Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Östgöta Distans Kvaltävling 1    Utskriftsdatum  16 januari 2018   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  12:00   
  Arrangör  Norrköpings KK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  15 januari 2018         
 
 
Gren 1, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:10.53  2:32.94  3:59.77    5:12.18   
Klara Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:16.44  2:38.56  4:16.55    5:29.78   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:16.86  2:45.17  4:21.76    5:35.33   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:16.61  2:45.51  4:21.53    5:50.61   
                     
 
Gren 2, 400m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:00.82  2:11.33  3:31.30    4:35.88   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:06.46  2:27.35  3:50.71    4:57.15   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:04.91  3:02.74  4:26.58    5:05.58   
                     
 
Gren 3, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:16.55  2:40.32  4:03.47    5:26.23   
Jacab Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:20.23  2:49.16  4:18.24    5:46.00   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:24.12  2:59.60  4:34.03    6:01.89   
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:27.87  3:50.59  5:24.61    6:11.11   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:33.96  3:18.83  5:03.85    6:44.11   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:38.35  3:27.56  5:17.90    7:00.87   
Nils Bengtsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:37.60  2:31.39  4:21.91    7:06.76   
Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:42.56  7:23.57      7:23.57   
Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:46.47  3:54.97  5:59.55    7:59.98   
10  Valter Eriksson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:52.13        8:03.16   
Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNF   
                     
 
Gren 4, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:28.84  3:05.87  4:43.84    6:16.81   
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:34.19  5:52.87      6:39.09   
Filippa Andersson Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:36.44  3:25.65  6:10.67    6:59.22   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:37.03  6:59.81      6:59.81   
Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:40.77  3:30.41  5:22.01    7:06.94   
Martina Meyer  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            7:21.14   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    2:47.31  4:52.14  7:41.10    7:41.10   
Nova Lundkvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    2:44.74  6:43.97      7:43.23   
Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    3:49.21  7:43.28      7:43.28   
10  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    3:10.80  5:31.91  7:50.41    8:57.16   
                     
 
Gren 5, 800m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:16.67  2:38.82  4:02.07  5:26.34  10:55.69   
          6:50.01  8:14.35  9:37.63       
Hilma Brodén  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:17.11  2:40.96  4:05.47  5:30.91  11:10.72   
          6:56.77  8:21.67  9:48.63       
Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:17.61  2:43.15  4:11.60  5:40.06  11:24.73   
          7:08.30  8:36.13  10:02.32       
Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:18.12  2:43.81  4:12.36  5:41.08  11:31.74   
          7:09.41  8:37.81  10:06.43       
Annie Westerlund  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:18.04  2:44.80  4:13.85  5:43.76  11:44.66   
          8:45.73  10:18.24  11:44.66       
Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:18.88  2:45.93  4:14.23  5:43.31  11:45.91   
          7:13.25  9:27.68  11:02.51       
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:21.26  2:50.87  4:20.88  5:51.77  11:46.38   
          7:22.71  8:53.04  10:22.57       
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:22.25  2:52.79  4:25.17  5:57.52  11:54.37   
          7:30.83  9:02.82  10:32.06       
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:22.66  2:55.21  4:28.62  6:03.36  12:15.25   
          7:38.30  9:11.35  10:46.11       
10  Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:22.61  2:55.30  4:29.14  6:04.08  12:16.56   
          7:40.14  9:15.24  10:48.74       
11  Bella Ringholt  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:22.31  2:53.59  4:27.51  6:03.32  12:22.28   
          8:28.32  10:04.30  11:39.13       
                     
 
Gren 7, 1500m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:11.24  2:31.38  3:51.48  5:14.01  20:01.97   
          6:35.23  7:57.83  9:21.04  10:43.60     
          12:05.56  13:22.42  14:40.97  16:02.16     
          17:24.34  18:45.93         
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.79  1:47.60  3:08.36  4:28.36  20:17.83   
          5:49.75  7:11.54  8:33.55  9:56.71     
          11:18.90  12:42.23  14:03.78  15:27.74     
          16:54.18  18:17.25         
Sergej Basov  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            21:14.69   
                     
                     
                     
Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:13.45  2:35.87  4:00.19  5:24.93  21:35.17   
          6:49.68  8:56.78  10:21.10  11:45.38     
          13:09.70  14:33.88  15:58.66  17:24.64     
          18:49.24  20:11.98         
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            22:10.63   
                     
                     
                     
Hemming Gong  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:14.93  2:41.31  4:12.52  5:44.57  22:13.53   
          7:17.31  8:47.01  10:17.31  11:49.17     
          13:20.05  14:48.41  16:17.93  17:50.77     
          19:20.33  20:47.86         
Joakim Sühl  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            23:04.01   
                     
                     
                     
Erik Anderson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:19.92  2:51.22  4:24.97  14:03.70  23:45.28   
          18:08.24  23:48.98         
                     
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  16 januari 2018 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  12:00