Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Tvärsim    Utskriftsdatum  06 oktober 2019   
  Tävlingsort      Utskriftstid  18:21   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2019         
 
 
Gren 1, Sammansatt Fjäril, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Luka Pesa  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    9.65        9.65   
Jonathan Timossi  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    10.96        10.96   
Aleyo Nilsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.22        11.22   
Viktoria Edebo  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.25        12.25   
Hannah Jangestedt  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.27        12.27   
Max Hjort  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.14        13.14   
Ellen Svensk  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.34        13.34   
Maddoc Sin Deniz  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.95        13.95   
Saga Jebsen  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.99        13.99   
10  Cornelia Karlsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.45        14.45   
11  Samuel Thunberg  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.49        14.49   
12  Anton Nobrant  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.61        14.61   
13  Daniel Pettersson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.17        15.17   
14  Annika Edwards  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.93        15.93   
15  Lina Andersson  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.26        16.26   
16  Elfi Walter  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.33        17.33   
17  Camilla Silander  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.64        17.64   
18  Inez Gyllenhammar  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.83        18.83   
19  Matilda Karlsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.24        20.24   
Dennis Maddoc  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 2, Sammansatt Ryggsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Judith Åhs  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.45        14.45   
Milton Jancev  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.34        15.34   
Lia Bönnemark  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.61        15.61   
Adna Pasic  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.10   
Gustav Jonsson  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.60        16.60   
Elvira Sterling  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.89        16.89   
Marina Aziz  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.40        17.40   
Melker Lindmark  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.83        17.83   
Emil Loftås  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.10        18.10   
10  Teodor Tapani  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.64        18.64   
11  Olle Kindeberg  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.95        18.95   
12  Linnea Brogsten  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.27        19.27   
13  Lukas Thörn  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.53        21.53   
14  Matilda Karlsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.17        22.17   
                     
 
Gren 3, Sammansatt ryggsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Luka Pesa  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.00        11.00   
Jonathan Timossi  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.74        11.74   
Viktoria Edebo  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.75        12.75   
Max Hjort  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.94        12.94   
Aleyo Nilsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.95        12.95   
Samuel Thunberg  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.19        13.19   
Ellen Svensk  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.47        13.47   
Maddoc Sin Deniz  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.85        13.85   
Cornelia Karlsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.31        14.31   
Saga Jebsen  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.31        14.31   
11  Anton Nobrant  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.63        14.63   
12  Milo Knutsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.89        14.89   
13  Hugo Jonsson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.46        15.46   
14  Camilla Silander  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.56        15.56   
15  Simon Habib  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.60        15.60   
16  Filippa Funke  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.91        15.91   
17  Jennifer Habib  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.07        16.07   
18  Esmeralda Carlberg  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.36        16.36   
19  Maja Eriksson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.48        17.48   
20  Elfi Walter  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.57        17.57   
21  Lucas Junhav Björndahl  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.66        17.66   
22  Annika Edwards  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.72        17.72   
23  Inez Gyllenhammar  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.01        18.01   
24  Maja Lundell  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.04        18.04   
25  Havanna Andersson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.17        18.17   
26  Lina Andersson  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.53        18.53   
27  Daniel Pettersson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.34        19.34   
Dennis Maddoc  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 4, Sammansatt Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Milton Jancev  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.29        15.29   
Demetrio Fallini  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.10        17.10   
Linn Tarabeih  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.27        17.27   
Leo Sjögren  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.35        18.35   
Ivar Andersson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.66        18.66   
Axel Junhage  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.17        19.17   
Maria Persson  2013  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.23        19.23   
Milo Alwnell  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.31        19.31   
Hjertberg Thorir  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.39        19.39   
10  Kimberly Nilsson Sokolova  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.88        19.88   
11  Elin van Trijp  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.96        19.96   
12  Molly Valund  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.61        20.61   
13  Tuva Johansson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.75        20.75   
14  David Adolfsson  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.09        21.09   
15  Amanda Junhage  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.18        21.18   
16  Signe Fältmars  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.03        22.03   
17  Olivia Widerström  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.08        22.08   
18  Tyler Nilsson Sokolov  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.15        22.15   
19  Azaleea Nicolae  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.23        22.23   
20  Simon Gustavsson  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.69        22.69   
21  Vera Bahlner  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.76        22.76   
22  Liv Hall  2013  Norrköpings Kappsimningsklubb    23.33        23.33   
23  Alva Skill  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb    23.45        23.45   
24  Nellie Svensson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    23.65        23.65   
25  Eirini Sofia Ntavarinou  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb    24.01        24.01   
26  Rickard Nilsson  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    24.76        24.76   
27  Molly Mellwing  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.02        25.02   
28  Maya Harrysson  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.15        25.15   
29  Tyra Berghed  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.86        25.86   
30  Livia Mabote  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.97        25.97   
31  Ebba Wennerth  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.20        26.20   
32  Celine Rydgren  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.14        27.14   
33  Edith Brask  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.24        31.24   
34  Nejla Basovic  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.39        31.39   
35  Didrik Berg Fällman  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.66        31.66   
Cornelia Lenngren  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 5, Sammansatt Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olle Kindeberg  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.32        16.32   
Matilda Karlsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.50        17.50   
Thea Bergenbrant  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.60        17.60   
Marina Aziz  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.06        18.06   
Adna Pasic  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.07        18.07   
Agnes Carlsson  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.17        18.17   
Elsa Berggren  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.23        18.23   
Linnea Brogsten  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.34        18.34   
Lia Bönnemark  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.67        18.67   
10  Toma Micu  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.23        19.23   
11  Gustav Jonsson  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.09        20.09   
11  Malton Binakaj  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.09        20.09   
13  Melker Lindmark  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.31        20.31   
14  Elvira Sterling  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.33        20.33   
15  Mattea Dzaic  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.38        21.38   
16  Emil Loftås  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.21        22.21   
17  Lukas Thörn  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.13        28.13   
18  Teodor Tapani  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.47        31.47   
Rebecca Poll  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 6, Sammansatt Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktoria Edebo  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.59        12.59   
Jonathan Timossi  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.64        12.64   
Isolde Lönn  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.30        13.30   
Milo Knutsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.30        13.30   
Edith Kern  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.34        13.34   
Maddoc Sin Deniz  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.43        13.43   
Hannah Jangestedt  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.79        13.79   
Max Hjort  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.90        13.90   
Anthony Rwabukumba  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.09        14.09   
10  Alexandra Nilsson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.30        14.30   
11  Cornelia Karlsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.58        14.58   
12  Maja Lundell  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.73        14.73   
13  Elin Viberg  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.17        15.17   
14  Samuel Thunberg  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.26        15.26   
15  Aleyo Nilsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.55        15.55   
16  Liv Svensson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.58        15.58   
17  Lucas Junhav Björndahl  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.90        15.90   
18  Filippa Funke  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.93        15.93   
19  Ellen Svensk  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.96        15.96   
20  Havanna Andersson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.19        16.19   
21  Camilla Silander  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.24        16.24   
22  Esmeralda Carlberg  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.31        16.31   
23  Elfi Walter  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.50   
24  Annika Edwards  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.65        16.65   
25  Hugo Jonsson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.74        16.74   
26  Anton Nobrant  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.95        16.95   
27  Jennifer Habib  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.96        16.96   
28  Simon Habib  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.19        17.19   
29  Saga Jebsen  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.42        17.42   
30  Daniel Pettersson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.58        17.58   
31  Maja Blomqvist  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.38        18.38   
32  Maja Eriksson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.51        18.51   
33  Vida Månsson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.52        18.52   
34  Inez Gyllenhammar  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.13        19.13   
35  Lina Andersson  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.67        19.67   
Dennis Maddoc  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 7, Sammansatt Crawl, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Milton Jancev  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.86        11.86   
Fillip Disefjord  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.10        12.10   
Ivar Andersson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.75        12.75   
Ellinor Cross  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.79        12.79   
Axel Junhage  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.47        15.47   
Demetrio Fallini  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.61        15.61   
Ivan Punos  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.60        16.60   
Signe Fältmars  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.62        16.62   
Milo Alwnell  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.74        16.74   
10  Molly Valund  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.82        16.82   
11  Amanda Junhage  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.91        16.91   
12  Hektor Binakaj  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.94        16.94   
13  Livia Mabote  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.02        17.02   
14  Todd Svensson  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.08        17.08   
15  Saga Angland  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.25        17.25   
16  Linn Tarabeih  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.29        17.29   
17  Elin van Trijp  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.61        17.61   
18  Nellie Svensson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.39        18.39   
18  Signe Angland  2013  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.39        18.39   
20  Vera Bahlner  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.57        18.57   
21  Kimberly Nilsson Sokolova  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.86        19.86   
22  Tuva Johansson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.44        20.44   
23  Celine Rydgren  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.52        20.52   
24  Olivia Widerström  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.56        20.56   
25  David Adolfsson  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.80        20.80   
26  Azaleea Nicolae  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.96        20.96   
27  Simon Gustavsson  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.97        20.97   
28  Tyler Nilsson Sokolov  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.23        21.23   
29  Tyra Berghed  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.38        21.38   
30  Molly Mellwing  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.61        21.61   
31  Hampus Unby  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.01        22.01   
32  Didrik Berg Fällman  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.69        22.69   
33  Alva Skill  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb    23.40        23.40   
Cornelia Lenngren  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 8, Sammansatt Crawl, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Judith Åhs  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.40        13.40   
Gustav Jonsson  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.67        13.67   
Thea Bergenbrant  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.73        13.73   
Olle Kindeberg  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.38        14.38   
Toma Micu  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.41        14.41   
Lia Bönnemark  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.52        14.52   
Matilda Karlsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.77        14.77   
Linnea Brogsten  2012  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.95        14.95   
Teodor Tapani  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.96        14.96   
10  Marina Aziz  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.79        15.79   
11  Emil Loftås  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.03        16.03   
12  Elvira Sterling  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.05        16.05   
13  Mattea Dzaic  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.06        16.06   
14  Melker Lindmark  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.62        16.62   
15  Adna Pasic  2011  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.99        16.99   
16  Lukas Thörn  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.93        18.93   
                     
 
Gren 9, Sammansatt Crawl, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Luka Pesa  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    8.15        8.15   
Jonathan Timossi  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    8.45        8.45   
Aleyo Nilsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    9.71        9.71   
Max Hjort  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    10.37        10.37   
Viktoria Edebo  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    10.48        10.48   
Hannah Jangestedt  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    10.86        10.86   
Maddoc Sin Deniz  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    10.95        10.95   
Ellen Svensk  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.08        11.08   
Anthony Rwabukumba  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.29        11.29   
10  Milo Knutsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.40        11.40   
11  Samuel Thunberg  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.54        11.54   
12  Cornelia Karlsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.59        11.59   
13  Anton Nobrant  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.16        12.16   
14  Hugo Jonsson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.45        12.45   
15  Isolde Lönn  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.53        12.53   
16  Esmeralda Carlberg  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.73        12.73   
17  Camilla Silander  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.81        12.81   
18  Havanna Andersson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.96        12.96   
19  Maja Lundell  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.35        13.35   
20  Jennifer Habib  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.36        13.36   
21  Alexandra Nilsson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.37        13.37   
22  Filippa Funke  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.41        13.41   
23  Annika Edwards  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.52        13.52   
24  Lina Andersson  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.62        13.62   
25  Elin Viberg  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.65        13.65   
26  Daniel Pettersson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.72        13.72   
27  Maja Eriksson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.97        13.97   
28  Saga Jebsen  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.13        14.13   
29  Liv Svensson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.21        14.21   
30  Simon Habib  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.53        14.53   
31  Elfi Walter  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.03        15.03   
32  Vida Månsson  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.56        15.56   
33  Inez Gyllenhammar  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.24        16.24   
Dennis Maddoc  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  06 oktober 2019 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  18:21