Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden Regionsfinal 2017    Utskriftsdatum  29 maj 2017   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  13:36   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 maj 2017         
 
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Fl 10 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            16.57   
Mathilda Rångeby  2007  Nässjö SLS            17.41   
Alina Andersson  2007  Nässjö SLS            18.00   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap            18.65   
Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap            18.78   
Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS            18.84   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.03   
My Persson Sjölander  2007  Nässjö SLS            19.07   
Ella Jansson  2007  Nässjö SLS            19.38   
10  Isabella Isomaa  2007  Jönköpings Simsällskap            19.72   
11  Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            19.81   
12  Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap            20.06   
13  Elsa Skarpnord  2007  Kalmar Simsällskap            20.44   
14  Agnes Pehrsson  2007  Markaryds Simsällskap            20.60   
15  Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsällskap            20.65   
16  Edit Olofsson  2007  Växjö Simsällskap            20.72   
17  Linnea Carlsson  2007  Linköpings Allmänna SS            20.87   
18  Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            21.34   
19  Emma Bergqvist  2007  Jönköpings Simsällskap            21.75   
20  Olivia Willén  2008  Motala Simsällskap            21.97   
21  Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS            22.12   
22  Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS            22.19   
23  Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            22.25   
24  Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap            23.19   
25  Ebba Cronqvist  2007  Växjö Simsällskap            23.75   
26  Fidelie Olsson - Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap            24.00   
27  Elsa Theander  2007  Kalmar Simsällskap            24.28   
28  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS            24.38   
29  Ella Veenhuis  2007  Oskarshamns Simsällskap            26.09   
30  Ester Sainz  2008  Jönköpings Simsällskap            26.12   
31  Liv Möller  2007  Kalmar Simsällskap            26.31   
32  Hanna Sandberg  2007  Jönköpings Simsällskap            27.00   
33  Gréta Soltész  2008  Jönköpings Simsällskap            27.94   
34  Pola Kratochwil  2007  Nässjö SLS            28.38   
35  Julia Lenesel  2007  Jönköpings Simsällskap            28.63   
Amelia Hultqvist  2007  Växjö Simsällskap            DSQ   
Emma Leandersson  2007  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Thea Wastesson  2007  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Po 10 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Axelsson  2007  Markaryds Simsällskap            18.12   
Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS            18.96   
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS            19.09   
Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS            20.00   
Felix Sandstedt  2007  Nässjö SLS            20.28   
Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS            20.40   
Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            21.25   
Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            21.43   
Markus Andelius  2007  Nässjö SLS            22.19   
10  Max Thomassen  2008  Jönköpings Simsällskap            23.96   
11  Adis Nukovic  2007  Jönköpings Simsällskap            24.34   
12  Sixten Lejon  2008  Nässjö SLS            25.66   
13  Victor Bogren-Karlsson  2008  Ljungby Simsällskap            25.81   
14  Viktor Leo  2007  Jönköpings Simsällskap            26.35   
15  Love Kling  2007  Växjö Simsällskap            26.53   
16  Adam Björklund  2008  Oskarshamns Simsällskap            26.78   
17  Liam Casell  2007  Nässjö SLS            27.59   
18  Anton Soldesjö  2007  Jönköpings Simsällskap            29.03   
Bobo Leijon  2008  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Jakob Kramer  2007  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Leo Chen  2007  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Melvir Bahtagic  2008  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Ruben Kramer  2009  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Medley Fl 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    37.18  1:19.27  2:07.11    2:43.91   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.89  1:21.72  2:10.30    2:48.37   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    36.78  1:21.30  2:12.92    2:50.56   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    38.78  1:23.72  2:17.02    2:54.62   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS    37.17  1:23.13  2:17.26    2:54.88   
Hilma Ihreborn  2005  Värnamo Simsällskap    39.14  1:23.82  2:13.93    2:55.71   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap    36.99  1:23.55  2:17.44    2:56.78   
Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS    39.42  1:25.33  2:17.82    2:57.34   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    41.92  1:26.45  2:18.86    3:00.42   
10  Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    41.23  1:25.08  2:21.30    3:02.77   
11  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    41.32  1:30.01  2:21.92    3:03.02   
12  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    42.90  1:27.95  2:23.76    3:05.16   
13  Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap    42.99  1:29.78  2:24.67    3:06.79   
14  Mina Vukosavljevic  2005  Växjö Simsällskap    44.83  1:33.35  2:24.23    3:07.08   
15  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    46.76  1:37.62  2:27.14    3:12.27   
16  Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap    43.59  1:33.77  2:31.23    3:12.79   
17  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.06  1:34.01  2:36.74    3:21.21   
18  Elin Engqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    51.16  1:40.45  2:40.15    3:30.47   
                     
 
Gren 4, 200m Medley Po 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    34.55  1:11.89  1:56.60    2:33.01   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    35.26  1:17.22  2:04.82    2:41.44   
David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    40.41  1:27.77  2:17.93    2:56.20   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap    41.53  1:29.74  2:21.08    2:59.42   
Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap    43.75  1:32.66  2:23.99    3:06.40   
Levente Nagy  2005  Ljungby Simsällskap    44.37  1:35.69  2:27.89    3:09.76   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    41.18  1:33.75  2:29.35    3:11.11   
Otto Svensson  2005  Motala Simsällskap    42.15  1:32.28  2:31.18    3:13.11   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    41.51  1:30.82  2:29.39    3:14.90   
10  William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    48.24  1:38.27  2:36.71    3:19.45   
11  Tim Sanders  2005  Jönköpings Simsällskap    46.24  1:38.16  2:35.36    3:19.52   
12  Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.37  1:39.63  2:41.41    3:29.83   
13  Simon Theander  2005  Kalmar Simsällskap    53.83  1:43.38  2:43.75    3:31.06   
14  Jacob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap    52.42  1:48.30  2:51.73    3:38.81   
                     
 
Gren 5, 200m Medley Fl 13 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    32.59  1:12.35  1:55.79    2:31.05   
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    35.21  1:13.31  2:00.27    2:34.83   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    33.34  1:12.50  1:59.50    2:34.96   
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    32.80  1:14.62  2:01.43    2:37.54   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    35.59  1:17.55  2:06.31    2:44.04   
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    35.11  1:16.96  2:08.59    2:47.03   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    38.43  1:22.77  2:11.60    2:48.40   
Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    40.83  1:23.20  2:11.35    2:49.23   
Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    38.02  1:20.64  2:13.22    2:53.89   
10  Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    38.94  1:18.59  2:16.63    2:54.13   
11  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    37.91  1:24.45  2:16.46    2:57.87   
12  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    40.94  1:28.65  2:16.93    2:59.00   
13  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    41.74  1:27.25  2:21.28    3:02.82   
14  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    47.15  1:34.06  2:24.06    3:04.15   
15  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS    41.62  1:30.61  2:21.81    3:04.24   
16  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap    39.53  1:28.15  2:21.14    3:04.25   
17  Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS    43.12  1:34.47  2:24.34    3:07.09   
18  Annie Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap    41.20  1:33.36  2:25.38    3:11.19   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Po 13 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    33.63  1:16.04  1:58.51    2:34.58   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    36.52  1:20.59  2:06.22    2:43.18   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap    36.54  1:18.89  2:07.48    2:44.70   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    37.98  1:19.76  2:10.77    2:47.41   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    39.21  1:23.76  2:13.22    2:50.16   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    37.30  1:22.64  2:13.88    2:50.26   
Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap    40.65  1:23.54  2:14.58    2:53.21   
Sebastian Florez  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    39.53  1:25.35  2:14.86    2:53.30   
Ville Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap    38.23  1:25.22  2:13.80    2:53.70   
10  David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.97  1:23.67  2:14.29    2:53.82   
11  Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap    36.49  1:24.69  2:20.66    3:02.02   
12  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    45.82  1:30.75  2:24.73    3:07.96   
13  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    42.39  1:29.46  2:24.87    3:08.25   
14  Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap    44.76  1:34.29  2:28.16    3:10.37   
15  Linus Kling  2004  Växjö Simsällskap    50.77  1:39.85  2:44.19    3:33.50   
Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Fl 10 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            40.34   
Mathilda Rångeby  2007  Nässjö SLS            41.59   
Elsa Skarpnord  2007  Kalmar Simsällskap            41.67   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap            42.34   
Alina Andersson  2007  Nässjö SLS            42.63   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap            45.03   
My Persson Sjölander  2007  Nässjö SLS            45.66   
Agnes Pehrsson  2007  Markaryds Simsällskap            45.81   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.95   
10  Edit Olofsson  2007  Växjö Simsällskap            46.53   
11  Emilia Carlsson  2007  Ljungby Simsällskap            47.19   
12  Ella Jansson  2007  Nässjö SLS            47.66   
13  Amelia Hultqvist  2007  Växjö Simsällskap            48.27   
13  Emma Bergqvist  2007  Jönköpings Simsällskap            48.27   
15  Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            48.93   
16  Ida Thom  2007  Smålandsstenars Simsällskap            49.25   
17  Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            49.32   
18  Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap            49.63   
19  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS            49.76   
20  Elsa Theander  2007  Kalmar Simsällskap            49.92   
21  Fidelie Olsson - Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap            50.26   
22  Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            50.56   
23  Ester Sainz  2008  Jönköpings Simsällskap            51.18   
24  Isabella Isomaa  2007  Jönköpings Simsällskap            51.54   
25  Irma Hildebrand Vesterberg  2007  Växjö Simsällskap            51.67   
26  Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS            52.38   
27  Ella Veenhuis  2007  Oskarshamns Simsällskap            52.54   
28  Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS            52.91   
29  Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsällskap            53.01   
30  Liv Möller  2007  Kalmar Simsällskap            53.74   
31  Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS            54.19   
32  Julia Lenesel  2007  Jönköpings Simsällskap            54.41   
33  Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS            55.83   
34  Ebba Cronqvist  2007  Växjö Simsällskap            57.18   
35  Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap            57.64   
36  Thea Wastesson  2007  Jönköpings Simsällskap            58.53   
37  Pola Kratochwil  2007  Nässjö SLS            59.75   
38  Emma Leandersson  2007  Jönköpings Simsällskap            1:01.58   
39  Lamita Petros  2008  Nässjö SLS            1:03.77   
40  Elvira Lind  2007  Nässjö SLS            1:05.77   
Linnea Carlsson  2007  Linköpings Allmänna SS            47.60  EXTRA 
Tyra Elvesjö  2008  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Alma Glamocanin  2008  Hvetlanda Simsällskap            DSQ   
Gréta Soltész  2008  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Hanna Sandberg  2007  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Olivia Willén  2008  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Po 10 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Axelsson  2007  Markaryds Simsällskap            40.65   
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS            41.62   
Victor Usurelu  2007  Värnamo Simsällskap            47.30   
Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS            48.26   
Felix Sandstedt  2007  Nässjö SLS            48.32   
Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            48.49   
Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS            49.30   
Melvir Bahtagic  2008  Oskarshamns Simsällskap            49.43   
Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS            50.23   
10  Sixten Lejon  2008  Nässjö SLS            50.81   
11  Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            51.61   
12  Markus Andelius  2007  Nässjö SLS            52.18   
13  Anton Soldesjö  2007  Jönköpings Simsällskap            53.30   
14  Noel Nilsson  2007  Växjö Simsällskap            53.44   
15  Viktor Leo  2007  Jönköpings Simsällskap            53.86   
16  Love Kling  2007  Växjö Simsällskap            54.26   
17  Bobo Leijon  2008  Jönköpings Simsällskap            55.72   
18  Jakob Kramer  2007  Jönköpings Simsällskap            55.87   
19  Adis Nukovic  2007  Jönköpings Simsällskap            56.68   
20  Adam Björklund  2008  Oskarshamns Simsällskap            1:05.39   
21  Liam Casell  2007  Nässjö SLS            1:05.66   
22  Leo Chen  2007  Jönköpings Simsällskap            1:10.25   
Max Thomassen  2008  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Ruben Kramer  2009  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Fl 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    37.93        1:18.51   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.64        1:22.84   
Nina Mirkhan  2006  Värnamo Simsällskap    39.55        1:24.93   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS    42.71        1:25.15   
Mara Nichitelea  2006  Värnamo Simsällskap    44.02        1:31.38   
Nina Gustavsson  2006  Växjö Simsällskap    44.47        1:31.45   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    45.47        1:31.46   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    44.98        1:32.15   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap    44.83        1:32.48   
10  Emelie Jansson  2006  Värnamo Simsällskap    44.69        1:32.73   
11  Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS    46.82        1:33.23   
12  Saga Franzen  2006  Hvetlanda Simsällskap    45.97        1:33.83   
13  Tilda Andersson  2006  Jönköpings Simsällskap    46.70        1:34.62   
14  Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap    46.57        1:34.82   
15  Meja Delin Celander  2006  Kalmar Simsällskap    45.52        1:36.11   
16  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS    47.59        1:37.96   
17  Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap    47.17        1:38.50   
18  Ella Sjö  2006  Växjö Simsällskap    46.99        1:38.54   
19  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    46.83        1:39.27   
20  Emilia Woksepp  2006  Kalmar Simsällskap    48.19        1:41.85   
21  Wilma Ristl  2006  Jönköpings Simsällskap    50.67        1:42.30   
22  Clara Christiansson  2006  Kalmar Simsällskap    50.53        1:43.58   
23  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap    1:43.74        1:43.74   
24  Tyra Almhill  2006  Jönköpings Simsällskap    51.90        1:45.23   
25  Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS    55.30        1:48.90   
26  Alma Cosic  2006  Jönköpings Simsällskap    52.66        1:49.78   
27  Alwa Merenius  2006  Linköpings Allmänna SS    1:50.26        1:50.26   
28  Saga Törefors  2006  Värnamo Simsällskap    53.26        1:50.63   
29  Stella Caneus  2006  Kalmar Simsällskap    54.00        1:50.70   
30  Nora Athley  2006  Växjö Simsällskap    1:53.84        1:53.84   
31  Kajsa Andersson  2006  Kalmar Simsällskap    1:57.23        1:57.23   
32  Tilde Athley  2006  Växjö Simsällskap            1:58.82   
33  Lina Liljekvist  2006  Jönköpings Simsällskap    1:00.21        2:04.96   
Nowa Thomassen  2006  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Ella Nordlinder  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Nora Parvin  2006  Värnamo Simsällskap            DSQ   
Tyra-Lisa Lindemalm  2006  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Po 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap    42.06        1:27.73   
Theo Ståhle  2006  Växjö Simsällskap    42.02        1:28.08   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap    42.96        1:28.28   
Liam Nilsson  2006  Växjö Simsällskap    44.02        1:29.30   
Mattias Jönsson  2006  Växjö Simsällskap    44.58        1:30.07   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    43.32        1:30.49   
Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.10        1:30.69   
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap    44.09        1:30.96   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS    44.54        1:31.81   
10  Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap    45.04        1:32.34   
11  Vincent Staberg  2006  Ljungby Simsällskap    46.97        1:32.48   
12  Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS    46.71        1:35.04   
13  William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.05        1:36.40   
14  Alwin Edqvist  2006  Växjö Simsällskap    45.76        1:37.04   
15  Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    47.81        1:38.38   
16  Isak Ryd  2006  Oskarshamns Simsällskap    49.08        1:39.90   
17  Joel Hoflund Martinsson  2006  Jönköpings Simsällskap    49.94        1:40.62   
18  Vilgot Westman  2006  Jönköpings Simsällskap    1:42.37        1:42.37   
19  Viggo Stjärnås  2006  Jönköpings Simsällskap    50.31        1:42.55   
20  Philip Rångeby  2006  Nässjö SLS    50.49        1:43.76   
21  Daniel Sainz  2006  Jönköpings Simsällskap    49.22        1:44.09   
22  Didrik Olsson-Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap    54.39        1:51.99   
23  Joel Johansson  2006  Jönköpings Simsällskap    54.08        1:55.73   
24  Frans Johansson  2006  Växjö Simsällskap    58.19        1:57.83   
25  Alex Petros  2006  Nässjö SLS    58.82        1:59.21   
26  William Johansson  2006  Jönköpings Simsällskap    1:06.19        2:17.04   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Einar Fransson  2006  Hvetlanda Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Fl 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    38.73        1:17.10   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    37.85        1:17.42   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    39.44        1:19.41   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    40.83        1:21.19   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    41.19        1:22.67   
Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap    40.87        1:22.95   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    41.95        1:25.61   
Hilma Ihreborn  2005  Värnamo Simsällskap    41.60        1:25.89   
Towe Andersson  2005  Växjö Simsällskap    42.00        1:25.93   
10  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    42.23        1:26.37   
11  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    42.81        1:26.60   
12  Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS    42.11        1:26.65   
13  Amanda Thom  2005  Smålandsstenars Simsällskap    42.33        1:26.83   
14  Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap    43.84        1:28.31   
15  Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS    43.47        1:28.47   
16  Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS    43.39        1:28.69   
17  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap    44.84        1:30.96   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Po 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    33.92        1:10.02   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    39.13        1:19.19   
Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap    39.85        1:21.64   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    42.02        1:25.72   
David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    42.21        1:25.94   
Hugo Kalén  2005  Kalmar Simsällskap    43.47        1:27.75   
Kevin Gyllenlind  2005  Kalmar Simsällskap    42.00        1:28.47   
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    43.99        1:28.50   
Otto Svensson  2005  Motala Simsällskap    44.38        1:28.96   
10  Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap    44.92        1:30.62   
11  Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    43.82        1:30.75   
12  Simon Theander  2005  Kalmar Simsällskap    45.87        1:33.71   
13  Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    46.20        1:34.09   
14  Tim Sanders  2005  Jönköpings Simsällskap    44.95        1:34.52   
15  Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.44        1:36.27   
16  Jacob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap    50.63        1:41.59   
17  Charlie Blomberg  2005  Ljungby Simsällskap    49.36        1:42.66   
18  Lukas Fogelström  2005  Växjö Simsällskap    53.72        1:52.12   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Fl 13 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    34.81        1:10.47   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    35.43        1:12.10   
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    35.62        1:12.65   
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    35.71        1:12.85   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    36.81        1:16.11   
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    37.12        1:16.36   
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    38.77        1:17.35   
Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap    36.17        1:17.46   
Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    38.03        1:17.51   
10  Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    39.36        1:18.90   
11  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    39.03        1:19.34   
12  Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap    39.53        1:21.90   
13  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    40.92        1:22.95   
14  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    41.28        1:23.90   
15  Alva Tvingsjö  2004  Oskarshamns Simsällskap    41.59        1:24.25   
16  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.32        1:24.40   
17  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap    41.51        1:25.91   
18  Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    43.14        1:28.29   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Po 13 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    35.63        1:13.14   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    37.07        1:13.90   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    36.10        1:14.24   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.56        1:15.74   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap    37.26        1:17.31   
Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap    38.79        1:18.22   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    39.15        1:19.37   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    38.96        1:19.54   
Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    40.09        1:21.19   
10  Ville Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap    40.62        1:22.34   
11  Sebastian Florez  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    40.22        1:22.92   
12  Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap    40.98        1:23.48   
13  Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    42.55        1:24.74   
14  Linus Ericksson  2004  Ölands Simklubb    41.65        1:25.01   
15  Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap    42.28        1:26.30   
16  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    42.15        1:26.42   
17  Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    43.07        1:26.83   
18  Linus Kling  2004  Växjö Simsällskap    44.44        1:32.40   
                     
 
Gren 15, 4X50m Frisim Fl 11 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Damer [2006] Lag 1  2006  Linköpings Allmänna SS            2:19.47   
  Althaea Süsskind  2007      34.03        34.03   
  Josefin Klintåker  2006      34.96        1:08.99   
  Henny Paläng  2006      37.29        1:46.28   
  Frida Erlandsson  2006      33.19        2:19.47   
                     
Värnamo SS Flickor  2006  Värnamo Simsällskap            2:23.14   
  Mara Nichitelea  2006      34.38        34.38   
  Emelie Jansson  2006      1:06.83        1:41.21   
  Nina Mirkhan  2006      41.93        2:23.14   
  Saga Törefors  2006              2:23.14   
                     
Motala SS Damer [2006]  2006  Motala Simsällskap            2:26.64   
  Leija Johansson Junttila  2006      31.56        31.56   
  Hanna Manninen  2006      36.97        1:08.53   
  Greta Sjögren  2007      36.49        1:45.02   
  Olivia Willén  2008      41.62        2:26.64   
                     
Nässjö Damer [2006]  2006  Nässjö SLS            2:29.97   
  Alina Andersson  2007      38.27        38.27   
  My Persson Sjölander  2007      35.63        1:13.90   
  Mathilda Rångeby  2007      37.65        1:51.55   
  Ella Jansson  2007      38.42        2:29.97   
                     
Jönköping Damer 1  2006  Jönköpings Simsällskap            2:34.68   
  Alma Cosic  2006      38.87        38.87   
  Tyra Almhill  2006      37.43        1:16.30   
  Emma Bergqvist  2007      40.13        1:56.43   
  Tilda Andersson  2006      38.25        2:34.68   
                     
Lass Damer [2006] Lag 2  2006  Linköpings Allmänna SS            2:38.84   
  Tilda Larsson  2008      1:19.44        1:19.44   
  Hanna Oehm  2007      1:19.40        2:38.84   
  Fanny Ivarsson  2007                 
  Ellen Arnell  2006      2:38.84        2:38.84   
                     
Växjö SS Flickor Lag 1  2006  Växjö Simsällskap            2:39.02   
  Nina Gustavsson  2006      37.11        37.11   
  Ella Sjö  2006      15.89        53.00   
  Amelia Hultqvist  2007      1:46.02        2:39.02   
  Edit Olofsson  2007              2:39.02   
                     
Hultsfred Damer [2006]  2006  Hultsfreds Simsällskap            2:40.03   
  Stina Klavins  2007      1:18.04        1:18.04   
  Jennifer Bogren  2006      39.98        1:58.02   
  Tyra Andersson  2006      42.01        2:40.03   
  Isabella Westergren  2007              2:40.03   
                     
Kalmar SS Damer [2006]  2006  Kalmar Simsällskap            2:40.78   
  Elsa Skarpnord  2007      38.77        38.77   
  Nellie Skeppland  2006      1:18.95        1:57.72   
  Meja Delin Celander  2006      43.06        2:40.78   
  Clara Christiansson  2006              2:40.78   
                     
10  Kalmar SS Damer 2 [2006]  2006  Kalmar Simsällskap            2:51.34   
  Stella Caneus  2006      43.82        43.82   
  Liv Möller  2007      44.90        1:28.72   
  Elsa Theander  2007      45.15        2:13.87   
  Emilia Woksepp  2006      37.47        2:51.34   
                     
11  Jönköping Damer 2  2006  Jönköpings Simsällskap            2:53.30   
  Ester Sainz  2008      1:26.28        1:26.28   
  Isabella Isomaa  2007      1:27.02        2:53.30   
  Julia Lenesel  2007                 
  Wilma Ristl  2006      2:53.30        2:53.30   
                     
12  Lass Damer [2006] Lag 4  2006  Linköpings Allmänna SS            2:55.53   
  Linnea Carlsson  2007      45.83        45.83   
  Viola Högberg  2007      42.80        1:28.63   
  Alwa Merenius  2006      45.72        2:14.35   
  Elsa Björnholm  2006      41.18        2:55.53   
                     
13  Lass Damer [2006] Lag 3  2006  Linköpings Allmänna SS            3:00.66   
  Sigrid Alvehus  2008      45.75        45.75   
  Sofia Holmqvist  2008      44.21        1:29.96   
  Alice Björnholm  2008      43.04        2:13.00   
  Emma Persson  2007      47.66        3:00.66   
                     
14  Jönköping Damer 3  2006  Jönköpings Simsällskap            3:40.10   
  Emma Leandersson  2007      56.65        56.65   
  Lina Liljekvist  2006      52.42        1:49.07   
  Hanna Sandberg  2007      55.33        2:44.40   
  Thea Wastesson  2007      55.70        3:40.10   
                     
Oskarshamn 1 Damer [2006]  2006  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
  Alwa Lundberg  2006      36.98        36.98   
  Julia Almquist  2007      39.19        1:16.17   
  Fidelie Olsson - Lindqvist  2008      44.88        2:01.05   
                     
                     
 
Gren 16, 4X50m Frisim Po 11 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Växjö SS Herrar [2006]  2006  Växjö Simsällskap            2:18.05   
  Mattias Jönsson  2006      34.69        34.69   
  Theo Ståhle  2006      34.84        1:09.53   
  Ludvig Hjelmberg  2006      34.85        1:44.38   
  Liam Nilsson  2006      33.67        2:18.05   
                     
Lass Herrar [2006] Lag 1  2006  Linköpings Allmänna SS            2:19.43   
  Simon Axelsson  2006      34.64        34.64   
  Noah Lagerman  2007      35.10        1:09.74   
  Arvid Blom  2006      33.85        1:43.59   
  Hugo Larsson  2006      35.84        2:19.43   
                     
Jönköping Herrar 1  2006  Jönköpings Simsällskap            2:31.04   
  Theo Nordholm  2006      39.64        39.64   
  Jakob Kramer  2007      40.77        1:20.41   
  Daniel Sainz  2006      35.27        1:55.68   
  Melker Åkesson  2006      35.36        2:31.04   
                     
Nässjö Herrar [2006]  2006  Nässjö SLS            2:53.78   
  Philip Rångeby  2006      41.27        41.27   
  Felix Sandstedt  2007      41.41        1:22.68   
  Alex Petros  2006      43.95        2:06.63   
  Markus Andelius  2007      47.15        2:53.78   
                     
Jönköping Herrar 2  2006  Jönköpings Simsällskap            2:56.99   
  Viggo Stjärnås  2006      43.85        43.85   
  Joel Johansson  2006      46.55        1:30.40   
  Anton Soldesjö  2007      47.24        2:17.64   
  Joel Hoflund Martinsson  2006      39.35        2:56.99   
                     
Oskarshamn Herrar [2006]  2006  Oskarshamns Simsällskap            3:01.31   
  Isak Ryd  2006      39.06        39.06   
  Melvir Bahtagic  2008      46.43        1:25.49   
  Didrik Olsson-Lindqvist  2006      42.63        2:08.12   
  Adam Björklund  2008      53.19        3:01.31   
                     
Jönköping Herrar 3  2016  Jönköpings Simsällskap            3:13.60   
  Viktor Leo  2007      52.51        52.51   
  Vilgot Westman  2006      45.67        1:38.18   
  Adis Nukovic  2007      48.30        2:26.48   
  Max Thomassen  2008      47.12        3:13.60   
                     
Jönköping Herrar 4  2006  Jönköpings Simsällskap            3:58.34   
  William Johansson  2006      1:01.83        1:01.83   
  Ruben Kramer  2009      2:01.49        3:03.32   
  Bobo Leijon  2008                 
  Leo Chen  2007      3:58.34        3:58.34   
                     
                     
 
Gren 17, 100m Fjärilsim Fl 13 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    31.75        1:08.35   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    34.11        1:10.50   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    32.70        1:11.69   
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    36.15        1:16.75   
Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    36.83        1:17.53   
Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    1:17.81        1:17.81   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    36.25        1:20.76   
Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    1:21.02        1:21.02   
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:25.49        1:25.49   
10  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    1:28.46        1:28.46   
11  Annie Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap    1:29.20        1:29.20   
12  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS    41.43        1:31.86   
13  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    1:33.13        1:33.13   
14  Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap    46.09        1:41.74   
Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap            DNS   
Agnes Sjö  2004  Växjö Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 18, 100m Fjärilsim Po 13 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    34.67        1:13.49   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    35.84        1:14.49   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap    38.00        1:20.09   
Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap    39.09        1:20.59   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    38.76        1:22.93   
Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    38.44        1:23.58   
Sebastian Florez  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    38.89        1:23.76   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    41.45        1:25.41   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.06        1:28.60   
10  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    46.70        1:40.20   
11  Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap    46.76        1:41.57   
                     
 
Gren 19, 50m Fjärilsim Fl 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap            34.05   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            34.07   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            34.51   
Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap            34.74   
Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap            35.14   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.66   
Hilma Ihreborn  2005  Värnamo Simsällskap            36.99   
Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS            37.69   
Towe Andersson  2005  Växjö Simsällskap            38.81   
10  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap            39.10   
11  Selma Glamocanin  2005  Hvetlanda Simsällskap            39.17   
12  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.45   
13  Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap            39.94   
14  Mina Vukosavljevic  2005  Växjö Simsällskap            40.65   
15  Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS            41.04   
16  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap            41.10   
17  Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap            41.16   
18  Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap            41.91   
                     
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Po 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            32.97   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap            33.92   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.05   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            37.05   
Otto Svensson  2005  Motala Simsällskap            37.85   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap            38.47   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS            38.95   
Levente Nagy  2005  Ljungby Simsällskap            39.76   
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            40.43   
10  Hugo Kalén  2005  Kalmar Simsällskap            41.23   
11  Charlie Blomberg  2005  Ljungby Simsällskap            43.48   
12  Tim Sanders  2005  Jönköpings Simsällskap            43.49   
13  Kevin Gyllenlind  2005  Kalmar Simsällskap            44.92   
14  Jacob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap            49.64   
15  Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap            52.29   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Fl 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            35.28   
Nina Mirkhan  2006  Värnamo Simsällskap            37.41   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            38.40   
Mara Nichitelea  2006  Värnamo Simsällskap            39.86   
Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap            40.28   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.06   
Saga Franzen  2006  Hvetlanda Simsällskap            41.57   
Meja Delin Celander  2006  Kalmar Simsällskap            43.35   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap            43.99   
10  Tilda Andersson  2006  Jönköpings Simsällskap            44.19   
11  Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap            44.49   
12  Emelie Jansson  2006  Värnamo Simsällskap            44.52   
13  Alma Cosic  2006  Jönköpings Simsällskap            44.73   
14  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS            45.11   
15  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            45.36   
16  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            45.86   
17  Ella Nordlinder  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.31   
18  Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap            47.61   
19  Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS            47.99   
20  Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS            48.08   
21  Nina Gustavsson  2006  Växjö Simsällskap            48.96   
22  Ella Sjö  2006  Växjö Simsällskap            50.40   
23  Emilia Woksepp  2006  Kalmar Simsällskap            53.50   
24  Wilma Ristl  2006  Jönköpings Simsällskap            58.20   
25  Tyra Almhill  2006  Jönköpings Simsällskap            1:06.66   
Clara Christiansson  2006  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Lina Liljekvist  2006  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Stella Caneus  2006  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Po 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap            39.19   
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.16   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS            40.40   
Theo Ståhle  2006  Växjö Simsällskap            40.92   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            42.28   
Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap            42.93   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap            43.06   
Melker Hedtjärn  2006  Hvetlanda Simsällskap            44.34   
Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.85   
10  Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.10   
11  Alwin Edqvist  2006  Växjö Simsällskap            45.64   
12  Mattias Jönsson  2006  Växjö Simsällskap            46.77   
13  Liam Nilsson  2006  Växjö Simsällskap            47.09   
14  Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            47.67   
15  Einar Fransson  2006  Hvetlanda Simsällskap            48.53   
16  Daniel Sainz  2006  Jönköpings Simsällskap            48.59   
17  Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap            51.04   
18  Isak Ryd  2006  Oskarshamns Simsällskap            51.15   
19  Viggo Stjärnås  2006  Jönköpings Simsällskap            57.03   
20  Alex Petros  2006  Nässjö SLS            57.59   
21  Vilgot Westman  2006  Jönköpings Simsällskap            59.65   
22  Frans Johansson  2006  Växjö Simsällskap            59.87   
Philip Rångeby  2006  Nässjö SLS            DNS   
Didrik Olsson-Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Joel Hoflund Martinsson  2006  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Joel Johansson  2006  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Frisim Fl 10 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            34.41   
Alina Andersson  2007  Nässjö SLS            35.44   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap            35.76   
Elsa Skarpnord  2007  Kalmar Simsällskap            36.90   
Mathilda Rångeby  2007  Nässjö SLS            37.66   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap            37.77   
My Persson Sjölander  2007  Nässjö SLS            39.18   
Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS            39.29   
Ella Jansson  2007  Nässjö SLS            39.36   
10  Emma Bergqvist  2007  Jönköpings Simsällskap            39.90   
10  Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            39.90   
12  Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap            40.47   
13  Agnes Pehrsson  2007  Markaryds Simsällskap            40.60   
14  Edit Olofsson  2007  Växjö Simsällskap            40.83   
15  Linnea Carlsson  2007  Linköpings Allmänna SS            41.45   
16  Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            42.13   
17  Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.90   
18  Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsällskap            42.97   
19  Alma Glamocanin  2008  Hvetlanda Simsällskap            43.04   
20  Ida Thom  2007  Smålandsstenars Simsällskap            43.92   
21  Amelia Hultqvist  2007  Växjö Simsällskap            43.94   
22  Ester Sainz  2008  Jönköpings Simsällskap            44.21   
23  Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS            44.34   
24  Fidelie Olsson - Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap            45.69   
25  Ella Veenhuis  2007  Oskarshamns Simsällskap            46.11   
26  Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            46.27   
27  Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap            46.28   
28  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS            46.63   
29  Liv Möller  2007  Kalmar Simsällskap            46.67   
30  Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS            47.03   
31  Julia Lenesel  2007  Jönköpings Simsällskap            47.18   
32  Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS            47.48   
33  Elsa Theander  2007  Kalmar Simsällskap            47.59   
34  Irma Hildebrand Vesterberg  2007  Växjö Simsällskap            50.92   
35  Pola Kratochwil  2007  Nässjö SLS            51.34   
36  Ebba Cronqvist  2007  Växjö Simsällskap            52.69   
37  Emma Leandersson  2007  Jönköpings Simsällskap            56.70   
38  Gréta Soltész  2008  Jönköpings Simsällskap            56.75   
39  Hanna Sandberg  2007  Jönköpings Simsällskap            57.06   
40  Thea Wastesson  2007  Jönköpings Simsällskap            57.38   
41  Lamita Petros  2008  Nässjö SLS            1:01.58   
42  Elvira Lind  2007  Nässjö SLS            1:01.92   
Isabella Isomaa  2007  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Frisim Po 10 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Axelsson  2007  Markaryds Simsällskap            35.19   
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS            37.33   
Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS            38.18   
Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            39.49   
Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS            40.29   
Victor Usurelu  2007  Värnamo Simsällskap            41.37   
Noel Nilsson  2007  Växjö Simsällskap            42.12   
Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS            42.28   
Melvir Bahtagic  2008  Oskarshamns Simsällskap            42.77   
10  Anton Soldesjö  2007  Jönköpings Simsällskap            43.05   
11  Victor Bogren-Karlsson  2008  Ljungby Simsällskap            43.25   
12  Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            43.37   
13  Theodor Grinnemo  2008  Jönköpings Simsällskap            43.59   
14  Felix Sandstedt  2007  Nässjö SLS            43.96   
15  Sixten Lejon  2008  Nässjö SLS            45.23   
16  Adam Björklund  2008  Oskarshamns Simsällskap            45.92   
17  Love Kling  2007  Växjö Simsällskap            46.04   
18  Markus Andelius  2007  Nässjö SLS            47.00   
19  Adis Nukovic  2007  Jönköpings Simsällskap            48.89   
20  Viktor Leo  2007  Jönköpings Simsällskap            50.14   
21  Liam Casell  2007  Nässjö SLS            1:01.77   
22  Ruben Kramer  2009  Jönköpings Simsällskap            1:04.11   
Bobo Leijon  2008  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Jakob Kramer  2007  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Max Thomassen  2008  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Leo Chen  2007  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Fl 13 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    31.58        1:04.36   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.53        1:04.42   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    31.77        1:04.57   
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    31.51        1:05.03   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    31.13        1:05.05   
Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    32.21        1:06.38   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    32.77        1:06.55   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    32.03        1:06.66   
Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap    31.90        1:08.05   
10  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap    32.76        1:09.38   
11  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    33.32        1:10.15   
12  Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    34.43        1:10.21   
13  Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    34.01        1:10.39   
14  Siri Bälter  2004  Värnamo Simsällskap    33.45        1:10.96   
15  Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    33.96        1:11.10   
16  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap    34.30        1:11.76   
17  Alva Tvingsjö  2004  Oskarshamns Simsällskap    36.05        1:14.16   
18  Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap    35.01        1:16.60   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Po 13 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    29.96        1:02.31   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    31.59        1:05.53   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    31.78        1:05.81   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap    32.32        1:06.32   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    32.28        1:06.48   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.30        1:06.64   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.38        1:06.70   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    33.63        1:07.52   
Ville Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap    32.51        1:08.42   
10  Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap    33.33        1:09.00   
11  Sebastian Florez  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    33.50        1:10.35   
12  Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    34.04        1:11.11   
13  David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.04        1:12.25   
14  Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    34.81        1:12.47   
15  Linus Ericksson  2004  Ölands Simklubb    34.81        1:12.55   
16  Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap    35.37        1:13.52   
17  Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap    35.50        1:14.06   
18  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    36.61        1:16.00   
                     
 
Gren 27, 100m Frisim Fl 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    31.65        1:05.44   
Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    32.87        1:08.02   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap    33.03        1:09.06   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    33.81        1:09.25   
Hilma Ihreborn  2005  Värnamo Simsällskap    33.11        1:09.66   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.95        1:09.67   
Towe Andersson  2005  Växjö Simsällskap    34.79        1:10.98   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS    35.09        1:11.44   
Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap    34.48        1:12.10   
10  Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS    35.60        1:13.59   
11  Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    35.76        1:13.77   
12  Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap    36.03        1:13.86   
13  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.00        1:14.34   
14  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    36.75        1:15.36   
15  Selma Glamocanin  2005  Hvetlanda Simsällskap    36.04        1:15.37   
16  Amanda Thom  2005  Smålandsstenars Simsällskap    37.21        1:17.38   
17  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    38.10        1:18.10   
Linnéa Welinder  2005  Alvesta Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 28, 100m Frisim Po 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    31.40        1:04.03   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    31.93        1:04.09   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap    33.89        1:10.30   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.11        1:11.89   
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    36.36        1:14.27   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    34.65        1:15.20   
Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap    35.40        1:15.62   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    36.33        1:16.14   
Otto Svensson  2005  Motala Simsällskap    36.88        1:16.41   
10  Charlie Blomberg  2005  Ljungby Simsällskap    37.59        1:18.96   
11  Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap    38.79        1:19.02   
12  Tim Sanders  2005  Jönköpings Simsällskap    38.10        1:19.37   
13  Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    40.42        1:23.96   
14  Simon Theander  2005  Kalmar Simsällskap    42.25        1:28.05   
15  Jacob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap    43.00        1:29.24   
16  Leo Eyyub  2005  Jönköpings Simsällskap    49.29        1:41.58   
17  Lukas Fogelström  2005  Växjö Simsällskap    48.56        1:47.39   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim Fl 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    33.73        1:09.82   
Nina Mirkhan  2006  Värnamo Simsällskap    33.20        1:09.85   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.14        1:14.48   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS    36.67        1:16.36   
Saga Franzen  2006  Hvetlanda Simsällskap    37.14        1:16.96   
Mara Nichitelea  2006  Värnamo Simsällskap    37.46        1:18.56   
Emelie Jansson  2006  Värnamo Simsällskap    38.06        1:20.01   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap    37.76        1:20.05   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    38.30        1:20.76   
10  Tilda Andersson  2006  Jönköpings Simsällskap    39.24        1:21.41   
11  Nina Gustavsson  2006  Växjö Simsällskap    39.13        1:22.07   
12  Alma Cosic  2006  Jönköpings Simsällskap    40.22        1:24.23   
13  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap    40.65        1:24.32   
14  Tyra Almhill  2006  Jönköpings Simsällskap    41.11        1:25.12   
15  Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap    39.34        1:26.24   
16  Ella Sjö  2006  Växjö Simsällskap    41.21        1:26.84   
17  Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS    43.04        1:29.15   
18  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS    41.47        1:29.72   
19  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    42.09        1:30.99   
19  Tyra-Lisa Lindemalm  2006  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    42.44        1:30.99   
21  Emilia Woksepp  2006  Kalmar Simsällskap    42.20        1:31.39   
22  Ella Nordlinder  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.18        1:32.08   
23  Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS    44.70        1:34.07   
24  Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap    45.11        1:34.30   
25  Wilma Ristl  2006  Jönköpings Simsällskap    46.40        1:35.27   
26  Meja Delin Celander  2006  Kalmar Simsällskap    44.27        1:37.43   
27  Clara Christiansson  2006  Kalmar Simsällskap    46.09        1:37.80   
28  Alwa Merenius  2006  Linköpings Allmänna SS    45.86        1:38.25   
29  Saga Törefors  2006  Värnamo Simsällskap    45.58        1:38.57   
30  Nora Parvin  2006  Värnamo Simsällskap    45.51        1:40.06   
31  Stella Caneus  2006  Kalmar Simsällskap    46.82        1:43.23   
32  Tilde Athley  2006  Växjö Simsällskap    50.13        1:45.91   
33  Kajsa Andersson  2006  Kalmar Simsällskap    51.54        1:47.33   
34  Nora Athley  2006  Växjö Simsällskap    55.04        1:54.34   
35  Lina Liljekvist  2006  Jönköpings Simsällskap    55.65        1:57.76   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 30, 100m Frisim Po 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap    35.99        1:14.45   
Mattias Jönsson  2006  Växjö Simsällskap    35.92        1:14.69   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    37.31        1:16.45   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS    38.73        1:18.54   
Vincent Staberg  2006  Ljungby Simsällskap    38.82        1:18.88   
Theo Ståhle  2006  Växjö Simsällskap    37.25        1:19.51   
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.32        1:20.55   
Liam Nilsson  2006  Växjö Simsällskap    38.80        1:21.46   
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap    38.53        1:21.63   
10  Alwin Edqvist  2006  Växjö Simsällskap    40.07        1:25.54   
11  Daniel Sainz  2006  Jönköpings Simsällskap    41.65        1:26.36   
12  Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap    42.07        1:26.61   
13  Isak Ryd  2006  Oskarshamns Simsällskap    41.19        1:26.77   
14  Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.82        1:28.02   
15  Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS    40.93        1:28.03   
16  Melker Hedtjärn  2006  Hvetlanda Simsällskap    42.84        1:28.65   
17  Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap    41.30        1:29.11   
18  Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.02        1:29.98   
19  Einar Fransson  2006  Hvetlanda Simsällskap    42.18        1:30.07   
20  Joel Hoflund Martinsson  2006  Jönköpings Simsällskap    43.49        1:34.16   
21  Alex Petros  2006  Nässjö SLS    46.37        1:42.19   
22  Viggo Stjärnås  2006  Jönköpings Simsällskap    48.82        1:42.40   
23  Didrik Olsson-Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap    47.76        1:44.24   
24  Joel Johansson  2006  Jönköpings Simsällskap    48.44        1:45.37   
25  Vilgot Westman  2006  Jönköpings Simsällskap    51.01        1:46.87   
26  Frans Johansson  2006  Växjö Simsällskap    1:49.04        1:49.04   
27  William Johansson  2006  Jönköpings Simsällskap    1:04.99        2:17.91   
Philip Rångeby  2006  Nässjö SLS            DNS   
                     
 
Gren 31, 4X100m Medley Fl 12-13 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Lass Flickor Lag 1  2005  Linköpings Allmänna SS            4:56.66   
  Alice Fransson  2004                 
  Hanna Persson  2004                 
  Thilde Smedbäck  2004                 
  Olivia Gustafsson  2004        4:56.66      4:56.66   
                     
Jönköping Damer 1  2004  Jönköpings Simsällskap            5:01.39   
  Moa Holmquist  2004      36.16  1:16.87      1:16.87   
  Nora Rogö  2004      42.04  1:26.22      2:43.09   
  Matilda Nilsson  2004      34.06  1:15.04      3:58.13   
  Wilma Svensson  2004      30.17  1:03.26      5:01.39   
                     
Nkk Damer [2005]  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            5:22.62   
  Ellen Lovinge  2004      41.94  1:25.55      1:25.55   
  Ebba Holgersson  2005      41.36  1:27.61      2:53.16   
  Ebba Bladh Hazard  2004      35.29  1:17.19      4:10.35   
  Ylva Andersson  2005      33.77  1:12.27      5:22.62   
                     
Växjö SS Flickor Lag 1  Växjö Simsällskap            5:25.81   
  Agnes Hildebrand Westerberg  2004      41.44  1:25.73      1:25.73   
  Mina Vukosavljevic  2005      44.22  1:33.46      2:59.19   
  Liv Elgaard Fonnesbech  2004      34.62  1:14.09      4:13.28   
  Louise Strand  2005      33.76  1:12.53      5:25.81   
                     
Västervik Tjejer Lag 1  2004  Västerviks Simsällskap            5:34.21   
  Tilda Sundell  2005      40.98  1:22.70      1:22.70   
  Linnea Karlsson  2004      46.61  1:36.76      2:59.46   
  Maria Miñana Juan  2004      38.37  1:25.74      4:25.20   
  Clara Kuggvik  2005      31.58  1:09.01      5:34.21   
                     
Oskarshamn Damer [2004]  2004  Oskarshamns Simsällskap            5:34.27   
  Melisa Bahtagic  2005      39.34  1:19.68      1:19.68   
  Ida Ekström  2005      47.00  1:39.57      2:59.25   
  Johanna Fransson  2004      38.72  1:23.45      4:22.70   
  Alva Tvingsjö  2004      34.00  1:11.57      5:34.27   
                     
Lass Flickor Lag 3  2005  Linköpings Allmänna SS            5:36.81   
  Maja Arnell  2004      41.92  1:26.51      1:26.51   
  Elin Gustafsson  2005      40.96  1:29.55      2:56.06   
  Elin Heimdahl  2004      40.05  1:26.87      4:22.93   
  Elvira Nilsson  2004      35.30  1:13.88      5:36.81   
                     
Lass Flickor Lag 4  2004  Linköpings Allmänna SS            5:49.44   
  Julia Arildsson  2005      42.40  1:27.24      1:27.24   
  Elin Friberg  2004      38.55  1:27.56      2:54.80   
  Isabelle Frisk  2004      40.49  2:11.13      5:05.93   
  Sofia Wallin  2005      43.51  43.51      5:49.44   
                     
Kalmar SS Damer [2005]  2005  Kalmar Simsällskap            5:56.14   
  Maja Strümpel  2005      42.58  1:27.97      1:27.97   
  Tess Nordström  2005      46.34  1:38.94      3:06.91   
  Tea Winblad  2004      33.52  1:15.35      4:22.26   
  Sofia Marcusson  2005      43.46  1:33.88      5:56.14   
                     
10  Ljungby SS Flickor Lag1  Ljungby Simsällskap            6:16.80   
  Sahlina Lundgren  2004      40.29  1:23.97      1:23.97   
  Evelin Szilvester  2006      48.53  1:45.54      3:09.51   
  Elly Andersson  2005      43.86  1:35.38      4:44.89   
  Emilia Carlsson  2007      40.99  1:31.91      6:16.80   
                     
11  Värnamo SS Flickor  2004  Värnamo Simsällskap            6:20.18   
  Hilma Ihreborn  2005      42.24  1:27.48      1:27.48   
  Ella Stensson  2005      46.84  1:42.23      3:09.71   
  Siri Bälter  2004      39.92  1:31.95      4:41.66   
  Nora Parvin  2006      43.67  1:38.52      6:20.18   
                     
Växjö SS Flickor Lag 2  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 32, 4X100m Medley Po 12-13 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Lass Pojkar Lag 1  2005  Linköpings Allmänna SS            4:58.71   
  Markus Stahre  2004      37.40  1:14.91      1:14.91   
  Gustav Edlund  2004      35.13  1:16.07      2:30.98   
  David Axelsson  2004      34.08  1:14.76      3:45.74   
  Robin Lundqvist  2005      34.70  1:12.97      4:58.71   
                     
Jönköping Herrar 1  2004  Jönköpings Simsällskap            5:04.14   
  Max Grubesic  2004      37.31  1:15.58      1:15.58   
  Anton Hegmegi  2005      36.60  1:19.22      2:34.80   
  Victor Ekblad  2004      37.58  1:21.06      3:55.86   
  Leopold Grinnemo  2005      33.12  1:08.28      5:04.14   
                     
Nkk Herrar [2005]  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            5:30.75   
  Aldin Mandzo  2004      39.79  1:20.29      1:20.29   
  Nikola Petrovic  2004      40.88  1:29.11      2:49.40   
  David Malm  2004      40.71  2:03.87      4:53.27   
  David Ullstrand  2005      37.48  37.48      5:30.75   
                     
Motala SS Herrar [2004]  2004  Motala Simsällskap            5:35.55   
  Marcus Manninen  2004      44.35  2:12.40      2:12.40   
  Lukas Lundberg  2004      46.31  1:22.46      3:34.86   
  Gustav Fahlström  2005      44.26  1:19.75      4:54.61   
  Otto Svensson  2005      40.94  40.94      5:35.55   
                     
Oskarshamn Herrar [2004]  2004  Oskarshamns Simsällskap            5:45.26   
  Edvin Karlsson  2004      38.21  1:17.72      1:17.72   
  Oscar Wallenberg  2004      46.91  1:37.44      2:55.16   
  Fabian Lagström  2004      39.64  1:24.99      4:20.15   
  Isac Uhre  2005      39.60  1:25.11      5:45.26   
                     
Växjö SS Herrar Lag 1  Växjö Simsällskap            5:50.34   
  Linus Kling  2004      43.54  1:31.86      1:31.86   
  Johan Hjelmberg  2005      44.80  1:34.88      3:06.74   
  Mircea Gabriel Hristodor  2004      38.84  1:28.98      4:35.72   
  Hugo Hermansson  2004      34.07  1:14.62      5:50.34   
                     
Jönköping Herrar 2  2004  Jönköpings Simsällskap            6:10.60   
  David Bergqvist  2005      43.25  1:28.87      1:28.87   
  Jacob Lindström  2005      50.70  1:48.43      3:17.30   
  Jakob Starkenberg  2004      45.97  1:37.89      4:55.19   
  Tim Sanders  2005      35.61  1:15.41      6:10.60   
                     
Ljungby SS Pojkar Lag 1  Ljungby Simsällskap            6:10.61   
  William Bogren-Karlsson  2005      44.11  1:30.22      1:30.22   
  Vincent Staberg  2006      51.67  1:46.72      3:16.94   
  Levente Nagy  2005      43.58  2:13.31      5:30.25   
  Aidan Sagadin  2006      40.36  40.36      6:10.61   
                     
Kalmar SS Herrar [2004]  2004  Kalmar Simsällskap            6:31.28   
  Kevin Gyllenlind  2005      46.13  1:34.84      1:34.84   
  Simon Theander  2005      56.27  1:57.12      3:31.96   
  Jesper Gunnarsson  2004      44.21  1:41.48      5:13.44   
  Hugo Kalén  2005      36.13  1:17.84      6:31.28   
                     
                     
 
Gren 33, 4X50m Medley Fl 11 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Damer [2006] Lag 1  2006  Linköpings Allmänna SS            2:39.19   
  Ellen Arnell  2006      42.96        42.96   
  Frida Erlandsson  2006      44.14        1:27.10   
  Althaea Süsskind  2007      36.54        2:03.64   
  Josefin Klintåker  2006      35.55        2:39.19   
                     
Nässjö Damer [2006]  2006  Nässjö SLS            2:49.08   
  Alina Andersson  2007      42.80        42.80   
  My Persson Sjölander  2007      47.24        1:30.04   
  Mathilda Rångeby  2007      40.24        2:10.28   
  Ella Jansson  2007      38.80        2:49.08   
                     
Värnamo SS Flickor  2006  Värnamo Simsällskap            2:51.81   
  Mara Nichitelea  2006      41.19        41.19   
  Emelie Jansson  2006      50.04        1:31.23   
  Nina Mirkhan  2006      38.12        2:09.35   
  Saga Törefors  2006      42.46        2:51.81   
                     
Kalmar SS Damer [2006]  2006  Kalmar Simsällskap            2:55.63   
  Elsa Skarpnord  2007      44.09        44.09   
  Stella Caneus  2006      52.52        1:36.61   
  Meja Delin Celander  2006      42.37        2:18.98   
  Nellie Skeppland  2006      36.65        2:55.63   
                     
Jönköping Damer 1  2006  Jönköpings Simsällskap            2:56.99   
  Tyra Almhill  2006      51.31        51.31   
  Alma Cosic  2006      45.34        1:36.65   
  Tilda Andersson  2006      41.96        2:18.61   
  Emma Bergqvist  2007      38.38        2:56.99   
                     
Oskarshamn 1 Damer [2006]  2006  Oskarshamns Simsällskap            3:07.52   
  Julia Almquist  2007      48.15        48.15   
  Alfrida Lagström  2006      47.12        1:35.27   
  Alwa Lundberg  2006      45.55        2:20.82   
  Fidelie Olsson - Lindqvist  2008      46.70        3:07.52   
                     
Hultsfred Damer [2006]  2006  Hultsfreds Simsällskap            3:07.77   
  Isabella Westergren  2007      49.96        49.96   
  Tyra Andersson  2006      2:17.81        3:07.77   
  Stina Klavins  2007                 
  Jennifer Bogren  2006      3:07.77        3:07.77   
                     
Lass Damer [2006] Lag 2  2006  Linköpings Allmänna SS            3:08.36   
  Henny Paläng  2006      45.39        45.39   
  Fanny Ivarsson  2007      54.98        1:40.37   
  Elsa Björnholm  2006      45.94        2:26.31   
  Tilda Larsson  2008      42.05        3:08.36   
                     
Växjö SS Flickor Lag 1  2006  Växjö Simsällskap            3:09.76   
  Nina Gustavsson  2006      44.83        44.83   
  Edit Olofsson  2007      54.11        1:38.94   
  Ella Sjö  2006      1:30.82        3:09.76   
  Amelia Hultqvist  2007              3:09.76   
                     
10  Kalmar SS Damer 2 [2006]  2006  Kalmar Simsällskap            3:24.41   
  Elsa Theander  2007      50.13        50.13   
  Kajsa Andersson  2006      56.94        1:47.07   
  Clara Christiansson  2006      57.40        2:44.47   
  Emilia Woksepp  2006      39.94        3:24.41   
                     
11  Lass Damer [2006] Lag 3  2006  Linköpings Allmänna SS            3:25.20   
  Sofia Holmqvist  2008      47.76        47.76   
  Viola Högberg  2007      55.94        1:43.70   
  Emma Persson  2007      1:02.21        2:45.91   
  Hanna Oehm  2007      39.29        3:25.20   
                     
12  Lass Damer [2006] Lag 4  2006  Linköpings Allmänna SS            3:31.07   
  Sigrid Alvehus  2008      56.28        56.28   
  Alice Björnholm  2008      52.33        1:48.61   
  Linnea Carlsson  2007      1:01.62        2:50.23   
  Alwa Merenius  2006      40.84        3:31.07   
                     
13  Jönköping Damer 2  2006  Jönköpings Simsällskap            3:36.78   
  Julia Lenesel  2007      51.41        51.41   
  Lina Liljekvist  2006      1:05.02        1:56.43   
  Wilma Ristl  2006      56.24        2:52.67   
  Ester Sainz  2008      44.11        3:36.78   
                     
Motala SS Damer [2006]  2006  Motala Simsällskap            DNS   
  Greta Sjögren  2007                 
  Hanna Manninen  2006                 
  Leija Johansson Junttila  2006                 
  Olivia Willén  2008              DNS   
                     
Jönköping Damer 3  2006  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
  Emma Leandersson  2007      1:08.33        1:08.33   
                     
                     
 
Gren 34, 4X50m Medley Po 11 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lass Herrar [2006] Lag 1  2006  Linköpings Allmänna SS            2:46.04   
  Noah Lagerman  2007      41.69        41.69   
  Hugo Larsson  2006      49.54        1:31.23   
  Arvid Blom  2006      39.69        2:10.92   
  Simon Axelsson  2006      35.12        2:46.04   
                     
Växjö SS Herrar [2006]  2006  Växjö Simsällskap            2:49.39   
  Ludvig Hjelmberg  2006      1:33.59        1:33.59   
  Mattias Jönsson  2006      40.34        2:13.93   
  Theo Ståhle  2006      35.46        2:49.39   
  Liam Nilsson  2006              2:49.39   
                     
Jönköping Herrar 1  2006  Jönköpings Simsällskap            2:52.36   
  Theo Nordholm  2006      52.18        52.18   
  Viggo Stjärnås  2006      40.64        1:32.82   
  Melker Åkesson  2006      38.26        2:11.08   
  Jakob Kramer  2007      41.28        2:52.36   
                     
Lass Herrar [2006] Lag 2  2006  Linköpings Allmänna SS            3:05.39   
  Milo Forsberg  2007      46.61        46.61   
  Elias Gustafsson  2007      53.37        1:39.98   
  Axel Coutts  2008      45.41        2:25.39   
  Simón Perez  2007      40.00        3:05.39   
                     
Jönköping Herrar 2  2006  Jönköpings Simsällskap            3:14.55   
  Vilgot Westman  2006      49.26        49.26   
  Joel Johansson  2006      51.69        1:40.95   
  Daniel Sainz  2006      49.73        2:30.68   
  Anton Soldesjö  2007      43.87        3:14.55   
                     
Nässjö Herrar [2006]  2006  Nässjö SLS            3:28.51   
  Sixten Lejon  2008      1:54.02        1:54.02   
  Alex Petros  2006      48.85        2:42.87   
  Felix Sandstedt  2007      45.64        3:28.51   
  Markus Andelius  2007              3:28.51   
                     
Oskarshamn Herrar [2006]  2006  Oskarshamns Simsällskap            3:33.73   
  Melvir Bahtagic  2008      42.17        42.17   
  Isak Ryd  2006      1:05.31        1:47.48   
  Didrik Olsson-Lindqvist  2006      58.34        2:45.82   
  Adam Björklund  2008      47.91        3:33.73   
                     
Jönköping Herrar 3  2016  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
Jönköping Herrar 4  2006  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
  Bobo Leijon  2008      58.21        58.21   
                     
                     
 
Gren 35, 400m Frisim Fl 13 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.94  2:23.64  3:36.95    4:48.25   
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    1:08.78  2:22.86  3:36.65    4:48.39   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    1:09.75  2:23.70  3:37.63    4:48.56   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    1:09.95  2:24.23  3:38.46    4:53.77   
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    1:10.47  2:27.67  3:47.12    5:05.50   
Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    1:14.94  2:33.54  3:52.03    5:08.13   
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:14.99  2:38.46  4:02.89    5:24.04   
Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    1:19.96  2:45.32  4:10.24    5:31.43   
Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap    1:16.17  2:41.03  4:07.95    5:32.99   
10  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    1:19.80  2:46.96  4:15.10    5:39.79   
11  Alva Tvingsjö  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:19.87  2:46.38  4:14.51    5:39.81   
                     
 
Gren 36, 400m Frisim Po 13 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    1:08.83  2:22.52  3:35.13    4:47.77   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    1:09.95  2:24.47  3:38.69    4:51.27   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    1:09.28  2:23.26  3:38.33    4:51.43   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap    1:10.47  2:27.83  3:45.50    5:02.35   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:11.80  2:31.35  3:52.40    5:08.87   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    1:16.23  2:37.14  3:57.11    5:11.37   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:11.68  2:32.16  3:54.34    5:15.25   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:17.86  2:42.03  4:04.94    5:23.67   
Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap    1:16.52  2:39.88  4:05.15    5:25.07   
10  Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    1:17.14  2:41.72  4:08.17    5:29.56   
11  Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap    1:18.21  2:42.56  4:07.57    5:29.95   
12  David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:20.10  2:47.34  4:13.16    5:36.61   
                     
 
Gren 37, 200m Frisim Fl 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS    33.88  1:12.18  1:52.15    2:29.13   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    32.87  1:10.95  1:51.46    2:31.06   
Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap    35.48  1:15.49  1:55.30    2:34.36   
Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS    35.21  1:14.80  1:56.19    2:36.83   
Hilma Ihreborn  2005  Värnamo Simsällskap    34.17  1:14.64  1:56.97    2:37.79   
Towe Andersson  2005  Växjö Simsällskap    36.59  1:18.42  1:59.88    2:38.26   
Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    37.87  1:19.67  2:01.70    2:39.84   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    35.98  1:16.71  2:00.08    2:42.18   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap    35.75  1:17.68  2:02.25    2:43.16   
10  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    37.32  1:19.97  2:03.17    2:43.79   
11  Ella Stensson  2005  Värnamo Simsällskap    38.24  1:20.95  2:03.91    2:44.06   
12  Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap    37.76  1:20.57  2:04.74    2:45.16   
13  Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap    37.86  1:21.87  2:05.67    2:48.14   
14  Selma Glamocanin  2005  Hvetlanda Simsällskap    37.69  1:21.69  2:07.00    2:49.46   
15  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    39.30  1:23.21  2:08.18    2:51.47   
16  Mina Vukosavljevic  2005  Växjö Simsällskap    38.95  1:24.66  2:11.21    2:54.19   
17  Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap    38.80  1:22.88  2:11.18    2:55.93   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 38, 200m Frisim Po 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    32.03  1:08.37  1:45.18    2:20.39   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap    34.26  1:13.18  1:53.08    2:30.60   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.31  1:16.13  1:58.31    2:41.06   
Otto Svensson  2005  Motala Simsällskap    37.79  1:19.76  2:02.93    2:43.09   
Tim Sanders  2005  Jönköpings Simsällskap    37.35  1:20.62  2:04.96    2:47.82   
Levente Nagy  2005  Ljungby Simsällskap    37.98  1:22.04  2:48.90    2:48.90   
Hugo Kalén  2005  Kalmar Simsällskap    36.37  1:19.73  2:05.52    2:50.14   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    38.26  1:22.80  2:08.35    2:50.45   
Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap    39.24  1:24.75  2:09.82    2:51.66   
10  William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    38.84  1:24.70  2:12.10    2:53.60   
11  Charlie Blomberg  2005  Ljungby Simsällskap    39.52  1:24.87  2:10.89    2:53.66   
12  Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    38.92  1:24.37  2:11.31    2:54.85   
13  Jacob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap    42.59  1:34.13  2:27.97    3:14.19   
14  Anders Runeqvist  2005  Värnamo Simsällskap    45.06  1:38.78  2:32.97    3:21.09   
15  Leo Eyyub  2005  Jönköpings Simsällskap    46.26  1:45.77  2:49.58    3:50.23   
                     
 
Gren 39, 50m Bröstsim Fl 10 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
My Persson Sjölander  2007  Nässjö SLS            46.90   
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            48.42   
Emma Bergqvist  2007  Jönköpings Simsällskap            48.44   
Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            49.88   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.98   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap            50.02   
Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsällskap            51.19   
Amelia Hultqvist  2007  Växjö Simsällskap            51.48   
Emilia Carlsson  2007  Ljungby Simsällskap            52.15   
10  Alina Andersson  2007  Nässjö SLS            52.19   
11  Mathilda Rångeby  2007  Nässjö SLS            52.73   
12  Edit Olofsson  2007  Växjö Simsällskap            52.84   
13  Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS            52.91   
14  Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            53.39   
15  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS            53.56   
16  Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap            53.74   
17  Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap            53.76   
18  Gréta Soltész  2008  Jönköpings Simsällskap            54.06   
19  Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            54.65   
20  Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS            55.01   
21  Pola Kratochwil  2007  Nässjö SLS            55.80   
22  Ella Jansson  2007  Nässjö SLS            56.35   
23  Alma Glamocanin  2008  Hvetlanda Simsällskap            56.46   
24  Ebba Cronqvist  2007  Växjö Simsällskap            57.25   
25  Isabella Isomaa  2007  Jönköpings Simsällskap            57.26   
26  Elsa Theander  2007  Kalmar Simsällskap            57.35   
27  Linnea Carlsson  2007  Linköpings Allmänna SS            57.48   
28  Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS            57.53   
29  Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap            58.11   
30  Irma Hildebrand Vesterberg  2007  Växjö Simsällskap            58.52   
31  Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS            1:00.26   
32  Ester Sainz  2008  Jönköpings Simsällskap            1:00.92   
33  Fidelie Olsson - Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap            1:02.15   
34  Lamita Petros  2008  Nässjö SLS            1:05.49   
35  Julia Lenesel  2007  Jönköpings Simsällskap            1:07.70   
Emma Leandersson  2007  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Tyra Elvesjö  2008  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 40, 50m Bröstsim Po 10 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Axelsson  2007  Markaryds Simsällskap            47.39   
Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS            51.38   
Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap            51.65   
Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            51.78   
Felix Sandstedt  2007  Nässjö SLS            52.13   
Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS            52.36   
Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS            52.50   
Max Thomassen  2008  Jönköpings Simsällskap            55.29   
Theodor Grinnemo  2008  Jönköpings Simsällskap            56.41   
10  Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS            56.87   
11  Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            57.79   
12  Noel Nilsson  2007  Växjö Simsällskap            58.25   
13  Adis Nukovic  2007  Jönköpings Simsällskap            59.52   
14  Jakob Kramer  2007  Jönköpings Simsällskap            59.90   
15  Liam Casell  2007  Nässjö SLS            1:02.52   
16  Ruben Kramer  2009  Jönköpings Simsällskap            1:03.17   
17  Markus Andelius  2007  Nässjö SLS            1:03.66   
18  Viktor Leo  2007  Jönköpings Simsällskap            1:04.37   
19  Sixten Lejon  2008  Nässjö SLS            1:06.65   
20  Bobo Leijon  2008  Jönköpings Simsällskap            1:09.37   
21  Melvir Bahtagic  2008  Oskarshamns Simsällskap            1:12.09   
Adam Björklund  2008  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Anton Soldesjö  2007  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Leo Chen  2007  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Victor Usurelu  2007  Värnamo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 41, 100m Bröstsim Fl 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Franzen  2006  Hvetlanda Simsällskap    44.04        1:32.31   
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    43.99        1:32.44   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS    44.56        1:33.66   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.91        1:37.85   
Evelin Szilvester  2006  Ljungby Simsällskap    46.71        1:41.03   
Tyra-Lisa Lindemalm  2006  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    49.63        1:42.53   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS    49.99        1:42.83   
Nina Mirkhan  2006  Värnamo Simsällskap    48.93        1:44.31   
Emelie Jansson  2006  Värnamo Simsällskap    49.22        1:45.36   
10  Ella Sjö  2006  Växjö Simsällskap    50.49        1:45.71   
11  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    1:46.37        1:46.39   
12  Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS    51.55        1:47.20   
13  Wilma Ristl  2006  Jönköpings Simsällskap    52.49        1:47.90   
14  Nina Gustavsson  2006  Växjö Simsällskap    1:48.36        1:48.38   
15  Stella Caneus  2006  Kalmar Simsällskap    52.01        1:50.38   
16  Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap            1:51.96   
17  Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap            1:54.87   
18  Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    56.02        1:55.77   
19  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS    54.50        1:56.14   
20  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    54.66        1:56.30   
Mara Nichitelea  2006  Värnamo Simsällskap            DNS   
Nowa Thomassen  2006  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Alma Cosic  2006  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Kajsa Andersson  2006  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 42, 100m Bröstsim Po 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap    42.39        1:32.25   
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.28        1:39.15   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap    48.77        1:39.28   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    50.40        1:40.84   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS    48.32        1:42.56   
Vincent Staberg  2006  Ljungby Simsällskap    49.62        1:42.60   
Alwin Edqvist  2006  Växjö Simsällskap    49.78        1:44.19   
Theo Ståhle  2006  Växjö Simsällskap    49.37        1:44.90   
Mattias Jönsson  2006  Växjö Simsällskap    51.18        1:45.48   
10  Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS    51.03        1:45.80   
11  Einar Fransson  2006  Hvetlanda Simsällskap    51.26        1:47.72   
12  Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap    51.07        1:48.32   
13  Isak Ryd  2006  Oskarshamns Simsällskap    52.42        1:49.42   
14  Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    51.62        1:50.14   
15  Melker Hedtjärn  2006  Hvetlanda Simsällskap    54.06        1:51.20   
16  Viggo Stjärnås  2006  Jönköpings Simsällskap    54.66        1:52.94   
17  Joel Johansson  2006  Jönköpings Simsällskap    53.67        1:54.26   
17  Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    55.21        1:54.26   
19  Daniel Sainz  2006  Jönköpings Simsällskap    54.25        1:54.59   
20  Vilgot Westman  2006  Jönköpings Simsällskap    55.56        2:00.05   
21  Frans Johansson  2006  Växjö Simsällskap    57.39        2:00.89   
22  Didrik Olsson-Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap    1:01.46        2:08.79   
Liam Nilsson  2006  Växjö Simsällskap            DNS   
Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 43, 100m Bröstsim Fl 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.10        1:24.10   
Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    42.21        1:28.04   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    42.93        1:29.25   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap    42.48        1:31.59   
Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS    43.90        1:31.95   
Mina Vukosavljevic  2005  Växjö Simsällskap    44.55        1:32.95   
Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    46.16        1:33.80   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    45.21        1:34.37   
Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    46.19        1:34.64   
10  Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS    46.62        1:37.91   
11  Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap    46.20        1:38.20   
12  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    48.75        1:40.82   
13  Elin Engqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    50.06        1:42.88   
14  Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    50.51        1:42.90   
15  Ella Stensson  2005  Värnamo Simsällskap    49.30        1:43.11   
16  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    53.05        1:48.45   
Linnéa Welinder  2005  Alvesta Simsällskap            DNS   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 44, 100m Bröstsim Po 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    37.44        1:18.08   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    43.98        1:28.79   
Levente Nagy  2005  Ljungby Simsällskap    45.26        1:32.83   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap    46.01        1:34.23   
Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap    45.71        1:34.45   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.66        1:35.91   
Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    45.85        1:37.50   
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    48.93        1:39.89   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    49.09        1:40.18   
10  Tim Sanders  2005  Jönköpings Simsällskap    48.60        1:43.96   
11  Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.18        1:45.34   
12  Jacob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap    51.74        1:47.34   
13  Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.11        1:48.85   
14  Kevin Gyllenlind  2005  Kalmar Simsällskap    49.84        1:49.21   
15  Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap    51.05        1:49.80   
16  Lukas Fogelström  2005  Växjö Simsällskap    54.38        1:54.94   
17  Anders Runeqvist  2005  Värnamo Simsällskap    56.46        2:00.48   
Otto Svensson  2005  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 45, 100m Bröstsim Fl 13 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    35.61        1:16.72   
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    39.86        1:22.10   
Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    40.06        1:24.71   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    39.87        1:24.86   
Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    41.67        1:25.65   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    40.82        1:25.96   
Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    41.21        1:26.23   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.82        1:27.44   
Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    42.03        1:27.73   
10  Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    41.46        1:27.75   
11  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap    40.55        1:27.80   
12  Moa Holmquist  2004  Jönköpings Simsällskap    41.68        1:29.17   
13  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS    42.20        1:29.33   
14  Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS    42.34        1:30.36   
15  Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    1:30.99        1:30.99   
16  Annie Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap    45.10        1:32.75   
17  Elsa Haglund  2004  Älmhults Simsällskap    43.94        1:33.15   
                     
 
Gren 46, 100m Bröstsim Po 13 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    36.35        1:17.79   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    39.00        1:20.24   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.51        1:20.33   
Ville Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap    39.07        1:24.79   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.63        1:26.73   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap    41.80        1:27.28   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.11        1:28.22   
Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    42.40        1:29.74   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    43.63        1:32.42   
10  Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    44.76        1:33.50   
11  Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap    46.94        1:36.26   
12  Hugo Hermansson  2004  Växjö Simsällskap    46.18        1:36.45   
13  Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    46.64        1:36.49   
14  Fabian Kelemit  2004  Växjö Simsällskap    46.29        1:37.69   
15  Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap    48.61        1:38.99   
16  Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap    48.96        1:40.82   
Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Sebastian Florez  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DSQ   
                     
 
Gren 47, 100m Medley Fl 10 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS    39.78        1:28.84   
Mathilda Rångeby  2007  Nässjö SLS    40.79        1:31.85   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    43.09        1:31.88   
Elsa Skarpnord  2007  Kalmar Simsällskap    47.31        1:36.26   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    43.91        1:37.22   
Alina Andersson  2007  Nässjö SLS    42.87        1:37.89   
My Persson Sjölander  2007  Nässjö SLS    45.98        1:37.92   
Edit Olofsson  2007  Växjö Simsällskap    47.55        1:38.49   
Emma Bergqvist  2007  Jönköpings Simsällskap    48.77        1:39.25   
10  Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.94        1:39.32   
11  Ella Jansson  2007  Nässjö SLS    46.02        1:40.11   
12  Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap    47.73        1:41.67   
13  Isabella Isomaa  2007  Jönköpings Simsällskap    48.62        1:46.50   
14  Amelia Hultqvist  2007  Växjö Simsällskap    51.69        1:46.96   
14  Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS    52.08        1:46.96   
16  Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS    48.57        1:47.12   
17  Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsällskap    51.48        1:48.16   
18  Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS    52.71        1:48.63   
19  Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS    53.37        1:48.88   
20  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS    53.80        1:52.49   
21  Ester Sainz  2008  Jönköpings Simsällskap    55.43        1:55.34   
22  Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS    59.20        1:56.31   
Linnea Carlsson  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 48, 100m Medley Po 10 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Axelsson  2007  Markaryds Simsällskap    40.70        1:26.14   
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS    41.41        1:34.42   
Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS    45.84        1:40.67   
Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS    47.25        1:41.13   
Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS    48.57        1:42.50   
Felix Sandstedt  2007  Nässjö SLS    53.12        1:44.05   
Theodor Grinnemo  2008  Jönköpings Simsällskap    53.69        1:50.91   
Max Thomassen  2008  Jönköpings Simsällskap    56.14        1:53.45   
Adis Nukovic  2007  Jönköpings Simsällskap    55.24        1:57.62   
10  Sixten Lejon  2008  Nässjö SLS    55.53        1:58.23   
11  Markus Andelius  2007  Nässjö SLS    53.92        1:58.70   
12  Victor Bogren-Karlsson  2008  Ljungby Simsällskap    2:01.66        2:01.66   
13  Adam Björklund  2008  Oskarshamns Simsällskap    1:04.89        2:16.36   
Melvir Bahtagic  2008  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 49, 100m Medley Fl 11 år, Finaler 
 
Plac.  N