Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Tvärsim    Utskriftsdatum  17 mars 2014   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  08:55   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  16 mars 2014         
 
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Sponsor: Medley teknik&forts. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Holmberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.17   
Martin Wallberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.71   
Oliver Björklund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.05   
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.56   
Tilda Ainerfors  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.60   
Leiah Eriksson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.68   
Lisa Åberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.83   
Viktor Wiktorsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.97   
Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.10   
10  Elin Wallberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.38   
11  Adrian Björklund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.65   
12  Gustav Möller Sjöstrand  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.00   
13  David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.26   
14  Alexander Hambalek  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.33   
14  Tilde Lundkvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.33   
16  Nora Liljeholm  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.36   
17  Joel Andersson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.58   
18  Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.91   
19  Linnea Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.06   
20  Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.13   
21  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.18   
22  Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.24   
23  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.90   
24  Aisa Adilovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.97   
25  Emina Adilovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.02   
26  Haris Dzanic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.61   
27  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.69   
28  Wiktor Wardhoff  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.66   
                     
 
Gren 2, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
Sponsor: Hajen 2:1 & 2:2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Andersson  200  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.58   
Ellen Rödin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.24   
Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.92   
Ivana Joncevska  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.10   
Karl Luttu  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.25   
Amanda Salami  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.58   
Andriana Nehem Chamoun  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.59   
Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.70   
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.95   
10  Mira Häggdahl  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.05   
11  Amne Tamimi  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.19   
12  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.45   
13  Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.94   
14  Charlize Ertas  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.05   
15  Denniz Olsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.22   
16  Anesa Alic  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.36   
17  Pontus Götesson  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.57   
18  Sandra Ahmadov  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.64   
19  Joonas Nordqvist  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.94   
20  Petter Lindquist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.69   
21  Filip Carlsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.03   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
Sponsor: Medleyteknik & forts. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adrian Björklund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.72   
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.16   
Emina Adilovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.45   
Fredrik Holmberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.46   
Tilda Ainerfors  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.46   
Martin Wallberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.80   
Oliver Björklund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.98   
Haris Dzanic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.54   
Aisa Adilovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.57   
10  Lisa Åberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.92   
11  Joel Andersson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.15   
12  Viktor Wiktorsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.17   
13  Torbjörn Larsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.39   
14  Wiktor Wardhoff  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.68   
15  Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.86   
16  Gustav Möller Sjöstrand  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.08   
17  Tilde Lundkvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.09   
18  Alexander Hambalek  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.11   
18  Leiah Eriksson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.11   
20  Elin Wallberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.57   
21  Maria Westerberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.61   
22  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.66   
23  David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.77   
24  Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.06   
25  Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.28   
26  Astrid Hint  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.39   
27  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.54   
28  Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.00   
29  Sandra Ahmadov  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.13   
30  Linnea Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.26   
31  Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.30   
32  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.46   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
Sponsor: Teknik lörd Hajen 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.51   
Hilda Sunnerberg  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.94   
Melker Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.24   
Amanda Jansson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.37   
Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.67   
Linus Kalmelid  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.90   
Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.90   
Smilla Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.25   
Eric Engdahl  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.74   
10  Dalia Tasmini  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.99   
11  Klara Zimmerman  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.08   
12  Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.94   
13  Hanna Holmbom  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.18   
14  Melker Gränjefors  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.65   
15  Emil Ströberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.67   
16  Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.94   
17  Andreas Stridh  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.01   
18  Maddoc Deniz  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.05   
19  Edward Palmberg  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.30   
20  Greta Westberg  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.49   
21  Isak Hultgren  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.37   
22  Nancy Goding  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.44   
23  Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.80   
24  Kenan Dolic  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.06   
25  Enna Sehic  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.22   
26  Emelie Walter  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.70   
27  Filip Ekström  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.41   
28  Nora Stenlåås  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.84   
29  Linnea Karlberg Boström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.15   
30  Jonathan Pettersson  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.33   
31  Vincent Piotrowski  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.39   
32  Oscar Werthen  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.27   
                     
 
Gren 5, 25m Frisim Mixed, Finaler 
Sponsor: Hajen 2:1 & 2:2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Andersson  200  Norrköpings Kappsimningsklubb            10.80   
Amanda Salami  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.52   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.22   
Rasmus Landin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.41   
Anesa Alic  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.73   
Charlize Ertas  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.89   
Mira Häggdahl  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.23   
Pontus Götesson  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.23   
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.32   
10  Sandra Ahmadov  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.34   
11  Ellen Rödin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.39   
12  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.49   
13  Amne Tamimi  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.05   
14  Denniz Olsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.99   
15  Andriana Nehem Chamoun  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.02   
16  Tyra Bohlin Stridh  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.41   
17  Stella Björklund  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.76   
18  Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.84   
19  Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.34   
20  Petter Lindquist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.79   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
Sponsor: Medley teknik & forts. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.43   
Gustav Möller Sjöstrand  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.73   
Linus Eriksson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.10   
Fredrik Holmberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.16   
Viktor Wiktorsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.40   
Martin Wallberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.43   
Wiktor Wardhoff  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.69   
Tilda Ainerfors  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.05   
Maria Westerberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.19   
10  Joel Andersson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.61   
11  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.62   
12  Elin Wallberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.78   
13  Haris Spuzanin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.83   
14  Lisa Åberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.90   
15  Tilde Lundkvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.06   
16  Alexander Hambalek  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.08   
17  Gustav Söderbom  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.10   
18  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.21   
19  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.31   
20  Leiah Eriksson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.49   
21  Haris Dzanic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.50   
22  David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.75   
23  Moa Thelin  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.82   
24  Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.89   
25  Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.91   
26  Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.92   
27  Sara Spuzanin  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.99   
28  Torbjörn Larsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.06   
29  Aisa Adilovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.25   
30  Turid Stridh  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.26   
31  Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.35   
32  Astrid Hint  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.64   
32  Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.64   
34  Nora Liljeholm  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.99   
35  Linnea Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.26   
36  Emina Adilovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.99   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Mixed, Finaler 
Sponsor: Teknik lörd & Hajen 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Loove Janzon  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.67   
Edward Palmberg  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.00   
Hilda Sunnerberg  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.90   
Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.10   
Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.15   
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.17   
Eric Engdahl  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.26   
Melker Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.34   
Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.81   
10  Nora Stenlåås  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.03   
11  Filip Ekström  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.19   
12  Smilla Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.35   
13  Jonathan Pettersson  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.44   
14  Dalia Tasmini  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.56   
15  Hanna Holmbom  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.04   
16  Emelie Walter  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.25   
17  Emil Ströberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.53   
18  Enna Sehic  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.65   
19  Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.72   
20  Amanda Jansson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.97   
21  Vincent Piotrowski  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.25   
22  Andreas Stridh  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.53   
23  Greta Westberg  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.11   
23  Kenan Dolic  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.11   
25  Maddoc Deniz  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.02   
26  Linus Kalmelid  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.71   
27  Nancy Goding  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.80   
28  Oscar Werthen  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.95   
29  Linnea Karlberg Boström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.10   
30  Isak Hultgren  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.27   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Mixed, Finaler 
Sponsor: Medleyteknik & forts. 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Malysjev  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            10.56   
Tilda Ainerfors  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.30   
Fredrik Holmberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.57   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.82   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.88   
Oliver Björklund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            11.93   
Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.00   
Gustav Söderbom  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.03   
Linus Eriksson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.04   
10  Viktor Wiktorsson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.10   
11  Alexander Hambalek  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.13   
12  Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.25   
13  Haris Dzanic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.30   
14  Moa Thelin  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.50   
15  Aisa Adilovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.57   
15  Joel Andersson  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.57   
17  Wiktor Wardhoff  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.85   
18  Leiah Eriksson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.86   
19  Adrian Björklund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.88   
20  Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            12.97   
21  Lisa Åberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.03   
22  Maria Westerberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.38   
23  Emina Adilovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.55   
24  Haris Spuzanin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.68   
25  Sara Spuzanin  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.72   
26  Nora Liljeholm  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            13.90   
27  Elin Wallberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.08   
28  Gustav Möller Sjöstrand  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.20   
29  Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.27   
30  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.32   
31  Astrid Hint  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.49   
32  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            14.63   
33  Tilde Lundkvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.11   
34  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.28   
35  Turid Stridh  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            15.74   
36  Linnea Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.60   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  17 mars 2014 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:55