Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  ÖKM Höst 2015    Utskriftsdatum  18 oktober 2015   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  17:57   
  Arrangör  NKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2015         
 
 
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.99        1:26.29   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    44.55        1:32.90   
Maja Holmertz  2005  Linköpings Allmänna SS    44.75        1:35.30   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS    44.96        1:36.66   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    44.88        1:40.12   
Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS    47.48        1:40.57   
Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    50.58        1:42.95   
Nova Renåker  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    54.78        1:55.87   
Eira Pettersson  2005  Motala Simsällskap    59.21        2:03.06   
10  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap    1:01.55        2:10.84   
11  Anna Oscarsson  2005  Linköpings Allmänna SS    1:08.87        2:16.67   
Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Hanna Langemar  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Louise Frisk  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    40.16        1:26.21   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    42.50        1:34.23   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    44.86        1:36.58   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    50.17        1:43.14   
Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap    58.84        1:58.27   
Otto Gustav Svensson  2005  Motala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    38.41        1:19.94   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    39.45        1:20.55   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap    39.97        1:24.97   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.22        1:29.83   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.28        1:40.30   
Erik Westerberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    51.34        1:42.81   
Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    55.84        1:52.06   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Marcus Kjellergren  2004  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    37.56        1:20.92   
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.93        1:23.01   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    40.31        1:24.29   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    39.47        1:27.38   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.28        1:29.18   
Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS    44.60        1:32.68   
Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    46.06        1:35.67   
Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    47.44        1:36.04   
Hedvig Källsand  2004  Linköpings Allmänna SS    45.29        1:36.78   
10  Moa Sjöberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.62        1:40.42   
11  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS    46.04        1:40.69   
12  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    51.44        1:42.52   
13  Rebecka Wibäck  2004  Linköpings Allmänna SS    49.40        1:42.96   
14  Klara Lundberg  2004  Linköpings Allmänna SS    50.37        1:44.85   
15  Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS    53.82        1:49.31   
16  Aisa Adilovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    53.91        1:51.10   
17  Lisa Åberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.47        1:52.74   
Katarina Nedic  2004  Finspångs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Barkehed  2006  Linköpings Allmänna SS            21.83   
Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS            22.52   
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.52   
Edwin Holm  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.96   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            25.12   
Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.18   
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.46   
Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            18.20   
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb            19.87   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            20.96   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            21.28   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.86   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.96   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            24.39   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS            26.17   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.75   
                     
 
Gren 7, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            17.22   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb            20.82   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.34   
Otto Gustav Svensson  2005  Motala Simsällskap            22.46   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS            23.08   
Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.22   
Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap            28.73   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            17.64   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.80   
Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS            19.64   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            19.68   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.19   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS            20.32   
Maja Holmertz  2005  Linköpings Allmänna SS            20.55   
Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS            20.94   
Anesa Alic  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.19   
10  Nova Renåker  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.91   
11  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.13   
12  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS            23.37   
13  Louise Frisk  2005  Linköpings Allmänna SS            23.63   
14  Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.03   
15  Eira Pettersson  2005  Motala Simsällskap            24.70   
16  Hanna Langemar  2005  Linköpings Allmänna SS            24.90   
17  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            24.99   
18  Sandra Ahmadov  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.22   
19  Emma Karabas  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.28   
20  Anna Oscarsson  2005  Linköpings Allmänna SS            35.86   
Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap            DNS   
Agnes Carlsson  2005  Finspångs Simklubb            DSQ   
Stella Ringqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS            36.07   
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS            38.58   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap            39.44   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.05   
Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.80   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap            48.04   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.87   
Marcus Kjellergren  2004  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS            37.11   
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.04   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS            40.03   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            40.95   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.30   
Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS            45.14   
Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS            46.86   
Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS            48.37   
Klara Lundberg  2004  Linköpings Allmänna SS            51.08   
10  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS            53.20   
11  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS            55.77   
12  Rebecka Wibäck  2004  Linköpings Allmänna SS            58.48   
Hedvig Källsand  2004  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.95   
Alexander Barkehed  2006  Linköpings Allmänna SS            23.45   
Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.49   
Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS            23.66   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            23.74   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            23.89   
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.01   
Edwin Holm  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.17   
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.90   
10  Vincent Piotrowski  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.11   
11  Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            27.77   
12  Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            28.17   
13  Ludwig Edhamre Kaltenecker  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.27   
14  Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            30.68   
15  Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.28   
16  Joonas Nordqvist  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.16   
17  Rasmus Wärn  2008  Finspångs Simklubb            36.72   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb            DSQ   
Karl Persson  2006  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            20.47   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.27   
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb            22.68   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            22.70   
Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS            22.99   
Vera Lundsell  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.38   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            23.54   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS            23.88   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap            24.34   
10  Ellen Svanqvist  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.98   
11  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.01   
12  Kristel Aziz  2006  Linköpings Allmänna SS            25.24   
13  Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            25.45   
14  Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            25.76   
15  Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.83   
16  Albina Mustafic  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.07   
17  Stella Björklund  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.28   
18  Rebecka Kästäma  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.36   
19  Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.65   
20  Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.86   
21  Engla Fahlen  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.52   
22  Hedwig Helm  2007  Finspångs Simklubb            30.17   
23  Persson Emma  2007  Linköpings Allmänna SS            31.09   
Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Ella Gravsjö  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            19.10   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            19.46   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb            20.59   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.81   
Otto Holmberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.08   
Otto Gustav Svensson  2005  Motala Simsällskap            22.10   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.38   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS            22.79   
Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.08   
10  Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap            24.13   
11  Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.30   
12  Emil Ströberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.41   
13  Linus Frogsjö  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.75   
14  Linus Furbring  2005  Motala Simsällskap            26.41   
15  Carl Rundgren  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.01   
16  Petter Lindquist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.43   
Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Holmertz  2005  Linköpings Allmänna SS            19.44   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            19.51   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.85   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS            20.23   
Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS            20.74   
Anesa Alic  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.08   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            21.14   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.79   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.01   
10  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS            22.32   
11  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            22.49   
12  Tilde Lundkvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.13   
13  Nova Renåker  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.34   
14  Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS            23.56   
15  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS            24.25   
16  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.31   
17  Sandra Ahmadov  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.18   
18  Hanna Langemar  2005  Linköpings Allmänna SS            25.71   
19  Rebecka Hiulumäki  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.92   
20  Louise Frisk  2005  Linköpings Allmänna SS            26.29   
21  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap            26.54   
22  Stella Ringqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.49   
23  Eira Pettersson  2005  Motala Simsällskap            28.43   
24  Emma Karabas  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.63   
25  Anna Oscarsson  2005  Linköpings Allmänna SS            31.07   
Agnes Carlsson  2005  Finspångs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS            38.46   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS            41.07   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap            41.24   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.60   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap            45.37   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.70   
Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.77   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.24   
Fredrik Holmberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.57   
10  Marcus Kjellergren  2004  Linköpings Allmänna SS            49.60   
11  Alexander Hambalek  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.60   
12  Haris Dzanic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.34   
13  Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.47   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS            37.95   
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.77   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            39.83   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS            40.88   
Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap            41.20   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.20   
Hedvig Källsand  2004  Linköpings Allmänna SS            45.56   
Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS            45.92   
Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.08   
10  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS            46.41   
11  Rebecka Wibäck  2004  Linköpings Allmänna SS            46.71   
12  Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS            47.23   
13  Simona Demirdag  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.93   
14  Lovisa Bengtsson  2004  Finspångs Simklubb            48.32   
15  Moa Sjöberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.78   
16  Aisa Adilovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.20   
17  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS            49.23   
18  Klara Lundberg  2004  Linköpings Allmänna SS            49.32   
19  Lisa Åberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.97   
20  Charlize Ertas  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.44   
21  Katarina Nedic  2004  Finspångs Simklubb            52.68   
22  Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS            55.03   
23  Jennifer Issa  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:01.70   
24  Amanda Wärn  2004  Finspångs Simklubb            1:04.97   
Julia Jarl  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Julia Stenström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 17, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            22.48   
Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.17   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            25.59   
Ellen Svanqvist  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.90   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.90   
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb            26.16   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            27.03   
Hedwig Helm  2007  Finspångs Simklubb            27.94   
Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.97   
10  Kristel Aziz  2006  Linköpings Allmänna SS            28.36   
11  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS            28.44   
12  Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.49   
13  Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            29.23   
14  Nova Lundkvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.24   
15  Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.02   
16  Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            30.37   
17  Vera Lundsell  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.01   
18  Rebecka Kästäma  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.31   
19  Albina Mustafic  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.53   
20  Engla Fahlen  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.74   
Ella Gravsjö  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap            DSQ   
Persson Emma  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Stella Björklund  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.33   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            25.76   
Edwin Holm  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.29   
Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS            26.50   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            26.68   
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.85   
Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            27.38   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb            27.75   
Albin Granath Durmisi  2007  Motala Simsällskap            29.73   
10  Ludwig Edhamre Kaltenecker  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.18   
11  Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.63   
12  Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            30.92   
13  Joonas Nordqvist  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.51   
14  Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            36.13   
15  Rasmus Wärn  2008  Finspångs Simklubb            36.95   
Alexander Barkehed  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Karl Persson  2006  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            21.41   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.42   
Maja Holmertz  2005  Linköpings Allmänna SS            21.99   
Nova Renåker  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.23   
Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS            22.46   
Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS            22.78   
Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.42   
Tilde Lundkvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.78   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS            23.96   
10  Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS            24.01   
11  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            24.27   
12  Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.69   
13  Hanna Langemar  2005  Linköpings Allmänna SS            25.19   
14  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            25.29   
15  Louise Frisk  2005  Linköpings Allmänna SS            25.82   
16  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.96   
17  Anna Oscarsson  2005  Linköpings Allmänna SS            27.27   
18  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS            28.63   
19  Agnes Carlsson  2005  Finspångs Simklubb            29.01   
20  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap            30.00   
21  Sandra Ahmadov  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.65   
Eira Pettersson  2005  Motala Simsällskap            DSQ   
Emma Karabas  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Rebecka Hiulumäki  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Stella Ringqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb            21.78   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            22.11   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS            23.64   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            24.20   
Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.34   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.72   
Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.26   
Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap            25.69   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.95   
10  Otto Gustav Svensson  2005  Motala Simsällskap            26.15   
11  Carl Rundgren  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.79   
12  Petter Lindquist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.04   
13  Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.76   
14  Linus Frogsjö  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.23   
Otto Holmberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            40.76   
Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap            42.99   
Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS            43.23   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS            45.57   
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.80   
Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS            47.11   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.36   
Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS            48.07   
Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.49   
10  Hedvig Källsand  2004  Linköpings Allmänna SS            49.11   
11  Moa Sjöberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.42   
12  Klara Lundberg  2004  Linköpings Allmänna SS            50.10   
13  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS            50.20   
14  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS            51.13   
15  Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS            51.51   
16  Rebecka Wibäck  2004  Linköpings Allmänna SS            51.97   
17  Elin Wallberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            54.54   
18  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS            55.19   
19  Amanda Johansson  2004  Finspångs Simklubb            56.52   
20  Lisa Åberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.02   
21  Emmy Dyrkell  2004  Finspångs Simklubb            59.32   
22  Charlize Ertas  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:00.13   
23  Katarina Nedic  2004  Finspångs Simklubb            1:00.74   
24  Lovisa Bengtsson  2004  Finspångs Simklubb            1:03.09   
25  Simona Demirdag  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:04.31   
26  Jennifer Issa  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:05.11   
27  Amanda Wärn  2004  Finspångs Simklubb            1:08.75   
Julia Jarl  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Julia Stenström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS            38.95   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS            41.33   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.51   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap            45.40   
Erik Westerberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.71   
Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.67   
Fredrik Holmberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.08   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.81   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.89   
10  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap            54.35   
11  Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            55.79   
12  Haris Dzanic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:06.97   
Alexander Hambalek  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Marcus Kjellergren  2004  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 23, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            17.29   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            17.66   
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb            18.74   
Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.35   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            20.08   
Ellen Arnell  2006  Linköpings Allmänna SS            20.81   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            20.81   
Kristel Aziz  2006  Linköpings Allmänna SS            20.98   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.49   
10  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.74   
11  Ella Gravsjö  2006  Linköpings Allmänna SS            22.75   
12  Vera Lundsell  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.03   
13  Alice Westerberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.16   
14  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS            23.58   
15  Nova Lundkvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.71   
16  Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap            24.15   
17  Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            24.22   
18  Persson Emma  2007  Linköpings Allmänna SS            24.61   
19  Rebecka Kästäma  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.45   
20  Albina Mustafic  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.83   
21  Ellen Svanqvist  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.42   
22  Stella Björklund  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.55   
23  Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.95   
24  Engla Fahlen  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.75   
                     
 
Gren 24, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            18.36   
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.54   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            19.10   
Jacob Hellman  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.14   
Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS            19.63   
Alexander Barkehed  2006  Linköpings Allmänna SS            20.48   
Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.09   
Edwin Holm  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.15   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb            22.12   
10  Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.56   
11  Kasper Glawing  2008  Finspångs Simklubb            23.17   
12  Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.49   
13  Ludwig Edhamre Kaltenecker  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.59   
14  Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.97   
15  Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            24.14   
16  Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            26.65   
17  Joonas Nordqvist  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.92   
18  Albin Granath Durmisi  2007  Motala Simsällskap            29.58   
Karl Persson  2006  Motala Simsällskap            DSQ   
Rasmus Wärn  2008  Finspångs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 25, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            16.64   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            16.87   
Maja Holmertz  2005  Linköpings Allmänna SS            17.43   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS            17.54   
Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            17.91   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.14   
Emilia Carlsson  2005  Linköpings Allmänna SS            18.35   
Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS            18.82   
Anesa Alic  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.05   
10  Nova Renåker  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.87   
11  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS            19.93   
12  Louise Frisk  2005  Linköpings Allmänna SS            20.01   
13  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS            20.14   
14  Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.46   
15  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            21.44   
16  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.60   
17  Tilde Lundkvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.66   
18  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.77   
19  Eira Pettersson  2005  Motala Simsällskap            22.16   
20  Sandra Ahmadov  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.58   
21  Hanna Langemar  2005  Linköpings Allmänna SS            22.63   
22  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap            22.98   
23  Emma Karabas  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.20   
24  Stella Ringqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.56   
25  Agnes Carlsson  2005  Finspångs Simklubb            26.13   
26  Anna Oscarsson  2005  Linköpings Allmänna SS            26.67   
Rebecka Hiulumäki  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 26, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            15.90   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            16.00   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb            17.93   
Otto Gustav Svensson  2005  Motala Simsällskap            18.12   
Wille Ahlqvist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.44   
Otto Holmberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            18.96   
Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap            19.29   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            19.96   
Waldemar Bäckström  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            20.29   
10  Linus Wigh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            21.50   
11  Emil Ströberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            22.03   
12  Carl Rundgren  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.35   
12  Linus Furbring  2005  Motala Simsällskap            23.35   
14  Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.66   
15  Linus Frogsjö  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            23.75   
16  Petter Lindquist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.00   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            32.50   
Ebba Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.83   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS            33.21   
Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap            33.92   
Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.15   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS            37.16   
Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS            37.94   
Elin Friberg  2004  Linköpings Allmänna SS            38.18   
Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS            39.93   
10  Klara Lundberg  2004  Linköpings Allmänna SS            41.04   
11  Hedvig Källsand  2004  Linköpings Allmänna SS            41.21   
12  Moa Sjöberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.51   
13  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.63   
14  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS            41.87   
15  Aisa Adilovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.52   
16  Rebecka Wibäck  2004  Linköpings Allmänna SS            43.31   
17  Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS            43.85   
18  Katarina Nedic  2004  Finspångs Simklubb            44.00   
19  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS            44.73   
20  Simona Demirdag  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.80   
21  Charlize Ertas  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.30   
22  Lovisa Bengtsson  2004  Finspångs Simklubb            45.75   
23  Elin Wallberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.80   
24  Lisa Åberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.38   
25  Jennifer Issa  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.01   
26  Amanda Johansson  2004  Finspångs Simklubb            54.96   
27  Amanda Wärn  2004  Finspångs Simklubb            1:02.65   
Julia Jarl  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Julia Stenström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS            31.62   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS            32.68   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap            34.86   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.14   
Giovanni Tello Tekmen  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.24   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.34   
Fredrik Holmberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.04   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.85   
Erik Westerberg  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.64   
10  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap            41.26   
11  Marcus Kjellergren  2004  Linköpings Allmänna SS            43.55   
12  Alexander Hambalek  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.03   
13  Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.65   
14  Haris Dzanic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2015 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:57