Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Tvärsim    Utskriftsdatum  14 april 2013   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  17:52   
  Arrangör  Norrköpings kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2013-04-14         
 
 
Gren 1, SS Fjäril Me o Me forts, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Westerlund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.72   
Isabella Owens-Ekström  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.38   
Victor Johnson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.08   
Oskar Söderbom  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.34   
Oliver Björklund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.47   
Louisa Wadö  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.04   
Johanna Björklund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.01   
Christoffer Malmström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.57   
Cornelia Eidefors  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.71   
10  Viktor Wiktorsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.81   
11  Wilma Homanen  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.39   
12  Alexander Hambalek  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.65   
13  Wiktor Wardhoff  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.90   
14  Edvin Grönquist  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.25   
Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Cornelia Karlsson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 2, SS Bröst Hajen 2:1 o 2:2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Uhrberg  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.25   
Ebba Stahlberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.69   
Linnea Larsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.91   
Elin Wallberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.69   
Julia Stenström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.70   
Sergej Basov  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.27   
Laura Rosic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.45   
Gustav Söderbom  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.68   
Maria Westerberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.93   
10  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.97   
11  Amanda Åvitsland  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.22   
12  Turid Stridh  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.69   
13  Tilde Lundkvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.96   
14  Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.98   
15  Julia Malki  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.07   
16  Torbjörn Larsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.17   
17  Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.34   
17  Linnea Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.34   
19  Nora Grandin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.52   
20  Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.58   
21  Minna Lönnberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.75   
22  Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.84   
23  Mira Häggdahl  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.12   
24  Aisa Adilovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.70   
25  Rebecka Hiulumäki  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.09   
26  Hugo Arnlund  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.13   
27  Viggo Åhlen  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.10   
28  Sandra Ahmadov  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.57   
29  Stella Ringqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.56   
Amanda Salami  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Lisa Åberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 3, SS Rygg Me o Me forts, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Smilla Runqvist  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.02   
Annie Westerlund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.07   
Isabella Owens-Ekström  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.72   
Adrian Björklund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.00   
Oskar Söderbom  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.48   
Victor Johnson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.53   
Oliver Björklund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.74   
Cornelia Eidefors  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.75   
David Enzell  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.02   
10  Vivi Malki  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.26   
11  Nellie Olsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.41   
12  Emina Adilovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.58   
13  Christoffer Malmström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.40   
14  Alexander Hambalek  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.60   
15  Gustav Möller-Sjöstrand  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.20   
16  Louisa Wadö  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.51   
17  Wiktor Wardhoff  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.77   
18  Johanna Björklund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.90   
19  Nora Grandin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.42   
20  Edvin Grönquist  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.11   
21  Wilma Homanen  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.10   
Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Cornelia Karlsson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 4, SS Bröst Teknik o Hajen 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.82   
Alexander Törnqvist  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.77   
Moa Thelin  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.15   
Elvira Didriksson  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.56   
Amin Belcaid  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.59   
Frida Malmström  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.25   
Clara Hjortmark  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.38   
Hedda Tretten  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.01   
Olivia Hagstedt  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.25   
10  Filippa Viking  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.88   
11  Max Bursac  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.08   
12  Hanna Holmbom  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.78   
13  Anton Ullstrand  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.34   
14  Stella Björklund  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.63   
15  Erik Nyberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.96   
16  Linnéa Fransson  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.18   
17  Elise Lannersund  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.30   
18  Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.40   
19  Siri Sandström  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.16   
20  Zack Lavendell  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.66   
21  Anna Ågehäll  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.15   
22  David Åvidsland  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.08   
23  Max Skagerström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.68   
24  Lina Belcaid  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.72   
25  Jonathan Pettersson  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.17   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 5, SS Crawl Hajen 2:1 o 2:2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sergej Basov  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.46   
Ebba Stahlberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.56   
Gustav Söderbom  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.77   
Aisa Adilovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.92   
Linnea Larsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.14   
Emina Adilovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.50   
Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.50   
Laura Rosic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.57   
Minna Lönnberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.73   
10  Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.13   
11  Elin Wallberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.38   
12  Julia Stenström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.59   
13  Amanda Åvitsland  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.90   
14  Julia Malki  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.22   
15  Hugo Arnlund  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.33   
16  Torbjörn Larsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.61   
17  Sandra Ahmadov  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.04   
18  Rebecka Hiulumäki  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.05   
19  Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.18   
20  Nora Grandin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.20   
21  Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.53   
22  Mira Häggdahl  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.65   
23  Maria Westerberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.95   
24  Stella Ringqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.92   
25  Tilde Lundkvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.21   
26  Linnea Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.04   
27  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.49   
28  Turid Stridh  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.81   
Amanda Salami  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Lisa Åberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 6, SS Bröst Me o Me forts, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Westerlund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.54   
Johanna Björklund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.82   
Wiktor Wardhoff  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.33   
Isabella Owens-Ekström  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.45   
Nellie Olsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.59   
Viktor Wiktorsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.61   
David Enzell  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.79   
Erik Westerberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.80   
Smilla Runqvist  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.91   
10  Victor Johnson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.96   
11  Gustav Möller-Sjöstrand  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.10   
11  Louisa Wadö  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.10   
13  Martin Wallberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.22   
14  Cornelia Eidefors  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.23   
15  Vivi Malki  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.37   
16  Adrian Björklund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.50   
17  Oskar Söderbom  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.80   
18  Wilma Homanen  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.93   
19  Christoffer Malmström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.10   
20  Oliver Björklund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.16   
21  Alexander Hambalek  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.92   
22  Edvin Grönquist  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.67   
Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Cornelia Karlsson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 7, SS Crawl Teknik o Hajen 1, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.21   
Filippa Viking  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.37   
Alexander Törnqvist  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.79   
Frida Malmström  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.88   
Erik Nyberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.99   
Diana Dimakhos  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.49   
Clara Hjortmark  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.29   
Anton Ullstrand  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.99   
Hedda Tretten  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.43   
10  Max Skagerström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.09   
11  Siri Sandström  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.11   
12  Elise Lannersund  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.58   
13  Amin Belcaid  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.09   
14  Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.25   
15  Zack Lavendell  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.46   
16  Olle Bergfeldt  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.02   
17  Elvira Didriksson  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.16   
18  Jonathan Pettersson  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.38   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 8, SS Crawl Me o Me forts, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Westerlund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.13   
Victor Johnson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.00   
Isabella Owens-Ekström  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.17   
David Enzell  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.24   
Adrian Björklund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.52   
Vivi Malki  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.60   
Oliver Björklund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.62   
Oskar Söderbom  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.63   
Martin Wallberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.75   
10  Johanna Björklund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.89   
11  Nellie Olsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.04   
12  Louisa Wadö  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.27   
13  Wilma Homanen  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.33   
14  Christoffer Malmström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.37   
15  Cornelia Eidefors  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.49   
16  Alexander Hambalek  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.55   
17  Smilla Runqvist  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.92   
18  Viktor Wiktorsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.15   
19  Erik Westerberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.55   
20  Gustav Möller-Sjöstrand  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.82   
21  Edvin Grönquist  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.88   
22  Wiktor Wardhoff  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.90   
Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Cornelia Karlsson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  14 april 2013 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:52