.14   
49  Albin Malmberg  2002  Hvetlanda Simsällskap            37.15   
50  Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            37.71   
51  Andreas Åström  2003  Växjö Simsällskap            37.86   
52  William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            38.03   
53  Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap            38.24   
54  Gustav Karlsson  2002  Ljungby Simsällskap            38.27   
55  Isac Lennartsson  2004  Ljungby Simsällskap            38.42   
56  Dominik Stefanovic  2003  Finspångs Simklubb            38.50   
57  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap            38.68   
58  Levente Nagy  2005  Ljungby Simsällskap            38.77   
59  Caspian Samuelsson  2004  Växjö Simsällskap            39.26   
60  Fabian Kelemit  2004  Växjö Simsällskap            40.06   
61  Vincent Staberg  2006  Ljungby Simsällskap            40.34   
62  Hugo Hermansson  2004  Växjö Simsällskap            40.74   
63  Noah Franksson  2006  Ljungby Simsällskap            42.51   
64  Linus Kling  2004  Växjö Simsällskap            44.15   
65  Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap            44.59   
66  Melvin Lundgren  2006  Ljungby Simsällskap            48.34   
Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Fjäril Flickor B, Finaler 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    35.07        1:16.92   
Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    35.45        1:19.12   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    37.67        1:20.01   
Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    36.73        1:20.12   
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim    37.89        1:21.36   
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    37.04        1:22.49   
Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    37.99        1:22.72   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    38.12        1:23.41   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    37.27        1:24.90   
10  Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap    37.93        1:25.13   
11  Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb    40.48        1:27.97   
12  Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap    42.07        1:30.91   
13  Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap    43.25        1:39.47   
14  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap    44.98        1:39.62   
15  Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap    43.80        1:39.77   
16  Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap    46.48        1:42.32   
17  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    45.86        1:42.56   
18  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap    46.42        1:48.15   
Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap            DNS   
Julia van der Poel  2003  Älmhults Simsällskap            DSQ   
Linnea Bergman  2003  Ljungby Simsällskap            DSQ   
Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Fjäril Pojkar B, Finaler 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    34.61        1:15.36   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    37.80        1:22.71   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    37.26        1:26.32   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    43.38        1:36.14   
Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap    45.94        1:38.32   
Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap            DSQ   
Isac Lennartsson  2004  Ljungby Simsällskap            DSQ   
Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Fjäril Damer Öppen, Finaler 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
0 år och äldre: Rebecca Diaz-Nilsson (1996) 1:03.52 2016-04-09 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.34        1:03.52  0-999 Åldersgrupp Rekord 
Sandra Lange  1999  Alvesta Simsällskap    31.78        1:07.56   
Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap    32.44        1:09.67   
Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    32.73        1:10.28   
Erika Åkesson  2000  Ljungby Simsällskap    31.79        1:12.00   
Linnea Waldemarsson  1996  Västerviks Simsällskap    32.63        1:12.64   
Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap    34.43        1:13.77   
Linnéa Högberg  1999  Kristianstads SLS    34.52        1:14.04   
Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap    35.28        1:15.53   
10  Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    34.24        1:16.30   
11  Tilde Anderberg-Richard  1999  Föreningen Österlen Sim    34.38        1:16.72   
12  Hanna Olsson  1999  Kristianstads SLS    34.19        1:17.80   
13  Julia Wickström  2002  Finspångs Simklubb    35.78        1:19.61   
14  Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsällskap    37.10        1:22.65   
15  Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    37.34        1:22.69   
16  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    39.24        1:29.32   
17  Matilda Lundström  2001  Karlskrona Simsällskap    51.26        1:52.20   
Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap            DNS   
Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb            DNS   
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 28, 100m Fjäril Herrar Öppen, Finaler 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
0 år och äldre: Linus Wannebro (1995) 57.25 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap    27.78        59.82   
David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap    27.44        1:00.42   
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.17        1:01.50   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    28.72        1:02.64   
Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap    28.88        1:02.68   
Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    29.74        1:03.21   
Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap    29.63        1:04.75   
Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    30.85        1:06.91   
Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap    30.90        1:07.14   
10  Hans Gustafsson  2000  Växjö Simsällskap    31.55        1:08.27   
11  Gabriel Olastuen  1999  Växjö Simsällskap    31.65        1:09.30   
12  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    32.98        1:11.47   
13  Karol Kucharczyk  2000  Anderstorps Simsällskap    33.17        1:11.57   
14  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    36.39        1:20.75   
15  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    36.83        1:23.33   
16  Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    40.21        1:27.81   
Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap            DSQ   
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 50m Fjäril Flickor C, Finaler 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nina Tornberg  2005  Växjö Simsällskap            38.05   
Siri Lindén  2005  Karlskrona Simsällskap            38.16   
Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap            39.10   
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb            40.73   
Mina Vukosavljevic  2005  Växjö Simsällskap            45.39   
Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap            45.62   
Linnéa Welinder  2005  Alvesta Simsällskap            45.74   
Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap            46.28   
Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            47.04   
10  Nora Briskog  2006  Karlshamns Simklubb            48.06   
11  Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap            50.91   
12  Kajsa Auer  2005  Karlskrona Simsällskap            54.58   
13  Nina Gustavsson  2006  Växjö Simsällskap            59.34   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            DNS   
Lily Provencher  2005  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 50m Fjäril Pojkar C, Finaler 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Levente Nagy  2005  Ljungby Simsällskap            41.05   
Melvin Jingmark  2005  Anderstorps Simsällskap            41.31   
Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap            42.80   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap            43.11   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb            43.32   
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            44.47   
Theo Ståhle  2006  Växjö Simsällskap            46.25   
Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap            53.02   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb            56.48   
10  Vincent Staberg  2006  Ljungby Simsällskap            1:01.22   
Noah Franksson  2006  Ljungby Simsällskap            DSQ   
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 31, 200m Medley Flickor A, Finaler 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    33.26  1:13.71  1:55.57    2:31.37   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    33.31  1:12.59  1:58.88    2:34.07   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    34.13  1:14.79  1:58.40    2:34.68   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    34.82  1:16.53  1:59.09    2:36.15   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    33.76  1:18.64  2:07.03    2:47.46   
Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap    36.55  1:19.65  2:09.64    2:48.35   
Lovisa Hjelmberg  2002  Växjö Simsällskap    37.18  1:19.67  2:09.97    2:48.83   
Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    36.28  1:22.35  2:11.74    2:49.34   
Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    37.76  1:23.40  2:12.10    2:52.22   
10  Trulsa Holm  2001  Karlskrona Simsällskap    36.88  1:23.29  2:13.26    2:54.60   
11  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    37.33  1:25.77  2:19.82    3:00.85   
12  Tove Lindén  2002  Karlskrona Simsällskap    41.45  1:29.96  2:23.79    3:01.75   
13  Sarah Palmgren  2001  Karlskrona Simsällskap    36.13  1:21.56  2:18.37    3:02.02   
14  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    38.05  1:25.33  2:20.66    3:03.10   
15  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS    43.55  1:33.70  2:26.53    3:07.23   
16  Wilma Haglund  2002  Älmhults Simsällskap    41.72  1:31.82  2:26.45    3:08.08   
17  Astrid Nyblom  2002  Karlskrona Simsällskap    43.09  1:33.13  2:33.09    3:15.71   
18  Alicia Gunnebrant  2002  Kalmar Simsällskap    49.47  1:44.89  2:42.49    3:30.74   
Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 32, 200m Medley Pojkar A, Finaler 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    30.16  1:07.38  1:48.31    2:21.55   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    30.98  1:10.72  1:51.21    2:29.27   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    32.92  1:17.28  2:01.72    2:40.72   
Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap    36.91  1:20.30  2:09.91    2:44.14   
Erik Löfsved  2002  Hvetlanda Simsällskap    35.00  1:18.57  2:07.17    2:44.78   
Joakim Månsson  2001  Älmhults Simsällskap    35.85  1:21.76  2:08.63    2:47.33   
Felix Kelemit  2001  Växjö Simsällskap    34.25  1:20.05  2:13.51    2:50.78   
Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap    34.76  1:20.11  2:12.21    2:51.18   
Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    34.52  1:18.21  2:10.70    2:51.53   
10  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    37.68  1:22.35  2:13.11    2:52.20   
11  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    41.59  1:24.46  2:15.22    2:52.29   
12  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    35.65  1:18.05  2:18.91    2:57.17   
13  Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap    37.36  1:23.51  2:17.41    2:57.40   
14  Danial Rezaei  2001  Växjö Simsällskap    36.29  1:23.00  2:16.19    2:58.21   
15  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    40.79  1:26.92  2:19.31    2:58.42   
16  David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    38.87  1:23.13  2:16.27    2:58.86   
17  Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS    41.04  1:29.04  2:19.89    3:02.62   
18  Gustav Olsson  2002  Kalmar Simsällskap    39.66  1:28.80  2:20.99    3:07.37   
Daniel Shebalin  2002  Älmhults Simsällskap            DSQ   
Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            DSQ   
Gustav Karlsson  2002  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 4X50m Medley Flickor 14oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Växjös Veteraner Dam  Växjö Simsällskap            2:01.78   
  Madelene Andersson  1991      31.86        31.86   
  Silje Bergström-Tronsmoen  1991      33.41        1:05.27   
  Sara Lind  1991      29.53        1:34.80   
  Josefin Palm  1991      26.98        2:01.78   
                     
Västervik Damer  1996  Västerviks Simsällskap            2:06.39   
  Agnes Wedel  2000      32.41        32.41   
  Thea Ekström  2001      34.73        1:07.14   
  Linnea Waldemarsson  1996      30.98        1:38.12   
  Felicia Claesén  2001      28.27        2:06.39   
                     
Vöss Damer Lag 1  Växjö Simsällskap            2:07.72   
  Julia Landberg  1999      33.38        33.38   
  Clara Örnhem  2002      34.52        1:07.90   
  Saga Bodsjö  2002      30.52        1:38.42   
  Ebba Bergström  2000      29.30        2:07.72   
                     
Ljungby SS  2000  Ljungby Simsällskap            2:07.97   
  Heidi Palencsar  2002      35.15        35.15   
  Edith Axelsson-Wiesel  2002      33.42        1:08.57   
  Erika Åkesson  2000      29.46        1:38.03   
  Ida Persson  2002      29.94        2:07.97   
                     
Ksls Tjejer Lag 1  2002  Kristianstads SLS            2:11.41   
  Hanna Nilsson  1996      34.35        34.35   
  Thilde Lantz  2001      34.88        1:09.23   
  Hanna Olsson  1999      33.80        1:43.03   
  Linnéa Högberg  1999      28.38        2:11.41   
                     
Kalmar Sim 1 Damer 14 Oä  2000  Kalmar Simsällskap            2:13.40   
  Leia Karlsson  2002      34.71        34.71   
  Tilde Wolfgang  2001      36.43        1:11.14   
  Anna Sjölund  2000      31.29        1:42.43   
  Lisa Andersson  2001      30.97        2:13.40   
                     
Ksls Tjejer Lag 2  2002  Kristianstads SLS            2:17.66   
  Josefine Rosengren  2000      33.42        33.42   
  Kitty Thai  1998      39.13        1:12.55   
  Amanda Modig  1999      33.35        1:45.90   
  Michelle Nguyen  2002      31.76        2:17.66   
                     
Alvesta SS Damer Lag 1  2001  Alvesta Simsällskap            2:18.73   
  Lamia Kaltak  2001      33.58        33.58   
  Wilma Åstrand  2002      44.13        1:17.71   
  Sandra Lange  1999      30.66        1:48.37   
  Adna Drincic  2001      30.36        2:18.73   
                     
Vöss Damer Lag 2  Växjö Simsällskap            2:19.10   
  Vendela Augustsson  2000      36.80        36.80   
  Ebba Petersson  1998      37.20        1:14.00   
  Nicolina Ebers  1993      33.76        1:47.76   
  Olivia Hedenfalk  2002      31.34        2:19.10   
                     
10  Österlen Töser  Föreningen Österlen Sim            2:25.45   
  Moa Knutsson  2002      39.76        39.76   
  Amina Sabotic  2003      43.23        1:22.99   
  Tilde Anderberg-Richard  1999      33.02        1:56.01   
  Isabelle Odén  2002      29.44        2:25.45   
                     
11  Karlshamn Damer [1916]  Karlshamns Simklubb            2:27.21   
  Nellie Briskog  2001      37.28        37.28   
  Sigrid Lundström  2003      41.52        1:18.80   
  Isabel Holst Jonsson  2003      37.19        1:55.99   
  Annie Johansson  2002      31.22        2:27.21   
                     
12  Kalmar Sim 2 Damer 14 Oä  2000  Kalmar Simsällskap            2:30.43   
  Ella Wranå  2001      35.95        35.95   
  Anna Hofer  2000      40.61        1:16.56   
  Jenny Fröstberg  2002      37.27        1:53.83   
  Nathalie Arvidsson  2002      36.60        2:30.43   
                     
13  Karlskrona Damer [1995]  1995  Karlskrona Simsällskap            2:35.47   
  Tove Lindén  2002      38.49        38.49   
  Tufva Alexandersson  2002      47.56        1:26.05   
  Sarah Palmgren  2001      35.42        2:01.47   
  Astrid Nyblom  2002      34.00        2:35.47   
                     
Älmhult Damer  2002  Älmhults Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 34, 4X50m Medley Pojkar 14oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Växjös Veteraner Herr  Växjö Simsällskap            1:51.72   
  Oskar Davidsson  1993      28.56        28.56   
  Anton Gustafsson  1986      31.92        1:00.48   
  Martin Robertsen  1988      27.13        1:27.61   
  Filip Christensson  1991      24.11        1:51.72   
                     
Ljungby SS  1995  Ljungby Simsällskap            1:52.67   
  Gergö Nagy  1995      27.62        27.62   
  Benjamin Boros  2000      34.29        1:01.91   
  David Kurilenko  1999      24.89        1:26.80   
  Garri Svensson  2000      25.87        1:52.67   
                     
Västervik Herrar 1  Västerviks Simsällskap            1:52.67   
  Erik Ohlsén  2000      29.98        29.98   
  Edvin Torlakovic  2001      30.89        1:00.87   
  Oscar Sjöblad  1997      26.28        1:27.15   
  Ademir Silic  1998      25.52        1:52.67   
                     
Kalmar Sim 1 Herrar  2000  Kalmar Simsällskap            2:06.35   
  Carl Lingström  2002      35.10        35.10   
  Alexander Loo  2001      35.86        1:10.96   
  Atis Stikáns  1999      28.91        1:39.87   
  Frank Raunio  2000      26.48        2:06.35   
                     
Västervik Herrar 2  Västerviks Simsällskap            2:12.14   
  Jesper Jönsson  2000      32.24        32.24   
  Gustav Ferlin  2000      40.42        1:12.66   
  Felix Öberg  2001      28.78        1:41.44   
  Victor Pettersson  1999      30.70        2:12.14   
                     
Vöss Herrar Lag 3  Växjö Simsällskap            2:15.41   
  Emanuel Tidåsen  2002      34.51        34.51   
  Mats Gadajev  2002      38.09        1:12.60   
  Felix Kelemit  2001      33.47        1:46.07   
  Simon Viksten  1999      29.34        2:15.41   
                     
Ksls Herrar  2001  Kristianstads SLS            2:16.32   
  Harry Petersson  2002      37.77        37.77   
  Ahmed Sadoon  2002      35.36        1:13.13   
  Joel Johnsson  2000      31.61        1:44.74   
  Oliver Pavkovic  2001      31.58        2:16.32   
                     
Kalmar Sim 2 Herrar  2000  Kalmar Simsällskap            2:23.86   
  David Marcusson  2001      37.95        37.95   
  Arvid Johansson  2001      37.85        1:15.80   
  Henrik Pap  2001      35.19        1:50.99   
  Gustav Olsson  2002      32.87        2:23.86   
                     
Älmhult Herrar  1999  Älmhults Simsällskap            2:38.50   
  Daniel Shebalin  2002      51.08        51.08   
  Erik Wiloboken  2002      43.97        1:35.05   
  Joakim Månsson  2001      34.60        2:09.65   
  Johan Wiloboken  1999      28.85        2:38.50   
                     
Vöss Herrar Lag 1  Växjö Simsällskap            DSQ   
  Johan Bergwall  1999      29.63        29.63   
                     
Vöss Herrar Lag 2  Växjö Simsällskap            DSQ   
  Gustav Franzén  2000      31.32        31.32   
                     
                     
 
Gren 35, 100m Medley Damer Öppen, Finaler 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
0 år och äldre: Silje Bergstöm-Tronsmoen (1991) 1:04.93 2013-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.80        1:06.35   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    31.82        1:08.68   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    32.52        1:11.28   
Johanna Johnsson  1997  Växjö Simsällskap    33.41        1:11.38   
Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    32.54        1:11.47   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    34.68        1:12.20   
Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap    32.87        1:12.41   
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Ljungby Simsällskap    34.53        1:12.59   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    35.19        1:12.67   
10  Linnea Waldemarsson  1996  Västerviks Simsällskap    33.62        1:12.95   
11  Tilde Anderberg-Richard  1999  Föreningen Österlen Sim    33.28        1:14.43   
12  Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    35.09        1:14.64   
13  Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    32.80        1:14.67   
14  Linnéa Högberg  1999  Kristianstads SLS    35.00        1:15.03   
15  Hanna Nilsson  1996  Kristianstads SLS    34.09        1:15.08   
16  Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap    35.38        1:15.62   
17  Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    36.62        1:16.14   
18  Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap    34.94        1:16.39   
19  Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    37.19        1:17.17   
20  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    35.63        1:17.40   
21  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    36.73        1:17.50   
22  Hanna Olsson  1999  Kristianstads SLS    35.16        1:18.22  0-999 Åldersgrupp Rekord 
23  Lovisa Hjelmberg  2002  Växjö Simsällskap    36.41        1:18.23   
24  Nicolina Ebers  1993  Växjö Simsällskap    35.64        1:18.48   
25  Vendela Augustsson  2000  Växjö Simsällskap    35.91        1:19.14   
26  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim    37.84        1:19.21   
27  Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap    35.81        1:20.07   
28  Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsällskap    37.35        1:20.16   
29  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    37.86        1:20.18   
30  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    38.91        1:20.20   
31  Kitty Thai  1998  Kristianstads SLS    38.12        1:20.33   
32  Trulsa Holm  2001  Karlskrona Simsällskap    37.79        1:20.54   
33  Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    37.28        1:21.03   
34  Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    37.03        1:21.08   
35  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    36.95        1:21.46   
36  Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    38.06        1:21.51   
37  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    37.86        1:22.06   
38  Nellie Briskog  2001  Karlshamns Simklubb    37.31        1:22.68   
39  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap    36.89        1:22.89   
40  Biborka Nagy  1998  Ljungby Simsällskap    38.64        1:22.93   
41  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    40.06        1:23.02   
42  Julia Wickström  2002  Finspångs Simklubb    38.39        1:23.83   
43  Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    38.74        1:23.88   
44  Emelie Hejdeström  2000  Finspångs Simklubb    38.14        1:24.43   
45  Sarah Palmgren  2001  Karlskrona Simsällskap    37.52        1:24.87   
46  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    38.45        1:25.15   
47  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap    38.19        1:25.18   
48  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    39.91        1:25.24   
49  Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb    39.65        1:25.94   
50  Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    39.19        1:26.19   
51  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS    42.60        1:27.26   
52  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap    41.23        1:28.08   
53  Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap    41.33        1:29.10   
54  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap    42.52        1:29.11   
55  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    40.59        1:29.14   
56  Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap    40.53        1:29.86   
57  Astrid Nyblom  2002  Karlskrona Simsällskap    41.20        1:30.46   
58  Mina Vukosavljevic  2005  Växjö Simsällskap    42.01        1:31.05   
59  Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsällskap    43.04        1:32.10   
60  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    42.18        1:32.20   
61  Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap    40.62        1:32.30   
62  Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap    42.87        1:33.09   
63  Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb    43.00        1:37.23   
64  Molly Bäckström  2004  Växjö Simsällskap    44.79        1:38.57   
65  Isabella Larsson  2002  Ljungby Simsällskap    46.17        1:39.28   
66  Julia Lindgren  2004  Finspångs Simklubb    49.20        1:42.28   
Aimée Estrada Hermansson  2003  Växjö Simsällskap            DNS   
Emilia Ericson  2003  Anderstorps Simsällskap            DNS   
Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb            DNS   
Emmy Dyrkell  2004  Finspångs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 36, 100m Medley Herrar Öppen, Finaler 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
0 år och äldre: Jesper Jonsson (1993) 58.26 2011-04-09 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.96        59.97   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    29.59        1:02.24   
Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap    29.22        1:03.11   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    28.95        1:03.12   
David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap    28.07        1:03.74   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    30.09        1:05.38   
Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap    29.45        1:05.65   
Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap    29.58        1:05.84   
Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    31.20        1:06.63   
10  Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    30.23        1:07.46   
11  Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    30.42        1:07.66   
12  Hans Gustafsson  2000  Växjö Simsällskap    30.83        1:07.75   
13  Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap    30.13        1:08.75   
14  Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    31.44        1:09.07   
15  Gabriel Olastuen  1999  Växjö Simsällskap    31.47        1:10.38   
16  Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS    34.93        1:12.02   
17  Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    34.68        1:12.69   
18  Erik Salomonsson  1998  Ljungby Simsällskap    34.18        1:12.78   
19  Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    34.23        1:13.00   
20  Erik Halldin  1998  Växjö Simsällskap    32.68        1:13.41   
21  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    34.23        1:13.68   
22  Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    34.76        1:13.89   
23  Karol Kucharczyk  2000  Anderstorps Simsällskap    32.78        1:14.35   
24  Felix Kelemit  2001  Växjö Simsällskap    34.02        1:14.89   
25  Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap    35.51        1:14.90   
26  Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap    34.81        1:15.91   
27  Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap    34.14        1:16.55   
28  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    33.26        1:17.70   
29  Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    35.26        1:18.44   
30  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    38.14        1:18.83   
31  Victor Pettersson  1999  Västerviks Simsällskap    35.73        1:18.98   
32  Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    36.18        1:19.04   
33  Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap    35.76        1:19.07   
34  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    37.06        1:19.98   
35  Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    37.30        1:20.62   
36  Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap    36.97        1:20.68   
37  Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim    36.57        1:20.82   
38  David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    37.03        1:21.12   
39  Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap    38.42        1:21.83   
40  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    38.04        1:22.29   
41  Gösta Björn  2003  Växjö Simsällskap    38.46        1:22.56   
42  Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS    39.54        1:23.17   
43  Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    37.05        1:24.44   
44  Simon Viksten  1999  Växjö Simsällskap    40.08        1:25.69   
45  Caspian Samuelsson  2004  Växjö Simsällskap    42.62        1:32.77   
Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap            DNS   
Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap            DNS   
Oskar Löfsved  1999  Växjö Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 37, 50m Frisim Flickor C, Finaler 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
11 år och yngre: Siri Lindén (2005) 35.76 2015-04-09 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Towe Andersson  2005  Ljungby Simsällskap            33.65  0-11 Åldersgrupp Rekord 
Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap            33.70   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            34.34   
Nina Tornberg  2005  Växjö Simsällskap            34.50  0-11 Åldersgrupp Rekord 
Linnéa Welinder  2005  Alvesta Simsällskap            34.91   
Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap            36.75   
Mina Vukosavljevic  2005  Växjö Simsällskap            37.48   
Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            37.60   
Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap            38.47   
10  Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb            39.00   
11  Kajsa Auer  2005  Karlskrona Simsällskap            39.82   
12  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            40.64   
13  Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap            40.82   
14  Cornelia Odeén  2005  Hvetlanda Simsällskap            42.33   
15  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            42.58   
16  Liv Kronqvist  2005  Lönsboda Simsällskap            42.69   
17  Lily Provencher  2005  Växjö Simsällskap            43.65   
18  Nina Gustavsson  2006  Växjö Simsällskap            44.36   
19  Edit Olofsson  2007  Växjö Simsällskap            45.48   
20  Elsa Merbom  2005  Växjö Simsällskap            45.68   
21  Ella Sjö  2006  Växjö Simsällskap            45.77   
22  Amelia Hultqvist  2007  Växjö Simsällskap            46.40   
23  Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap            47.09   
24  Emilia Svensson  2005  Alvesta Simsällskap            48.60   
25  Tilda Nilsson  2005  Lönsboda Simsällskap            49.63   
26  Meja Nilsson  2007  Alvesta Simsällskap            50.87   
27  Agnes Abrahamsson  2006  Växjö Simsällskap            51.24   
28  Smilla Nylander Selin  2007  Växjö Simsällskap            53.20   
Ella Herbertsson  2005  Växjö Simsällskap            DNS   
Nora Briskog  2006  Karlshamns Simklubb            DNS   
Hilma Liljedahl  2006  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
Siri Lindén  2005  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 38, 50m Frisim Pojkar C, Finaler 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
11 år och yngre: Hannes Wrenne (2004) 33.66 2015-04-09 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            34.33   
Melvin Jingmark  2005  Anderstorps Simsällskap            34.77   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap            34.96   
Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap            35.43   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb            35.48   
Levente Nagy  2005  Ljungby Simsällskap            36.57   
Theo Ståhle  2006  Växjö Simsällskap            37.16   
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            38.28   
Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap            38.97   
10  Vincent Staberg  2006  Ljungby Simsällskap            40.33   
11  Viktor Mattsson  2005  Växjö Simsällskap            41.38   
12  Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb            42.99   
13  Melvin Lundgren  2006  Ljungby Simsällskap            44.61   
14  Tony Kerman  2005  Anderstorps Simsällskap            45.56   
15  Liam Nilsson  2006  Växjö Simsällskap            46.93   
16  Albin Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            51.29   
Love Kling  2007  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 39, 50m Rygg Damer Öppen, Finaler 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
0 år och äldre: Lova Andersson 29.76 2014-04-09 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.53   
Madelene Andersson  1991  Växjö Simsällskap            31.25   
Erika Åkesson  2000  Ljungby Simsällskap            32.26   
Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap            32.89   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap            32.95   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap            33.28   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap            33.47   
Josefine Rosengren  2000  Kristianstads SLS            33.47   
Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap            33.90   
10  Hanna Nilsson  1996  Kristianstads SLS            34.07   
11  Tilde Anderberg-Richard  1999  Föreningen Österlen Sim            34.19   
12  Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap            34.26   
13  Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap            34.75   
14  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap            34.99   
15  Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap            35.43   
16  Linnéa Sjödahl  2000  Ljungby Simsällskap            36.22   
17  Vendela Augustsson  2000  Växjö Simsällskap            36.35   
18  Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap            36.42   
19  Lovisa Hjelmberg  2002  Växjö Simsällskap            36.44   
20  Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap            36.95   
21  Tove Lindén  2002  Karlskrona Simsällskap            37.35   
22  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap            37.43   
23  Nellie Briskog  2001  Karlshamns Simklubb            37.45   
24  Emma Juneskog  1998  Västerviks Simsällskap            38.13   
25  Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap            39.15   
26  Julia Wickström  2002  Finspångs Simklubb            39.22   
27  Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap            39.25   
28  Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim            39.51   
29  Sarah Palmgren  2001  Karlskrona Simsällskap            39.74   
30  Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap            39.81   
31  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            39.84   
32  Emelie Hejdeström  2000  Finspångs Simklubb            40.04   
33  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap            40.09   
34  Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap            40.16   
35  Ellinor Henriksson  2003  Karlskrona Simsällskap            40.27   
36  Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap            40.34   
37  Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap            40.42   
38  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap            40.80   
39  Klara Wester  2001  Västerviks Simsällskap            41.62   
40  Amina Sabotic  2003  Föreningen Österlen Sim            41.81   
41  Astrid Nyblom  2002  Karlskrona Simsällskap            41.85   
42  Fanny Franzén  2002  Kalmar Simsällskap            42.40   
43  Tindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap            42.80   
44  Isabell Hejdeström  2003  Finspångs Simklubb            42.95   
45  Ebba Wiesner  2002  Finspångs Simklubb            43.44   
46  Filippa Hansson  2004  Karlskrona Simsällskap            43.75   
47  Nathalie Arvidsson  2002  Kalmar Simsällskap            43.82   
48  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap            45.34   
49  Matilda Lundström  2001  Karlskrona Simsällskap            45.71   
50  Towe Andersson  2005  Ljungby Simsällskap            45.80   
51  Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsällskap            45.83   
52  Elsa Haglund  2004  Älmhults Simsällskap            46.32   
53  Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap            46.45   
54  Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            46.60   
55  Vilma Fransson  2004  Hvetlanda Simsällskap            46.79   
56  Tufva Alexandersson  2002  Karlskrona Simsällskap            47.29   
57  Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap            48.17   
58  Liv Kronqvist  2005  Lönsboda Simsällskap            49.07   
59  Ebba Svensson  2004  Anderstorps Simsällskap            56.06   
Agnes Bondesson-Crene  2002  Ljungby Simsällskap            DNS   
Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap            DNS   
Emilia Ericson  2003  Anderstorps Simsällskap            DNS   
Lova Lundström  2003  Karlskrona Simsällskap            DNS   
Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap            DSQ   
Madicken Odeén  2003  Hvetlanda Simsällskap            DSQ   
Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Nelly Haraldsson  2004  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
Tilda Sekander  2004  Lönsboda Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 40, 50m Rygg Herrar Öppen, Finaler 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
0 år och äldre: Sten-Olof Gustafsson 27.48 2008-04-09 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap            27.66   
Oskar Davidsson  1993  Växjö Simsällskap            28.46   
Oscar Sjöblad  1997  Västerviks Simsällskap            29.11   
Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap            29.55   
Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap            29.67   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap            30.01   
Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap            30.02   
Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap            30.78   
Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap            31.00   
10  Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap            31.57   
11  Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap            31.72   
12  Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap            32.00   
13  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap            32.19   
14  Gabriel Olastuen  1999  Växjö Simsällskap            32.30   
15  Hans Gustafsson  2000  Växjö Simsällskap            33.58   
16  Erik Halldin  1998  Växjö Simsällskap            33.74   
17  Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap            34.65   
18  Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap            35.17   
19  Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap            35.27   
20  Karol Kucharczyk  2000  Anderstorps Simsällskap            35.56   
21  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            36.17   
22  Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap            36.25   
23  David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap            36.30   
24  William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            36.95   
25  Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            37.68   
26  Felix Kelemit  2001  Växjö Simsällskap            38.21   
27  Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap            38.65   
28  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap            38.98   
29  Danial Rezaei  2001  Växjö Simsällskap            39.11   
30  Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            40.01   
31  Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap            40.21   
32  Sten Quach  2002  Hvetlanda Simsällskap            41.21   
33  Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap            41.87   
34  Andreas Åström  2003  Växjö Simsällskap            42.77   
35  Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap            43.04   
36  James Nguyen  2001  Kristianstads SLS            43.23   
37  Pontus Fransson  2003  Hvetlanda Simsällskap            45.31   
38  Caspian Samuelsson  2004  Växjö Simsällskap            45.87   
39  Albin Malmberg  2002  Hvetlanda Simsällskap            45.91   
40  Fabian Kelemit  2004  Växjö Simsällskap            47.81   
41  Emil Arneving  2003  Växjö Simsällskap            48.05   
42  Hugo Hermansson  2004  Växjö Simsällskap            48.48   
43  Filip Nymberg  2003  Växjö Simsällskap            52.36   
44  Melvin Lundgren  2006  Ljungby Simsällskap            54.85   
45  Albin Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            58.76   
Levente Nagy  2005  Ljungby Simsällskap            DNS   
Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap            DNS   
Simon Viksten  1999  Växjö Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 41, 100m Frisim Flickor B, Finaler 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
12 - 13 år: Saga Bodsjö (2002) 1:02.98 2015-04-09 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap    31.31        1:05.64   
Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim    32.50        1:06.93   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    33.17        1:08.46   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    33.16        1:09.43   
Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    33.07        1:09.52   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    33.76        1:10.02   
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    33.87        1:10.64   
Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap    35.69        1:11.75   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    34.97        1:12.36   
10  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    35.84        1:13.13   
11  Aimée Estrada Hermansson  2003  Växjö Simsällskap    34.21        1:14.25   
12  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap    35.51        1:14.27   
13  Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    35.75        1:14.60   
14  Ellinor Henriksson  2003  Karlskrona Simsällskap    35.36        1:15.18   
15  Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb    35.35        1:16.55   
16  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    37.96        1:17.27   
17  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap    36.41        1:17.87   
18  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    36.44        1:18.53   
19  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap    37.04        1:19.00   
20  Amina Sabotic  2003  Föreningen Österlen Sim    38.42        1:19.13   
21  Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap    38.21        1:21.05   
22  Tindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap    38.30        1:21.10   
23  Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap    37.71        1:21.81   
24  Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsällskap    38.45        1:22.38   
25  Madicken Odeén  2003  Hvetlanda Simsällskap    41.48        1:22.68   
26  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap    39.41        1:24.00   
27  Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap    39.03        1:24.54   
28  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    39.90        1:25.02   
29  Linnea Bergman  2003  Ljungby Simsällskap    39.98        1:25.16   
30  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    41.00        1:26.99   
31  Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap    41.74        1:29.03   
32  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap    40.62        1:29.49   
33  Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap    42.30        1:30.67   
34  Molly Bäckström  2004  Växjö Simsällskap    42.91        1:31.45   
35  Julia Lindgren  2004  Finspångs Simklubb    43.39        1:34.13   
36  Nicole Sandebäck  2003  Kalmar Simsällskap    44.23        1:34.16   
37  Ida Svensson  2003  Älmhults Simsällskap    43.89        1:35.02   
38  Vilma Fransson  2004  Hvetlanda Simsällskap    45.87        1:35.43   
39  Liwia Tokarska  2004  Älmhults Simsällskap    44.68        1:35.67   
40  Selma Damkilde  2004  Växjö Simsällskap    45.69        1:37.82   
41  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap    46.65        1:39.11   
42  Alice Hässlebro  2004  Växjö Simsällskap    46.95        1:39.48   
43  Matilda Sander  2004  Växjö Simsällskap    46.52        1:39.59   
44  Agnes Sjö  2004  Växjö Simsällskap    47.68        1:41.74   
45  Alice Björnåker  2004  Hvetlanda Simsällskap    47.78        1:44.47   
46  Emmy Dyrkell  2004  Finspångs Simklubb    48.20        1:45.89   
47  Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap    53.36        1:50.10   
48  Victoria Wernersson  2004  Växjö Simsällskap    49.46        1:51.40   
49  Agnes Eriksson  2004  Växjö Simsällskap    53.07        1:57.48   
Emilia Ericson  2003  Anderstorps Simsällskap            DNS   
Filippa Hansson  2004  Karlskrona Simsällskap            DNS   
Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb            DNS   
Lova Lundström  2003  Karlskrona Simsällskap            DNS   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            DNS   
Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap            DNS   
Tilda Sekander  2004  Lönsboda Simsällskap            DNS   
Amanda Wärn  2004  Finspångs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 42, 100m Frisim Pojkar B, Finaler 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
12 - 13 år: Gustav Stjernholm (2002) 1:02.58 2015-04-09 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    30.54        1:04.78   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    31.90        1:07.68   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    32.23        1:08.16   
Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    33.20        1:08.86   
Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim    33.05        1:09.13   
Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap    34.77        1:11.66   
Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    35.57        1:13.10