Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Ullbergstrofén 2016    Utskriftsdatum  01 maj 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  17:22   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  29 april 2016         
 
 
Gren 2, 4X50m Medley Mixed, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Mass Mix 1 1:53.57 2015-04-24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nkk Mix Lag 1  18  795          1:54.65   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:48.71                 
  Hampus Lovinge  1998      28.28        28.28   
  Anton Jansson  1992      30.04        58.32   
  Rebecca Diaz-Nilsson  1996      28.39        1:26.71   
  Michelle Franzén  1993      27.94        1:54.65   
                     
Nkk Mix Lag 2  14  790          1:54.88   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:51.03                 
  Sara Thunholm  1999      32.26        32.26   
  Marcus Forsgren  1996      29.81        1:02.07   
  Hugo Rydberg  1998      25.08        1:27.15   
  Anna Grundmark  1997      27.73        1:54.88   
                     
SK Laxen Mix  12  778          1:55.50   
  Simklubben Laxen  1:52.41                 
  John Olsson  1995      29.06        29.06   
  Hanna Cederholm  1997      33.18        1:02.24   
  Teodor Widerberg  1998      25.75        1:27.99   
  Tilde Morin  2002      27.51        1:55.50   
                     
Mass Mix 1  10  763          1:56.25   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:57.06                 
  Tor Leander  1999      29.56        29.56   
  Robin Andréasson  1988      30.82        1:00.38   
  Linnéa Lundborg  2000      28.57        1:28.95   
  Tova Olsson  2001      27.30        1:56.25   
                     
Göteborg Mix 1  744          1:57.24   
  Göteborg Sim  1:54.44                 
  Alexander Triantafillou  1997      30.01        30.01   
  Viktoria Reinhold  1996      33.41        1:03.42   
  Miro Torola  1995      27.54        1:30.96   
  Linnéa Bielicz  1994      26.28        1:57.24   
                     
Jönköpings SS  744          1:57.24   
  Jönköpings Simsällskap  2:00.00                 
  Elin Ristl  1999      32.54        32.54   
  Wilma Johansson  2001      35.63        1:08.17   
  Albin Lövgren  1999      25.19        1:33.36   
  Markus Fürst  1996      23.88        1:57.24   
                     
S02 Mix Lag 1  1997  728          1:58.06   
  Simklubben S 02  2:01.10                 
  Ebba Hellström  1992      33.18        33.18   
  Lina Berg  1996      32.98        1:06.16   
  Anton Björck-Teuscher  1993      27.75        1:33.91   
  Elias Gausel  1996      24.15        1:58.06   
                     
Ösa Lag 1  714          1:58.85   
  Örebro Simallians  1:55.75                 
  Isak Meding  1998      28.99        28.99   
  Julia Månsson  2002      34.61        1:03.60   
  Emma Cullberg  2002      30.21        1:33.81   
  Victor Zetterman  1995      25.04        1:58.85   
                     
Ängelholm Mix 1    702          1:59.53   
  Ängelholms Simsällskap  1:56.94                 
  Miranda Ingvarsson  2001      34.04        34.04   
  Daniel Kertes  1999      30.11        1:04.15   
  Oskar Hanstål  1999      26.08        1:30.23   
  Filippa Sundström  2001      29.30        1:59.53   
                     
10  Karlstad Mix  1996    689          2:00.26   
  Karlstads Simsällskap  1:53.98                 
  Elvira Eklund-Ramböl  1997      33.05        33.05   
  August Mathisen  2001      32.74        1:05.79   
  Linnéa Englund  2003      30.01        1:35.80   
  Johan Rydahl  2001      24.46        2:00.26   
                     
11  SK Laxen Mix 2    685          2:00.47   
  Simklubben Laxen  1:55.59                 
  Jonas Ulfskans  1986      29.61        29.61   
  Anna Kubicka  1989      33.75        1:03.36   
  Robin Sandgren  1997      26.86        1:30.22   
  Hanna Wrethander  1999      30.25        2:00.47   
                     
12  Göteborg Mix 2    685          2:00.50   
  Göteborg Sim  1:57.57                 
  Alfhild Kristensson  1999      33.00        33.00   
  Amanda Rutqvist  1991      34.80        1:07.80   
  Alex Phu  2000      28.26        1:36.06   
  Jésus Juan Ruiz Navarro  1995      24.44        2:00.50   
                     
13  Nkk Mix Lag 3    682          2:00.66   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:54.33                 
  Max Engström  2001      29.94        29.94   
  Ella Lindroth  2001      34.80        1:04.74   
  Victor Lovinge  2000      27.42        1:32.16   
  Adina Eriksson  1999      28.50        2:00.66   
                     
14  Kalmar SS Mix 2[1916]    647          2:02.78   
  Kalmar Simsällskap  1:57.16                 
  Miranda Arvidsson  1998      31.22        31.22   
  Anton Arvidsson  2000      33.93        1:05.15   
  Jacob Olsson  1998      28.12        1:33.27   
  Ellen Lindeby  1999      29.51        2:02.78   
                     
15  Kungälv Mix Lag 1    641          2:03.20   
  Kungälvs Simsällskap  2:00.11                 
  Alice Götestam  2001      35.43        35.43   
  Daniel Andersson  1997      30.62        1:06.05   
  Mathias Petrusson  1993      27.47        1:33.52   
  Felicia Thonander  2001      29.68        2:03.20   
                     
16  Mass Mix 2    628          2:04.00   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:57.53                 
  Sebastian Petersson  2000      31.98        31.98   
  Harald Eriksson  2000      33.69        1:05.67   
  Kamelia Gradinarska  2001      30.48        1:36.15   
  Alice Lindhé  1999      27.85        2:04.00   
                     
17  Halden SK Lag 1    611          2:05.15   
  Haldens Svømmeklub  2:01.89                 
  Synne Lauritzen  2001      33.04        33.04   
  Aurora Oseland  2000      36.65        1:09.69   
  Mikkel Lunde Svendsen  1999      28.70        1:38.39   
  Christer Melberg  2001      26.76        2:05.15   
                     
18  Göteborg Mix 3    600          2:05.96   
  Göteborg Sim  1:58.73                 
  Gustav Vallin  2001      31.58        31.58   
  Pär Börjeson  1998      35.59        1:07.17   
  Inez Kristensson  1997      31.41        1:38.58   
  Christin Heina  1996      27.38        2:05.96   
                     
19  Göteborg Mix 4    599          2:05.98   
  Göteborg Sim  2:00.00                 
  Klara Tistrand  2001      34.47        34.47   
  Max Feng  2001      34.22        1:08.69   
  Philip Borgström Bishop  1999      28.65        1:37.34   
  Andrea Reinhold  2001      28.64        2:05.98   
                     
20  Mass Mix 3    593          2:06.40   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  2:00.83                 
  Christopher Jedel  1995      31.39        31.39   
  Alfred Löfgren  1998      34.72        1:06.11   
  Ida Swegmark  2000      29.80        1:35.91   
  Saga Janzén  2002      30.49        2:06.40   
                     
21  S02 Mix Lag 2  1997    588          2:06.75   
  Simklubben S 02  2:05.59                 
  Hanna Gebart  2000      33.60        33.60   
  Philip Bergstedt  1998      35.49        1:09.09   
  Jesper Böhn  1998      29.24        1:38.33   
  Erica Dahlgren  1997      28.42        2:06.75   
                     
22  Kalmar SS Mix [1916]    584          2:07.08   
  Kalmar Simsällskap  2:04.44                 
  Mattias Evaldsson  1997      32.46        32.46   
  Leia Karlsson  2002      36.71        1:09.17   
  Anna Sjölund  2000      32.11        1:41.28   
  Harald Madebrink  1998      25.80        2:07.08   
                     
23  Trollhättan Mix Lag 1    579          2:07.44   
  Trollhättans Simsällskap  2:06.44                 
  Samuel Rudqvist  1999      32.01        32.01   
  Tarek Alhaskir  1997      36.57        1:08.58   
  Klara Hasslin  2001      30.16        1:38.74   
  Olivia Rudqvist  2000      28.70        2:07.44   
                     
24  S 77 Mix Lag 1    569          2:08.16   
  S77 Stenungsund  2:02.11                 
  Marcus Alexandersson  1997      29.73        29.73   
  Alva Back  2002      38.71        1:08.44   
  Linus Holmdahl  2001      30.07        1:38.51   
  Gabriella Milusic  2004      29.65        2:08.16   
                     
25  Karlskrona Mix    567          2:08.31   
  Karlskrona Simsällskap  2:04.81                 
  Sofie Karlsson  2000      33.05        33.05   
  Disa Gladher  2002      38.23        1:11.28   
  Gustav Vallbo  1999      29.29        1:40.57   
  Marcus Barkrot  2002      27.74        2:08.31   
                     
26  Ängelholm Mix    563          2:08.63   
  Ängelholms Simsällskap  2:04.58                 
  Klara Flodmark  2001      35.55        35.55   
  Mattias Andersson  1996      35.51        1:11.06   
  Pontus Jörgensen  1994      28.26        1:39.32   
  Ellen Thunberg  2001      29.31        2:08.63   
                     
27  Ösa Lag 2    562          2:08.70   
  Örebro Simallians  2:03.26                 
  Sandra Rääf  2000      33.55        33.55   
  Sean Johansson  1997      36.15        1:09.70   
  Cornelia Johansson  2003      32.52        1:42.22   
  Tim Baastad  2000      26.48        2:08.70   
                     
28  Nkk Mix Lag 4    558          2:09.00   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:00.71                 
  Josefine Härdelin  2001      33.78        33.78   
  Tilde Malm  1999      37.21        1:10.99   
  Eric Lundström Silke  2003      30.68        1:41.67   
  Axel Eriksson  1998      27.33        2:09.00   
                     
29  SK Stimmet Mix    505          2:13.40   
  SK Stimmet  2:08.19                 
  Robin Johansson  2000      31.14        31.14   
  Therese Baltzarsson  2001      40.17        1:11.31   
  David Schuldt  2002      32.00        1:43.31   
  Klara Stigsson  2001      30.09        2:13.40   
                     
Väsby SS Mix  1996              DSQ   
  Väsby Simsällskap  1:59.99                 
  Samuel Törnqvist  1997      27.36        27.36   
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Linnéa Bielicz (1994) 2:07.08 2015-04-24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erica Dahlgren  1997  738  30.18  1:01.69  1:33.64    2:04.99  0-999 Åldersgrupp Rekord 
  Simklubben S 02  2:04.34                 
                     
Linnéa Bielicz  1994  682  30.10  1:01.82  1:34.16    2:08.32   
  Göteborg Sim  2:01.78                 
                     
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  673  30.41  1:03.25  1:36.21    2:08.89   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:02.82                 
                     
Ida Swegmark  2000  640  30.28  1:03.37  1:37.26    2:11.08   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  2:10.97                 
                     
Michelle Franzén  1993  639  31.15  1:04.02  1:37.57    2:11.11   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:05.15                 
                     
Emilia Christiansen  1999  2.5  631  30.49  1:02.93  1:37.16    2:11.67   
  S71  2:06.20                 
                     
Tova Olsson  2001  2.5  631  30.70  1:03.71  1:37.28    2:11.67   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  2:06.60                 
                     
Emma Dimitriou Sagré  1999  628  30.51  1:04.25  1:38.69    2:11.93   
  Väsby Simsällskap  2:06.50                 
                     
Louise Hjalmarsson  1997    626  30.89  1:04.34  1:38.57    2:12.06   
  Skövde Simsällskap  2:03.12                 
                     
10  Louise Halldén  1998    624  31.11  1:04.20  1:38.24    2:12.18   
  Väsby Simsällskap  2:04.21                 
                     
11  Tove Sparrman  1996    615  30.15  1:03.69  1:38.40    2:12.81   
  Väsby Simsällskap  2:07.66                 
                     
12  Nikki Brockmar  1999    609  31.65  1:05.47  1:40.32    2:13.26   
  Skövde Simsällskap  2:07.29                 
                     
13  Ebba Hellström  1992    601  31.62  1:05.28  1:39.90    2:13.83   
  Simklubben S 02  2:07.18                 
                     
14  Erica Staflund  1999    598  31.47  1:05.50  1:40.32    2:14.05   
  Skövde Simsällskap  2:11.57                 
                     
15  Linnéa Englund  2003    595  30.90  1:05.57  1:40.09    2:14.26   
  Karlstads Simsällskap  2:11.07                 
                     
16  Annie Lätt  2001    590  31.18  1:05.32  1:40.50    2:14.69   
  Trollhättans Simsällskap  2:11.68                 
                     
17  Andrea Reinhold  2001    588  30.06  1:04.16  1:39.39    2:14.79   
  Göteborg Sim  2:09.53                 
                     
18  Wilma Johansson  2001    582  31.01  1:05.35  1:40.72    2:15.28   
  Jönköpings Simsällskap  2:05.49                 
                     
19  Anna Miram  1999    578  31.60  1:06.22  1:41.09    2:15.61   
  Väsby Simsällskap  2:11.81                 
                     
20  Johanna Åberg  1997    570  31.35  1:05.77  1:40.63    2:16.20   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  2:13.32                 
                     
21  Emma Lundgren  2000    569  31.89  1:06.38  1:41.31    2:16.33   
  Skövde Simsällskap  2:11.90                 
                     
22  Filippa Sundström  2001    566  32.19  1:06.57  1:41.76    2:16.52   
  Ängelholms Simsällskap  2:12.44                 
                     
23  Vera Emanuelsson Fransson  2001    553  32.22  1:07.17  1:42.91    2:17.60   
  Skövde Simsällskap  2:18.23                 
                     
24  Matilda Åkesson  1999    550  31.47  1:05.78  1:42.12    2:17.89   
  Ystads Simsällskap  2:13.67                 
                     
25  Moa Karlsson  2002    546  32.23  1:07.08  1:42.50    2:18.17   
  S71  2:15.32                 
                     
26  Elvira Eklund-Ramböl  1997    545  31.83  1:06.84  1:42.76    2:18.28   
  Karlstads Simsällskap  2:09.17                 
                     
27  Elin Lokrantz  2000    540  31.73  1:06.24  1:42.85    2:18.66   
  Trollhättans Simsällskap  2:15.32                 
                     
28  Mellie Wijk  2002    535  32.35  1:08.00  1:44.31    2:19.10   
  Simklubben Laxen  2:16.84                 
                     
29  Elin Ristl  1999    535  32.40  1:07.86  1:44.02    2:19.12   
  Jönköpings Simsällskap  2:13.02                 
                     
30  Angelica Stark  1999    528  31.64  1:06.48  1:43.62    2:19.76   
  Jönköpings Simsällskap  2:13.97                 
                     
31  Olivia Rudqvist  2000    527  31.58  1:06.93  1:43.53    2:19.85   
  Trollhättans Simsällskap  2:12.46                 
                     
32  Julia Bellvik  1996    519  32.59  1:07.14  1:43.96    2:20.50   
  Simklubben S 02  2:09.35                 
                     
33  Anna Grundmark  1997    519  32.03  1:07.74  1:44.85    2:20.55   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:14.35                 
                     
34  Ida Lövgren  2001    516  32.76  1:09.10  1:45.97    2:20.80   
  Skövde Simsällskap  2:13.78                 
                     
35  Ella Simander  2002    516  32.14  1:08.03  1:44.86    2:20.84   
  Ronneby Simsällskap  2:17.58                 
                     
36  Linn Suchomel  2003    515  33.20  1:09.13  1:45.52    2:20.95   
  Skövde Simsällskap  2:20.20                 
                     
37  Emilia Andreasson  1996    513  31.75  1:06.88  1:43.90    2:21.13   
  S71  2:15.19                 
                     
38  Liesel Williamsson  2000    512  32.53  1:09.05  1:45.82    2:21.22   
  Skövde Simsällskap  2:17.89                 
                     
39  Moa Bergstedt  2000    511  32.54  1:08.33  1:44.79    2:21.31   
  Simklubben Laxen  2:17.43                 
                     
40  Ida Widén  2001    504  32.05  1:08.20  1:45.75    2:21.92   
  Höganäs Simsällskap  2:16.70                 
                     
41  Ebba Olsson  2001    504  32.60  1:09.93  1:46.68    2:21.95   
  Mariestads Simsällskap  2:17.15                 
                     
42  Synne Lauritzen  2001    501  32.44  1:08.60  1:46.16    2:22.19   
  Haldens Svømmeklub  2:24.74                 
                     
43  Elin Widén  1998    500  30.83  1:06.31  1:44.38    2:22.27   
  Höganäs Simsällskap  2:20.98                 
                     
44  Trine Forss  2003    498  33.75  1:11.41  1:49.29    2:22.46   
  Skövde Simsällskap  2:23.88                 
                     
45  Wilma Danlid  2000    493  31.76  1:07.81  1:45.85    2:23.00   
  Hvetlanda Simsällskap  2:19.92                 
                     
46  Tilda Ericsson  2002    492  33.25  1:09.04  1:46.61    2:23.09   
  S71  2:24.21                 
                     
47  Linn Kramer  2001    488  32.55  1:09.42  1:46.79    2:23.47   
  Skövde Simsällskap  2:21.10                 
                     
48  Marta Qvirist  1998    487  33.16  1:09.17  1:46.37    2:23.53   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  2:12.75                 
                     
49  Clara Momats  2000    485  32.36  1:08.93  1:46.72    2:23.78   
  Örebro Simallians  2:23.64                 
                     
50  Klara Hasslin  2001    484  32.12  1:09.11  1:47.28    2:23.84   
  Trollhättans Simsällskap  2:19.53                 
                     
51  Emilia Ström  2002    484  32.77  1:09.27  1:47.82    2:23.89   
  Trollhättans Simsällskap  2:19.28                 
                     
52  Agnes Arberg  2001    483  32.52  1:09.63  1:48.06    2:23.91   
  Jönköpings Simsällskap  2:21.09                 
                     
53  Sofie Karlsson  2000    480  31.69  1:08.88  1:47.63    2:24.24   
  Karlskrona Simsällskap  2:23.58                 
                     
54  Johanna de Jonge  2001    479  32.21  1:09.09  1:46.91    2:24.31   
  Göteborg Sim  2:25.46                 
                     
55  Thea Carlsson  2002    479  33.61  1:10.10  1:47.85    2:24.37   
  Varberg Sim  2:20.63                 
                     
56  Matilda Torén  2001    478  33.34  1:09.80  1:46.99    2:24.44   
  Lidköpings Gymnastik o SS  2:19.72                 
                     
57  Hanne Melin Romstad  1999    477  32.97  1:09.80  1:47.35    2:24.55   
  Väsby Simsällskap  2:16.46                 
                     
58  Isabelle Rydahl  2003    476  32.21  1:09.36  1:47.27    2:24.62   
  Karlstads Simsällskap  2:17.47                 
                     
59  Sandra Rääf  2000    475  32.38  1:08.95  1:47.17    2:24.76   
  Örebro Simallians  2:22.06                 
                     
60  Emmy Jämtin  2000    473  32.75  1:09.77  1:47.39    2:24.95   
  Kalmar Simsällskap  2:23.71                 
                     
61  Daniella Fallenhag  2000    473  32.51  1:09.24  1:46.95    2:24.96   
  Göteborg Sim  2:18.69                 
                     
62  Felicia Thonander  2001    469  32.60  1:09.00  1:47.67    2:25.32   
  Kungälvs Simsällskap  2:26.39                 
                     
63  Ida Nederman  2000    469  33.37  1:10.18  1:47.97    2:25.37   
  Örebro Simallians  2:20.87                 
                     
64  Emma Cullberg  2002    461  32.59  1:10.16  1:48.65    2:26.23   
  Örebro Simallians  2:17.28                 
                     
65  Klara Tistrand  2001    460  33.08  1:09.98  1:49.24    2:26.28   
  Göteborg Sim  2:14.94                 
                     
66  Elvira Skogsberg  2001    460  32.89  1:09.77  1:48.47    2:26.30   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  2:21.84                 
                     
67  Linnea Kaldrup  1996    451  32.10  1:09.32  1:48.49    2:27.28   
  Göteborg Sim  2:22.33                 
                     
68  Petronella Johansson  2000    450  33.69  1:10.34  1:48.75    2:27.36   
  Simklubben Laxen  2:19.47                 
                     
69  Klara Flodmark  2001    448  33.51  1:11.27  1:50.54    2:27.62   
  Ängelholms Simsällskap  2:23.87                 
                     
70  Matilda Eni  2002    446  34.41  1:12.59  1:50.98    2:27.78   
  Mariestads Simsällskap  2:22.29                 
                     
71  Alma Sandberg  2002    445  33.53  1:11.26  1:50.54    2:27.89   
  Ängelholms Simsällskap  2:25.83                 
                     
71  Ellen Thunberg  2001    445  33.14  1:11.13  1:50.12    2:27.89   
  Ängelholms Simsällskap  2:20.57                 
                     
73  Solveig Ramallo  1993    445  32.48  1:09.63  1:49.26    2:27.93   
  Karlstads Simsällskap  2:23.04                 
                     
74  Sara Helgesson  2000    442  33.65  1:11.43  1:50.14    2:28.23   
  Skövde Simsällskap  2:25.23                 
                     
75  Elsa Jörstam  2001    441  33.07  1:10.86  1:49.91    2:28.33   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  2:18.95                 
                     
76  Isabelle Asserståhl  2000    441  33.73  1:11.24  1:49.85    2:28.37   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  2:21.29                 
                     
77  Elsa Sellmo  2000    440  32.64  1:10.11  1:48.85    2:28.52   
  Hvetlanda Simsällskap  2:20.84                 
                     
78  Melina Robertson  2001    439  34.02  1:11.99  1:50.83    2:28.59   
  Trollhättans Simsällskap  2:22.02                 
                     
79  Thea Aksmo Svendsby  2003    438  33.88  1:11.02  1:50.49    2:28.67   
  Haldens Svømmeklub  2:26.67                 
                     
80  Klara Stigsson  2001    438  32.90  1:10.46  1:50.35    2:28.76   
  SK Stimmet  2:24.42                 
                     
81  Sissy Olsson  2001    433  34.13  1:11.44  1:51.12    2:29.33   
  Göteborg Sim  2:27.01                 
                     
82  Sofia Henningsson  2004    432  34.95  1:12.81  1:52.70    2:29.37   
  Skövde Simsällskap  2:25.84                 
                     
83  Nora Misund  2003    432  35.16  1:14.02  1:53.39    2:29.44   
  Haldens Svømmeklub  2:26.12                 
                     
84  Oliwia Wierzbowska  2003    431  33.23  1:10.85  1:50.65    2:29.53   
  Göteborg Sim  2:26.67                 
                     
85  Aurora Cartabellotta  1999    429  34.15  1:12.60  1:51.76    2:29.71   
  Simklubben S 02  2:24.87                 
                     
86  Michelle Träff  2002    428  33.70  1:11.96  1:51.44    2:29.88   
  Karlstads Simsällskap  2:24.09                 
                     
87  Linnea Edgren  2002    424  34.11  1:13.20  1:52.60    2:30.31   
  Göteborg Sim  2:24.08                 
                     
88  Frida Oseland  2002    418  34.44  1:13.16  1:52.64    2:31.03   
  Haldens Svømmeklub  2:25.58                 
                     
89  Elin Ljunggren  2000    414  34.52  1:13.26  1:52.62    2:31.57   
  Hvetlanda Simsällskap  2:27.12                 
                     
90  Magdalena Hagsten Skarda  2003    404  34.34  1:12.85  1:53.12    2:32.75   
  Örebro Simallians  2:24.79                 
                     
91  Ronja Berggren  2003    401  35.01  1:13.75  1:53.55    2:33.19   
  Varberg Sim  2:27.07                 
                     
92  Emma Elsius  2000    393  33.90  1:13.09  1:53.63    2:34.16   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  2:25.58                 
                     
93  Andrea Berggren  2000    392  34.30  1:13.45  1:54.55    2:34.27   
  Göteborg Sim  2:25.61                 
                     
94  Clara Balslev  2001    389  32.73  1:11.67  1:53.06    2:34.67   
  Varberg Sim  2:24.02                 
                     
95  Emma Hjort  2000    379  34.21  1:13.26  1:54.70    2:36.03   
  Karlstads Simsällskap  2:26.49                 
                     
Inez Kristensson  1997              DNS   
  Göteborg Sim  2:12.14                 
                     
Linn Rehnberg  1998              DNS   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  2:08.21                 
                     
Emilia Rönningdal  2002              DSQ   
  S71  2:10.23                 
                     
Maja Hedström  2001              DSQ   
  Varberg Sim  2:21.26                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Försök 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Robin Andréasson  1988    740  24.93        51.84   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  48.85                 
                     
Hugo Rydberg  1998    717  25.38        52.41   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  52.25                 
                     
Markus Fürst  1996    676  25.73        53.44   
  Jönköpings Simsällskap  50.33                 
                     
Marcus Forsgren  1996    660  26.39        53.87   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  51.22                 
                     
Samuel Törnqvist  1997    655  26.32        53.99   
  Väsby Simsällskap  51.85                 
                     
Elias Gausel  1996    651  26.38        54.12   
  Simklubben S 02  51.61                 
                     
Johan Hildesson  1992    625  27.27        54.86   
  Kungälvs Simsällskap  53.30                 
                     
Mika Persson  1998    610  26.53        55.31   
  Höganäs Simsällskap  51.33                 
                     
Rickard Berglund  1987    594  26.81        55.79   
  Göteborg Sim                   
                     
10  Anton Björck-Teuscher  1993    590  26.62        55.92   
  Simklubben S 02  55.47                 
                     
11  Christopher Jedel  1995    586  27.51        56.04   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  55.92                 
                     
12  Daniel Andersson  1997    584  26.82        56.10   
  Kungälvs Simsällskap  56.22                 
                     
13  Mathias Petrusson  1993    576  27.14        56.35   
  Kungälvs Simsällskap  54.19                 
                     
14  Aron Qvirist  1998    573  27.30        56.46   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  54.39                 
                     
15  Gustav Frödeberg  1997    566  27.49        56.71   
  Väsby Simsällskap  53.01                 
                     
16  Robin Sandgren  1997    565  27.35        56.72   
  Simklubben Laxen  52.58                 
                     
17  Tobias Josefsson  1997    558  27.53        56.95   
  Kungälvs Simsällskap  56.46                 
                     
18  Johan Christiansson  1996    537  28.18        57.70   
  Ystads Simsällskap  55.64                 
                     
19  Jacob Olsson  1998    535  27.41        57.76   
  Kalmar Simsällskap  56.37                 
                     
20  Jesper Böhn  1998    534  27.76        57.81   
  Simklubben S 02  56.49                 
                     
21  Harald Madebrink  1998    533  27.08        57.83   
  Kalmar Simsällskap  56.89                 
                     
22  Alexander Triantafillou  1997    533  26.83        57.85   
  Göteborg Sim  55.95                 
                     
23  Victor Zetterman  1995    531  27.75        57.91   
  Örebro Simallians  55.46                 
                     
24  Jacob Alexandersson  1995    523  27.19        58.19   
  S77 Stenungsund  57.73                 
                     
25  Erik Nicklasson  1998    513  28.24        58.58   
  Jönköpings Simsällskap  53.83                 
                     
26  Tarek Alhaskir  1997    510  27.79        58.70   
  Trollhättans Simsällskap  58.04                 
                     
27  Isak Meding  1998    492  27.99        59.41   
  Örebro Simallians  57.08                 
                     
28  Philip Bergstedt  1998    487  28.92        59.60   
  Simklubben S 02  56.36                 
                     
29  Måns Tangvald  1995    481  28.62        59.86   
  Göteborg Sim  59.57                 
                     
30  Joel Eliasson  1998    471  28.84        1:00.29   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  58.98                 
                     
31  Erik Juliusson  1998    452  28.95        1:01.12   
  Höganäs Simsällskap  59.22                 
                     
32  Mattias Andersson  1996    451  29.22        1:01.16   
  Ängelholms Simsällskap  57.12                 
                     
33  Rickard Thillman  1997    442  29.10        1:01.55   
  Kungälvs Simsällskap  1:00.14                 
                     
34  Simon Kärrsjö  1998    436  29.17        1:01.84   
  Göteborg Sim  59.57                 
                     
35  Pär Börjeson  1998    426  29.14        1:02.31   
  Göteborg Sim  57.82                 
                     
36  Martin Isaksson  1998    409  29.75        1:03.18   
  Kungälvs Simsällskap  1:00.24                 
                     
37  Erik Stoltz  1998    382  30.59        1:04.61   
  Ystads Simsällskap  1:03.25                 
                     
38  Sean Jentz  1996    376  30.36        1:04.99   
  Kalmar Simsällskap  1:02.31                 
                     
39  Robert Sjöberg  1998    365  30.94        1:05.59   
  Kungälvs Simsällskap  1:01.16                 
                     
40  Lukas Engström  1998    365  31.47        1:05.61   
  Göteborg Sim  1:03.98                 
                     
41  Erik Hilmersson  1998    363  30.50        1:05.72   
  Karlstads Simsällskap  1:03.46                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Försök 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Daniel Kertes  1999    661  26.33        53.83   
  Ängelholms Simsällskap  49.87                 
                     
Albin Lövgren  1999    654  26.19        54.04   
  Jönköpings Simsällskap  51.74                 
                     
Tor Leander  1999    592  27.31        55.86   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  54.29                 
                     
Samuel Rudqvist  1999    583  27.28        56.13   
  Trollhättans Simsällskap  53.65                 
                     
Ishak Sabic  1999    581  27.38        56.20   
  Jönköpings Simsällskap  53.28                 
                     
Anton Steindl  2000    568  26.73        56.64   
  Hvetlanda Simsällskap  54.37                 
                     
Max Sundberg  1999    560  27.60        56.90   
  Väsby Simsällskap  56.00                 
                     
Dennis Dukic  2000    552  27.72        57.17   
  Simklubben Laxen  53.36                 
                     
Tobias Åberg  2000    546  27.17        57.38   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  56.68                 
                     
10  Oskar Hanstål  1999    545  27.61        57.42   
  Ängelholms Simsällskap  54.38                 
                     
11  Filip Christiansson  1999    540  26.81        57.59   
  Ystads Simsällskap  55.77                 
                     
12  Petter Hellzén  2000    534  28.16        57.82   
  Ängelholms Simsällskap  56.73                 
                     
13  Tim Lärkfeldt  2000    529  27.76        57.99   
  Jönköpings Simsällskap  52.20                 
                     
14  Nikola Mackic  1999    526  27.37        58.08   
  Simklubben Laxen  55.18                 
                     
15  Sebastian Petersson  2000    522  27.74        58.24   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  54.86                 
                     
16  Viktor Svan  2000    514  28.29        58.56   
  Jönköpings Simsällskap  56.49                 
                     
17  Fredrik Emanuelsson  1999    512  28.24        58.63   
  Kungälvs Simsällskap  54.74                 
                     
18  Niklas Nyblom  1999    509  28.21        58.75   
  Väsby Simsällskap  55.67                 
                     
19  Atis Stikáns  1999    491  28.35        59.46   
  Kalmar Simsällskap  58.66                 
                     
20  Frank Raunio  2000    488  28.30        59.56   
  Kalmar Simsällskap  57.89                 
                     
21  Gunnar Widerberg  2000    488  28.42        59.58   
  Simklubben Laxen  58.09                 
                     
22  Noah Svensson  1999    482  29.12        59.80   
  Värnamo Simsällskap  58.16                 
                     
23  Jesper Lundqvist  1999    479  28.77        59.95   
  Höganäs Simsällskap  59.17                 
                     
24  Ludwig Lorentzon  1999    476  28.14        1:00.04   
  Trollhättans Simsällskap  58.17                 
                     
25  Hjalmar Löfvenborg  1999    473  28.57        1:00.17   
  Varberg Sim  59.78                 
                     
26  David Wollersjö  2000    471  28.95        1:00.27   
  Göteborg Sim  56.03                 
                     
27  Sebastian Lundgren  1999    468  28.67        1:00.41   
  Ystads Simsällskap  59.60                 
                     
28  Marvin Kaminski  1999    454  29.30        1:01.03   
  Föreningen Sim Team Engelholm  59.95                 
                     
29  Anton Arvidsson  2000    443  29.66        1:01.52   
  Kalmar Simsällskap  59.48                 
                     
30  Robin Johansson  2000    442  29.36        1:01.57   
  SK Stimmet  59.64                 
                     
31  Gustav Vallbo  1999    439  29.08        1:01.70   
  Karlskrona Simsällskap  59.98                 
                     
32  Simon Tufvesson  1999    438  28.83        1:01.74   
  Ystads Simsällskap  59.89                 
                     
33  Felix Hansson  2000    429  29.45        1:02.17   
  Ystads Simsällskap  59.38                 
                     
34  Johannes Andersson  1999    427  29.79        1:02.27   
  Simklubben Laxen  59.38                 
                     
35  Marcus Wallén  1999    423  29.72        1:02.45   
  Skövde Simsällskap  59.82                 
                     
36  Kevin Wåhlin  2000    421  30.02        1:02.56   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:00.37                 
                     
37  Tim Baastad  2000    419  29.42        1:02.67   
  Örebro Simallians  58.53                 
                     
38  Jesper Holmdahl  1999    380  30.50        1:04.73   
  S77 Stenungsund  59.16                 
                     
Marcus Holmquist  2000              DNS   
  Jönköpings Simsällskap  53.81                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Försök 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Rydahl  2001    632  26.25        54.64   
  Karlstads Simsällskap  51.93                 
                     
Max Engström  2001    529  27.46        58.00   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  56.81                 
                     
Herman Harbo  2001    515  28.42        58.49   
  Haldens Svømmeklub  59.47                 
                     
Gustav Vallin  2001    512  27.98        58.63   
  Göteborg Sim  57.73                 
                     
Malte Lundgren  2002    510  28.75        58.69   
  Lidköpings Gymnastik o SS  57.93                 
                     
Christer Melberg  2001    508  28.39        58.77   
  Haldens Svømmeklub  55.12                 
                     
Jonatan Carlsson  2001    506  28.52        58.85  Deltar ej i final 
  Varberg Sim  56.50                 
                     
Julius Gustavsson  2002    498  28.07        59.16   
  Simklubben Laxen  57.08                 
                     
Anton Svensson  2001    471  28.91        1:00.26   
  Skövde Simsällskap  57.59                 
                     
10  Linus Holmdahl  2001    468  29.13        1:00.40   
  S77 Stenungsund  57.38                 
                     
11  Linus Andersson  2001    461  29.15        1:00.70   
  Karlstads Simsällskap  1:02.09                 
                     
12  Eldin Nukovic  2002    458  29.05        1:00.84   
  Jönköpings Simsällskap  1:01.85                 
                     
13  David Albringer  2001    457  29.48        1:00.89   
  Karlstads Simsällskap  1:00.15                 
                     
14  Ted Niklasson  2001    444  29.52        1:01.45   
  Skövde Simsällskap  1:00.76                 
                     
15  Gustav Nislander  2001    432  29.40        1:02.01   
  Göteborg Sim  59.44                 
                     
16  August Mathisen  2001    431  30.39        1:02.07   
  Karlstads Simsällskap  1:02.93                 
                     
17  Viktor Sjöström  2001    431  29.82        1:02.09   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  59.57                 
                     
18  Marcus Barkrot  2002    426  29.91        1:02.33   
  Karlskrona Simsällskap  59.95                 
                     
19  John Brolin  2002    426  29.78        1:02.34   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:04.75                 
                     
20  Daniel Öhman  2002    421  29.92        1:02.56   
  Skövde Simsällskap  59.12                 
                     
21  Max Feng  2001    403  30.91        1:03.48   
  Göteborg Sim  1:03.41                 
                     
22  Alexander Fredholm  2001    401  29.78        1:03.58   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:01.20                 
                     
22  Linus Hoffner  2001    401  30.89        1:03.58   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:05.01                 
                     
24  William Dahl  2001    400  30.09        1:03.63   
  Haldens Svømmeklub  1:01.32                 
                     
25  Daniel Agestav  2002    396  30.75        1:03.86   
  Jönköpings Simsällskap  1:01.76                 
                     
26  David Schuldt  2002    393  31.22        1:04.00   
  SK Stimmet  1:01.26                 
                     
27  Robin Vondrak  2001    390  30.96        1:04.20   
  Göteborg Sim  1:02.39                 
                     
28  Carl Lingström  2002    388  30.28        1:04.28   
  Kalmar Simsällskap  1:04.35                 
                     
29  Linus Hagedorn  2002    382  30.49        1:04.60   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:03.21                 
                     
30  Max Svedberg  2001    376  30.95        1:04.94   
  Göteborg Sim  1:06.25                 
                     
31  Carl-Ruben Sjulander  2001    374  31.10        1:05.09   
  Simklubben S 02  1:01.56                 
                     
32  William Segerdahl  2001    367  31.25        1:05.49   
  Göteborg Sim  1:05.60                 
                     
33  Gusten Helgesson  2002    357  31.30        1:06.11   
  Kalmar Simsällskap  1:05.35                 
                     
34  Karl Bohlin  2001    352  31.76        1:06.38   
  Göteborg Sim  1:03.04                 
                     
35  William Norland  2001    352  31.19        1:06.39   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:04.35                 
                     
36  Liam Johansson  2001    346  31.62        1:06.82   
  Alingsås SLS  1:08.27                 
                     
37  Ludwig Lundborg  2002    332  32.49        1:07.73   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:05.74                 
                     
38  Alfred Thäng  2001    329  30.99        1:07.94   
  S77 Stenungsund  1:05.82                 
                     
Leo Iséni  2001              DNS   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  58.32                 
                     
Lucas Häyhänen  2001              DNS   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:05.05                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Försök 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Axel Auer  2003    462  29.07        1:00.68   
  Karlskrona Simsällskap  59.97                 
                     
William Bevréus  2003    415  29.71        1:02.85   
  S71  1:00.89                 
                     
Eric Lundström Silke  2003    381  30.78        1:04.67   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:03.07                 
                     
Hannes Wrenne  2004    335  32.26        1:07.48   
  Ronneby Simsällskap  1:06.53                 
                     
Noah Malmgren  2004    317  32.01        1:08.77   
  S71  1:08.49                 
                     
Gustaf Stokholm  2004    303  33.33        1:09.81   
  Ängelholms Simsällskap  1:10.71                 
                     
Malte Almqvist  2004    296  34.41        1:10.36   
  Varberg Sim  1:10.29                 
                     
Teo Mravac  2004    294  32.84        1:10.50   
  Varberg Sim  1:09.89                 
                     
Ludvig Mathisen  2003    282  34.21        1:11.48   
  Karlstads Simsällskap  1:11.01                 
                     
10  Wilmer Ingvarsson  2003    277  34.20        1:11.88   
  Ängelholms Simsällskap  1:11.10                 
                     
11  Simon Persson  2003    276  33.73        1:12.03   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:09.58                 
                     
12  Elias Sjölander  2003    268  34.77        1:12.71   
  Karlstads Simsällskap  1:12.76                 
                     
13  Liam Lesmac  2003    249  34.25        1:14.50   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:14.61                 
                     
14  Nikola Petrovic  2004    247  35.40        1:14.68   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:14.83                 
                     
15  Noa Rydén  2004    227  35.83        1:16.81   
  Ängelholms Simsällskap  1:13.26                 
                     
16  Nicolas Liu  2003    213  36.81        1:18.51   
  Göteborg Sim  1:16.11                 
                     
17  Leo Hovbrandt  2003    198  38.22        1:20.40   
  Göteborg Sim  1:21.03                 
                     
18  David Malm  2004    180  38.37        1:23.01   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:22.53                 
                     
Arthur Dahl  2003              DSQ   
  Haldens Svømmeklub  1:21.01                 
                     
Thomas Aksnes  2003              DSQ   
  Haldens Svømmeklub  1:06.79                 
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Försök 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Viktoria Reinhold  1996    640  34.73        1:14.64   
  Göteborg Sim  1:11.41                 
                     
Lina Berg  1996    619  35.31        1:15.50   
  Simklubben S 02  1:12.02                 
                     
Hanna Cederholm  1997    603  36.77        1:16.13   
  Simklubben Laxen  1:12.28                 
                     
Amanda Rutqvist  1991    602  36.32        1:16.21   
  Göteborg Sim  1:08.73                 
                     
Anna Kubicka  1989    595  35.50        1:16.50  Deltar ej i final 
  Simklubben Laxen  1:14.13                 
                     
Klara Juliusson  1997    567  36.73        1:17.74   
  Höganäs Simsällskap  1:10.26                 
                     
Emma Hansson  1998    494  38.06        1:21.37   
  Jönköpings Simsällskap  1:13.61                 
                     
Denise Persson  1998    434  39.61        1:24.94   
  Simklubben S 02  1:21.16                 
                     
Josephine Birath  1997    406  40.60        1:26.84   
  Kungälvs Simsällskap  1:21.94                 
                     
10  Ida-Karin Fjällmyr  1995    385  41.71        1:28.41   
  Trollhättans Simsällskap  1:21.89                 
                     
11  Wilma Rönnäng  1998    361  42.77        1:30.34   
  Värnamo Simsällskap  1:27.08                 
                     
12  Matilda Wendt  1997    339  43.21        1:32.27   
  Angereds Simklubb  1:30.60                 
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Försök 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tea Gladher  2000    583  35.91        1:16.99   
  Karlskrona Simsällskap  1:13.68                 
                     
Tilde Malm  1999    546  36.84        1:18.71   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:14.13                 
                     
Adina Eriksson  1999    535  37.51        1:19.22   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:15.10                 
                     
Alicia Norberg Randowo  1999    522  37.28        1:19.90   
  Ystads Simsällskap  1:13.78                 
                     
Maja Johansson  1999    520  37.22        1:20.02   
  Höganäs Simsällskap  1:14.90                 
                     
Felicia Huynh  2000    510  38.06        1:20.49   
  S71  1:16.05                 
                     
Aurora Oseland  2000    501  37.60        1:21.01   
  Haldens Svømmeklub  1:21.08    NOR             
                     
Sara Thunholm  1999    499  37.50        1:21.09   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:21.16                 
                     
Cornelia Eklund  2000    491  38.43        1:21.52   
  Väsby Simsällskap  1:15.58                 
                     
10  Lina Nederman  2000    488  38.32        1:21.70   
  Örebro Simallians  1:19.73                 
                     
11  Ida Rosenius  2000    487  37.87        1:21.74   
  Karlskrona Simsällskap  1:17.85                 
                     
12  Michaela Thyberg  2000    486  37.72        1:21.81   
  Karlstads Simsällskap  1:18.03                 
                     
13  Ida Nederman  2000    472  39.08        1:22.61   
  Örebro Simallians  1:17.52                 
                     
14  Wilma Danlid  2000    435  39.36        1:24.90   
  Hvetlanda Simsällskap  1:19.50                 
                     
15  Elsa Sellmo  2000    385  41.28        1:28.43   
  Hvetlanda Simsällskap  1:22.44                 
                     
16  Hanna Gebart  2000    384  41.62        1:28.53   
  Simklubben S 02  1:22.02                 
                     
17  Johanna Gunnarsson  1999    373  41.64        1:29.32   
  Göteborg Sim  1:24.79                 
                     
18  Elin Ljunggren  2000    366  42.79        1:29.89   
  Hvetlanda Simsällskap  1:21.27                 
                     
19  Wilma Carlsson  2000    355  42.51        1:30.81   
  Ängelholms Simsällskap  1:29.66                 
                     
20  Ebba Wågman  1999    352  41.71        1:31.09   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:27.99                 
                     
21  Emma Hjort  2000    346  42.29        1:31.63   
  Karlstads Simsällskap  1:26.73                 
                     
22  Sofie Karlsson  2000    342  42.22        1:31.97   
  Karlskrona Simsällskap  1:24.49                 
                     
23  Emma Elsius  2000    332  43.83        1:32.89   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:26.64                 
                     
24  Anna Hofer  2000    330  42.86        1:33.06   
  Kalmar Simsällskap  1:30.00                 
                     
25  Malin Kaldrup  2000    324  43.06        1:33.65   
  Simklubben S 02  1:29.63                 
                     
Isabelle Asserståhl  2000              DSQ   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:22.21                 
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Försök 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Julia Månsson  2002    625  36.97        1:15.24   
  Örebro Simallians  1:13.42                 
                     
Wilma Johansson  2001    589  36.65        1:16.76   
  Jönköpings Simsällskap  1:12.71                 
                     
Ella Lindroth  2001    574  37.05        1:17.40   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:14.05                 
                     
Andrea Reinhold  2001    563  35.99        1:17.93   
  Göteborg Sim  1:15.44                 
                     
Synne Lauritzen  2001    549  37.55        1:18.58   
  Haldens Svømmeklub  1:15.06                 
                     
Tova Olsson  2001    530  37.19        1:19.47   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:16.86                 
                     
Cornelia Almqvist  2002    526  38.03        1:19.71   
  Varberg Sim  1:13.86                 
                     
Emilia Rönningdal  2002    521  37.67        1:19.93   
  S71  1:14.82                 
                     
Vilma Rudolf  2002    518  37.20        1:20.12   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:16.37                 
                     
10  Tilde Morin  2002    505  36.90        1:20.80   
  Simklubben Laxen  1:17.72                 
                     
11  Micaela Jönsson  2001    504  38.14        1:20.81   
  S71  1:15.04                 
                     
12  Olivia Dahlström  2001    496  38.69        1:21.29   
  Göteborg Sim  1:18.73                 
                     
13  Linnéa Persson  2002    495  37.73        1:21.32   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:19.84                 
                     
14  Kamelia Gradinarska  2001    485  38.72        1:21.89   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:20.13                 
                     
15  Miranda Ingvarsson  2001    478  38.78        1:22.30   
  Ängelholms Simsällskap  1:21.68                 
                     
16  Nadija Sabic  2002    467  40.31        1:22.92   
  Jönköpings Simsällskap  1:20.18                 
                     
17  Filippa Sundström  2001    447  40.60        1:24.10   
  Ängelholms Simsällskap  1:18.65                 
                     
18  Elsa Jörstam  2001    447  39.91        1:24.12   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:19.90                 
                     
19  Linnea Edgren  2002    442  39.98        1:24.46   
  Göteborg Sim  1:19.71                 
                     
20  Kajsa Norell Dahlqvist  2001    442  39.90        1:24.47   
  Höganäs Simsällskap  1:19.41                 
                     
21  Linn Kramer  2001    439  40.09        1:24.63   
  Skövde Simsällskap  1:21.83                 
                     
22  Ida Widén  2001    438  40.12        1:24.71   
  Höganäs Simsällskap  1:23.66                 
                     
23  Emilia Olsson  2002    436  40.12        1:24.82   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:22.49                 
                     
24  Alma Sandberg  2002    427  39.93        1:25.39   
  Ängelholms Simsällskap  1:21.28                 
                     
25  Lovisa Öhrn  2002    424  41.00        1:25.64   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:20.01                 
                     
26  Tilda Johansson  2002    422  39.81        1:25.76   
  Höganäs Simsällskap  1:30.14                 
                     
27  Josefine Härdelin  2001    422  40.49        1:25.78   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:23.28                 
                     
28  Matilda Stenberg  2001    420  40.45        1:25.86   
  Simklubben 1970  1:24.29                 
                     
29  Alva Back  2002    410  40.25        1:26.56   
  S77 Stenungsund  1:22.73                 
                     
30  Matilda Torén  2001    399  41.67        1:27.36   
  Lidköpings Gymnastik o SS  1:21.76                 
                     
31  Therese Baltzarsson  2001    398  40.83        1:27.45   
  SK Stimmet  1:25.68                 
                     
32  Leia Karlsson  2002    397  41.54        1:27.54   
  Kalmar Simsällskap  1:25.18                 
                     
33  Ella Simonsson  2002    390  41.34        1:28.02   
  Göteborg Sim  1:24.70                 
                     
34  Disa Gladher  2002    389  41.26        1:28.12   
  Karlskrona Simsällskap  1:19.35                 
                     
35  Ida Forsberg Larsson  2001    379  42.31        1:28.89   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:26.78                 
                     
36  Wilma Åhling  2002    379  40.81        1:28.92   
  Mariestads Simsällskap  1:24.29                 
                     
37  Saga Janzén  2002    378  41.67        1:28.94   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:22.69                 
                     
38  Lisa Bergman  2002    378  41.86        1:28.97   
  S77 Stenungsund  1:29.37                 
                     
39  Sofia Wallengren  2002    375  41.69        1:29.23   
  Mariestads Simsällskap  1:25.96                 
                     
40  Hannah Hemberg  2002    372  42.33        1:29.42   
  Göteborg Sim  1:25.80                 
                     
41  Lovisa Svensson  2002    366  41.61        1:29.95   
  Värnamo Simsällskap  1:28.24                 
                     
42  Elvira Skogsberg  2001    365  43.91        1:29.98   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:25.17                 
                     
43  Clara Balslev  2001    352  42.41        1:31.08   
  Varberg Sim  1:23.12                 
                     
44  Johanna de Jonge  2001    352  42.12        1:31.13   
  Göteborg Sim  1:28.29                 
                     
45  Wilma Johansson  2002    351  43.31        1:31.19   
  Göteborg Sim  1:26.71                 
                     
46  Thea Carlsson  2002    347  43.24        1:31.57   
  Varberg Sim  1:25.83                 
                     
47  Inez Jensen  2001    345  43.55        1:31.67   
  Ängelholms Simsällskap  1:28.07                 
                     
48  Magdalena Petersson  2002    340  43.40        1:32.11   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:29.44                 
                     
49  Emelie Edberg  2002    323  44.01        1:33.78   
  Simklubben S 02  1:31.03                 
                     
50  Emmy Hedin  2001    308  44.18        1:35.21   
  Karlstads Simsällskap  1:29.67                 
                     
51  Alva Steindl  2002    305  44.83        1:35.53   
  Hvetlanda Simsällskap  1:28.03                 
                     
Felicia Thonander  2001              DSQ   
  Kungälvs Simsällskap  1:26.28                 
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Försök 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Linnéa Englund  2003    627  36.04        1:15.15   
  Karlstads Simsällskap  1:11.17                 
                     
Hilja Schimmel  2003    523  37.82        1:19.84   
  Skövde Simsällskap  1:18.11                 
                     
Ronja Berggren  2003    490  38.74        1:21.57   
  Varberg Sim  1:18.71                 
                     
Sofia Henningsson  2004    489  39.07        1:21.67   
  Skövde Simsällskap  1:19.92                 
                     
Linn Suchomel  2003    483  39.14        1:22.01   
  Skövde Simsällskap  1:18.33                 
                     
Malin Vestman  2003    448  38.95        1:24.04   
  Skövde Simsällskap  1:22.15                 
                     
Emma Björneby  2003    394  40.69        1:27.73  Deltar ej i final 
  Haldens Svømmeklub  1:25.66                 
                     
Stella Warborn  2003    382  42.01        1:28.63   
  Varberg Sim  1:30.52                 
                     
Nikita Kapron  2003    373  41.80        1:29.32   
  Skövde Simsällskap  1:24.18                 
                     
10  Molly Lund  2005    357  43.21        1:30.67   
  Skövde Simsällskap  1:29.06                 
                     
11  Ella Haraldsson  2003    346  43.29        1:31.60   
  Hvetlanda Simsällskap  1:33.22                 
                     
12  Viktoria Andersson  2003    342  43.81        1:31.94   
  Ängelholms Simsällskap  1:31.58                 
                     
13  Oliwia Wierzbowska  2003    338  43.08        1:32.33   
  Göteborg Sim  1:26.20                 
                     
14  Ingrid Hellgren  2003    327  44.24        1:33.31   
  Karlstads Simsällskap  1:33.37                 
                     
15  Alexandra Olausson  2003    318  45.11        1:34.25   
  Varberg Sim  1:31.61                 
                     
16  Sofie Asterling  2003    317  43.82        1:34.37   
  Göteborg Sim  1:32.39                 
                     
17  Helle Gjösund  2003    306  45.93        1:35.47   
  Haldens Svømmeklub  1:31.25                 
                     
18  Johanna Edgren  2004    305  45.95        1:35.54   
  Göteborg Sim  1:31.09                 
                     
19  Nora Ellingsen  2003    303  44.56        1:35.80   
  Haldens Svømmeklub  1:42.62                 
                     
20  Hilja Volmberg  2003    302  45.74        1:35.83   
  SK Stimmet  1:28.78                 
                     
21  Ebba Bylund  2003    301  45.75        1:35.92   
  Varberg Sim  1:40.50                 
                     
22  Ebba Hazard  2004    300  45.62        1:36.09   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:36.85                 
                     
23  Wilma Zanderau  2003    298  44.09        1:36.31   
  Mariestads Simsällskap  1:30.46                 
                     
24  Hilma Broden  2003    288  46.08        1:37.42   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:30.79                 
                     
25  Ebba Holmdahl  2003    281  46.68        1:38.21   
  Göteborg Sim  1:42.08                 
                     
26  Saga Johannesson  2005    275  45.94        1:38.91   
  Göteborg Sim  1:33.74                 
                     
27  Ebba Holgersson  2005    272  47.59        1:39.21   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:32.25                 
                     
28  Emilia Johansson  2003    267  46.86        1:39.85   
  Ängelholms Simsällskap  1:36.95                 
                     
29  Elsa Olsson  2003    265  46.66        1:40.10   
  Mariestads Simsällskap  1:36.76                 
                     
30  Ebba Egnell  2005    256  47.71        1:41.22   
  Göteborg Sim  1:34.98                 
                     
31  Maja Edvardsson  2003    248  47.84        1:42.37   
  Alingsås SLS  1:38.88                 
                     
32  Ida Norlander  2003    243  49.16        1:43.08   
  Göteborg Sim  1:38.67                 
                     
33  Maja Nilsson  2004    239  48.81        1:43.56   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:43.13                 
                     
34  Ellen Persson  2004    236  48.14        1:44.00   
  Mariestads Simsällskap  1:47.77                 
                     
35  Emelie Gulbrandsen Hauger  2003    230  49.06        1:44.94   
  Haldens Svømmeklub  1:40.76                 
                     
36  Elin Kronkvist  2004    217  50.84        1:47.00   
  Ängelholms Simsällskap  1:43.71                 
                     
37  Alva Paulsson  2004    202  49.95        1:49.61   
  Simklubben 1970  1:48.17                 
                     
Frida Pekberg  2004              DSQ   
  Ängelholms Simsällskap  1:37.83                 
                     
Johanna Andersson  2003              DSQ   
  Ängelholms Simsällskap  1:35.19                 
                     
Stefanie Petrovic  2003              DSQ   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:37.86                 
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Försök 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Jansson  1992    670          30.19   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  27.76                 
Marcus Forsgren  1996    668          30.21   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  28.74                 
Hugo Rydberg  1998    666          30.24   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  30.15                 
Teodor Widerberg  1998    661          30.32   
  Simklubben Laxen  28.05                 
Mika Persson  1998    643          30.60   
  Höganäs Simsällskap  28.98                 
Daniel Andersson  1997    639          30.66   
  Kungälvs Simsällskap  29.43                 
Joakim Löfgren  1992    633          30.77   
  Simklubben Laxen  28.98                 
Alfred Bjärudd  1996    623          30.93   
  Simklubben Laxen  29.60                 
Jonas Ulfskans  1986    587          31.54  Deltar ej i final 
  Simklubben Laxen  30.23                 
10  Robin Andréasson  1988    557          32.10   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  29.69                 
11  Markus Fürst  1996    531          32.62   
  Jönköpings Simsällskap  32.52                 
12  Erik Juliusson  1998    530          32.63   
  Höganäs Simsällskap  31.83                 
13  Janne Ledin  1994    515          32.96   
  Simklubben Laxen  30.88                 
14  Elias Gausel  1996    492          33.45   
  Simklubben S 02  31.62                 
15  Johan Ekstedt  1993    486          33.59   
  Göteborg Sim  32.04                 
16  Axel Eriksson  1998    483          33.65   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  33.67                 
17  Erik Nicklasson  1998    478          33.77   
  Jönköpings Simsällskap  31.84                 
18  Jacob Olsson  1998    477          33.81   
  Kalmar Simsällskap  32.55                 
19  Pontus Jörgensen  1994    470          33.96   
  Ängelholms Simsällskap  32.51                 
20  Erik Hilmersson  1998    442          34.68   
  Karlstads Simsällskap  34.18                 
21  Sean Johansson  1997    435          34.85   
  Örebro Simallians  33.73                 
22  Mattias Andersson  1996    396          35.97   
  Ängelholms Simsällskap  33.77                 
23  Robert Sjöberg  1998    391          36.12   
  Kungälvs Simsällskap  33.09                 
24  Pär Börjeson  1998    380          36.46   
  Göteborg Sim  31.46                 
25  Tarek Alhaskir  1997    370          36.78   
  Trollhättans Simsällskap  35.44                 
26  Martin Isaksson  1998    367          36.90   
  Kungälvs Simsällskap  35.73                 
27  Simon Kivistö  1998    348          37.56   
  Simklubben 1970  37.66                 
28  Simon Kärrsjö  1998    337          37.95   
  Göteborg Sim  35.74                 
29  Jacob Alexandersson  1995    315          38.81   
  S77 Stenungsund  37.69                 
30  Simon Schariot  1998    295          39.67   
  Simklubben S 02  37.82                 
Felix Nilsson  1990              DNS   
  Simklubben Triton  28.76                 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Försök 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Daniel Kertes  1999    636          30.72   
  Ängelholms Simsällskap  28.84                 
Karl Frylmark  1999    610          31.14   
  Väsby Simsällskap  30.05                 
Philip Chen  2000    592          31.45   
  S71  31.18                 
Albin Edvardsson  2000    572          31.81   
  Helsingborgs Simsällskap  31.22                 
Albin Lövgren  1999    568          31.89   
  Jönköpings Simsällskap  30.53                 
Elias Hyvönen  2000    548          32.27   
  Alingsås SLS  31.51                 
Anton Widholm  1999    543          32.37   
  Väsby Simsällskap  31.10                 
Dennis Dukic  2000    541          32.41   
  Simklubben Laxen  31.31                 
Philip Borgström Bishop  1999    519          32.87   
  Göteborg Sim  33.05                 
10  Anton Steindl  2000    512          33.01   
  Hvetlanda Simsällskap  31.38                 
11  Gunnar Widerberg  2000    503          33.22   
  Simklubben Laxen  31.80                 
12  Victor Lovinge  2000    480          33.73   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  32.37                 
13  Zacharias Olausson  2000    469          33.99   
  Varberg Sim  32.19                 
14  Harald Eriksson  2000    466          34.06   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  33.25                 
15  Anton Arvidsson  2000    458          34.27   
  Kalmar Simsällskap  33.63                 
16  Robin Pettersson  2000    445          34.58   
  Värnamo Simsällskap  33.55                 
17  Simon Tufvesson  1999    431          34.95   
  Ystads Simsällskap  34.14                 
18  Erik Josefson  2000    427          35.07   
  Varberg Sim  33.38                 
18  Oscar Sundberg  2000    427          35.07   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  35.49                 
20  Kacper Figas  2000    412          35.49   
  Höganäs Simsällskap  35.52                 
21  Marvin Kaminski  1999    397          35.92   
  Föreningen Sim Team Engelholm  33.52                 
22  Johan Killman  1999    379          36.48   
  Höganäs Simsällskap  36.99                 
23  Noah Gustafsson  2000    361          37.10   
  Kungälvs Simsällskap  35.86                 
24  David Wollersjö  2000    354          37.33   
  Göteborg Sim  34.46                 
25  Mikkel Lunde Svendsen  1999    353          37.35   
  Haldens Svømmeklub  37.45                 
26  Kevin Wåhlin  2000    320          38.60   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  35.64                 
26  Robin Johansson  2000    320          38.60   
  SK Stimmet  36.74                 
28  Aksel Dagberg  2000    310          39.03   
  Kungälvs Simsällskap  35.70                 
29  Jacob Engström  2000    301          39.39   
  Höganäs Simsällskap  39.43                 
29  Johannes Näslund  1999    301          39.39   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  39.57                 
31  Samuel Sjögren  1999    279          40.41   
  Göteborg Sim  38.72                 
32  Jesper Holmdahl  1999    208          44.52   
  S77 Stenungsund  38.12                 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Försök 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Rydahl  2001    520          32.84   
  Karlstads Simsällskap  32.04                 
Erik Stensson  2002    485          33.61   
  Värnamo Simsällskap  32.96                 
August Mathisen  2001    483          33.66   
  Karlstads Simsällskap  32.78                 
Anton Svensson  2001    476          33.82   
  Skövde Simsällskap  34.09                 
Max Feng  2001    448          34.52   
  Göteborg Sim  33.59                 
Robin Vondrak  2001    447          34.54   
  Göteborg Sim  34.18                 
Linus Hoffner  2001    445          34.58   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  38.93                 
Karl Bohlin  2001    417          35.36   
  Göteborg Sim  34.66                 
Daniel Agestav  2002    406          35.66   
  Jönköpings Simsällskap  34.81                 
10  Daniel Öhman  2002    402          35.77   
  Skövde Simsällskap  36.51                 
11  William Dahl  2001    385          36.29   
  Haldens Svømmeklub  36.43                 
12  Max Svedberg  2001    385          36.30   
  Göteborg Sim  34.94                 
13  Gustav Nislander  2001    374          36.66   
  Göteborg Sim  36.00                 
14  Alfred Thäng  2001    347          37.57   
  S77 Stenungsund  37.03                 
15  Linus Holmdahl  2001    335          38.03   
  S77 Stenungsund  36.62                 
16  Arvid Johansson  2001    322          38.52   
  Kalmar Simsällskap  38.01                 
17  John Brolin  2002    310          39.01   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  36.66                 
18  Pelle Huldén  2002    290          39.89   
  Varberg Sim  40.73                 
19  Oscar Grönborg  2002    289          39.96   
  Ängelholms Simsällskap  36.84                 
20  Johan Olsson Fagerberg  2001    275          40.60   
  Göteborg Sim  42.23                 
21  Mathias Grundrosen  2001    259          41.43   
  Haldens Svømmeklub  39.53                 
22  Leo Pekberg  2002    240          42.46   
  Ängelholms Simsällskap  42.11                 
23  Viggo Winberg  2002    233          42.88   
  Höganäs Simsällskap  44.09                 
24  David Schuldt  2002    194          45.63   
  SK Stimmet  41.60                 
25  Sebastian Hedar  2001    189          45.99   
  Göteborg Sim  42.28                 
Leo Iséni  2001              DNS   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  39.40                 
Viking Josefson  2002              DSQ   
  Varberg Sim  38.58                 
William Segerdahl  2001              DSQ   
  Göteborg Sim  38.13                 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Försök 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ludvig Mathisen  2003    321          38.55   
  Karlstads Simsällskap  37.85                 
Axel Auer  2003    311          38.96   
  Karlskrona Simsällskap  39.75                 
Noah Malmgren  2004    299          39.48   
  S71  39.43                 
Hannes Wrenne  2004    278          40.46   
  Ronneby Simsällskap  39.45                 
Wilmer Ingvarsson  2003    246          42.12   
  Ängelholms Simsällskap  40.70                 
Simon Persson  2003    245          42.21   
  Kappsimningsklubben Karpen  40.82                 
Loke Egnell  2003    239          42.57   
  Göteborg Sim  41.52                 
Nikola Petrovic  2004    219          43.80   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  42.99                 
Nicolas Liu  2003    217          43.92   
  Göteborg Sim  44.09                 
10  Malte Almqvist  2004    209          44.49   
  Varberg Sim  41.63                 
11  Liam Lesmac  2003    187          46.19   
  Kappsimningsklubben Karpen  45.34                 
12  Elias Sjölander  2003    182          46.59   
  Karlstads Simsällskap  47.28                 
13  David Malm  2004    175          47.21   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  46.64                 
14  Andre Wester  2003    162          48.38   
  Ängelholms Simsällskap  47.23                 
15  Leo Hovbrandt  2003    121          53.31   
  Göteborg Sim  50.82                 
16  Anton Persson  2006    89          59.06   
  Kappsimningsklubben Karpen  56.39                 
Arthur Dahl  2003              DSQ   
  Haldens Svømmeklub  43.52                 
Teo Mravac  2004              DSQ   
  Varberg Sim  40.72                 
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Försök 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erica Dahlgren  1997    644  30.44        1:04.43   
  Simklubben S 02  1:03.93                 
                     
Rebecca Diaz-Nilsson  1996    633  30.51        1:04.77   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:01.45                 
                     
Rebecka Gustafsson  1998    587  30.85        1:06.44   
  Strängnäs Simklubb  1:02.89                 
                     
Miranda Arvidsson  1998    584  30.36        1:06.56  Deltar ej i final 
  Kalmar Simsällskap  1:04.15                 
                     
Michelle Franzén  1993    559  31.62        1:07.52   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:04.98                 
                     
Elvira Eklund-Ramböl  1997    525  32.48        1:08.95   
  Karlstads Simsällskap  1:06.56                 
                     
Christina Ekstedt  1996    522  31.11        1:09.06   
  Göteborg Sim  1:07.87                 
                     
Hanna Cederholm  1997    512  32.13        1:09.54  Deltar ej i final 
  Simklubben Laxen  1:05.88                 
                     
Inez Kristensson  1997    503  32.44        1:09.92  Deltar ej i final 
  Göteborg Sim  1:03.35                 
                     
10  Amanda Strömberg  1998    494  31.81        1:10.35   
  Ystads Simsällskap  1:07.36                 
                     
11  Louise Halldén  1998    490  32.55        1:10.55   
  Väsby Simsällskap  1:06.95                 
                     
12  Julia Olsson  1997    437  32.04        1:13.29   
  Ystads Simsällskap  1:12.07                 
                     
13  Helén Lange  1996    422  33.41        1:14.15   
  Simklubben Laxen  1:09.83                 
                     
14  Viktoria Reinhold  1996    382  33.06        1:16.65   
  Göteborg Sim  1:11.08                 
                     
15  Sanna Westerberg  1998    367  33.73        1:17.65   
  Karlskrona Simsällskap  1:13.07                 
                     
16  Andrea Vestgård  1998    335  34.69        1:20.08   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:13.70                 
                     
17  Matilda Wendt  1997    303  37.20        1:22.78   
  Angereds Simklubb  1:20.07                 
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Försök 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emilia Christiansen  1999    646  30.04        1:04.34   
  S71  1:02.03                 
                     
Ida Swegmark  2000    597  30.94        1:06.06   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:05.07                 
                     
Ida Liljeqvist  1999    582  31.49        1:06.64   
  Höganäs Simsällskap  1:02.33                 
                     
Linnéa Lundborg  2000    544  31.80        1:08.13   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:04.55                 
                     
Emma Dimitriou Sagré  1999    515  32.05        1:09.38   
  Väsby Simsällskap  1:07.95                 
                     
Anna Miram  1999    505  31.81        1:09.84   
  Väsby Simsällskap  1:05.53                 
                     
Ellen Lindeby  1999    503  31.86        1:09.94   
  Kalmar Simsällskap  1:08.89                 
                     
Felicia Huynh  2000    500  31.85        1:10.08   
  S71  1:06.61                 
                     
Nikki Brockmar  1999    498  32.30        1:10.16   
  Skövde Simsällskap  1:08.17                 
                     
10  Kajsa Sparrman  1999    483  32.50        1:10.90   
  Väsby Simsällskap  1:08.25                 
                     
11  Hanna Wrethander  1999    455  33.24        1:12.29   
  Simklubben Laxen  1:11.49                 
                     
12  Olivia Rudqvist  2000    453  32.37        1:12.40   
  Trollhättans Simsällskap  1:11.40                 
                     
13  Anna Sjölund  2000    453  32.97        1:12.41   
  Kalmar Simsällskap  1:08.83                 
                     
14  Angelica Stark  1999    449  33.00        1:12.62   
  Jönköpings Simsällskap  1:08.06                 
                     
15  Hanne Melin Romstad  1999    440  34.09        1:13.15   
  Väsby Simsällskap  1:07.39                 
                     
16  Wilma Danlid  2000    428  33.01        1:13.81   
  Hvetlanda Simsällskap  1:07.74                 
                     
17  Emma Roos  1999    425  32.63        1:13.97   
  Jönköpings Simsällskap  1:06.99                 
                     
18  Sara Helgesson  2000    422  34.73        1:14.17   
  Skövde Simsällskap  1:13.46                 
                     
19  Petronella Johansson  2000    397  34.56        1:15.67   
  Simklubben Laxen  1:12.66                 
                     
20  Elin Ljunggren  2000    378  35.53        1:16.91   
  Hvetlanda Simsällskap  1:12.39                 
                     
21  Lina Nederman  2000    376  34.71        1:17.05   
  Örebro Simallians  1:09.70                 
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Försök 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Kamelia Gradinarska  2001    547  31.44        1:08.01   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:05.54                 
                     
Linn Rosenius  2002    523  31.22        1:09.04   
  Karlskrona Simsällskap  1:07.35                 
                     
Emma Cullberg  2002    519  31.32        1:09.23   
  Örebro Simallians  1:06.82                 
                     
Klara Hasslin  2001    481  32.21        1:11.01   
  Trollhättans Simsällskap  1:09.87                 
                     
Ida Lövgren  2001    480  33.64        1:11.03   
  Skövde Simsällskap  1:08.98                 
                     
Michelle Nordenmark  2002    480  31.52        1:11.05   
  Göteborg Sim  1:06.47                 
                     
Mellie Wijk  2002    470  32.67        1:11.53   
  Simklubben Laxen  1:07.36                 
                     
Tilde Morin  2002    458  32.86        1:12.14   
  Simklubben Laxen  1:08.37                 
                     
Alma Sandberg  2002    450  34.00        1:12.60   
  Ängelholms Simsällskap  1:08.54                 
                     
10  Vera Emanuelsson Fransson  2001    447  33.18        1:12.73   
  Skövde Simsällskap  1:10.01                 
                     
11  Linnéa Persson  2002    435  33.66        1:13.39   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:08.52                 
                     
12  Agnes Arberg  2001    417  33.95        1:14.43   
  Jönköpings Simsällskap  1:08.23                 
                     
13  Molly Bengtsson  2001    401  35.54        1:15.45   
  Varberg Sim  1:13.07                 
                     
14  Thyra Haugland Halvorsen  2002    400  35.79        1:15.51   
  Haldens Svømmeklub  1:16.04                 
                     
15  Ella Simonsson  2002    392  35.50        1:15.99   
  Göteborg Sim  1:16.09                 
                     
16  Melina Robertson  2001    388  34.41        1:16.25   
  Trollhättans Simsällskap  1:16.16                 
                     
17  Tilde Persson  2001    378  34.88        1:16.94   
  Göteborg Sim  1:14.33                 
                     
18  Ella Simander  2002    377  35.25        1:17.00   
  Ronneby Simsällskap  1:13.52                 
                     
19  Klara Stigsson  2001    374  35.11        1:17.22   
  SK Stimmet  1:16.01                 
                     
20  Hannah Hemberg  2002    368  35.80        1:17.62   
  Göteborg Sim  1:16.42                 
                     
21  Nadija Sabic  2002    368  34.37        1:17.63   
  Jönköpings Simsällskap  1:11.54                 
                     
22  Alva Back  2002    366  34.13        1:17.78   
  S77 Stenungsund  1:13.23                 
                     
23  Amayah Bergman  2002    351  35.97        1:18.86   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:19.78                 
                     
24  Sofia Westerberg  2002    341  35.40        1:19.61   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:18.13                 
                     
25  Idun Nilsson  2002    338  36.71        1:19.82   
  Föreningen Sim Team Engelholm  1:25.71                 
                     
26  Matilda Torén  2001    335  37.04        1:20.05   
  Lidköpings Gymnastik o SS  1:16.25                 
                     
27  Linn Kramer  2001    334  37.28        1:20.12   
  Skövde Simsällskap  1:15.28                 
                     
28  Emilia Olsson  2002    333  37.01        1:20.23   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:17.87                 
                     
29  Astina Haxhiu  2002    323  35.71        1:21.02   
  Ronneby Simsällskap  1:19.36                 
                     
30  Ebba Olsson  2001    323  37.99        1:21.07   
  Mariestads Simsällskap  1:18.08                 
                     
31  Michelle Träff  2002    322  36.39        1:21.11   
  Karlstads Simsällskap  1:17.41                 
                     
32  Saga Janzén  2002    321  36.18        1:21.19   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:17.08                 
                     
33  Miranda Ingvarsson  2001    315  38.74        1:21.69   
  Ängelholms Simsällskap  1:16.64                 
                     
34  Wilma Johansson  2002    288  37.95        1:24.17   
  Göteborg Sim  1:22.38                 
                     
35  Emilia Ström  2002    288  37.12        1:24.23   
  Trollhättans Simsällskap  1:22.37                 
                     
36  Matilda Eni  2002    287  39.14        1:24.26   
  Mariestads Simsällskap  1:20.64                 
                     
37  Magdalena Petersson  2002    278  35.97        1:25.25   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:20.72                 
                     
38  Emmy Hedin  2001    227  40.60        1:31.17   
  Karlstads Simsällskap  1:25.75                 
                     
39  Julia Månsson  2002    225  41.98        1:31.42   
  Örebro Simallians  1:25.66                 
                     
Annie Lätt  2001              DSQ   
  Trollhättans Simsällskap  1:07.65                 
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Försök 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Cornelia Johansson  2003    486  32.98        1:10.74   
  Örebro Simallians  1:09.34                 
                     
Linn Suchomel  2003    427  33.84        1:13.84   
  Skövde Simsällskap  1:11.88                 
                     
Isabelle Rydahl  2003    408  34.01        1:14.98   
  Karlstads Simsällskap  1:11.65                 
                     
Ellie Geigel  2003    408  35.31        1:14.99   
  Varberg Sim  1:17.24                 
                     
Nikita Kapron  2003    398  34.96        1:15.61   
  Skövde Simsällskap  1:13.31                 
                     
Fannie Gronowitz  2003    398  35.63        1:15.64   
  Göteborg Sim  1:16.15                 
                     
Hilja Schimmel  2003    387  34.82        1:16.32   
  Skövde Simsällskap  1:10.27                 
                     
Thea Aksmo Svendsby  2003    387  36.24        1:16.33  Deltar ej i final 
  Haldens Svømmeklub  1:15.15                 
                     
Magdalena Hagsten Skarda  2003    353  36.17        1:18.67   
  Örebro Simallians  1:16.34                 
                     
10  Nora Misund  2003    315  38.14        1:21.77   
  Haldens Svømmeklub  1:20.08                 
                     
11  Oliwia Wierzbowska  2003    300  36.75        1:23.11   
  Göteborg Sim  1:18.02                 
                     
12  Gabriella Milusic  2004    297  36.92        1:23.32   
  S77 Stenungsund  1:21.37                 
                     
12  Ingrid Hellgren  2003    297  37.85        1:23.32   
  Karlstads Simsällskap  1:22.06                 
                     
14  Ebba Hazard  2004    288  39.00        1:24.23   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:25.10                 
                     
15  Hilma Broden  2003    280  39.29        1:24.99   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:21.52                 
                     
16  Clara Gustavson  2003    264  37.67        1:26.63   
  Karlstads Simsällskap  1:22.65                 
                     
17  Johanna Edgren  2004    243  42.36        1:29.12   
  Göteborg Sim  1:28.83                 
                     
18  Bianca Jarbsjö  2003    236  40.59        1:29.96   
  Ängelholms Simsällskap  1:28.13