Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  KM Supersprint    Utskriftsdatum  17 december 2017   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  18:33   
  Arrangör  Norrköpings KK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 december 2017         
 
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.45   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.56   
Klara Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.76   
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.94   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.59   
                     
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.40   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.40   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.57   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.78   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.87   
Oscar Sundberg  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.02   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.03   
Hemming Gong  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.03   
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.96   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.40   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.68   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.97   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.16   
Hilma Brodén  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.22   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.42   
Annie Westerlund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.45   
Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.98   
Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.40   
10  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.50   
11  Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.72   
12  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.78   
13  Stella El Khoury  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.31   
14  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.02   
15  Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.84   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.31   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.46   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.78   
Sergej Basov  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.58   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.94   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.56   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.83   
Martin Wallberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.85   
Rasmus Landin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.31   
10  Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.18   
11  Haris Dzanic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.25   
Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 5, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.26   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.97   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.34   
Filippa Andersson Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.70   
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.01   
Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.56   
Amina Manzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.78   
Martina Meyer  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.89   
Jonna Klasèn  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.81   
10  Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.14   
11  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.81   
12  Isolde Svan  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.57   
13  Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.77   
14  Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.34   
Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wiliam Norèn  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.41   
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.65   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.77   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.15   
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.19   
Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.78   
Nils Bengtsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.29   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.40   
Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.76   
10  Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.33   
11  Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.79   
12  Alex Tjäder  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.58   
                     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.50   
Klara Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.78   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.39   
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.71   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.31   
                     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.77   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.95   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.45   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.54   
Oscar Sundberg  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.20   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.96   
Hemming Gong  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.78   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.12   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.91   
Annie Westerlund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.22   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.22   
Hilma Brodén  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.25   
Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.91   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.08   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.28   
Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.78   
10  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.00   
11  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.59   
12  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.69   
13  Stella El Khoury  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.88   
14  Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.10   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.53   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.71   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.42   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.63   
Sergej Basov  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.94   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.68   
Martin Wallberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.76   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.13   
Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.19   
10  Amir Pehlivanovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.32   
11  Haris Dzanic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.78   
Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.12   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.41   
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.75   
Filippa Andersson Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.83   
Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.55   
Jonna Klasèn  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.88   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.14   
Martina Meyer  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.69   
Amina Manzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.15   
10  Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.31   
11  Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.60   
12  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.21   
13  Isolde Svan  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.64   
14  Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.57   
Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.03   
Wiliam Norèn  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.34   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.90   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.94   
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.59   
Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.44   
Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.62   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.69   
Nils Bengtsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.09   
10  Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.38   
11  Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.75   
12  Alex Tjäder  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.72   
                     
 
Gren 13, 25 valfritt, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonas Mandorf  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.89   
Daniel Bengtsson  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.38   
Ida Nyman  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.83   
Daniel Ekdahl  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.60   
                     
 
Gren 14, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.68   
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.97   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.71   
Klara Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.90   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.00   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.20   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.71   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.06   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.66   
Oscar Sundberg  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.66   
Hemming Gong  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.23   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.01   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.31   
Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.34   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.63   
Hilma Brodén  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.16   
Annie Westerlund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.17   
Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.34   
Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.52   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.71   
10  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.95   
11  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.31   
12  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.65   
13  Stella El Khoury  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.71   
14  Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.25   
                     
 
Gren 17, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.57   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.94   
Sergej Basov  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.39   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.95   
Martin Wallberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.22   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.51   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.66   
Amir Pehlivanovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.33   
Rasmus Landin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.75   
10  Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.29   
11  Haris Dzanic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.34   
Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 18, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.46   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.50   
Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.38   
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.96   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.97   
Filippa Andersson Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.31   
Jonna Klasèn  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.28   
Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.97   
Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.47   
10  Martina Meyer  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.43   
11  Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.53   
12  Amina Manzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.78   
13  Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.93   
14  Isolde Svan  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.84   
Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 19, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wiliam Norèn  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.58   
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.68   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.45   
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.50   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.59   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.69   
Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.40   
Nils Bengtsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.49   
Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.27   
10  Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.62   
11  Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.75   
12  Alex Tjäder  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.87   
13  Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.14   
                     
 
Gren 20, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.96   
Klara Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.41   
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.91   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.06   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.13   
                     
 
Gren 21, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            10.96   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.00   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.03   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.21   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.49   
Matthias Sandström-Karlss  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.52   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.44   
Oscar Sundberg  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.51   
Hemming Gong  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.81   
10  Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.02   
                     
 
Gren 22, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.44   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.83   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.90   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.02   
Annie Westerlund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.03   
Hilma Brodén  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.58   
Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.83   
Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.88   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.25   
10  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.27   
11  Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.64   
12  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.94   
13  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.03   
14  Emma Nobrant  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.51   
15  Stella El Khoury  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.88   
                     
 
Gren 23, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.71   
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.03   
Sergej Basov  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.14   
Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.77   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.20   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.66   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.35   
Martin Wallberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.69   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.01   
10  Rasmus Landin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.57   
11  Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.22   
12  Amir Pehlivanovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.43   
13  Haris Dzanic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.75   
                     
 
Gren 24, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Andersson Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.38   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.96   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.03   
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.27   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.37   
Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.38   
Jonna Klasèn  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.93   
Martina Meyer  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.94   
Amina Manzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.21   
10  Leah Norén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.90   
11  Livia Wåhlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.47   
12  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.44   
13  Isolde Svan  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.91   
14  Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.96   
Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 25, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.19   
Wiliam Norèn  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.20   
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.01   
Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.66   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.73   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.75   
Melvin Engström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.45   
Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.06   
Nils Bengtsson  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.14   
10  Filip Gyllenhammar  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.20   
11  Axel Sköld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.47   
12  Alex Tjäder  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.01   
13  Dimitri Basov  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  17 december 2017 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  18:33