Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Östgöta Distans kvaltävling 2    Utskriftsdatum  13 februari 2018   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  08:47   
  Arrangör  Norrköpings KK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2018         
 
 
Gren 1, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:22.57  2:51.83  4:27.90    5:45.13   
Hilma Brodén  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:23.36  3:02.16  4:50.97    6:14.95   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:31.37  3:09.46  4:56.60    6:24.04   
Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:37.24  3:13.40  5:00.85    6:24.37   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:31.30  3:14.64  5:11.76    6:45.90   
Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:37.04  3:24.64  5:18.86    6:49.77   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 2, 400m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:15.37  2:39.87  4:13.80    5:31.44   
Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:15.87  2:46.34  4:24.37    5:42.13   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:22.03  2:51.77  4:32.86    5:53.70   
Sergej Basov  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:22.90  3:50.26  5:22.91    5:59.99   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:19.25  3:53.23  6:19.73    6:19.73   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:32.81  3:11.83  5:00.28    6:26.88   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 3, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:32.17  2:21.74  4:00.91    6:25.08   
Filippa Andersson Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:36.49  3:26.13  5:14.04    6:55.22   
Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:38.65  3:27.37  5:14.77    6:57.38   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:36.97  3:27.33  5:18.44    7:03.53   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:39.87  3:31.06  5:26.03    7:10.09   
Martina Meyer  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:40.05  3:31.23  5:23.72    7:12.61   
Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:45.19  3:41.46  5:39.59    7:32.27   
Nova Lundkvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:41.71  3:37.90  5:37.10    7:33.40   
Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    2:03.87  4:26.66  6:39.66    8:52.22   
                     
 
Gren 4, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:16.13  2:38.76  4:02.31    5:22.02   
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:16.31  2:42.15  4:11.53    5:39.54   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:21.81  2:56.92  4:31.33    6:03.86   
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:28.55  3:05.72  4:42.47    6:19.42   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:33.32  3:17.28  5:05.12    6:41.99   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:34.25  3:23.67  5:15.03    6:57.45   
Nils Bengtsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:38.77  3:32.89  5:28.47    7:18.95   
Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:43.10  3:38.63  5:32.93    7:22.49   
Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:42.20  3:38.77  5:36.12    7:34.13   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 5, 800m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:05.44  2:16.12  3:26.37  4:37.11  9:18.27   
          5:48.10  6:58.53  8:09.69       
Klara Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:08.99  2:23.98  3:39.43  4:55.58  9:58.32   
          6:11.99  7:29.17  8:45.16       
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:10.25  2:26.13  3:42.31  4:59.27  10:04.13   
          6:15.68  7:32.89  8:49.67       
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:11.95  2:29.90  3:50.48  5:11.44  10:35.59   
          6:32.76  7:53.65  9:14.79       
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    1:02.92  2:11.91  3:22.66  4:33.98  17:41.10   
          5:45.79  6:57.18  8:08.68  9:20.74     
          10:32.12  11:44.23  12:56.68  14:09.05     
          15:21.27  16:32.36         
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:05.08  2:17.11  3:29.21  4:42.01  18:16.93   
          5:55.82  7:09.35  8:23.85  9:37.67     
          10:52.92  12:08.30  13:23.23  14:37.44     
          15:52.32  17:06.82         
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:07.95  2:23.81  3:40.70  4:57.64  19:11.79   
          6:15.38  7:33.70  8:51.13  10:09.79     
          11:29.40  12:48.65  14:07.28  15:24.89     
          16:41.46  17:58.26         
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Jansson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.07   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  13 februari 2018 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:47