Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Ullbergstrofén 2016 finaler 25    Utskriftsdatum  01 maj 2016   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  17:12   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 april 2016         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nkk Mix Lag 2  18            1:49.52   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:51.03                 
  Hampus Lovinge  1998      26.54        26.54   
  Anton Jansson  1992      28.41        54.95   
  Rebecca Diaz-Nilsson  1996      27.50        1:22.45   
  Michelle Franzén  1993      27.07        1:49.52   
                     
Ängelholm Mix 1  14            1:50.85   
  Ängelholms Simsällskap  1:56.94                 
  Hanna Rosvall  2000      28.15        28.15   
  Daniel Kertes  1999      28.70        56.85   
  Oskar Hanstål  1999      25.46        1:22.31   
  Miranda Ingvarsson  2001      28.54        1:50.85   
                     
Nkk Mix Lag 4  12            1:50.94   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:00.71                 
  Sara Thunholm  1999      29.95        29.95   
  Marcus Forsgren  1996      28.38        58.33   
  Hugo Rydberg  1998      25.26        1:23.59   
  Anna Grundmark  1997      27.35        1:50.94   
                     
Mass Mix 1  10            1:51.13   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:57.30                 
  Patrik Löfgren  1996      28.19        28.19   
  Robin Andréasson  1988      28.62        56.81   
  Linnéa Lundborg  2000      28.30        1:25.11   
  Tova Olsson  2001      26.02        1:51.13   
                     
SK Laxen Mix            1:51.47   
  Simklubben Laxen  1:52.38                 
  John Olsson  1995      27.54        27.54   
  Teodor Widerberg  1998      27.89        55.43   
  Tilde Morin  2002      29.22        1:24.65   
  Hanna Cederholm  1997      26.82        1:51.47   
                     
Göteborg Mix 1            1:52.35   
  Göteborg Sim  1:54.35                 
  Linnéa Bielicz  1994      29.29        29.29   
  Viktoria Reinhold  1996      32.82        1:02.11   
  Alexander Triantafillou  1997      26.66        1:28.77   
  Jésus Juan Ruiz Navarro  1995      23.58        1:52.35   
                     
Väsby SS Mix  1996            1:52.73   
  Väsby Simsällskap  1:54.99                 
  Samuel Törnqvist  1997      26.10        26.10   
  Karl Frylmark  1999      29.67        55.77   
  Louise Halldén  1998      29.95        1:25.72   
  Tove Sparrman  1996      27.01        1:52.73   
                     
Jönköpings SS            1:53.02   
  Jönköpings Simsällskap  2:00.00                 
  Elin Ristl  1999      31.43        31.43   
  Wilma Johansson  2001      33.47        1:04.90   
  Albin Lövgren  1999      24.99        1:29.89   
  Markus Fürst  1996      23.13        1:53.02   
                     
S02 Mix Lag 1  1997              1:53.24   
  Simklubben S 02  1:57.53                 
  Anton Björck-Teuscher  1993      28.03        28.03   
  Lina Berg  1996      32.80        1:00.83   
  Erica Dahlgren  1997      29.01        1:29.84   
  Elias Gausel  1996      23.40        1:53.24   
                     
10  Ösa Lag 1              1:55.06   
  Örebro Simallians  1:55.75                 
  Isak Meding  1998      27.46        27.46   
  Julia Månsson  2002      34.32        1:01.78   
  Victor Zetterman  1995      25.09        1:26.87   
  Sandra Rääf  2000      28.19        1:55.06   
                     
11  SK Laxen Mix 2              1:55.19   
  Simklubben Laxen  1:57.01                 
  Helén Lange  1996      32.82        32.82   
  Joakim Löfgren  1992      28.99        1:01.81   
  Mellie Wijk  2002      30.97        1:32.78   
  Janne Ledin  1994      22.41        1:55.19   
                     
12  Kalmar SS Mix 2[1916]              1:55.95   
  Kalmar Simsällskap  1:57.16                 
  Miranda Arvidsson  1998      29.88        29.88   
  Jacob Olsson  1998      30.79        1:00.67   
  Anton Hong  2000      26.70        1:27.37   
  Ellen Lindeby  1999      28.58        1:55.95   
                     
13  Karlstad Mix  1996              1:56.79   
  Karlstads Simsällskap  1:53.98                 
  Elvira Eklund-Ramböl  1997      31.84        31.84   
  August Mathisen  2001      31.96        1:03.80   
  Johan Rydahl  2001      25.53        1:29.33   
  Linnéa Englund  2003      27.46        1:56.79   
                     
14  Mass Mix 2              1:56.95   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  2:00.35                 
  Tor Leander  1999      28.30        28.30   
  Sebastian Petersson  2000      32.17        1:00.47   
  Kamelia Gradinarska  2001      29.40        1:29.87   
  Alice Lindhé  1999      27.08        1:56.95   
                     
15  Göteborg Mix 2              1:57.04   
  Göteborg Sim  1:56.79                 
  Alfhild Kristensson  1999      31.56        31.56   
  Miro Torola  1995      31.04        1:02.60   
  Alex Phu  2000      27.66        1:30.26   
  Christin Heina  1996      26.78        1:57.04   
                     
16  Mass Mix 3              1:59.39   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  2:00.78                 
  Ida Swegmark  2000      32.17        32.17   
  Harald Eriksson  2000      31.80        1:03.97   
  Tobias Åberg  2000      27.03        1:31.00   
  Johanna Åberg  1997      28.39        1:59.39   
                     
17  Kalmar SS Mix [1916]              2:00.59   
  Kalmar Simsällskap  2:04.42                 
  Mattias Evaldsson  1997      28.29        28.29   
  Leia Karlsson  2002      36.58        1:04.87   
  Atis Stikáns  1999      27.23        1:32.10   
  Emmy Jämtin  2000      28.49        2:00.59   
                     
18  Kungälv Mix Lag 1              2:01.06   
  Kungälvs Simsällskap  2:00.11                 
  Alice Götestam  2001      34.61        34.61   
  Daniel Andersson  1997      29.57        1:04.18   
  Tobias Josefsson  1997      27.49        1:31.67   
  Felicia Thonander  2001      29.39        2:01.06   
                     
19  Ösa Lag 2              2:01.49   
  Örebro Simallians  2:03.26                 
  Clara Momats  2000      31.68        31.68   
  Lina Nederman  2000      36.45        1:08.13   
  Sean Johansson  1997      27.85        1:35.98   
  Tim Baastad  2000      25.51        2:01.49   
                     
20  S02 Mix Lag 2  1997              2:01.72   
  Simklubben S 02  2:02.74                 
  Hanna Gebart  2000      31.70        31.70   
  Philip Bergstedt  1998      34.58        1:06.28   
  Jesper Böhn  1998      28.08        1:34.36   
  Julia Bellvik  1996      27.36        2:01.72   
                     
21  Ängelholm Mix 2              2:03.76   
  Ängelholms Simsällskap  2:04.58                 
  Petter Hellzén  2000      30.21        30.21   
  Mattias Andersson  1996      32.86        1:03.07   
  Alma Sandberg  2002      31.61        1:34.68   
  Ellen Thunberg  2001      29.08        2:03.76   
                     
22  Karlskrona Mix              2:04.26   
  Karlskrona Simsällskap  2:01.23                 
  Sanna Westerberg  1998      33.63        33.63   
  Ida Rosenius  2000      35.06        1:08.69   
  Axel Auer  2003      28.74        1:37.43   
  Gustav Vallbo  1999      26.83        2:04.26   
                     
Halden SK Lag 1              DNS   
  Haldens Svømmeklub  2:01.89                 
                   
                   
                   
                DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
18 år och äldre: Robin Andreasson (1988) 48.90 2010-04-30 
16 - 17 år: Mika Persson (1998) 51.33 2014-05-03 
14 - 15 år: Oscar Ekström (1994) 50.14 2009-05-01 
13 år och yngre: Manu Mäntymäki (1985) 55.46 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Robin Andréasson  1988  752  23.50        49.41   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  51.84                 
                     
Hugo Rydberg  1998  729  24.03        49.93   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  52.41                 
                     
Markus Fürst  1996  685  24.08        50.96   
  Jönköpings Simsällskap  53.44                 
                     
Marcus Forsgren  1996  684  24.42        50.99   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  53.87                 
                     
Elias Gausel  1996  650  24.84        51.87   
  Simklubben S 02  54.12                 
                     
Mika Persson  1998  639  24.42        52.17   
  Höganäs Simsällskap  55.31                 
                     
Johan Hildesson  1992    623  25.58        52.60   
  Kungälvs Simsällskap  54.86                 
                     
Samuel Törnqvist  1997    621  25.15        52.66   
  Väsby Simsällskap  53.99                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
18 år och äldre: Robin Andreasson (1988) 48.90 2010-04-30 
16 - 17 år: Mika Persson (1998) 51.33 2014-05-03 
14 - 15 år: Oscar Ekström (1994) 50.14 2009-05-01 
13 år och yngre: Manu Mäntymäki (1985) 55.46 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Daniel Kertes  1999  719  24.29        50.15  16-17 Åldersgrupp Rekord 
  Ängelholms Simsällskap  53.83                 
                     
Albin Lövgren  1999  652  24.80        51.81   
  Jönköpings Simsällskap  54.04                 
                     
Tor Leander  1999    601  25.90        53.25   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  55.86                 
                     
Samuel Rudqvist  1999    577  26.12        53.95   
  Trollhättans Simsällskap  56.13                 
                     
Ishak Sabic  1999    563  26.35        54.41   
  Jönköpings Simsällskap  56.20                 
                     
Max Sundberg  1999    550  26.59        54.83   
  Väsby Simsällskap  56.90                 
                     
Anton Steindl  2000    550  25.99        54.85   
  Hvetlanda Simsällskap  56.64                 
                     
Dennis Dukic  2000    534  25.36        55.37   
  Simklubben Laxen  57.17                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
18 år och äldre: Robin Andreasson (1988) 48.90 2010-04-30 
16 - 17 år: Mika Persson (1998) 51.33 2014-05-03 
14 - 15 år: Oscar Ekström (1994) 50.14 2009-05-01 
13 år och yngre: Manu Mäntymäki (1985) 55.46 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Rydahl  2001    629  25.38        52.45   
  Karlstads Simsällskap  54.64                 
                     
Christer Melberg  2001    530  27.05        55.52   
  Haldens Svømmeklub  58.77                 
                     
Max Engström  2001    520  26.33        55.86   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  58.00                 
                     
Gustav Vallin  2001    516  26.65        56.02   
  Göteborg Sim  58.63                 
                     
Herman Harbo  2001    500  27.10        56.59   
  Haldens Svømmeklub  58.49                 
                     
Malte Lundgren  2002    496  27.24        56.74   
  Lidköpings Gymnastik o SS  58.69                 
                     
Julius Gustavsson  2002    491  27.30        56.94   
  Simklubben Laxen  59.16                 
                     
Anton Svensson  2001    443  27.84        58.93   
  Skövde Simsällskap  1:00.26                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
18 år och äldre: Robin Andreasson (1988) 48.90 2010-04-30 
16 - 17 år: Mika Persson (1998) 51.33 2014-05-03 
14 - 15 år: Oscar Ekström (1994) 50.14 2009-05-01 
13 år och yngre: Manu Mäntymäki (1985) 55.46 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Axel Auer  2003    461  27.98        58.16   
  Karlskrona Simsällskap  1:00.68                 
                     
William Bevréus  2003    433  28.30        59.38   
  S71  1:02.85                 
                     
Eric Lundström Silke  2003    393  28.83        1:01.35   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:04.67                 
                     
Hannes Wrenne  2004    321  31.47        1:05.60   
  Ronneby Simsällskap  1:07.48                 
                     
Noah Malmgren  2004    301  31.60        1:07.01   
  S71  1:08.77                 
                     
Malte Almqvist  2004    301  32.03        1:07.03   
  Varberg Sim  1:10.36                 
                     
Teo Mravac  2004    291  32.04        1:07.74   
  Varberg Sim  1:10.50                 
                     
Gustaf Stokholm  2004    291  32.27        1:07.79   
  Ängelholms Simsällskap  1:09.81                 
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 18 år och äldre 
18 år och äldre: Joline Höstman (1988) 1:06.70 2009-05-01 
16 - 17 år: Anne-Mari Gulbrandsen (1984) 1:09.75 2001-05-01 
14 - 15 år: Sara Wallberg (1999) 1:10.05 2014-05-04 
13 år och yngre: Sophie Vellner (1986) 1:12.65 1999-05-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Amanda Rutqvist  1991  697  33.46        1:10.33   
  Göteborg Sim  1:16.21                 
                     
Hanna Cederholm  1997  683  33.54        1:10.79   
  Simklubben Laxen  1:16.13                 
                     
Viktoria Reinhold  1996  672  32.92        1:11.19   
  Göteborg Sim  1:14.64                 
                     
Lina Berg  1996  670  33.79        1:11.24   
  Simklubben S 02  1:15.50                 
                     
Klara Juliusson  1997  667  33.19        1:11.35   
  Höganäs Simsällskap  1:17.74                 
                     
Emma Hansson  1998    533  35.57        1:16.90   
  Jönköpings Simsällskap  1:21.37                 
                     
Josephine Birath  1997    447  38.65        1:21.53   
  Kungälvs Simsällskap  1:26.84                 
                     
Denise Persson  1998    443  38.59        1:21.77   
  Simklubben S 02  1:24.94                 
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
18 år och äldre: Joline Höstman (1988) 1:06.70 2009-05-01 
16 - 17 år: Anne-Mari Gulbrandsen (1984) 1:09.75 2001-05-01 
14 - 15 år: Sara Wallberg (1999) 1:10.05 2014-05-04 
13 år och yngre: Sophie Vellner (1986) 1:12.65 1999-05-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tea Gladher  2000    623  33.83        1:12.98   
  Karlskrona Simsällskap  1:16.99                 
                     
Adina Eriksson  1999    588  35.12        1:14.42   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:19.22                 
                     
Sara Thunholm  1999    557  35.36        1:15.79   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:21.09                 
                     
Tilde Malm  1999    553  35.96        1:15.95   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:18.71                 
                     
Maja Johansson  1999    550  35.02        1:16.10   
  Höganäs Simsällskap  1:20.02                 
                     
Alicia Norberg Randowo  1999    542  35.93        1:16.45   
  Ystads Simsällskap  1:19.90                 
                     
Felicia Huynh  2000    532  36.53        1:16.94   
  S71  1:20.49                 
                     
Aurora Oseland  2000    522  35.96        1:17.43   
  Haldens Svømmeklub  1:21.01    NOR             
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
18 år och äldre: Joline Höstman (1988) 1:06.70 2009-05-01 
16 - 17 år: Anne-Mari Gulbrandsen (1984) 1:09.75 2001-05-01 
14 - 15 år: Sara Wallberg (1999) 1:10.05 2014-05-04 
13 år och yngre: Sophie Vellner (1986) 1:12.65 1999-05-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Wilma Johansson  2001  652  34.07        1:11.90   
  Jönköpings Simsällskap  1:16.76                 
                     
Julia Månsson  2002  639  34.87        1:12.40   
  Örebro Simallians  1:15.24                 
                     
Andrea Reinhold  2001    616  34.48        1:13.28   
  Göteborg Sim  1:17.93                 
                     
Tova Olsson  2001    599  34.62        1:13.95   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:19.47                 
                     
Ella Lindroth  2001    598  34.56        1:13.99   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:17.40                 
                     
Synne Lauritzen  2001    573  35.86        1:15.04   
  Haldens Svømmeklub  1:18.58                 
                     
Emilia Rönningdal  2002    537  36.01        1:16.71   
  S71  1:19.93                 
                     
Cornelia Almqvist  2002    533  36.48        1:16.90   
  Varberg Sim  1:19.71                 
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
18 år och äldre: Joline Höstman (1988) 1:06.70 2009-05-01 
16 - 17 år: Anne-Mari Gulbrandsen (1984) 1:09.75 2001-05-01 
14 - 15 år: Sara Wallberg (1999) 1:10.05 2014-05-04 
13 år och yngre: Sophie Vellner (1986) 1:12.65 1999-05-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Linnéa Englund  2003  656  33.81        1:11.74  0-13 Åldersgrupp Rekord 
  Karlstads Simsällskap  1:15.15                 
                     
Hilja Schimmel  2003    528  36.74        1:17.14   
  Skövde Simsällskap  1:19.84                 
                     
Sofia Henningsson  2004    515  36.79        1:17.76   
  Skövde Simsällskap  1:21.67                 
                     
Ronja Berggren  2003    503  37.29        1:18.40   
  Varberg Sim  1:21.57                 
                     
Linn Suchomel  2003    501  37.11        1:18.47   
  Skövde Simsällskap  1:22.01                 
                     
Malin Vestman  2003    436  38.11        1:22.19   
  Skövde Simsällskap  1:24.04                 
                     
Nikita Kapron  2003    412  39.74        1:23.77   
  Skövde Simsällskap  1:29.32                 
                     
Stella Warborn  2003    378  40.18        1:26.22   
  Varberg Sim  1:28.63                 
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
18 år och äldre: Felix Nilsson (1990) 29.10 2014-05-03 
16 - 17 år: Teodor Widerberg (1998) 28.93 2014-05-03 
14 - 15 år: Daniel Kertes (1999) 30.29 2013-04-28 
13 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 32.87 2012-04-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Teodor Widerberg  1998  707          28.34  18-999 Åldersgrupp Rekord 
  Simklubben Laxen  30.32                 
Hugo Rydberg  1998  670          28.85   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  30.24                 
Anton Jansson  1992  669          28.87   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  30.19                 
Marcus Forsgren  1996  662          28.96   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  30.21                 
Daniel Andersson  1997  625          29.53   
  Kungälvs Simsällskap  30.66                 
Joakim Löfgren  1992  607          29.82   
  Simklubben Laxen  30.77                 
Mika Persson  1998  598          29.96   
  Höganäs Simsällskap  30.60                 
Alfred Bjärudd  1996    590          30.09   
  Simklubben Laxen  30.93                 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
18 år och äldre: Felix Nilsson (1990) 29.10 2014-05-03 
16 - 17 år: Teodor Widerberg (1998) 28.93 2014-05-03 
14 - 15 år: Daniel Kertes (1999) 30.29 2013-04-28 
13 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 32.87 2012-04-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Daniel Kertes  1999  640          29.30   
  Ängelholms Simsällskap  30.72                 
Karl Frylmark  1999    585          30.19   
  Väsby Simsällskap  31.14                 
Philip Chen  2000    573          30.39   
  S71  31.45                 
Albin Lövgren  1999    568          30.48   
  Jönköpings Simsällskap  31.89                 
Dennis Dukic  2000    549          30.82   
  Simklubben Laxen  32.41                 
Albin Edvardsson  2000    536          31.07   
  Helsingborgs Simsällskap  31.81                 
Elias Hyvönen  2000    523          31.32   
  Alingsås SLS  32.27                 
Anton Widholm  1999    508          31.64   
  Väsby Simsällskap  32.37                 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
18 år och äldre: Felix Nilsson (1990) 29.10 2014-05-03 
16 - 17 år: Teodor Widerberg (1998) 28.93 2014-05-03 
14 - 15 år: Daniel Kertes (1999) 30.29 2013-04-28 
13 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 32.87 2012-04-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Rydahl  2001    545          30.91   
  Karlstads Simsällskap  32.84                 
Erik Stensson  2002    505          31.69   
  Värnamo Simsällskap  33.61                 
August Mathisen  2001    487          32.09   
  Karlstads Simsällskap  33.66                 
Anton Svensson  2001    474          32.37   
  Skövde Simsällskap  33.82                 
Max Feng  2001    445          33.05   
  Göteborg Sim  34.52                 
Linus Hoffner  2001    442          33.13   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  34.58                 
Robin Vondrak  2001    419          33.74   
  Göteborg Sim  34.54                 
Karl Bohlin  2001    413          33.90   
  Göteborg Sim  35.36                 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
18 år och äldre: Felix Nilsson (1990) 29.10 2014-05-03 
16 - 17 år: Teodor Widerberg (1998) 28.93 2014-05-03 
14 - 15 år: Daniel Kertes (1999) 30.29 2013-04-28 
13 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 32.87 2012-04-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Axel Auer  2003    329          36.55   
  Karlskrona Simsällskap  38.96                 
Ludvig Mathisen  2003    314          37.12   
  Karlstads Simsällskap  38.55                 
Noah Malmgren  2004    293          37.99   
  S71  39.48                 
Hannes Wrenne  2004    291          38.10   
  Ronneby Simsällskap  40.46                 
Wilmer Ingvarsson  2003    263          39.39   
  Ängelholms Simsällskap  42.12                 
Loke Egnell  2003    252          39.93   
  Göteborg Sim  42.57                 
Simon Persson  2003    252          39.93   
  Kappsimningsklubben Karpen  42.21                 
Nikola Petrovic  2004    244          40.38   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  43.80                 
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre 
18 år och äldre: Miranda Bånnsgård (1992) 59.96 2011-04-30 
16 - 17 år: Gabriella Fagundez (1985) 1:01.14 2002-05-10 
14 - 15 år: Céline Bertrand (1995) 1:01.80 2010-04-30 
13 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 1:02.38 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  681  29.08        1:02.07   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:04.77                 
                     
Erica Dahlgren  1997  644  29.62        1:03.23   
  Simklubben S 02  1:04.43                 
                     
Rebecka Gustafsson  1998  608  29.26        1:04.46   
  Strängnäs Simklubb  1:06.44                 
                     
Michelle Franzén  1993    575  30.56        1:05.65   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:07.52                 
                     
Christina Ekstedt  1996    536  30.63        1:07.19   
  Göteborg Sim  1:09.06                 
                     
Louise Halldén  1998    524  31.68        1:07.71   
  Väsby Simsällskap  1:10.55                 
                     
Elvira Eklund-Ramböl  1997    524  31.53        1:07.73   
  Karlstads Simsällskap  1:08.95                 
                     
Amanda Strömberg  1998    515  31.10        1:08.11   
  Ystads Simsällskap  1:10.35                 
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
18 år och äldre: Miranda Bånnsgård (1992) 59.96 2011-04-30 
16 - 17 år: Gabriella Fagundez (1985) 1:01.14 2002-05-10 
14 - 15 år: Céline Bertrand (1995) 1:01.80 2010-04-30 
13 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 1:02.38 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emilia Christiansen  1999  660  29.63        1:02.71   
  S71  1:04.34                 
                     
Ida Swegmark  2000  643  29.36        1:03.24   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:06.06                 
                     
Ida Liljeqvist  1999  634  28.93        1:03.54   
  Höganäs Simsällskap  1:06.64                 
                     
Anna Miram  1999  589  30.58        1:05.13   
  Väsby Simsällskap  1:09.84                 
                     
Linnéa Lundborg  2000    561  30.82        1:06.21   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:08.13                 
                     
Emma Dimitriou Sagré  1999    553  30.76        1:06.53   
  Väsby Simsällskap  1:09.38                 
                     
Ellen Lindeby  1999    541  31.26        1:06.98   
  Kalmar Simsällskap  1:09.94                 
                     
Felicia Huynh  2000    480  31.63        1:09.71   
  S71  1:10.08                 
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
18 år och äldre: Miranda Bånnsgård (1992) 59.96 2011-04-30 
16 - 17 år: Gabriella Fagundez (1985) 1:01.14 2002-05-10 
14 - 15 år: Céline Bertrand (1995) 1:01.80 2010-04-30 
13 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 1:02.38 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Kamelia Gradinarska  2001  602  30.06        1:04.67   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:08.01                 
                     
Linn Rosenius  2002    559  30.83        1:06.28   
  Karlskrona Simsällskap  1:09.04                 
                     
Emma Cullberg  2002    555  29.63        1:06.45   
  Örebro Simallians  1:09.23                 
                     
Michelle Nordenmark  2002    537  30.74        1:07.17   
  Göteborg Sim  1:11.05                 
                     
Mellie Wijk  2002    508  31.76        1:08.43   
  Simklubben Laxen  1:11.53                 
                     
Ida Lövgren  2001    507  32.24        1:08.45   
  Skövde Simsällskap  1:11.03                 
                     
Klara Hasslin  2001    496  31.65        1:08.97   
  Trollhättans Simsällskap  1:11.01                 
                     
Tilde Morin  2002    463  31.43        1:10.59   
  Simklubben Laxen  1:12.14                 
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
18 år och äldre: Miranda Bånnsgård (1992) 59.96 2011-04-30 
16 - 17 år: Gabriella Fagundez (1985) 1:01.14 2002-05-10 
14 - 15 år: Céline Bertrand (1995) 1:01.80 2010-04-30 
13 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 1:02.38 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Cornelia Johansson  2003    525  32.12        1:07.69   
  Örebro Simallians  1:10.74                 
                     
Linn Suchomel  2003    469  32.78        1:10.26   
  Skövde Simsällskap  1:13.84                 
                     
Nikita Kapron  2003    441  33.80        1:11.74   
  Skövde Simsällskap  1:15.61                 
                     
Ellie Geigel  2003    431  33.68        1:12.25   
  Varberg Sim  1:14.99                 
                     
Isabelle Rydahl  2003    431  33.33        1:12.25   
  Karlstads Simsällskap  1:14.98                 
                     
Hilja Schimmel  2003    416  34.57        1:13.15   
  Skövde Simsällskap  1:16.32                 
                     
Fannie Gronowitz  2003    394  34.85        1:14.48   
  Göteborg Sim  1:15.64                 
                     
Magdalena Hagsten Skarda  2003    348  35.93        1:17.61   
  Örebro Simallians  1:18.67                 
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
18 år och äldre: Pierre Roger (1983) 53.59 2004-05-24 
16 - 17 år: Jani Sievinen (1974) 54.93 1991-05-10 
14 - 15 år: Patrik Löfgren (1996) 58.90 2011-04-30 
13 år och yngre: Manu Mäntymäki (1985) 1:00.54 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Samuel Törnqvist  1997  682  27.07        55.59   
  Väsby Simsällskap  1:03.28                 
                     
Hampus Lovinge  1998  660  27.46        56.19   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:00.24                 
                     
Isak Meding  1998  568  28.36        59.08   
  Örebro Simallians  1:03.84                 
                     
John Olsson  1995  567  28.82        59.12   
  Simklubben Laxen  1:02.43                 
                     
Alexander Triantafillou  1997    512  29.53        1:01.14   
  Göteborg Sim  1:04.94                 
                     
Mattias Evaldsson  1997    506  29.34        1:01.40   
  Kalmar Simsällskap  1:04.89                 
                     
Gustav Norberg-Pettersson  1996    480  30.31        1:02.49   
  Simklubben Laxen  1:06.34                 
                     
Sean Johansson  1997    464  30.53        1:03.18   
  Örebro Simallians  1:07.80                 
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
18 år och äldre: Pierre Roger (1983) 53.59 2004-05-24 
16 - 17 år: Jani Sievinen (1974) 54.93 1991-05-10 
14 - 15 år: Patrik Löfgren (1996) 58.90 2011-04-30 
13 år och yngre: Manu Mäntymäki (1985) 1:00.54 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tor Leander  1999  559  28.95        59.41   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:03.27                 
                     
Tim Lärkfeldt  2000  553  29.09        59.59   
  Jönköpings Simsällskap  1:06.01                 
                     
Victor Lovinge  2000    501  29.75        1:01.60   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:05.03                 
                     
Philip Chen  2000    495  30.11        1:01.84   
  S71  1:06.42                 
                     
Anton Widholm  1999    494  29.88        1:01.87   
  Väsby Simsällskap  1:06.31                 
                     
Robin Johansson  2000    460  30.80        1:03.36   
  SK Stimmet  1:05.94                 
                     
Marvin Kaminski  1999    442  31.25        1:04.21   
  Föreningen Sim Team Engelholm  1:07.12                 
                     
Marcus Wallén  1999    428  31.80        1:04.93   
  Skövde Simsällskap  1:07.17                 
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
18 år och äldre: Pierre Roger (1983) 53.59 2004-05-24 
16 - 17 år: Jani Sievinen (1974) 54.93 1991-05-10 
14 - 15 år: Patrik Löfgren (1996) 58.90 2011-04-30 
13 år och yngre: Manu Mäntymäki (1985) 1:00.54 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Rydahl  2001  536  29.80        1:00.22   
  Karlstads Simsällskap  1:05.26                 
                     
Max Engström  2001  527  29.29        1:00.57   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:02.87                 
                     
Jonatan Carlsson  2001    487  30.16        1:02.19   
  Varberg Sim  1:06.90                 
                     
Erik Stensson  2002    455  30.91        1:03.59   
  Värnamo Simsällskap  1:08.27                 
                     
Viktor Sjöström  2001    412  31.82        1:05.72   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:09.08                 
                     
Gustav Nislander  2001    398  31.71        1:06.49   
  Göteborg Sim  1:10.65                 
                     
Max Svedberg  2001    398  32.11        1:06.49   
  Göteborg Sim  1:10.17                 
                     
Gustav Vallin  2001    395  31.64        1:06.66   
  Göteborg Sim  1:09.35                 
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
18 år och äldre: Pierre Roger (1983) 53.59 2004-05-24 
16 - 17 år: Jani Sievinen (1974) 54.93 1991-05-10 
14 - 15 år: Patrik Löfgren (1996) 58.90 2011-04-30 
13 år och yngre: Manu Mäntymäki (1985) 1:00.54 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
William Bevréus  2003    396  32.02        1:06.64   
  S71  1:11.38                 
                     
Gustaf Stokholm  2004    286  36.12        1:14.20   
  Ängelholms Simsällskap  1:18.20                 
                     
Loke Egnell  2003    270  37.23        1:15.68   
  Göteborg Sim  1:21.50                 
                     
Eric Lundström Silke  2003    262  37.19        1:16.40   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:21.25                 
                     
Wilmer Ingvarsson  2003    258  37.74        1:16.85   
  Ängelholms Simsällskap  1:20.71                 
                     
Hannes Wrenne  2004    240  37.81        1:18.73   
  Ronneby Simsällskap  1:23.02                 
                     
Ludvig Mathisen  2003    230  39.07        1:19.83   
  Karlstads Simsällskap  1:24.32                 
                     
Simon Persson  2003    217  38.84        1:21.34   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:24.83                 
                     
 
Gren 10, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nkk Mix Lag 1  18            1:39.10   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:40.49                 
  Marcus Forsgren  1996      23.38        23.38   
  Hugo Rydberg  1998      22.97        46.35   
  Sara Thunholm  1999      26.52        1:12.87   
  Rebecca Diaz-Nilsson  1996      26.23        1:39.10   
                     
Mass Mix 1  14            1:39.18   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:40.76                 
  Alice Lindhé  1999      27.56        27.56   
  Patrik Löfgren  1996      24.06        51.62   
  Tova Olsson  2001      25.70        1:17.32   
  Robin Andréasson  1988      21.86        1:39.18   
                     
SK Laxen Mix  12            1:40.22   
  Simklubben Laxen  1:42.46                 
  Teodor Widerberg  1998      23.72        23.72   
  Janne Ledin  1994      23.05        46.77   
  Tilde Morin  2002      26.85        1:13.62   
  Hanna Cederholm  1997      26.60        1:40.22   
                     
Göteborg Mix 1  10            1:41.77   
  Göteborg Sim  1:43.26                 
  Jésus Juan Ruiz Navarro  1995      24.46        24.46   
  Alexander Triantafillou  1997      24.74        49.20   
  Christin Heina  1996      26.71        1:15.91   
  Linnéa Bielicz  1994      25.86        1:41.77   
                     
Väsby SS Mix  1996            1:42.54   
  Väsby Simsällskap  1:44.99                 
  Gustav Frödeberg  1997      24.89        24.89   
  Samuel Törnqvist  1997      23.71        48.60   
  Tove Sparrman  1996      26.71        1:15.31   
  Louise Halldén  1998      27.23        1:42.54   
                     
Nkk Mix Lag 2            1:42.68   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:42.14                 
  Hampus Lovinge  1998      24.17        24.17   
  Anton Jansson  1992      23.45        47.62   
  Anna Grundmark  1997      27.81        1:15.43   
  Michelle Franzén  1993      27.25        1:42.68   
                     
S02 Mix Lag 1  1997            1:42.86   
  Simklubben S 02  1:44.93                 
  Elias Gausel  1996      24.01        24.01   
  Erica Dahlgren  1997      27.02        51.03   
  Anton Björck-Teuscher  1993      24.70        1:15.73   
  Julia Bellvik  1996      27.13        1:42.86   
                     
Jönköpings SS            1:43.14   
  Jönköpings Simsällskap  1:45.00                 
  Markus Fürst  1996      23.52        23.52   
  Albin Lövgren  1999      23.67        47.19   
  Angelica Stark  1999      28.03        1:15.22   
  Elin Ristl  1999      27.92        1:43.14   
                     
Kalmar SS Mix 2[1916]            1:43.14   
  Kalmar Simsällskap  1:46.26                 
  Harald Madebrink  1998      24.61        24.61   
  Miranda Arvidsson  1998      26.32        50.93   
  Anton Hong  2000      24.22        1:15.15   
  Emmy Jämtin  2000      27.99        1:43.14   
                     
10  Göteborg Mix 2              1:44.94   
  Göteborg Sim  1:46.19                 
  Miro Torola  1995      25.09        25.09   
  Johan Ekstedt  1993      25.34        50.43   
  Alfhild Kristensson  1999      27.18        1:17.61   
  Viktoria Reinhold  1996      27.33        1:44.94   
                     
11  Mass Mix 2              1:45.27   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:46.73                 
  Aron Qvirist  1998      24.80        24.80   
  Linnéa Lundborg  2000      27.87        52.67   
  Tor Leander  1999      24.97        1:17.64   
  Ida Swegmark  2000      27.63        1:45.27   
                     
12  Karlstad Mix  1996              1:45.29   
  Karlstads Simsällskap  1:43.66                 
  David Albringer  2001      26.55        26.55   
  Johan Rydahl  2001      24.22        50.77   
  Elvira Eklund-Ramböl  1997      27.76        1:18.53   
  Linnéa Englund  2003      26.76        1:45.29   
                     
13  SK Laxen Mix 3              1:45.72   
  Simklubben Laxen  1:48.15                 
  Robin Sandgren  1997      24.59        24.59   
  Petronella Johansson  2000      29.02        53.61   
  Hanna Wrethander  1999      28.01        1:21.62   
  Dennis Dukic  2000      24.10        1:45.72   
                     
14  Ängelholm Mix 1              1:46.20   
  Ängelholms Simsällskap  1:45.70                 
  Oskar Hanstål  1999      25.62        25.62   
  Hanna Rosvall  2000      26.55        52.17   
  Petter Hellzén  2000      25.45        1:17.62   
  Miranda Ingvarsson  2001      28.58        1:46.20   
                     
15  Mass Mix 3              1:46.69   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:47.69                 
  Sebastian Petersson  2000      25.50        25.50   
  Tobias Åberg  2000      24.81        50.31   
  Johanna Åberg  1997      28.05        1:18.36   
  Kamelia Gradinarska  2001      28.33        1:46.69   
                     
16  Göteborg Mix 3              1:46.95   
  Göteborg Sim  1:48.88                 
  Gustav Vallin  2001      26.07        26.07   
  Alex Phu  2000      26.12        52.19   
  Klara Tistrand  2001      27.99        1:20.18   
  Andrea Reinhold  2001      26.77        1:46.95   
                     
17  Kungälv Mix Lag 1              1:47.25   
  Kungälvs Simsällskap  1:49.91                 
  Mathias Petrusson  1993      24.70        24.70   
  Johan Hildesson  1992      23.74        48.44   
  Alice Götestam  2001      29.60        1:18.04   
  Felicia Thonander  2001      29.21        1:47.25   
                     
18  Nkk Mix Lag 3              1:47.55   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:44.37                 
  Victor Lovinge  2000      25.31        25.31   
  Max Engström  2001      25.47        50.78   
  Klara Gårdman  2002      28.87        1:19.65   
  Adina Eriksson  1999      27.90        1:47.55   
                     
19  Karlskrona Mix              1:48.65   
  Karlskrona Simsällskap  1:49.38                 
  Gustav Vallbo  1999      27.37        27.37   
  Linn Rosenius  2002      28.88        56.25   
  Axel Auer  2003      25.85        1:22.10   
  Tea Gladher  2000      26.55        1:48.65   
                     
20  Ösa Lag 1              1:48.73   
  Örebro Simallians  1:47.94                 
  Tim Baastad  2000      26.52        26.52   
  Sean Johansson  1997      25.96        52.48   
  Ida Nederman  2000      28.69        1:21.17   
  Sandra Rääf  2000      27.56        1:48.73   
                     
21  S02 Mix Lag 2  1997              1:48.89   
  Simklubben S 02  1:49.67                 
  Jesper Böhn  1998      26.08        26.08   
  Lina Berg  1996      28.15        54.23   
  Philip Bergstedt  1998      26.22        1:20.45   
  Ebba Hellström  1992      28.44        1:48.89   
                     
22  Kalmar SS Mix [1916]              1:50.45   
  Kalmar Simsällskap  1:51.32                 
  Jacob Olsson  1998      25.26        25.26   
  Leia Karlsson  2002      29.84        55.10   
  Mattias Evaldsson  1997      25.28        1:20.38   
  Sofie Jaensson  1997      30.07        1:50.45   
                     
23  Karlskrona Mix 1  98              1:52.45   
  Karlskrona Simsällskap  1:50.42                 
  Jakob Werner  2000      28.22        28.22   
  Sofie Karlsson  2000      27.42        55.64   
  Viktor Carlsson  2000      26.92        1:22.56   
  Tuva Pålsson  2003      29.89        1:52.45   
                     
SK Laxen Mix 2              DSQ   
  Simklubben Laxen  1:45.86                 
  Joakim Löfgren  1992      24.47        24.47   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 18 år och äldre 
18 år och äldre: Carolina Elvind (1994) 29.27 2013-04-28 
16 - 17 år: Madelene Andersson (1995) 29.66 2012-04-29 
14 - 15 år: Alfhild Kristensson (1999) 30.50 2013-04-28 
13 år och yngre: Hanna Rosvall (2000) 30.83 2013-04-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Miranda Arvidsson  1998  657          29.52   
  Kalmar Simsällskap  31.19                 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  631          29.92   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  31.95                 
Elin Widén  1998  573          30.90   
  Höganäs Simsällskap  31.82                 
Anna Grundmark  1997    510          32.11   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  33.69                 
Christin Heina  1996    503          32.27   
  Göteborg Sim  34.31                 
Helén Lange  1996    494          32.46   
  Simklubben Laxen  33.55                 
Johanna Åberg  1997    485          32.66   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  34.43                 
Emilia Andreasson  1996    462          33.19   
  S71  34.54                 
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
18 år och äldre: Carolina Elvind (1994) 29.27 2013-04-28 
16 - 17 år: Madelene Andersson (1995) 29.66 2012-04-29 
14 - 15 år: Alfhild Kristensson (1999) 30.50 2013-04-28 
13 år och yngre: Hanna Rosvall (2000) 30.83 2013-04-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hanna Rosvall  2000  767          28.04  16-17 Åldersgrupp Rekord 
  Ängelholms Simsällskap  30.63                 
Ida Liljeqvist  1999  652          29.60   
  Höganäs Simsällskap  31.65                 
Sara Thunholm  1999  643          29.74   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  31.30                 
Elin Ristl  1999  569          30.96   
  Jönköpings Simsällskap  32.14                 
Alfhild Kristensson  1999    543          31.46   
  Göteborg Sim  32.87                 
Sofie Karlsson  2000    530          31.71   
  Karlskrona Simsällskap  33.19                 
Nellie Andersson  2000    513          32.05   
  Simklubben 1970  33.34                 
Sandra Rääf  2000    513          32.05   
  Örebro Simallians  33.13                 
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
18 år och äldre: Carolina Elvind (1994) 29.27 2013-04-28 
16 - 17 år: Madelene Andersson (1995) 29.66 2012-04-29 
14 - 15 år: Alfhild Kristensson (1999) 30.50 2013-04-28 
13 år och yngre: Hanna Rosvall (2000) 30.83 2013-04-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Kamelia Gradinarska  2001    567          31.00   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  33.49                 
Michelle Nordenmark  2002    535          31.62   
  Göteborg Sim  33.47                 
Linn Rosenius  2002    526          31.80   
  Karlskrona Simsällskap  33.29                 
Ida Widén  2001    524          31.83   
  Höganäs Simsällskap  33.54                 
Tova Olsson  2001    524          31.84   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  33.98                 
Josefine Härdelin  2001    494          32.47   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  33.54                 
Lisa Bergman  2002    465          33.13   
  S77 Stenungsund  34.34                 
Klara Gårdman  2002    449          33.50   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  33.78                 
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
18 år och äldre: Carolina Elvind (1994) 29.27 2013-04-28 
16 - 17 år: Madelene Andersson (1995) 29.66 2012-04-29 
14 - 15 år: Alfhild Kristensson (1999) 30.50 2013-04-28 
13 år och yngre: Hanna Rosvall (2000) 30.83 2013-04-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Trine Forss  2003  615          30.17  0-13 Åldersgrupp Rekord 
  Skövde Simsällskap  31.33                 
Cornelia Johansson  2003    495          32.43   
  Örebro Simallians  34.29                 
Clara Gustavson  2003    461          33.21   
  Karlstads Simsällskap  35.81                 
Oliwia Wierzbowska  2003    440          33.75   
  Göteborg Sim  35.26                 
Nikita Kapron  2003    430          33.99   
  Skövde Simsällskap  35.17                 
Tuva Pålsson  2003    429          34.02   
  Karlskrona Simsällskap  35.47                 
Gabriella Milusic  2004    419          34.29   
  S77 Stenungsund  36.45                 
Nelly Hansson  2004    357          36.17   
  Ängelholms Simsällskap  36.84                 
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Céline Bertrand (1995) 1:02.68 2014-05-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Wilma Johansson  2001  641  31.17        1:05.74   
  Jönköpings Simsällskap  2:26.04                 
                     
Hanna Cederholm  1997  635  31.11        1:05.94   
  Simklubben Laxen  2:29.20                 
                     
Amanda Rutqvist  1991  621  31.27        1:06.43   
  Göteborg Sim  2:30.57                 
                     
Emilia Christiansen  1999  618  30.55        1:06.56   
  S71  2:29.07                 
                     
Linnéa Englund  2003  613  32.35        1:06.74   
  Karlstads Simsällskap  2:30.29                 
                     
Anna Miram  1999  2.5  586  30.48        1:07.75   
  Väsby Simsällskap  2:30.00                 
                     
Ida Swegmark  2000  2.5  586  30.90        1:07.75   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  2:30.01                 
                     
Emma Dimitriou Sagré  1999  585  31.38        1:07.76   
  Väsby Simsällskap  2:31.13                 
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre 
18 år och äldre: Claire Hedenskog (1980) 25.15 2007-04-28 
16 - 17 år: Anna Rosén (1994) 25.94 2011-04-30 
14 - 15 år: Mette Jacobsen (1973) 26.24 1991-05-20 
13 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 26.38 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Linnéa Bielicz  1994  706          26.09   
  Göteborg Sim  27.37                 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  6.5  659          26.70   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  28.06                 
Christin Heina  1996  623          27.20   
  Göteborg Sim  28.23                 
Erica Dahlgren  1997    612          27.37   
  Simklubben S 02  28.49                 
Viktoria Reinhold  1996    598          27.58   
  Göteborg Sim  28.30                 
Tove Sparrman  1996    591          27.69   
  Väsby Simsällskap  28.82                 
Michelle Franzén  1993    578          27.89   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  28.52                 
Hanna Cederholm  1997    569          28.04   
  Simklubben Laxen  28.29                 
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
18 år och äldre: Claire Hedenskog (1980) 25.15 2007-04-28 
16 - 17 år: Anna Rosén (1994) 25.94 2011-04-30 
14 - 15 år: Mette Jacobsen (1973) 26.24 1991-05-20 
13 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 26.38 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ida Liljeqvist  1999  652          26.80   
  Höganäs Simsällskap  28.90                 
Tea Gladher  2000  638          26.99   
  Karlskrona Simsällskap  28.12                 
Nikki Brockmar  1999  634          27.04   
  Skövde Simsällskap  27.86                 
Sara Thunholm  1999  629          27.11   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  28.48                 
Alice Lindhé  1999    595          27.62   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  28.78                 
Olivia Rudqvist  2000    591          27.68   
  Trollhättans Simsällskap  28.70                 
Alfhild Kristensson  1999    588          27.73   
  Göteborg Sim  28.63                 
Emilia Christiansen  1999    567          28.07   
  S71  28.78                 
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
18 år och äldre: Claire Hedenskog (1980) 25.15 2007-04-28 
16 - 17 år: Anna Rosén (1994) 25.94 2011-04-30 
14 - 15 år: Mette Jacobsen (1973) 26.24 1991-05-20 
13 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 26.38 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tova Olsson  2001  6.5  659          26.70   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  27.94                 
Emilia Rönningdal  2002    622          27.22   
  S71  28.71                 
Tilde Morin  2002    619          27.26   
  Simklubben Laxen  28.54                 
Vera Emanuelsson Fransson  2001    589          27.72   
  Skövde Simsällskap  28.98                 
Ida Lövgren  2001    566          28.09   
  Skövde Simsällskap  29.16                 
Alva Back  2002    543          28.48   
  S77 Stenungsund  28.64                 
Mellie Wijk  2002    534          28.64   
  Simklubben Laxen  29.06                 
Linn Rosenius  2002    530          28.71   
  Karlskrona Simsällskap  28.96                 
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
18 år och äldre: Claire Hedenskog (1980) 25.15 2007-04-28 
16 - 17 år: Anna Rosén (1994) 25.94 2011-04-30 
14 - 15 år: Mette Jacobsen (1973) 26.24 1991-05-20 
13 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 26.38 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Trine Forss  2003    595          27.62   
  Skövde Simsällskap  28.77                 
Linnéa Englund  2003    535          28.61   
  Karlstads Simsällskap  28.82                 
Isabelle Rydahl  2003    514          29.01   
  Karlstads Simsällskap  30.22                 
Hilja Schimmel  2003    497          29.32   
  Skövde Simsällskap  30.00                 
Gabriella Milusic  2004    482          29.64   
  S77 Stenungsund  30.64                 
Tuva Pålsson  2003    469          29.91   
  Karlskrona Simsällskap  30.20                 
Sofia Henningsson  2004    458          30.14   
  Skövde Simsällskap  31.05                 
Oliwia Wierzbowska  2003    447          30.39   
  Göteborg Sim  31.03                 
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
18 år och äldre: Christoffer Carlsen (1992) 24.72 2014-05-03 
16 - 17 år: Mika Persson (1998) 25.04 2014-05-03 
14 - 15 år: Albin Lövgren (1999) 26.43 2014-05-03 
13 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 29.34 2012-04-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Teodor Widerberg  1998  652          25.13   
  Simklubben Laxen  26.08                 
Mika Persson  1998  648          25.18   
  Höganäs Simsällskap  25.83                 
Hugo Rydberg  1998  648          25.19   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  25.88                 
Marcus Forsgren  1996  647          25.20   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  26.16                 
Markus Fürst  1996  642          25.26   
  Jönköpings Simsällskap  26.04                 
Mikael Wåhlin  1989  633          25.38   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  25.95                 
Hampus Lovinge  1998  612          25.67   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  26.07                 
Samuel Törnqvist  1997    580          26.13   
  Väsby Simsällskap  26.53                 
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
18 år och äldre: Christoffer Carlsen (1992) 24.72 2014-05-03 
16 - 17 år: Mika Persson (1998) 25.04 2014-05-03 
14 - 15 år: Albin Lövgren (1999) 26.43 2014-05-03 
13 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 29.34 2012-04-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albin Lövgren  1999  630          25.42   
  Jönköpings Simsällskap  25.72                 
Dennis Dukic  2000    563          26.39   
  Simklubben Laxen  27.03                 
Victor Lovinge  2000    538          26.80   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  27.39                 
Anton Steindl  2000    535          26.85   
  Hvetlanda Simsällskap  27.49                 
Sebastian Petersson  2000    535          26.85   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  27.84                 
Tor Leander  1999    512          27.25   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  27.74                 
Tobias Åberg  2000    509          27.30   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  27.65                 
Alex Phu  2000    503          27.41   
  Göteborg Sim  27.74                 
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
18 år och äldre: Christoffer Carlsen (1992) 24.72 2014-05-03 
16 - 17 år: Mika Persson (1998) 25.04 2014-05-03 
14 - 15 år: Albin Lövgren (1999) 26.43 2014-05-03 
13 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 29.34 2012-04-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Rydahl  2001    592          25.95  14-15 Åldersgrupp Rekord 
  Karlstads Simsällskap  26.85                 
Jonatan Carlsson  2001    533          26.88   
  Varberg Sim  27.67                 
Max Engström  2001    468          28.07   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  28.10                 
Erik Stensson  2002    431          28.86   
  Värnamo Simsällskap  29.54                 
Gustav Vallin  2001    427          28.94   
  Göteborg Sim  30.11                 
David Schuldt  2002    396          29.68   
  SK Stimmet  30.54                 
Gustav Nislander  2001    390          29.83   
  Göteborg Sim  30.42                 
Leo Iséni  2001    387          29.89   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  30.56                 
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
18 år och äldre: Christoffer Carlsen (1992) 24.72 2014-05-03 
16 - 17 år: Mika Persson (1998) 25.04 2014-05-03 
14 - 15 år: Albin Lövgren (1999) 26.43 2014-05-03 
13 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 29.34 2012-04-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Axel Auer  2003    435          28.75  0-13 Åldersgrupp Rekord 
  Karlskrona Simsällskap  30.11                 
Eric Lundström Silke  2003    399          29.59   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  30.41                 
William Bevréus  2003    378          30.14   
  S71  30.77                 
Simon Persson  2003    280          33.30   
  Kappsimningsklubben Karpen  34.27                 
Erik Klasson  2003    254          34.40   
  Simklubben 1970  35.58                 
Malte Almqvist  2004    233          35.40   
  Varberg Sim  35.48                 
Hannes Wrenne  2004    214          36.42   
  Ronneby Simsällskap  35.63                 
Gustaf Stokholm  2004              DSQ   
  Ängelholms Simsällskap  36.39                 
 
Gren 19, 100m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre 
18 år och äldre: Josefin Lillhage (1980) 55.18 2001-05-25 
16 - 17 år: Céline Bertrand (1995) 55.62 2011-05-01 
14 - 15 år: Lorena Diaconescu (1979) 57.28 1994-05-26 
13 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 56.95 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Linnéa Bielicz  1994  764  27.17        55.78   
  Göteborg Sim  1:00.21                 
                     
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  671  28.38        58.26   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  59.47                 
                     
Erica Dahlgren  1997  667  28.58        58.36   
  Simklubben S 02  59.92                 
                     
Michelle Franzén  1993    648  28.55        58.93   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:01.06                 
                     
Christin Heina  1996    641  28.32        59.15   
  Göteborg Sim  1:01.99                 
                     
Rebecka Gustafsson  1998    640  28.54        59.17   
  Strängnäs Simklubb  1:00.10                 
                     
Hanna Cederholm  1997    620  28.92        59.79   
  Simklubben Laxen  1:01.81                 
                     
Louise Halldén  1998    612  28.90        1:00.06   
  Väsby Simsällskap  1:01.75                 
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
18 år och äldre: Josefin Lillhage (1980) 55.18 2001-05-25 
16 - 17 år: Céline Bertrand (1995) 55.62 2011-05-01 
14 - 15 år: Lorena Diaconescu (1979) 57.28 1994-05-26 
13 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 56.95 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hanna Rosvall  2000  676  28.43        58.11   
  Ängelholms Simsällskap  1:01.37                 
                     
Nikki Brockmar  1999  668  28.15        58.34   
  Skövde Simsällskap  59.87                 
                     
Emilia Christiansen  1999  663  28.39        58.49   
  S71  1:00.82                 
                     
Alfhild Kristensson  1999    623  28.90        59.70   
  Göteborg Sim  1:01.88                 
                     
Elin Lokrantz  2000    603  29.48        1:00.36   
  Trollhättans Simsällskap  1:01.86                 
                     
Olivia Rudqvist  2000    597  29.10        1:00.56   
  Trollhättans Simsällskap  1:01.31                 
                     
Linnéa Lundborg  2000    594  29.40        1:00.68   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:02.64                 
                     
Emma Lundgren  2000    567  29.38        1:01.62   
  Skövde Simsällskap  1:02.93                 
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
18 år och äldre: Josefin Lillhage (1980) 55.18 2001-05-25 
16 - 17 år: Céline Bertrand (1995) 55.62 2011-05-01 
14 - 15 år: Lorena Diaconescu (1979) 57.28 1994-05-26 
13 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 56.95 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tova Olsson  2001  692  27.47        57.65   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  59.90                 
                     
Emilia Rönningdal  2002  657  28.40        58.65   
  S71  1:01.53                 
                     
Vera Emanuelsson Fransson  2001    614  28.50        1:00.01   
  Skövde Simsällskap  1:02.23                 
                     
Andrea Reinhold  2001    609  28.51        1:00.15   
  Göteborg Sim  1:03.28                 
                     
Ida Lövgren  2001    593  29.54        1:00.71   
  Skövde Simsällskap  1:02.00                 
                     
Linn Rosenius  2002    573  29.65        1:01.41   
  Karlskrona Simsällskap  1:03.55                 
                     
Annie Lätt  2001    560  29.88        1:01.85   
  Trollhättans Simsällskap  1:02.53                 
                     
Alva Back  2002    502  30.34        1:04.17   
  S77 Stenungsund  1:03.60                 
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
18 år och äldre: Josefin Lillhage (1980) 55.18 2001-05-25 
16 - 17 år: Céline Bertrand (1995) 55.62 2011-05-01 
14 - 15 år: Lorena Diaconescu (1979) 57.28 1994-05-26 
13 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 56.95 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Linnéa Englund  2003    646  28.78        58.99   
  Karlstads Simsällskap  1:01.46                 
                     
Trine Forss  2003    615  28.75        59.96   
  Skövde Simsällskap  1:03.39                 
                     
Isabelle Rydahl  2003    533  30.16        1:02.88   
  Karlstads Simsällskap  1:06.02                 
                     
Hilja Schimmel  2003    532  29.82        1:02.95   
  Skövde Simsällskap  1:06.12                 
                     
Linn Suchomel  2003    521  31.03        1:03.36   
  Skövde Simsällskap  1:05.00                 
                     
Fannie Gronowitz  2003    477  31.49        1:05.24   
  Göteborg Sim  1:07.18                 
                     
Oliwia Wierzbowska  2003    459  31.75        1:06.10   
  Göteborg Sim  1:07.85                 
                     
Sofia Henningsson  2004    453  31.75        1:06.39   
  Skövde Simsällskap  1:07.37                 
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
18 år och äldre: Alexander Dale Oen (1985) 1:00.55 2007-04-28 
16 - 17 år: Jani Sievinen (1974) 1:02.25 1991-05-10 
14 - 15 år: Tuomas Tiainen (1996) 1:08.86 2011-05-01 
13 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 1:08.21 2012-04-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Teodor Widerberg  1998  686  29.76        1:03.05   
  Simklubben Laxen  1:07.57                 
                     
Daniel Andersson  1997  677  29.96        1:03.33   
  Kungälvs Simsällskap  1:06.27                 
                     
Hugo Rydberg  1998  665  29.90        1:03.69   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:06.85                 
                     
Mika Persson  1998  655  29.70        1:04.02   
  Höganäs Simsällskap  1:07.73                 
                     
Anton Jansson  1992  652  29.71        1:04.10   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:08.48                 
                     
Marcus Forsgren  1996  648  29.94        1:04.24   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:08.15                 
                     
Joakim Löfgren  1992  614  30.46        1:05.40   
  Simklubben Laxen  1:08.98                 
                     
Rickard Berglund  1987    580  30.96        1:06.67   
  Göteborg Sim  1:10.92                 
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
18 år och äldre: Alexander Dale Oen (1985) 1:00.55 2007-04-28 
16 - 17 år: Jani Sievinen (1974) 1:02.25 1991-05-10 
14 - 15 år: Tuomas Tiainen (1996) 1:08.86 2011-05-01 
13 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 1:08.21 2012-04-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Karl Frylmark  1999  625  29.93        1:05.03   
  Väsby Simsällskap  1:09.19                 
                     
Philip Chen  2000    593  30.88        1:06.18   
  S71  1:11.71                 
                     
Anton Widholm  1999    555  31.82        1:07.64   
  Väsby Simsällskap  1:10.68                 
                     
Albin Edvardsson  2000    547  31.83        1:07.96   
  Helsingborgs Simsällskap  1:12.42                 
                     
Gunnar Widerberg  2000    537  32.77        1:08.41   
  Simklubben Laxen  1:11.99                 
                     
Elias Hyvönen  2000    523  32.48        1:09.02   
  Alingsås SLS  1:12.08                 
                     
Tor Leander  1999    520  33.05        1:09.11   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:12.94                 
                     
Niklas Nyblom  1999    501  32.29        1:10.00   
  Väsby Simsällskap  1:14.40                 
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
18 år och äldre: Alexander Dale Oen (1985) 1:00.55 2007-04-28 
16 - 17 år: Jani Sievinen (1974) 1:02.25 1991-05-10 
14 - 15 år: Tuomas Tiainen (1996) 1:08.86 2011-05-01 
13 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 1:08.21 2012-04-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Rydahl  2001    543  32.29        1:08.14  14-15 Åldersgrupp Rekord 
  Karlstads Simsällskap  1:15.43                 
                     
Erik Stensson  2002    537  32.58        1:08.39   
  Värnamo Simsällskap  1:13.28                 
                     
Julius Gustavsson  2002    523  32.97        1:08.99   
  Simklubben Laxen  1:14.80                 
                     
August Mathisen  2001    520  32.48        1:09.11   
  Karlstads Simsällskap  1:14.75                 
                     
Anton Svensson  2001    478  33.57        1:11.10   
  Skövde Simsällskap  1:15.65                 
                     
Robin Vondrak  2001    451  34.19        1:12.49   
  Göteborg Sim  1:16.08                 
                     
Karl Bohlin  2001    403  34.86        1:15.23   
  Göteborg Sim  1:18.16                 
                     
Linus Hoffner  2001    383  34.65        1:16.57   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:18.12                 
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
18 år och äldre: Alexander Dale Oen (1985) 1:00.55 2007-04-28 
16 - 17 år: Jani Sievinen (1974) 1:02.25 1991-05-10 
14 - 15 år: Tuomas Tiainen (1996) 1:08.86 2011-05-01 
13 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 1:08.21 2012-04-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
William Bevréus  2003    355  36.43        1:18.47   
  S71  1:23.45                 
                     
Ludvig Mathisen  2003    307  38.59        1:22.43   
  Karlstads Simsällskap  1:28.38                 
                     
Eric Lundström Silke  2003    286  38.92        1:24.34   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:27.34                 
                     
Hannes Wrenne  2004    284  39.56        1:24.52   
  Ronneby Simsällskap  1:32.21                 
                     
Noah Malmgren  2004    277  39.91        1:25.30   
  S71  1:28.23                 
                     
Teo Mravac  2004    275  40.19        1:25.42   
  Varberg Sim  1:31.31                 
                     
Wilmer Ingvarsson  2003    262  41.52        1:26.82   
  Ängelholms Simsällskap  1:31.59                 
                     
Simon Persson  2003    245  41.85        1:28.78   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:32.68                 
                     
 
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler 18 år och äldre 
18 år och äldre: Joline Höstman (1988) 31.55 2011-05-01 
16 - 17 år: Klara Juliusson (1997) 32.31 2014-05-04 
14 - 15 år: Sara Wallberg (1999) 32.64 2014-05-04 
13 år och yngre: Ella Lindroth (2001) 35.57 2014-05-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Klara Juliusson  1997  693          32.53   
  Höganäs Simsällskap  35.24                 
Viktoria Reinhold  1996  676          32.80   
  Göteborg Sim  33.42                 
Lina Berg  1996  665          32.98   
  Simklubben S 02  34.10                 
Hanna Cederholm  1997  659          33.08   
  Simklubben Laxen  34.25                 
Anna Kubicka  1989  651          33.22   
  Simklubben Laxen  33.98                 
Amanda Rutqvist  1991  642          33.38   
  Göteborg Sim  35.34                 
Emma Hansson  1998    578          34.57   
  Jönköpings Simsällskap  36.63                 
Rebecka Gustafsson  1998    526          35.67   
  Strängnäs Simklubb  37.06                 
 
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
18 år och äldre: Joline Höstman (1988) 31.55 2011-05-01 
16 - 17 år: Klara Juliusson (1997) 32.31 2014-05-04 
14 - 15 år: Sara Wallberg (1999) 32.64 2014-05-04 
13 år och yngre: Ella Lindroth (2001) 35.57 2014-05-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tea Gladher  2000  653          33.18   
  Karlskrona Simsällskap  36.19                 
Adina Eriksson  1999    608          33.98   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  35.54                 
Maja Johansson  1999    570          34.72   
  Höganäs Simsällskap  36.09                 
Felicia Huynh  2000    570          34.73   
  S71  36.58                 
Alicia Norberg Randowo  1999    560          34.94   
  Ystads Simsällskap  36.84                 
Aurora Oseland  2000    559          34.96   
  Haldens Svømmeklub  36.86    NOR             
Ida Rosenius  2000    558          34.97   
  Karlskrona Simsällskap  37.27                 
Sara Thunholm  1999    534          35.48   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  37.31                 
 
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
18 år och äldre: Joline Höstman (1988) 31.55 2011-05-01 
16 - 17 år: Klara Juliusson (1997) 32.31 2014-05-04 
14 - 15 år: Sara Wallberg (1999) 32.64 2014-05-04 
13 år och yngre: Ella Lindroth (2001) 35.57 2014-05-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Wilma Johansson  2001    635          33.50   
  Jönköpings Simsällskap  35.63                 
Andrea Reinhold  2001    629          33.60   
  Göteborg Sim  35.42                 
Julia Månsson  2002    611          33.94   
  Örebro Simallians  35.50                 
Ella Lindroth  2001    602          34.10   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  35.72                 
Olivia Dahlström  2001    592          34.29   
  Göteborg Sim  36.28                 
Tova Olsson  2001    585          34.43   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  36.58                 
Emilia Rönningdal  2002    579          34.54   
  S71  36.93                 
Vilma Rudolf  2002    539          35.38   
  Kappsimningsklubben Karpen  37.30                 
 
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
18 år och äldre: Joline Höstman (1988) 31.55 2011-05-01 
16 - 17 år: Klara Juliusson (1997) 32.31 2014-05-04 
14 - 15 år: Sara Wallberg (1999) 32.64 2014-05-04 
13 år och yngre: Ella Lindroth (2001) 35.57 2014-05-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Linnéa Englund  2003  667          32.96  0-13 Åldersgrupp Rekord 
  Karlstads Simsällskap  34.96                 
Hilja Schimmel  2003    514          35.94   
  Skövde Simsällskap  37.39                 
Sofia Henningsson  2004    494          36.43   
  Skövde Simsällskap  37.32                 
Linn Suchomel  2003    489          36.54   
  Skövde Simsällskap  38.03                 
Ronja Berggren  2003    477          36.84   
  Varberg Sim  39.06                 
Malin Vestman  2003    474          36.93   
  Skövde Simsällskap  38.51                 
Emma Björneby  2003    440          37.86   
  Haldens Svømmeklub  40.25                 
Meia Kivistö  2003    425          38.29   
  Simklubben 1970  40.10                 
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
18 år och äldre: Erik Andersson (1984) 52.49 2009-05-01 
16 - 17 år: Jani Sievinen (1974) 55.07 1991-05-10 
14 - 15 år: Albin Lövgren (1999) 57.26 2014-05-04 
13 år och yngre: Mikko Klemola (1982) 1:02.62 1995-05-26 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Samuel Törnqvist  1997  682  26.04        55.01   
  Väsby Simsällskap  58.33                 
                     
Hampus Lovinge  1998  680  25.60        55.08   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  59.00                 
                     
Teodor Widerberg  1998  627  26.58        56.57   
  Simklubben Laxen  58.85                 
                     
Mika Persson  1998  591  26.32        57.72   
  Höganäs Simsällskap  59.40                 
                     
Albin Larsson  1998  581  26.86        58.04   
  Varberg Sim  1:00.51                 
                     
Miro Torola  1995    579  27.38        58.11   
  Göteborg Sim  59.52                 
                     
Robin Sandgren  1997    563  27.89        58.66   
  Simklubben Laxen  1:01.25                 
                     
Patrik Löfgren  1996    539  27.67        59.51   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:00.98                 
                     
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
18 år och äldre: Erik Andersson (1984) 52.49 2009-05-01 
16 - 17 år: Jani Sievinen (1974) 55.07 1991-05-10 
14 - 15 år: Albin Lövgren (1999) 57.26 2014-05-04 
13 år och yngre: Mikko Klemola (1982) 1:02.62 1995-05-26 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albin Lövgren  1999  689  25.72        54.84  16-17 Åldersgrupp Rekord 
  Jönköpings Simsällskap  57.15                 
                     
Oskar Hanstål  1999  607  26.00        57.20   
  Ängelholms Simsällskap  1:00.77                 
                     
Dennis Dukic  2000    569  27.40        58.43   
  Simklubben Laxen  1:00.46                 
                     
Karl Frylmark  1999    537  27.44        59.56   
  Väsby Simsällskap  1:00.57                 
                     
Anton Steindl  2000    536  27.58        59.62   
  Hvetlanda Simsällskap  1:01.25                 
                     
Tobias Åberg  2000    536  27.75        59.63   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:00.12                 
                     
Nikola Mackic  1999    534  27.94        59.67   
  Simklubben Laxen  1:00.98                 
                     
Victor Lovinge  2000    532  27.75        59.76   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:01.65                 
                     
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
18 år och äldre: Erik Andersson (1984) 52.49 2009-05-01 
16 - 17 år: Jani Sievinen (1974) 55.07 1991-05-10 
14 - 15 år: Albin Lövgren (1999) 57.26 2014-05-04 
13 år och yngre: Mikko Klemola (1982) 1:02.62 1995-05-26 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Rydahl  2001  604  26.87        57.29   
  Karlstads Simsällskap  1:00.55                 
                     
Max Engström  2001    487  27.94        1:01.56   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:05.64                 
                     
Linus Holmdahl  2001    460  29.51        1:02.74   
  S77 Stenungsund  1:05.28                 
                     
Gustav Vallin  2001    417  29.35        1:04.81   
  Göteborg Sim  1:07.00                 
                     
Julius Gustavsson  2002    406  30.05        1:05.41   
  Simklubben Laxen  1:06.76                 
                     
David Schuldt  2002    392  30.91        1:06.16   
  SK Stimmet  1:07.99                 
                     
Herman Harbo  2001    392  30.82        1:06.17   
  Haldens Svømmeklub  1:09.45                 
                     
Linus Andersson  2001    386  29.99        1:06.52   
  Karlstads Simsällskap  1:09.16                 
                     
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
18 år och äldre: Erik Andersson (1984) 52.49 2009-05-01 
16 - 17 år: Jani Sievinen (1974) 55.07 1991-05-10 
14 - 15 år: Albin Lövgren (1999) 57.26 2014-05-04 
13 år och yngre: Mikko Klemola (1982) 1:02.62 1995-05-26 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Axel Auer  2003    441  29.32        1:03.60   
  Karlskrona Simsällskap  1:04.97                 
                     
Eric Lundström Silke  2003    389  30.81        1:06.32   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:10.24                 
                     
Simon Persson  2003    253  35.20        1:16.56   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:18.95                 
                     
Wilmer Ingvarsson  2003    224  36.97        1:19.75   
  Ängelholms Simsällskap  1:22.21                 
                     
Malte Almqvist  2004    221  37.25        1:20.08   
  Varberg Sim  1:22.51                 
                     
Gustaf Stokholm  2004    206  38.25        1:21.93   
  Ängelholms Simsällskap  1:27.22                 
                     
Leo Hovbrandt  2003    134  42.81        1:34.64   
  Göteborg Sim  1:37.09                 
                     
Ludvig Mathisen  2003              DSQ   
  Karlstads Simsällskap  1:34.80                 
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 18 år och äldre 
18 år och äldre: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-28 
16 - 17 år: Caroline Palm (1992) 1:02.48 2009-05-01 
14 - 15 år: Elin Harnebrandt (1988) 1:03.42 2003-05-02 
13 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 1:04.25 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Linnéa Bielicz  1994  674  30.66        1:02.74   
  Göteborg Sim  1:08.57                 
                     
Miranda Arvidsson  1998  671  30.40        1:02.84   
  Kalmar Simsällskap  1:07.48                 
                     
Elin Widén  1998    549  31.83        1:07.20   
  Höganäs Simsällskap  1:09.63                 
                     
Ebba Hellström  1992    545  33.34        1:07.37   
  Simklubben S 02  1:09.09                 
                     
Anna Grundmark  1997    523  33.21        1:08.30   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:11.94                 
                     
Johanna Åberg  1997    493  33.63        1:09.62   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:13.79                 
                     
Louise Halldén  1998    482  34.15        1:10.15   
  Väsby Simsällskap  1:13.15                 
                     
Louise Hjalmarsson  1997    440  34.81        1:12.34   
  Skövde Simsällskap  1:14.97                 
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
18 år och äldre: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-28 
16 - 17 år: Caroline Palm (1992) 1:02.48 2009-05-01 
14 - 15 år: Elin Harnebrandt (1988) 1:03.42 2003-05-02 
13 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 1:04.25 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hanna Rosvall  2000  775  29.62        59.90  16-17 Åldersgrupp Rekord 
  Ängelholms Simsällskap  1:04.64                 
                     
Anna Miram  1999  645  31.11        1:03.68   
  Väsby Simsällskap  1:08.09                 
                     
Ida Liljeqvist  1999  602  31.51        1:05.14   
  Höganäs Simsällskap  1:10.53                 
                     
Emma Dimitriou Sagré  1999  561  31.80        1:06.72   
  Väsby Simsällskap  1:10.15                 
                     
Elin Ristl  1999    542  33.35        1:07.48   
  Jönköpings Simsällskap  1:10.15                 
                     
Ida Swegmark  2000    536  32.84        1:07.73   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:10.74                 
                     
Clara Momats  2000    532  33.08        1:07.88   
  Örebro Simallians  1:11.00                 
                     
Hanna Gebart  2000    532  32.92        1:07.88   
  Simklubben S 02  1:10.59                 
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
18 år och äldre: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-28 
16 - 17 år: Caroline Palm (1992) 1:02.48 2009-05-01 
14 - 15 år: Elin Harnebrandt (1988) 1:03.42 2003-05-02 
13 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 1:04.25 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Kamelia Gradinarska  2001  566  32.14        1:06.50   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:10.97                 
                     
Ida Widén  2001    550  32.85        1:07.15   
  Höganäs Simsällskap  1:10.72                 
                     
Tuva Rosebrink  2001    513  33.27        1:08.71   
  Skövde Simsällskap  1:12.60                 
                     
Leia Karlsson  2002    513  32.80        1:08.72   
  Kalmar Simsällskap  1:13.80                 
                     
Tova Olsson  2001    513  33.69        1:08.74   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:13.83                 
                     
Vera Emanuelsson Fransson  2001    487  33.64        1:09.94   
  Skövde Simsällskap  1:14.08                 
                     
Linn Rosenius  2002    477  33.96        1:10.40   
  Karlskrona Simsällskap  1:13.90                 
                     
Klara Tistrand  2001    442  34.92        1:12.22   
  Göteborg Sim  1:13.99                 
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
18 år och äldre: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-28 
16 - 17 år: Caroline Palm (1992) 1:02.48 2009-05-01 
14 - 15 år: Elin Harnebrandt (1988) 1:03.42 2003-05-02 
13 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 1:04.25 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Trine Forss  2003  553  31.97        1:07.01   
  Skövde Simsällskap  1:09.58                 
                     
Cornelia Johansson  2003    506  33.98        1:09.03   
  Örebro Simallians  1:15.44                 
                     
Linnéa Englund  2003    478  34.31        1:10.38   
  Karlstads Simsällskap  1:14.55                 
                     
Nikita Kapron  2003    466  34.52        1:10.94   
  Skövde Simsällskap  1:13.42                 
                     
Magdalena Hagsten Skarda  2003    427  35.53        1:13.04   
  Örebro Simallians  1:16.38                 
                     
Nora Misund  2003    422  36.41        1:13.36   
  Haldens Svømmeklub  1:16.49                 
                     
Oliwia Wierzbowska  2003    398  35.62        1:14.75   
  Göteborg Sim  1:16.61                 
                     
Nelly Hansson  2004    365  37.31        1:16.99   
  Ängelholms Simsällskap  1:19.93                 
                     
 
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
18 år och äldre: Pontus Renholm (1986) 25.11 2012-04-30 
16 - 17 år: Piotr Ludwiczak (1997) 25.99 2013-04-28 
14 - 15 år: Hampus Lovinge (1998) 27.35 2013-04-28 
13 år och yngre: Albert Askmalm (2000) 31.36 2013-04-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hampus Lovinge  1998  617          26.10   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  28.55                 
Markus Fürst  1996  590          26.48   
  Jönköpings Simsällskap  27.98                 
Victor Zetterman  1995  566          26.85   
  Örebro Simallians  28.24                 
John Olsson  1995  531          27.43   
  Simklubben Laxen  29.12                 
Isak Meding  1998  520          27.62   
  Örebro Simallians  28.97                 
Alexander Triantafillou  1997  508          27.84   
  Göteborg Sim  28.85                 
Mattias Evaldsson  1997    474          28.49   
  Kalmar Simsällskap  29.33                 
Patrik Löfgren  1996    469          28.58   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  29.45                 
 
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
18 år och äldre: Pontus Renholm (1986) 25.11 2012-04-30 
16 - 17 år: Piotr Ludwiczak (1997) 25.99 2013-04-28 
14 - 15 år: Hampus Lovinge (1998) 27.35 2013-04-28 
13 år och yngre: Albert Askmalm (2000) 31.36 2013-04-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tor Leander  1999  503          27.93   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  29.45                 
Albin Lövgren  1999    486          28.26   
  Jönköpings Simsällskap  29.96                 
Anton Widholm  1999    480          28.36   
  Väsby Simsällskap  30.56                 
Philip Chen  2000    470          28.57   
  S71  30.80                 
Victor Lovinge  2000    470          28.57   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  29.71                 
Filip Christiansson  1999    465          28.67   
  Ystads Simsällskap  30.38                 
Marvin Kaminski  1999    446          29.08   
  Föreningen Sim Team Engelholm  30.27                 
Robin Johansson  2000    435          29.31   
  SK Stimmet  30.70                 
 
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
18 år och äldre: Pontus Renholm (1986) 25.11 2012-04-30 
16 - 17 år: Piotr Ludwiczak (1997) 25.99 2013-04-28 
14 - 15 år: Hampus Lovinge (1998) 27.35 2013-04-28 
13 år och yngre: Albert Askmalm (2000) 31.36 2013-04-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Rydahl  2001  538          27.32  14-15 Åldersgrupp Rekord 
  Karlstads Simsällskap  30.24                 
Gustav Vallin  2001    431          29.40   
  Göteborg Sim  32.93                 
Gustav Nislander  2001    401          30.11   
  Göteborg Sim  31.42                 
Viktor Sjöström  2001    397          30.23   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  32.15                 
Linus Andersson  2001    380          30.66   
  Karlstads Simsällskap  32.49                 
Erik Stensson  2002    370          30.95   
  Värnamo Simsällskap  31.13                 
Max Svedberg  2001    365          31.07   
  Göteborg Sim  32.31                 
David Schuldt  2002    345          31.68   
  SK Stimmet  32.54                 
 
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
18 år och äldre: Pontus Renholm (1986) 25.11 2012-04-30 
16 - 17 år: Piotr Ludwiczak (1997) 25.99 2013-04-28 
14 - 15 år: Hampus Lovinge (1998) 27.35 2013-04-28 
13 år och yngre: Albert Askmalm (2000) 31.36 2013-04-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
William Bevréus  2003    374          30.84  0-13 Åldersgrupp Rekord 
  S71  31.90                 
Gustaf Stokholm  2004    255          35.00   
  Ängelholms Simsällskap  37.41                 
Thomas Aksnes  2003    232          36.16   
  Haldens Svømmeklub  37.83                 
Wilmer Ingvarsson  2003    224          36.55   
  Ängelholms Simsällskap  38.01                 
Hannes Wrenne  2004    223          36.64   
  Ronneby Simsällskap  39.78                 
Elias Sjölander  2003    217          36.93   
  Karlstads Simsällskap  38.75                 
Noah Malmgren  2004    199          38.03   
  S71  39.70                 
Liam Lesmac  2003    196          38.19   
  Kappsimningsklubben Karpen  40.03                 
 
Gren 26, 100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Jeremy Peter (1988) 57.47 2013-04-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Robin Andréasson  1988  728  26.20        56.30  0-999 Åldersgrupp Rekord 
  Mölndals Allmänna Simsällskap  2:11.29                 
                     
Hugo Rydberg  1998  711  26.67        56.75   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:12.04                 
                     
Marcus Forsgren  1996  680  26.06        57.59   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:15.92                 
                     
Samuel Törnqvist  1997  676  26.28        57.70   
  Väsby Simsällskap  2:11.01                 
                     
Teodor Widerberg  1998  633  26.93        58.98   
  Simklubben Laxen  2:17.09                 
                     
Miro Torola  1995  597  28.15        1:00.16   
  Göteborg Sim  2:13.29                 
                     
Anton Björck-Teuscher  1993  586  27.69        1:00.53   
  Simklubben S 02  2:16.57                 
                     
Tor Leander  1999  531  28.84        1:02.54   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  2:16.53                 
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
18 år och äldre: Robin Andreasson (1988) 22.36 2010-04-29 
16 - 17 år: Piotr Ludwiczal (1996) 23.29 2013-04-28 
14 - 15 år: Teodor Widerberg (1998) 24.47 2013-04-28 
13 år och yngre: Manu Mäntymäki (1985) 25.28 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Robin Andréasson  1988  700          22.81   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  23.89                 
Janne Ledin  1994  667          23.18   
  Simklubben Laxen  24.18                 
Hugo Rydberg  1998  642          23.48   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  24.32                 
Mika Persson  1998  638          23.53   
  Höganäs Simsällskap  24.52                 
Markus Fürst  1996  632          23.60   
  Jönköpings Simsällskap  24.82                 
Mikael Wåhlin  1989  619          23.76   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  24.67                 
Elias Gausel  1996  605          23.95   
  Simklubben S 02  24.56                 
Gustav Frödeberg  1997    555          24.64   
  Väsby Simsällskap  25.13                 
 
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
18 år och äldre: Robin Andreasson (1988) 22.36 2010-04-29 
16 - 17 år: Piotr Ludwiczal (1996) 23.29 2013-04-28 
14 - 15 år: Teodor Widerberg (1998) 24.47 2013-04-28 
13 år och yngre: Manu Mäntymäki (1985) 25.28 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Dennis Dukic  2000  578          24.32   
  Simklubben Laxen  25.79                 
Tim Lärkfeldt  2000    556          24.63   
  Jönköpings Simsällskap  26.17                 
Anton Steindl  2000    551          24.70   
  Hvetlanda Simsällskap  26.07                 
Filip Christiansson  1999    547          24.77   
  Ystads Simsällskap  25.84                 
Nikola Mackic  1999    541          24.85   
  Simklubben Laxen  25.92                 
Anton Hong  2000    538          24.90   
  Kalmar Simsällskap  25.94                 
Tor Leander  1999    522          25.16   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  26.33                 
Victor Lovinge  2000    511          25.33   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  26.45                 
 
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
18 år och äldre: Robin Andreasson (1988) 22.36 2010-04-29 
16 - 17 år: Piotr Ludwiczal (1996) 23.29 2013-04-28 
14 - 15 år: Teodor Widerberg (1998) 24.47 2013-04-28 
13 år och yngre: Manu Mäntymäki (1985) 25.28 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Rydahl  2001    553          24.68   
  Karlstads Simsällskap  25.72                 
Malte Lundgren  2002    498          25.55   
  Lidköpings Gymnastik o SS  26.39                 
Erik Stensson  2002    474          25.98   
  Värnamo Simsällskap  27.19                 
Julius Gustavsson  2002    455          26.33   
  Simklubben Laxen  27.27                 
Gustav Nislander  2001    441          26.61   
  Göteborg Sim  27.82                 
Herman Harbo  2001    438          26.66   
  Haldens Svømmeklub  27.63                 
Eldin Nukovic  2002    435          26.73   
  Jönköpings Simsällskap  27.62                 
Anton Svensson  2001    433          26.76   
  Skövde Simsällskap  27.91                 
 
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
18 år och äldre: Robin Andreasson (1988) 22.36 2010-04-29 
16 - 17 år: Piotr Ludwiczal (1996) 23.29 2013-04-28 
14 - 15 år: Teodor Widerberg (1998) 24.47 2013-04-28 
13 år och yngre: Manu Mäntymäki (1985) 25.28 1998-05-22 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
William Bevréus  2003    419          27.07   
  S71  28.27                 
Axel Auer  2003    405          27.38   
  Karlskrona Simsällskap  28.84                 
Eric Lundström Silke  2003    377          28.04   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  29.89                 
Thomas Aksnes  2003    311          29.88   
  Haldens Svømmeklub  31.86                 
Hannes Wrenne  2004    304          30.11   
  Ronneby Simsällskap  31.59                 
Teo Mravac  2004    278          31.01   
  Varberg Sim  31.74                 
Noah Malmgren  2004    277          31.07   
  S71  31.49                 
Malte Almqvist  2004    271          31.29   
  Varberg Sim  31.76                 
 
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre 
18 år och äldre: Céline Bertrand (1995) 27.63 2013-04-28 
16 - 17 år: Céline Bertrand (1995) 27.88 2011-05-01 
14 - 15 år: Elin Podéus (1997) 28.84 2012-04-30 
13 år och yngre: Hanna Rosvall (2000) 29.56 2013-04-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  660          27.99   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  28.50                 
Rebecka Gustafsson  1998  646          28.19   
  Strängnäs Simklubb  28.52                 
Linnéa Bielicz  1994  600          28.90   
  Göteborg Sim  29.60                 
Christin Heina  1996    569          29.42   
  Göteborg Sim  30.07                 
Michelle Franzén  1993    554          29.68   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  30.27                 
Erica Dahlgren  1997    553          29.69   
  Simklubben S 02  29.65                 
Hanna Cederholm  1997    547          29.81   
  Simklubben Laxen  30.41                 
Amanda Strömberg  1998    544          29.86   
  Ystads Simsällskap  30.82                 
 
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
18 år och äldre: Céline Bertrand (1995) 27.63 2013-04-28 
16 - 17 år: Céline Bertrand (1995) 27.88 2011-05-01 
14 - 15 år: Elin Podéus (1997) 28.84 2012-04-30 
13 år och yngre: Hanna Rosvall (2000) 29.56 2013-04-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hanna Rosvall  2000  683