Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  KM supersprint    Utskriftsdatum  16 december 2018   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  19:03   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimnigsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  16 december 2018         
 
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Elit            13.93   
Ella Lindroth  2001  Elit            14.03   
Klara Eriksson  2000  Elit            14.73   
Annie Westerlund  2002            14.89   
Cornelia Eidefors Gustafsson  2002            16.63   
                     
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Forsgren  1996  Elit            11.70   
Victor Lovinge  2000  Elit            11.91   
Axel Eriksson  1998  Elit            12.67   
Joakim Suhl  2000            13.57   
Hemming Gong  2001            14.39   
Viktor Wiktorsson  2002            14.98   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stefanie Petrovic  2003            14.94   
Emma Werner  2005            15.51   
Hilma Broden  2003            15.52   
Ylva Andersson  2005            15.77   
Ellen Lovinge  2004            15.81   
Elin Nylander  2003            16.44   
Tuva Lovinge  2006            17.70   
Stella Mandorf  2005  Valen Ä            19.92   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nikola Petrovic  2004            13.01   
Sergej Basov  2003            13.18   
Erik Andersson  2005            13.97   
Aldin Mandzo  2004            14.76   
Oliver Edoff  2003            14.85   
Rasmus Landin  2005            15.15   
William Norén  2006            15.18   
Amir Pehlivanovic  2004            15.56   
Carl Bönnemark  2006            15.60   
10  Erik Mårdh  2005  Valen Ä            18.57   
11  Robert Hanouch  2006            19.89   
                     
 
Gren 5, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edith Nyman  2007            16.51   
Filippa Andersson Lundin  2007            16.63   
Alma Malm  2008            18.23   
Alice Westerberg  2007            19.06   
Emmie Jakobsson  2010            19.46   
Jonna Klasen  2007            20.23   
Nora Grönberg  2007            21.30   
Amina Mandzo  2008            21.77   
Elisabeth Xu  2008            22.15   
10  Livia Wåhlin  2009            23.27   
11  Leah Norén  2008            24.05   
12  Gabriella Tongur  2009  Guldfiskarna            24.92   
Ella Hagström  2007            DNS   
                     
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olle Blom  2007            16.31   
Wilmer Jakobsson  2008            16.50   
Nils Bengtsson  2007            18.43   
Jonathan Granqvist  2007            19.67   
Dimitri Basov  2007            22.02   
Morgan Nyman  2010  Guldfiskarna            30.37   
                     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Elit            15.59   
Klara Eriksson  2000  Elit            16.18   
Annie Westerlund  2002            16.35   
Ella Lindroth  2001  Elit            16.84   
Cornelia Eidefors Gustafsson  2002            17.07   
                     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Forsgren  1996  Elit            13.27   
Victor Lovinge  2000  Elit            13.28   
Axel Eriksson  1998  Elit            15.77   
Joakim Suhl  2000            16.17   
Hemming Gong  2001            19.41   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stefanie Petrovic  2003            16.43   
Elin Nylander  2003            16.92   
Emma Werner  2005            17.27   
Ylva Andersson  2005            17.32   
Hilma Broden  2003            18.25   
Ellen Lovinge  2004            18.68   
Tuva Lovinge  2006            19.06   
Stella Mandorf  2005  Valen Ä            20.97   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nikola Petrovic  2004            14.69   
Aldin Mandzo  2004            16.06   
Sergej Basov  2003            16.20   
Rasmus Landin  2005            16.37   
Erik Mårdh  2005  Valen Ä            16.96   
Carl Bönnemark  2006            17.30   
Oliver Edoff  2003            17.59   
William Norén  2006            18.40   
Amir Pehlivanovic  2004            18.46   
10  Robert Hanouch  2006            19.94   
Erik Andersson  2005            DSQ   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edith Nyman  2007            17.72   
Filippa Andersson Lundin  2007            18.37   
Alma Malm  2008            19.12   
Jonna Klasen  2007            20.15   
Amina Mandzo  2008            21.04   
Livia Wåhlin  2009            21.21   
Alice Westerberg  2007            21.52   
Nora Grönberg  2007            21.53   
Emmie Jakobsson  2010            23.37   
10  Gabriella Tongur  2009  Guldfiskarna            24.07   
11  Theoline Carrum  2010  Guldfiskarna            26.03   
Ella Hagström  2007            DNS   
Elisabeth Xu  2008            DSQ   
Leah Norén  2008            DSQ   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilmer Jakobsson  2008            18.24   
Olle Blom  2007            18.46   
Nils Bengtsson  2007            20.42   
Dimitri Basov  2007            21.54   
Jonathan Granqvist  2007            23.02   
Morgan Nyman  2010  Guldfiskarna            26.09   
                     
 
Gren 13, valfritt simsätt, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ellinor Linderoth  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.68        12.68   
Ida Nyman  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.70        13.70   
Ebba Nyman  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.33        14.33   
Katarina Nyman  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.52        15.52   
                     
 
Gren 14, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Elit            15.71   
Ella Lindroth  2001  Elit            16.38   
Klara Eriksson  2000  Elit            18.66   
Annie Westerlund  2002            18.67   
Cornelia Eidefors Gustafsson  2002            20.47   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Forsgren  1996  Elit            13.38   
Victor Lovinge  2000  Elit            13.75   
Axel Eriksson  1998  Elit            14.40   
Viktor Wiktorsson  2002            15.83   
Joakim Suhl  2000            16.64   
Hemming Gong  2001            17.40   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stefanie Petrovic  2003            18.20   
Ylva Andersson  2005            19.20   
Emma Werner  2005            19.23   
Hilma Broden  2003            19.26   
Elin Nylander  2003            19.76   
Stella Mandorf  2005  Valen Ä            20.26   
Tuva Lovinge  2006            20.27   
Ellen Lovinge  2004            20.40   
                     
 
Gren 17, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sergej Basov  2003            15.28   
Aldin Mandzo  2004            15.39   
Nikola Petrovic  2004            15.62   
Erik Andersson  2005            16.57   
Rasmus Landin  2005            17.47   
Oliver Edoff  2003            18.11   
Amir Pehlivanovic  2004            18.32   
William Norén  2006            19.20   
Carl Bönnemark  2006            19.95   
10  Robert Hanouch  2006            21.06   
11  Erik Mårdh  2005  Valen Ä            21.54   
                     
 
Gren 18, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edith Nyman  2007            19.94   
Alice Westerberg  2007            20.09   
Alma Malm  2008            20.27   
Filippa Andersson Lundin  2007            21.43   
Livia Wåhlin  2009            23.08   
Jonna Klasen  2007            23.29   
Leah Norén  2008            23.91   
Emmie Jakobsson  2010            24.12   
Elisabeth Xu  2008            24.40   
10  Nora Grönberg  2007            24.52   
11  Amina Mandzo  2008            25.95   
12  Gabriella Tongur  2009  Guldfiskarna            28.80   
13  Theoline Carrum  2010  Guldfiskarna            34.05   
Ella Hagström  2007            DNS   
                     
 
Gren 19, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilmer Jakobsson  2008            19.55   
Olle Blom  2007            20.06   
Nils Bengtsson  2007            22.06   
Dimitri Basov  2007            24.44   
Hugo Angland  2007            25.52   
Jonathan Granqvist  2007            25.62   
Morgan Nyman  2010  Guldfiskarna            30.93   
                     
 
Gren 20, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Elit            13.03   
Klara Eriksson  2000  Elit            13.64   
Ella Lindroth  2001  Elit            13.74   
Annie Westerlund  2002            13.80   
Cornelia Eidefors Gustafsson  2002            16.28   
                     
 
Gren 21, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Forsgren  1996  Elit            11.09   
Victor Lovinge  2000  Elit            11.10   
Axel Eriksson  1998  Elit            12.05   
Joakim Suhl  2000            12.68   
Hemming Gong  2001            13.15   
Viktor Wiktorsson  2002            13.78   
                     
 
Gren 22, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ylva Andersson  2005            14.23   
Emma Werner  2005            14.33   
Stefanie Petrovic  2003            14.47   
Elin Nylander  2003            15.00   
Ellen Lovinge  2004            15.22   
Hilma Broden  2003            15.35   
Tuva Lovinge  2006            15.88   
Stella Mandorf  2005  Valen Ä            17.25   
                     
 
Gren 23, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sergej Basov  2003            12.29   
Nikola Petrovic  2004            12.77   
Aldin Mandzo  2004            13.06   
Oliver Edoff  2003            13.43   
Erik Andersson  2005            13.54   
Rasmus Landin  2005            13.71   
Amir Pehlivanovic  2004            14.00   
William Norén  2006            14.45   
Carl Bönnemark  2006            15.19   
10  Robert Hanouch  2006            15.98   
11  Erik Mårdh  2005  Valen Ä            16.24   
                     
 
Gren 24, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Andersson Lundin  2007            14.96   
Edith Nyman  2007            15.77   
Alma Malm  2008            16.10   
Alice Westerberg  2007            16.79   
Jonna Klasen  2007            17.34   
Amina Mandzo  2008            18.47   
Emmie Jakobsson  2010            18.61   
Nora Grönberg  2007            18.96   
Livia Wåhlin  2009            18.99   
10  Elisabeth Xu  2008            20.84   
11  Gabriella Tongur  2009  Guldfiskarna            21.10   
12  Leah Norén  2008            21.53   
13  Theoline Carrum  2010  Guldfiskarna            26.79   
                     
 
Gren 25, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilmer Jakobsson  2008            14.97   
Olle Blom  2007            15.15   
Nils Bengtsson  2007            15.66   
Jonathan Granqvist  2007            18.28   
Dimitri Basov  2007            18.61   
Hugo Angland  2007            19.18   
Morgan Nyman  2010  Guldfiskarna            22.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  16 december 2018 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  19:03