Resultat Totalt - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Yngre (25m) 2016    Utskriftsdatum  07 februari 2016   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  17:59   
  Arrangör  Örebro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Po 13, Finaler 
NR; Johan Rydahl 2001 KarlstadsS 00:27.94 år 2014 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Eric Lundström Silke  2003  14  373          30.27   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  30.53                 
Job Sanders  2003  11  371          30.32   
  Jönköpings Simsällskap  31.31                 
Gustaf Jonsson  2003  10  315          32.03   
  Simklubben Laxen  32.97                 
Mikael Söderberg  2003  312          32.12   
  Upsala Simsällskap  32.21                 
Erik Lööw  2003  311          32.15   
  Södertälje Simsällskap  33.84                 
Kevin Grahn  2003  303          32.44   
  Katrineholms Simsällskap  32.52                 
Jonathan Sandqvist  2003  294          32.77   
  Södertörns Simsällskap  32.90                 
Felix Jedbratt  2003  289          32.97   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  34.39                 
Felix W.persson  2003  286          33.08   
  Simklubben S 02  33.38                 
10  Elliot Fielder  2003  282          33.22   
  Motala Simsällskap  34.04                 
11  Carl Hansson  2003  279          33.33   
  Gävle Simsällskap  33.01                 
12  Daniel Clasén  2003  276          33.45   
  Simklubben S 02  33.67                 
13  Theo Oerther  2003    264          33.95   
  Södertälje Simsällskap  33.46                 
14  Marcus Sundblad  2003    256          34.33   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  37.30                 
15  Melker Rosengren  2003    239          35.09   
  Gävle Simsällskap  34.83                 
16  Loke Egnell  2003    233          35.40   
  Göteborg Sim  36.12                 
17  Maximus Murray  2003    232          35.43   
  Simklubben S 02  35.65                 
18  Oscar Sjöström  2003    228          35.64   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  37.61                 
19  Eric Malmquist  2003    221          36.03   
  Strängnäs Simklubb  36.71                 
20  Gustav Forssell  2003    218          36.17   
  Simklubben S 02  37.01                 
21  Vide Troberg Eskola  2003    215          36.34   
  Simklubben S 02  38.89                 
22  Philip Löfbom  2003    215          36.35   
  Karlskoga Simförening  36.89                 
23  Karl Skogsberg  2003    212          36.54   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  39.08                 
24  Jonathan Andersson  2003    210          36.66   
  Säffle Simsällskap  39.17                 
25  Vilgot Berglund  2003    207          36.85   
  Västerås Simsällskap  37.47                 
26  Lukas Fredholm  2003    195          37.55   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  38.89                 
27  Olle Almén  2003    191          37.82   
  Linköpings Allmänna SS  40.72                 
28  Ludvig Mathisen  2003    186          38.13   
  Karlstads Simsällskap  41.08                 
29  William Barkehed  2003    183          38.33   
  Linköpings Allmänna SS  38.54                 
30  Axel Thorsén  2003    183          38.35   
  Köpings Simsällskap  38.44                 
31  Elliot Iséni  2003    182          38.42   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  40.30                 
32  Tom Dijkhuizen  2003    180          38.58   
  Västerås Simsällskap  41.40                 
33  Måns Evertsson  2003    177          38.79   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  41.69                 
34  Liam Björklund  2003    165          39.70   
  Ösmo Simsällskap  38.99                 
35  Victor Bäckström  2003    164          39.82   
  Skuru Idrottsklubb  42.01                 
36  Gustav Sartor  2003    160          40.09   
  Skuru Idrottsklubb  41.32                 
37  Isak Wallström-Blomgren  2003    156          40.48   
  Skuru Idrottsklubb  40.84                 
38  Malte Haargaard  2003    154          40.67   
  Skuru Idrottsklubb  44.60                 
39  Alexander Kilander  2003    145          41.49   
  Södertörns Simsällskap  42.99                 
40  Leo Hovbrandt  2003    142          41.69   
  Göteborg Sim  42.05                 
41  Peter Cederqvist  2003    140          41.97   
  Simklubben S 02  42.83                 
42  Måns Rydergren  2003    125          43.60   
  Katrineholms Simsällskap  43.68                 
43  Kristian Aziz  2003    122          43.86   
  Linköpings Allmänna SS  47.08                 
44  Jacob Edberg  2003    109          45.56   
  Säffle Simsällskap  48.36                 
Erik Wallin  2003              DNS   
  Linköpings Allmänna SS  34.69                 
Felix Noe Glaser  2003              DNS   
  Södertörns Simsällskap  47.31                 
Albin Åslund  2003              DSQ   
  Södertörns Simsällskap  39.08                 
 
Gren 2, 50m Bröstsim FL 13, Finaler 
NR; Hannah Brunzell 2001 Västerås S 00:34.17 år 2014 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Linnéa Englund  2003  14  646          33.30  13-13 Åldersgrupp Rekord 
  Karlstads Simsällskap  33.21                 
Tone Sandsjö  2003  11  619          33.79   
  Wisby Simsällskap  33.72                 
Victoria Flyman  2003  10  506          36.14   
  Söderhamns Simsällskap  36.31                 
Hilja Schimmel  2003  498          36.33   
  Skövde Simsällskap  37.11                 
Linn Suchomel  2003  490          36.51   
  Skövde Simsällskap  36.81                 
Thindra Hackwitz  2003  486          36.63   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  39.08                 
Nelly Askengren Stråhle  2003  446          37.69   
  Simklubben Elfsborg  38.42                 
Filippa Malmström  2003  445          37.72   
  Södertälje Simsällskap  36.95                 
Emma Abrahamsson  2003  439          37.88   
  Simklubben S 02  37.28                 
10  Wilma Holmertz  2003  422          38.37   
  Linköpings Allmänna SS  36.89                 
11  Anna Krysén  2003  420          38.43   
  Ludvika Simsällskap  39.21                 
12  Elvira Mörtstrand  2003  415          38.60   
  Västerås Simsällskap  42.81                 
13  Isabelle Rydahl  2003    397          39.18   
  Karlstads Simsällskap  40.69                 
14  Wilma Carlheim  2003    394          39.27   
  Jönköpings Simsällskap  39.81                 
15  Sofia Åstedt  2003    390          39.39   
  Simklubben Elfsborg  39.37                 
16  Nikita Kapron  2003    388          39.48   
  Skövde Simsällskap  42.48                 
17  Rebecka Axelmalm  2003    369          40.13   
  Södertörns Simsällskap  45.27                 
18  Elsa Staaf  2003    369          40.15   
  Strängnäs Simklubb  41.71                 
19  Tilda Carlsson  2003    367          40.20   
  Motala Simsällskap  42.35                 
20  Emilia Esborn  2003    367          40.21   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  39.19                 
21  Oliwia Wierzbowska  2003    360          40.46   
  Göteborg Sim  40.13                 
22  Isabel Teglöf  2003    360          40.47   
  Södertälje Simsällskap  40.50                 
23  Martina Karlsson  2003    353          40.72   
  Linköpings Allmänna SS  41.14                 
24  Fannie Gronowitz  2003    351          40.79   
  Göteborg Sim  41.32                 
24  Klara Possman  2003    351          40.79   
  Södertörns Simsällskap  43.58                 
26  Wilma Zanderau  2003    328          41.74   
  Mariestads Simsällskap  42.50                 
27  Felicia Tubbin  2003    320          42.10   
  Jönköpings Simsällskap  43.44                 
28  Sofie Asterling  2003    319          42.13   
  Göteborg Sim  41.29                 
29  Emilia Ericson  2003    318          42.18   
  Anderstorps Simsällskap  41.78                 
29  Linn Koivuluoma  2003    318          42.18   
  Simklubben Elfsborg  42.15                 
31  Felicia Johansson Thörngren  2003    313          42.41   
  Simklubben Elfsborg  44.68                 
32  Darja Koutchinskaia  2003    300          43.01   
  Linköpings Allmänna SS  43.58                 
33  Emilia Hedman  2003    298          43.10   
  Simklubben Laxen  43.83                 
34  Karin Widerberg  2003    296          43.21   
  Simklubben Laxen  42.45                 
35  Amanda Weiding  2003    295          43.23   
  Linköpings Allmänna SS  44.15                 
36  Hilma Broden  2003    294          43.29   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  44.10                 
37  Ingrid Hellgren  2003    292          43.39   
  Karlstads Simsällskap  43.89                 
38  Hannah Fritz  2003    289          43.56   
  Simklubben Laxen  42.82                 
39  Louise Andersson  2003    288          43.61   
  Kungsbacka Simsällskap  45.14                 
40  Tilde Rydström  2003    287          43.62   
  Skuru Idrottsklubb  44.59                 
41  Lisa Vinger  2003    287          43.66   
  Södertälje Simsällskap  44.99                 
42  Maja Nilsson  2003    286          43.71   
  Gävle Simsällskap  43.82                 
43  Frida Bengtsson  2003    283          43.83   
  Södertälje Simsällskap  45.07                 
44  Tindra Moberg  2003    273          44.37   
  Simklubben Elfsborg  44.25                 
45  Stefanie Petrovic  2003    269          44.56   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  45.46                 
46  Clara Gustavson  2003    256          45.35   
  Karlstads Simsällskap  45.19                 
47  Jennifer Jingmark  2003    236          46.55   
  Anderstorps Simsällskap  45.37                 
Vera Karlsson  2003              DNS   
  Linköpings Allmänna SS  39.51                 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Po 12, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:31.11 år 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Edvin Jonsson  2004  14  309          33.43   
  Södertörns Simsällskap  37.38                 
Lucas Sterling  2004  11  300          33.74   
  Västerås Simsällskap  37.69                 
Alvin Välkki  2004  10  249          35.92   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  45.55                 
Albin Ekstrand  2004  244          36.17   
  Simklubben Laxen  38.04                 
Max Swegmark  2004  238          36.47   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  40.45                 
Filip Aronsson  2004  237          36.49   
  Uddevalla Sim  36.78                 
Gustav Edlund  2004  237          36.52   
  Linköpings Allmänna SS  38.46                 
Noah Malmgren  2004  229          36.94   
  S71  39.45                 
Victor Lindbom  2004  226          37.10   
  Södertörns Simsällskap  37.86                 
10  Fredrik Karlsson  2004  205          38.30   
  Strängnäs Simklubb  40.23                 
11  Albin Östlund  2004  203          38.46   
  Gävle Simsällskap  39.55                 
12  Gustavs Cerps  2004  198          38.76   
  Skuru Idrottsklubb  38.26                 
13  Lukas Lundberg  2004    194          39.04   
  Motala Simsällskap  41.24                 
14  David Axelsson  2004    191          39.26   
  Linköpings Allmänna SS  40.25                 
15  Max Grubesic  2004    190          39.31   
  Jönköpings Simsällskap  39.90                 
16  Axel Andersson  2004    187          39.47   
  Lindesbergs Simsällskap  40.95                 
17  Markus Stahre  2004    185          39.62   
  Linköpings Allmänna SS  43.02                 
18  Emil Gunnarsson  2004    185          39.65   
  Södertörns Simsällskap  39.34                 
19  Gustav Askengren  2004    182          39.85   
  Simklubben Elfsborg  41.49                 
20  August Anderud  2004    174          40.47   
  Simklubben Laxen  42.14                 
21  Nikola Petrovic  2004    173          40.57   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  40.64                 
22  Olle Wikholm  2004    171          40.70   
  Gävle Simsällskap  41.19                 
23  Johan Thormé Rova  2004    169          40.83   
  Södertälje Simsällskap  42.78                 
24  Olle Pettersson  2004    165          41.21   
  Katrineholms Simsällskap  42.83                 
25  Kevin Söderqvist  2004    164          41.30   
  Simklubben Elfsborg  42.13                 
26  Hampus Klebom  2004    155          42.06   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  41.75                 
27  Marcus Manninen  2004    151          42.39   
  Motala Simsällskap  43.70                 
28  Hjalmar Mueller  2004    149          42.56   
  Skuru Idrottsklubb  43.85                 
29  Lucas Vainio  2004    145          42.98   
  Södertörns Simsällskap  47.50                 
30  Lukas Höglund  2004    142          43.30   
  Upsala Simsällskap  44.28                 
31  Olle Sköld  2004    141          43.34   
  Simklubben S 02  48.96                 
32  Jesper Andersson  2004    139          43.63   
  Säffle Simsällskap  42.51                 
33  Alexandar Cicmil  2004    137          43.77   
  Simklubben S 02  44.73                 
34  Axel Skoglund  2004    136          43.89   
  Örebro Simallians  51.03                 
35  Isak Rehnman  2004    135          44.05   
  Västerås Simsällskap  45.45                 
36  Simon Swedblom  2004    129          44.70   
  Simklubben Laxen  43.25                 
37  David Malm  2004    127          44.87   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  45.70                 
38  Albin Rilby  2004    119          45.88   
  Simklubben S 02  50.19                 
39  Roque Andersson Benedet  2004    110          47.16   
  Simklubben S 02  47.34                 
40  Daniel Kördel  2004    107          47.54   
  Örebro Simallians  49.11                 
41  Maximilian Matovic  2004    107          47.55  tlb 
  Simklubben Laxen  50.68                 
Emil Kilander  2004              DNS   
  Linköpings Allmänna SS  48.64                 
Felix Kinnander  2004              DSQ   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  39.35                 
Jibbe Schimmel  2004              DSQ   
  Billingens Simklubb  48.96                 
Samuel Rundgren  2004              DSQ   
  Västerås Simsällskap  43.39                 
William Rismyhr  2004              DSQ   
  Upsala Simsällskap  47.14                 
 
Gren 4, 50m Frisim FL 12, Finaler 
NR: Céline Bertrand 1995 Karlsborgs 00:29.03 år 2007 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Sofia Henningsson  2004  14  507          29.14   
  Skövde Simsällskap  29.88                 
Emelie Fast  2004  11  497          29.32   
  Södertörns Simsällskap  28.95                 
Ida Lithner  2004  10  492          29.43   
  Säffle Simsällskap  29.91                 
Nina Pavlovic Cano  2004  430          30.77   
  Södertörns Simsällskap  30.49                 
Boiana Gradinarska  2004  430          30.78   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  31.38                 
Elise Tegin  2004  420          31.03   
  Lindesbergs Simsällskap  31.52                 
Thilde Smedbäck  2004  415          31.14   
  Linköpings Allmänna SS  33.21                 
Ebba Hazard  2004  394          31.70   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  32.83                 
Clara Bergh  2004  384          31.96   
  Söderhamns Simsällskap  31.74                 
10  Wilma Svensson  2004  384          31.97   
  Jönköpings Simsällskap  33.11                 
11  Evelina Wester  2004  1.5  380          32.08   
  Uddevalla Sim  32.28                 
11  Matilda Olausson  2004  1.5  380          32.08   
  Simklubben Ena  31.85                 
13  Tuva Gustavsson  2004    364          32.54   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  33.59                 
14  Matilda Nilsson  2004    359          32.67   
  Jönköpings Simsällskap  33.08                 
15  Olivia Gustafsson  2004    356          32.78   
  Linköpings Allmänna SS  32.46                 
16  Sara Randerstedt  2004    349          32.98   
  Simklubben Ena  31.85                 
17  Emilia Eriksson  2004    348          33.02   
  Motala Simsällskap  33.92                 
18  Sara Hopmark  2004    345          33.13   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  32.89                 
19  Ida Hammarland  2004    342          33.22   
  Örebro Simallians  34.93                 
20  Elina Wang  2004    335          33.46   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  33.82                 
21  Vilma Lindberg  2004    334          33.47   
  Södertälje Simsällskap  34.13                 
22  Erica Segerström  2004    333          33.52   
  Simklubben Solsta  33.76                 
23  Felicia Heintz  2004    331          33.57   
  Skuru Idrottsklubb  32.88                 
24  Aysha Camal Cerrato  2004    328          33.67   
  Södertörns Simsällskap  34.86                 
25  Frida Florén  2004    325          33.80   
  Gävle Simsällskap  33.63                 
26  Amanda Viksten  2004    322          33.88   
  Upsala Simsällskap  34.99                 
27  Lisa Löf  2004    321          33.94   
  Gävle Simsällskap  34.89                 
28  Celina Hoffner  2004    314          34.17   
  Upsala Simsällskap  33.70                 
29  Ida Rudelius  2004    312          34.26   
  Jönköpings Simsällskap  34.66                 
30  Alicia Budden  2004    303          34.60   
  Simklubben Ena  33.68                 
31  Filippa Lindskog  2004    301          34.64   
  Skuru Idrottsklubb  35.39                 
32  Elsa Jonsson  2004    298          34.77   
  Simklubben Laxen  35.19                 
33  Veronika Hiram  2004    297          34.81   
  Södertörns Simsällskap  33.89                 
34  Elsa Berge Kleber  2004    297          34.83   
  Simklubben Elfsborg  35.54                 
35  Sofia Högdin  2004    281          35.48   
  Upsala Simsällskap  34.99                 
36  Johanna Edgren  2004    280          35.52   
  Göteborg Sim  33.46                 
37  Tilde Lantz  2004    279          35.53   
  Upsala Simsällskap  34.79                 
38  Emma Parmander Haglund  2004    269          36.00   
  Södertörns Simsällskap  33.99                 
Elsa Bäckström  2004              DSQ   
  Skuru Idrottsklubb  35.31                 
Filippa Eklund  2004              DSQ   
  Söderhamns Simsällskap  32.16                 
Olivia Barrios  2004              DSQ   
  Södertörns Simsällskap  31.79                 
Tilde Nordström  2004              DSQ   
  Uddevalla Sim  33.46                 
 
Gren 5, 400m Frisim Po 11, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 04:48.12 år 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Gustav Fahlström  2005  14  285  1:17.16  2:40.18  4:03.14    5:22.32   
  Motala Simsällskap  5:34.08                 
                     
Axel Vaide  2005  11  275  1:15.93  2:39.12  4:02.70    5:26.28   
  Simklubben Laxen  5:35.18                 
                     
Hugo Fransson  2005  10  249  1:17.09  2:43.16  4:10.08    5:37.00   
  Trollhättans Simsällskap  5:55.26                 
                     
Hugo Swanson  2006  240  1:16.35  2:43.99  4:12.77    5:41.12   
  Gävle Simsällskap  6:15.81                 
                     
Erik Mulikov  2005  234  1:19.66  2:49.53  4:19.58    5:43.99   
  Säffle Simsällskap  6:12.95                 
                     
Kevin Hellman  2005  228  1:22.09  2:50.93  4:18.64    5:47.10   
  Södertörns Simsällskap  6:31.51                 
                     
Henrik Kraemer  2005  194  1:24.12  3:01.21  4:38.58    6:06.55   
  Lidköpings Gymnastik o SS                   
                     
David Bergqvist  2005  170  1:31.93  3:10.31  4:47.45    6:22.79  tlb 
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Tim Nageus  2005  158  1:29.58  3:10.58  4:52.52    6:31.94   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
10  Alvin Silow  2005  148  1:35.96  3:16.62  5:00.63    6:40.94   
  Mariestads Simsällskap                   
                     
11  Adam Feki  2005  145  1:31.12  3:15.56  5:03.92    6:43.74   
  Säffle Simsällskap  6:59.34                 
                     
12  Hugo Larsson  2006  120  1:35.24  3:28.18  5:20.88    7:10.30   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim FL 11, Finaler 
NR: Johanna Nicklasson 1996 Karlsborgs 00:38.33 år 2007 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Olivia Bäckström  2005  14  434          38.03  0-11 Åldersgrupp Rekord 
  Södertörns Simsällskap  38.64                 
Molly Lund  2005  11  392          39.32   
  Skövde Simsällskap  41.25                 
Tilde Zanderau  2005  10  327          41.78   
  Mariestads Simsällskap  43.84                 
Alba Arberg  2005  325          41.87   
  Jönköpings Simsällskap  43.81                 
Amanda Johansson  2005  316          42.26   
  Deje Simsällskap  42.49                 
Ebba Holgersson  2005  300          43.01   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  45.59                 
Tara Srikkanth  2005  300          43.02   
  Södertörns Simsällskap  44.36                 
Saga Johannesson  2005  299          43.03   
  Göteborg Sim  44.74                 
Ebba Egnell  2005  299          43.06   
  Göteborg Sim  44.61                 
10  Alva Barrios  2005  289          43.55   
  Södertörns Simsällskap  42.85                 
11  Sofia Tossavainen  2005  276          44.20   
  Södertälje Simsällskap  45.05                 
12  Malvina Walldén  2005  269          44.61   
  Simklubben Ena  45.72                 
13  Matilda Holmström  2005    268          44.65   
  Upsala Simsällskap  46.47                 
14  Miranda Wahlstedt  2006    263          44.94   
  Karlstads Simsällskap  46.67                 
15  Lina Dahlgren  2005    261          45.05   
  Kungsbacka Simsällskap  45.81                 
16  Agnes Jakobsson  2005    255          45.41   
  Simklubben Ägir  48.28                 
17  Evangelia Vlachou  2005    249          45.77   
  Södertörns Simsällskap  45.51                 
18  Ella Sjöbom  2005    241          46.27   
  Grums Simsällskap  46.80                 
19  Elvira Bergsten  2005    240          46.30   
  Karlstads Simsällskap  47.84                 
20  Julia Pietsch  2005    233          46.79   
  Örebro Simallians  48.89                 
21  Line Hammarland  2005    231          46.92   
  Örebro Simallians  51.59                 
22  Elsa Sjöström  2006    230          46.97   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  49.29                 
23  Linnéa Bruce-Holm  2005    227          47.15   
  Säffle Simsällskap  46.76                 
24  Jennifer Mardo  2005    226          47.25   
  Södertälje Simsällskap  45.61                 
25  Linnea Lindberg  2005    222          47.56   
  Karlstads Simsällskap  51.14                 
26  Alina Umbaeva  2005    216          47.98   
  Örebro Simallians  52.38                 
27  Nelly Gripfors  2005    209          48.51   
  Simklubben S 02  50.14                 
28  Lisen Myrelid  2005    207          48.62   
  Upsala Simsällskap  49.62                 
29  Agnes Holmblad  2006    202          49.04   
  Göteborg Sim  48.77                 
30  Amanda Cederqvist  2005    200          49.22   
  Simklubben S 02  45.80                 
31  Signe Wahlberg  2005    198          49.41   
  Simklubben Elfsborg  51.82                 
32  Sofia Wallin  2005    197          49.42   
  Linköpings Allmänna SS  48.19                 
33  Linnea Larsson  2005    197          49.48   
  Hallsberg Kumla Simklubb  52.57                 
34  Joline Bakken  2005    194          49.68   
  Karlstads Simsällskap  51.42                 
35  Lilly Tuominiemi  2005    192          49.85   
  Lindesbergs Simsällskap  50.66                 
36  Emma Lidell  2005    185          50.52   
  Skuru Idrottsklubb  51.46                 
37  Erika Svennberg  2005    184          50.63   
  Örebro Simallians  52.26                 
38  Ella Gunnarsson  2006    179          51.09   
  Södertörns Simsällskap  50.60                 
39  Linda Asterling  2005    176          51.34   
  Göteborg Sim  52.46                 
40  Joanna Sundqvist  2005    176          51.38   
  Upsala Simsällskap  53.11                 
41  Julia Arildsson  2005    174          51.50   
  Linköpings Allmänna SS  52.58                 
42  Ella Holmqvist  2005    173          51.65   
  Simklubben S 02  53.63                 
43  Felicia Sobotka  2005    171          51.88   
  Hallsberg Kumla Simklubb  52.39                 
44  Elin Segerström  2007    169          52.08   
  Simklubben Solsta  55.01                 
45  Stella Åqvist  2005    165          52.47   
  Linköpings Allmänna SS  52.89                 
46  Freja Malmgren  2007    164          52.58   
  S71  52.47                 
47  Tyra Jacobsson  2005    137          55.76   
  Hallsberg Kumla Simklubb  52.90                 
Leija Johansson Junttila  2006              DSQ   
  Motala Simsällskap  50.52                 
 
Gren 7, 100m Ryggsim Po 13, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:02.24 år 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Jonathan Sandqvist  2003  14  371  33.73        1:08.07   
  Södertörns Simsällskap  1:06.08                 
                     
Hugo Vaide  2003  11  348  33.71        1:09.56   
  Simklubben Laxen  1:09.46                 
                     
Job Sanders  2003  10  341  34.60        1:10.04   
  Jönköpings Simsällskap  1:09.15                 
                     
Kevin Grahn  2003  328  34.95        1:10.90   
  Katrineholms Simsällskap  1:10.36                 
                     
Erik Lööw  2003  304  35.99        1:12.75   
  Södertälje Simsällskap  1:11.86                 
                     
Mattias Kvist  2003  301  36.00        1:12.98   
  Ösmo Simsällskap  1:13.03                 
                     
Theo Oerther  2003  283  36.98        1:14.52   
  Södertälje Simsällskap  1:17.96                 
                     
Mikael Söderberg  2003  271  36.86        1:15.62   
  Upsala Simsällskap  1:15.08                 
                     
Eric Lundström Silke  2003  267  36.89        1:15.97   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:15.68                 
                     
10  Philip Löfbom  2003  266  37.41        1:16.05   
  Karlskoga Simförening  1:18.48                 
                     
11  Karl Skogsberg  2003  263  37.90        1:16.37   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:18.52                 
                     
12  Oscar Sjöström  2003  261  36.59        1:16.57   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:15.87                 
                     
13  Gustav Forssell  2003    254  37.37        1:17.25   
  Simklubben S 02  1:19.02                 
                     
14  Kevin Shen  2003    248  37.78        1:17.83   
  Simklubben S 02  1:20.34                 
                     
15  Daniel Clasén  2003    247  37.41        1:17.96   
  Simklubben S 02  1:21.46                 
                     
16  Carl Hansson  2003    242  37.42        1:18.43   
  Gävle Simsällskap  1:12.09                 
                     
17  Felix Jedbratt  2003    242  38.68        1:18.45   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:20.50                 
                     
18  Elliot Iséni  2003    239  37.74        1:18.77   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:19.37                 
                     
19  Gustav Walldén  2003    236  38.79        1:19.12   
  Simklubben Ena  1:19.56                 
                     
20  Vilgot Berglund  2003    230  38.66        1:19.80   
  Västerås Simsällskap  1:22.49                 
                     
21  Marcus Sundblad  2003    224  39.50        1:20.56   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:21.20                 
                     
22  William Barkehed  2003    222  38.01        1:20.82   
  Linköpings Allmänna SS  1:20.21                 
                     
23  Phille Andersson Sandwall  2003    208  40.57        1:22.53   
  Jönköpings Simsällskap  1:28.24                 
                     
24  Loke Egnell  2003    207  40.17        1:22.69   
  Göteborg Sim  1:25.76                 
                     
25  Ludvig Mathisen  2003    195  41.48        1:24.31   
  Karlstads Simsällskap  1:22.83                 
                     
26  Jonathan Andersson  2003    192  41.53        1:24.73   
  Säffle Simsällskap  1:20.76                 
                     
27  Oscar Fällman  2003    190  41.77        1:25.01   
  Södertälje Simsällskap  1:29.52                 
                     
28  Gustaf Jonsson  2003    185  40.51        1:25.86   
  Simklubben Laxen  1:23.52                 
                     
29  Oskar Andersson  2003    182  41.98        1:26.25   
  Upsala Simsällskap  1:27.97                 
                     
30  Siavash Vatani  2003    178  42.71        1:26.90   
  Skuru Idrottsklubb  1:26.38                 
                     
31  Lukas Fredholm  2003    174  43.08        1:27.57   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:29.59                 
                     
32  Liam Björklund  2003    174  43.25        1:27.64   
  Ösmo Simsällskap  1:30.34                 
                     
33  Jacob Edberg  2003    173  42.50        1:27.78   
  Säffle Simsällskap  1:27.94                 
                     
34  Olle Almén  2003    168  42.38        1:28.69   
  Linköpings Allmänna SS  1:27.01                 
                     
35  Axel Thorsén  2003    158  43.02        1:30.40   
  Köpings Simsällskap  1:28.16                 
                     
36  Malte Haargaard  2003    156  43.88        1:30.74   
  Skuru Idrottsklubb  1:28.19                 
                     
37  Albin Åslund  2003    155  43.84        1:31.01   
  Södertörns Simsällskap  1:29.34                 
                     
Erik Wallin  2003              DNS   
  Linköpings Allmänna SS  1:14.38                 
                     
Melker Rosengren  2003              DSQ   
  Gävle Simsällskap  1:17.40                 
                     
Måns Evertsson  2003              DSQ   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:30.10                 
                     
 
Gren 8, 100m Frisim FL 13, Finaler 
NR: Céline Bertrand 1995 Skövde SS 01:00.60 år 2008 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Linnéa Englund  2003  14  602  29.19        1:00.38  13-13 Åldersgrupp Rekord 
  Karlstads Simsällskap  59.52                 
                     
Filippa Malmström  2003  11  558  29.90        1:01.95   
  Södertälje Simsällskap  1:01.95                 
                     
Tone Sandsjö  2003  10  552  30.30        1:02.15   
  Wisby Simsällskap  1:01.63                 
                     
Elvira Mörtstrand  2003  526  30.58        1:03.19   
  Västerås Simsällskap  1:03.04                 
                     
Isabelle Rydahl  2003  518  30.47        1:03.50   
  Karlstads Simsällskap  1:02.91                 
                     
Hilja Schimmel  2003  516  30.63        1:03.58   
  Skövde Simsällskap  1:03.93                 
                     
Selma Avdic  2003  514  30.94        1:03.66   
  Simklubben S 02  1:04.50                 
                     
Linn Suchomel  2003  501  31.33        1:04.21   
  Skövde Simsällskap  1:04.49                 
                     
Tindra Moberg  2003  497  31.18        1:04.36   
  Simklubben Elfsborg  1:05.72                 
                     
10  Emma Abrahamsson  2003  488  31.37        1:04.76   
  Simklubben S 02  1:06.25                 
                     
11  Cornelia Johansson  2003  468  31.63        1:05.70   
  Örebro Simallians  1:08.64                 
                     
12  Anna Krysén  2003  465  31.10        1:05.81   
  Ludvika Simsällskap  1:04.76                 
                     
13  Fannie Gronowitz  2003    459  32.46        1:06.11   
  Göteborg Sim  1:07.89                 
                     
14  Matilda Egelrud  2003    443  32.03        1:06.91   
  Jönköpings Simsällskap  1:06.10                 
                     
15  Nikita Kapron  2003    438  32.40        1:07.14   
  Skövde Simsällskap  1:06.76                 
                     
16  Klara Possman  2003    434  32.35        1:07.36   
  Södertörns Simsällskap  1:06.01                 
                     
17  Magdalena Hagsten Skarda  2003    433  32.74        1:07.38   
  Örebro Simallians  1:06.91                 
                     
18  Karin Widerberg  2003    432  32.63        1:07.46   
  Simklubben Laxen  1:07.27                 
                     
19  Linn Koivuluoma  2003    422  31.57        1:07.97   
  Simklubben Elfsborg  1:09.00                 
                     
20  Elsa Staaf  2003    415  32.87        1:08.37   
  Strängnäs Simklubb  1:08.13                 
                     
21  Tilda Carlsson  2003    408  33.10        1:08.73   
  Motala Simsällskap  1:10.64                 
                     
22  Emma Lundmark  2003    403  33.08        1:09.02   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:07.26                 
                     
23  Oliwia Wierzbowska  2003    402  32.23        1:09.09   
  Göteborg Sim  1:06.48                 
                     
24  Tilda Tellfjord  2003    395  32.83        1:09.49   
  Jönköpings Simsällskap  1:09.01                 
                     
25  Wilma Holmertz  2003    394  32.84        1:09.56   
  Linköpings Allmänna SS  1:06.84                 
                     
26  Isabel Teglöf  2003    388  33.48        1:09.88   
  Södertälje Simsällskap  1:08.83                 
                     
27  Elin Lundgren  2003    383  34.21        1:10.21   
  Södertörns Simsällskap  1:11.11                 
                     
28  Martina Karlsson  2003    381  33.66        1:10.33   
  Linköpings Allmänna SS  1:08.30                 
                     
29  Victoria Flyman  2003    371  33.75        1:10.95   
  Söderhamns Simsällskap  1:09.00                 
                     
30  Wilma Carlheim  2003    371  33.62        1:10.98   
  Jönköpings Simsällskap  1:10.32                 
                     
31  Hannah Fritz  2003    366  34.39        1:11.29   
  Simklubben Laxen  1:10.00                 
                     
32  Clara Gustavson  2003    363  33.06        1:11.47   
  Karlstads Simsällskap  1:11.60                 
                     
33  Sofia Åstedt  2003    359  34.43        1:11.71   
  Simklubben Elfsborg  1:09.88                 
                     
34  Darja Koutchinskaia  2003    352  34.66        1:12.24   
  Linköpings Allmänna SS  1:09.73                 
                     
35  Natalie Stjärnås  2003    344  34.51        1:12.75   
  Jönköpings Simsällskap  1:13.25                 
                     
36  Amanda Weiding  2003    337  36.64        1:13.27   
  Linköpings Allmänna SS  1:13.30                 
                     
37  Tindra Norling  2003    333  34.58        1:13.54   
  Södertörns Simsällskap  1:09.68                 
                     
38  Emilia Ericson  2003    324  35.71        1:14.21   
  Anderstorps Simsällskap  1:13.18                 
                     
Vera Karlsson  2003              DNS   
  Linköpings Allmänna SS  1:07.11                 
                     
Jennifer Jingmark  2003              DSQ   
  Anderstorps Simsällskap  1:12.84                 
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Po 12, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:07.72 år 2004 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Filip Aronsson  2004  14  269  35.84        1:15.10   
  Uddevalla Sim  1:18.46                 
                     
Lucas Sterling  2004  11  266  35.58        1:15.36   
  Västerås Simsällskap  1:20.55                 
                     
Max Swegmark  2004  10  229  36.96        1:19.17   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:20.71                 
                     
Fredrik Karlsson  2004  196  37.31        1:23.45   
  Strängnäs Simklubb  1:29.05                 
                     
August Anderud  2004  194  40.66        1:23.65   
  Simklubben Laxen  1:30.70                 
                     
Emil Gunnarsson  2004  183  39.25        1:25.35   
  Södertörns Simsällskap  1:31.50                 
                     
Lukas Lundberg  2004  177  39.91        1:26.19   
  Motala Simsällskap  1:34.54                 
                     
Kevin Söderqvist  2004  176  40.45        1:26.38   
  Simklubben Elfsborg  1:35.72                 
                     
David Axelsson  2004  176  38.94        1:26.50   
  Linköpings Allmänna SS  1:22.80                 
                     
10  Gustavs Cerps  2004  174  40.59        1:26.74   
  Skuru Idrottsklubb  1:30.29                 
                     
11  Albin Ekstrand  2004  159  40.56        1:29.36   
  Simklubben Laxen  1:23.57                 
                     
12  Albin Östlund  2004  154  39.53        1:30.29   
  Gävle Simsällskap  1:36.99                 
                     
13  Hampus Klebom  2004    144  41.38        1:32.42   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:43.84                 
                     
14  Hjalmar Mueller  2004    138  44.05        1:33.60   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
15  Felix Kinnander  2004    138  41.78        1:33.65   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:47.32                 
                     
16  Victor Lindbom  2004    136  42.64        1:34.09   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
17  Johan Thormé Rova  2004    133  43.19        1:34.92   
  Södertälje Simsällskap  1:36.99                 
                     
18  Gustav Askengren  2004    131  43.33        1:35.25   
  Simklubben Elfsborg  1:36.86                 
                     
19  Isak Rehnman  2004    131  44.66        1:35.36   
  Västerås Simsällskap  1:36.81                 
                     
20  Simon Swedblom  2004    122  44.30        1:37.49   
  Simklubben Laxen  1:42.32                 
                     
21  Nikola Petrovic  2004    119  43.36        1:38.52  tlb 
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
22  Samuel Rundgren  2004    107  48.61        1:42.07   
  Västerås Simsällskap  1:44.39                 
                     
23  Jesper Andersson  2004    87  49.69        1:49.14   
  Säffle Simsällskap                   
                     
24  Anton Olsson  2004    82  47.90        1:51.39   
  Uddevalla Sim                   
                     
25  David Malm  2004    80  50.50        1:52.08  tlb 
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim FL 12, Finaler 
NR: Hannah Brunzell 2001 VästeråsSS 01:17.09 år 2013 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Emelie Fast  2004  14  580  35.53        1:14.76  12-12 Åldersgrupp Rekord 
  Södertörns Simsällskap  1:15.70                 
                     
Olivia Barrios  2004  11  450  38.05        1:21.35   
  Södertörns Simsällskap  1:24.47                 
                     
Vilma Lindberg  2004  10  407  40.18        1:24.08   
  Södertälje Simsällskap  1:29.00                 
                     
Saga Boråker  2004  389  40.25        1:25.37   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:27.76                 
                     
Filippa Eklund  2004  363  41.46        1:27.37   
  Söderhamns Simsällskap  1:31.69                 
                     
Boiana Gradinarska  2004  346  42.76        1:28.82   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:29.26                 
                     
Sara Hopmark  2004  345  41.70        1:28.85   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:26.98                 
                     
Josefine Åkerman  2004  339  41.76        1:29.36   
  Södertörns Simsällskap  1:28.32                 
                     
Ida Lithner  2004  337  42.17        1:29.54   
  Säffle Simsällskap  1:29.34                 
                     
10  Olivia Gustafsson  2004  333  41.93        1:29.93   
  Linköpings Allmänna SS  1:30.09                 
                     
11  Thilde Smedbäck  2004  330  42.50        1:30.22   
  Linköpings Allmänna SS  1:31.25                 
                     
12  Evelina Wester  2004  327  43.68        1:30.44   
  Uddevalla Sim  1:33.08                 
                     
13  Tuva Gustavsson  2004    325  43.17        1:30.70   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:35.24                 
                     
14  Matilda Olausson  2004    323  42.50        1:30.83   
  Simklubben Ena  1:30.51                 
                     
15  Estelle Gyoni  2004    312  43.42        1:31.90   
  Köpings Simsällskap  1:34.01                 
                     
16  Wilma Svensson  2004    310  42.81        1:32.09   
  Jönköpings Simsällskap  1:38.65                 
                     
17  Johanna Edgren  2004    306  44.34        1:32.48   
  Göteborg Sim  1:36.36                 
                     
18  Elsa Jonsson  2004    305  43.66        1:32.59   
  Simklubben Laxen  1:36.46                 
                     
19  Elin Friberg  2004    305  42.72        1:32.64   
  Linköpings Allmänna SS  1:30.58                 
                     
20  Nora Rogö  2004    296  43.85        1:33.47   
  Jönköpings Simsällskap  1:34.36                 
                     
21  Elsa Berge Kleber  2004    293  43.44        1:33.79   
  Simklubben Elfsborg  1:32.31                 
                     
22  Frida Florén  2004    291  43.25        1:34.07   
  Gävle Simsällskap  1:34.74                 
                     
23  Sofia Högdin  2004    287  45.15        1:34.50   
  Upsala Simsällskap  1:36.17                 
                     
24  Tilde Lantz  2004    285  45.24        1:34.69   
  Upsala Simsällskap  1:34.24                 
                     
25  Elina Wang  2004    279  44.15        1:35.34   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:36.52                 
                     
26  Alvida Forsman  2004    276  44.62        1:35.75   
  Köpings Simsällskap  1:38.11                 
                     
27  Ida Rudelius  2004    275  44.55        1:35.88   
  Jönköpings Simsällskap  1:36.00                 
                     
28  Jennifer Persson  2004    272  45.72        1:36.20   
  Uddevalla Sim  1:38.00                 
                     
29  Erica Segerström  2004    271  45.22        1:36.26   
  Simklubben Solsta  1:35.74                 
                     
30  Elsa Stjerna  2004    265  45.75        1:36.98   
  Upsala Simsällskap  1:36.54                 
                     
31  Ellen Lovinge  2004    263  46.16        1:37.27   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:39.04                 
                     
32  Veronika Hiram  2004    258  45.45        1:37.93   
  Södertörns Simsällskap  1:38.64                 
                     
33  Emilia Eriksson  2004    257  44.63        1:38.05   
  Motala Simsällskap  1:34.54                 
                     
34  Ebba Hazard  2004    253  46.63        1:38.47   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:36.85                 
                     
35  Sara Randerstedt  2004    242  45.95        1:40.02   
  Simklubben Ena  1:35.28                 
                     
36  Felicia Heintz  2004    224  47.14        1:42.67   
  Skuru Idrottsklubb  1:39.45                 
                     
37  Lovisa Hodell  2004    212  49.18        1:44.55   
  Lindesbergs Simsällskap  1:39.81                 
                     
Fiona Karlsson  2004              DSQ   
  Ösmo Simsällskap  1:40.41                 
                     
Sofia Henningsson  2004              DSQ   
  Skövde Simsällskap  1:20.47                 
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Po 11, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:12.78 år 2003 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Henry Plavans  2005  14  229  38.72        1:19.94   
  Södertörns Simsällskap  1:25.44                 
                     
Axel Vaide  2005  11  202  39.99        1:23.36   
  Simklubben Laxen  1:28.22                 
                     
Hugo Fransson  2005  10  194  40.91        1:24.53   
  Trollhättans Simsällskap  1:28.87                 
                     
Lucas Humling  2005  191  40.97        1:24.85   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:32.90                 
                     
Daner Tapia  2005  177  41.73        1:27.14   
  Södertörns Simsällskap  1:35.15                 
                     
Hugo Swanson  2006  166  42.67        1:28.88   
  Gävle Simsällskap  1:28.73                 
                     
Kevin Hellman  2005  156  43.79        1:30.87   
  Södertörns Simsällskap  1:29.47                 
                     
Botvid Wiell  2005  150  44.38        1:31.91   
  Upsala Simsällskap  1:35.76                 
                     
Erik Mulikov  2005  139  44.35        1:34.32   
  Säffle Simsällskap  1:40.14                 
                     
10  Tim Nageus  2005  139  45.67        1:34.37   
  Simklubben Elfsborg  1:39.20                 
                     
11  August Jansson  2005  137  46.06        1:34.86   
  Örebro Simallians  1:44.38                 
                     
12  Tobias Lindberg  2005  133  46.56        1:35.82   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
13  Adam Feki  2005    130  46.01        1:36.57   
  Säffle Simsällskap  2:06.88                 
                     
14  Tim Weghammar  2005    120  47.96        1:39.16   
  Säffle Simsällskap  1:45.36                 
                     
15  Alvin Silow  2005    114  50.05        1:40.72   
  Mariestads Simsällskap  1:56.44                 
                     
16  Elvis Ericsson  2005    111  48.68        1:41.54   
  Linköpings Allmänna SS  1:46.49                 
                     
17  David Bergqvist  2005    111  49.00        1:41.58   
  Jönköpings Simsällskap  1:48.58                 
                     
18  Simon Axelsson  2006    102  52.80        1:44.55   
  Linköpings Allmänna SS  1:53.11                 
                     
19  Hugo Larsson  2006    100  53.92        1:45.20   
  Linköpings Allmänna SS  1:53.74                 
                     
Elliot Wennerström  2005              DSQ   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
Jasper Schimmel  2006              DSQ   
  Billingens Simklubb                   
                     
Justin Rineholm  2006              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Robin Daremo  2005              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim FL 11, Finaler 
NR: Rebecka Nilsson 1996 NKK 01:08.60 år 2007 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Sofia Abrahamsson  2005  14  407  31.84        1:08.80   
  Uddevalla Sim  1:09.58                 
                     
Molly Lund  2005  11  375  33.37        1:10.72   
  Skövde Simsällskap  1:15.69                 
                     
Amanda Johansson  2005  10  329  35.40        1:13.87   
  Deje Simsällskap  1:19.44                 
                     
Alba Arberg  2005  325  34.95        1:14.15   
  Jönköpings Simsällskap  1:18.36                 
                     
Jennifer Mardo  2005  321  34.79        1:14.46   
  Södertälje Simsällskap  1:14.01                 
                     
Saga Johannesson  2005  309  36.13        1:15.39   
  Göteborg Sim  1:21.60                 
                     
Lina Nielsen  2005  308  35.94        1:15.46   
  Uddevalla Sim  1:20.24                 
                     
Ebba Holgersson  2005  297  36.40        1:16.39   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:17.18                 
                     
Joline Bakken  2005  295  36.95        1:16.55   
  Karlstads Simsällskap  1:17.71                 
                     
10  Miranda Wahlstedt  2006  290  36.89        1:16.99   
  Karlstads Simsällskap  1:19.73                 
                     
11  Agnes Jakobsson  2005  274  36.35        1:18.46   
  Simklubben Ägir  1:18.14                 
                     
12  Matilda Holmström  2005  273  36.83        1:18.54   
  Upsala Simsällskap  1:20.33                 
                     
13  Ella Sjöbom  2005    269  36.36        1:18.97   
  Grums Simsällskap  1:18.96                 
                     
14  Signe Wahlberg  2005    265  38.20        1:19.38   
  Simklubben Elfsborg  1:22.75                 
                     
15  Linnéa Bruce-Holm  2005    264  38.06        1:19.46   
  Säffle Simsällskap  1:25.77                 
                     
16  Agnes Holmblad  2006    262  39.24        1:19.71   
  Göteborg Sim  1:27.19                 
                     
17  Sofia Tossavainen  2005    261  38.22        1:19.77   
  Södertälje Simsällskap  1:27.45                 
                     
18  Malvina Walldén  2005    252  37.98        1:20.71   
  Simklubben Ena  1:25.33                 
                     
19  Anna Busacca Hjärtquist  2005    246  38.44        1:21.32   
  Grums Simsällskap  1:24.93                 
                     
20  Ebba Egnell  2005    243  40.08        1:21.64   
  Göteborg Sim  1:26.29                 
                     
21  Lina Dahlgren  2005    234  39.15        1:22.70   
  Kungsbacka Simsällskap  1:29.10                 
                     
22  Josefina Näsén  2005    233  39.72        1:22.86   
  Simklubben Ägir  1:26.54                 
                     
23  Tilde Zanderau  2005    232  39.85        1:23.01   
  Mariestads Simsällskap  1:37.42                 
                     
24  Joanna Sundqvist  2005    228  38.87        1:23.39   
  Upsala Simsällskap  1:23.07                 
                     
25  Nelly Gripfors  2005    216  41.00        1:24.99   
  Simklubben S 02  1:30.91                 
                     
26  Lisen Myrelid  2005    206  41.23        1:26.29   
  Upsala Simsällskap  1:26.03                 
                     
27  Amanda Cederqvist  2005    205  39.07        1:26.47   
  Simklubben S 02  1:26.64                 
                     
27  Josefin Klintåker  2006    205  40.65        1:26.47   
  Linköpings Allmänna SS  1:34.91                 
                     
29  Julia Pietsch  2005    204  41.60        1:26.62   
  Örebro Simallians  1:28.36                 
                     
30  Line Hammarland  2005    201  41.89        1:27.03   
  Örebro Simallians  1:29.48                 
                     
31  Elsa Sjöström  2006    191  41.46        1:28.45   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  1:30.92                 
                     
32  Matilda Bergström  2005    188  41.25        1:29.01   
  Skuru Idrottsklubb  1:35.50                 
                     
33  Alina Umbaeva  2005    186  41.46        1:29.21   
  Örebro Simallians  1:36.98                 
                     
34  Stella Åqvist  2005    181  42.47        1:30.17   
  Linköpings Allmänna SS  1:32.43                 
                     
35  Wilma Åberg  2005    176  43.21        1:30.93   
  Örebro Simallians  1:36.85                 
                     
36  Linnea Lindberg  2005    175  42.68        1:31.13   
  Karlstads Simsällskap  1:30.41                 
                     
37  Julia Arildsson  2005    169  43.29        1:32.25   
  Linköpings Allmänna SS  1:30.06                 
                     
38  Emma Lidell  2005    167  43.97        1:32.60   
  Skuru Idrottsklubb  1:34.54                 
                     
39  Sofia Wallin  2005    159  44.59        1:34.14   
  Linköpings Allmänna SS  1:33.45                 
                     
Mathilda Almgren  2005              DSQ   
  Skuru Idrottsklubb  1:35.29                 
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Po 13, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 04:20.19 år 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Mikael Söderberg  2003  14  420  1:04.31  2:16.73  3:29.78    4:43.37   
  Upsala Simsällskap  4:53.04                 
                     
Erik Lööw  2003  11  401  1:07.96  2:22.01  3:35.57    4:47.61   
  Södertälje Simsällskap  4:52.53                 
                     
Elliot Fielder  2003  10  401  1:07.49  2:21.63  3:36.23    4:47.69   
  Motala Simsällskap  4:52.28                 
                     
Hugo Vaide  2003  396  1:07.82  2:22.58  3:36.75    4:48.94   
  Simklubben Laxen  4:52.70                 
                     
Job Sanders  2003  368  1:08.83  2:24.45  3:41.06    4:55.94   
  Jönköpings Simsällskap  4:58.21                 
                     
Mattias Kvist  2003  347  1:09.15  2:26.98  3:46.63    5:02.00   
  Ösmo Simsällskap  5:08.28                 
                     
Theo Oerther  2003  347  1:12.78  2:31.00  3:47.22    5:02.04   
  Södertälje Simsällskap  5:08.18                 
                     
Kevin Grahn  2003  340  1:11.05  2:29.18  3:49.34    5:04.03   
  Katrineholms Simsällskap  4:58.84                 
                     
Daniel Clasén  2003  337  1:12.57  2:30.90  3:48.96    5:04.86   
  Simklubben S 02  5:07.44                 
                     
10  Maximus Murray  2003  331  1:10.97  2:27.79  3:46.67    5:06.82   
  Simklubben S 02  5:05.26                 
                     
11  Gustav Walldén  2003  329  1:13.79  2:32.68  3:50.69    5:07.30   
  Simklubben Ena  5:08.25                 
                     
12  Marcus Sundblad  2003  320  1:12.20  2:31.84  3:52.30    5:10.31   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  5:17.30                 
                     
13  Eric Lundström Silke  2003    319  1:12.59  2:32.53  3:51.41    5:10.55   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  5:09.96                 
                     
14  Carl Hansson  2003    317  1:13.27  2:33.09  3:53.25    5:11.22   
  Gävle Simsällskap  5:15.86                 
                     
15  Oscar Sjöström  2003    307  1:13.48  2:33.44  3:54.03    5:14.46   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  5:02.82                 
                     
16  Karl Skogsberg  2003    302  1:12.84  2:37.69  3:57.17    5:16.21   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  5:17.47                 
                     
17  Philip Löfbom  2003    299  1:12.77  2:34.32  3:57.65    5:17.29   
  Karlskoga Simförening  5:17.74                 
                     
18  Felix Jedbratt  2003    296  1:17.27  2:41.17  4:05.06    5:18.39   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  5:19.54                 
                     
19  Gustav Forssell  2003    279  1:16.00  2:39.71  4:03.69    5:24.45   
  Simklubben S 02  5:35.14                 
                     
20  Lukas Fredholm  2003    277  1:17.32  2:41.73  4:05.32    5:25.56   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  5:20.21                 
                     
21  Gustaf Jonsson  2003    262  1:17.43  2:43.20  4:08.71    5:31.59   
  Simklubben Laxen  5:32.03                 
                     
22  Eric Malmquist  2003    248  1:18.10  2:45.46  4:13.67    5:37.65   
  Strängnäs Simklubb  5:33.73                 
                     
23  Melker Rosengren  2003    248  1:17.49  2:44.31  4:12.35    5:37.80   
  Gävle Simsällskap  5:31.46                 
                     
24  Jonathan Andersson  2003    228  1:22.25  2:50.64  4:20.36    5:47.03   
  Säffle Simsällskap  5:23.53                 
                     
 
Gren 14, 200m Medley FL 12, Finaler 
NR: Ellen Olsson 1995 SK Triton 02:35.50 år 2007 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Sofia Henningsson  2004  14  451  34.98  1:18.85  2:03.42    2:40.64   
  Skövde Simsällskap  2:50.18                 
                     
Ida Lithner  2004  11  420  35.54  1:17.26  2:08.99    2:44.48   
  Säffle Simsällskap  2:49.53                 
                     
Boiana Gradinarska  2004  10  390  34.71  1:16.60  2:05.21    2:48.62   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  2:47.83                 
                     
Thilde Smedbäck  2004  384  37.47  1:20.48  2:11.08    2:49.48   
  Linköpings Allmänna SS  2:48.34                 
                     
Vilma Lindberg  2004  383  38.17  1:22.91  2:09.10    2:49.50   
  Södertälje Simsällskap  2:56.95                 
                     
Wilma Svensson  2004  364  37.30  1:21.84  2:13.32    2:52.54   
  Jönköpings Simsällskap  3:02.14                 
                     
Matilda Nilsson  2004  355  35.98  1:19.59  2:12.51    2:53.89   
  Jönköpings Simsällskap  2:51.80                 
                     
Clara Bergh  2004  354  35.77  1:20.79  2:14.98    2:54.03   
  Söderhamns Simsällskap  2:55.67                 
                     
Tuva Gustavsson  2004  350  38.30  1:23.04  2:15.43    2:54.79   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  3:02.97                 
                     
10  Sara Hopmark  2004  339  42.07  1:27.39  2:18.19    2:56.55   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  2:57.35                 
                     
11  Evelina Wester  2004  331  38.76  1:24.61  2:17.12    2:57.93   
  Uddevalla Sim  3:00.92                 
                     
12  Amanda Viksten  2004  321  40.81  1:26.17  2:18.88    2:59.77   
  Upsala Simsällskap  3:07.07                 
                     
13  Johanna Edgren  2004    319  41.14  1:27.11  2:19.32    3:00.22   
  Göteborg Sim  3:06.88                 
                     
14  Sara Randerstedt  2004    315  42.14  1:28.34  2:20.78    3:00.95   
  Simklubben Ena  2:57.02                 
                     
15  Matilda Olausson  2004    313  43.41  1:27.78  2:20.02    3:01.30   
  Simklubben Ena  3:02.97                 
                     
16  Jennifer Persson  2004    312  42.75  1:29.36  2:22.37    3:01.61   
  Uddevalla Sim  3:10.34                 
                     
17  Frida Florén  2004    282  38.92  1:26.35  2:23.04    3:07.74   
  Gävle Simsällskap  3:01.94                 
                     
18  Elina Wang  2004    279  39.34  1:27.86  2:23.61    3:08.32   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  3:14.14                 
                     
19  Celina Hoffner  2004    270  43.10  1:32.10  2:31.07    3:10.38   
  Upsala Simsällskap  3:13.53                 
                     
20  Elsa Berge Kleber  2004    268  40.91  1:32.62  2:27.19    3:11.01   
  Simklubben Elfsborg  3:12.64                 
                     
21  Tilde Lantz  2004    248  50.80  1:40.00  2:32.78    3:15.98   
  Upsala Simsällskap  3:14.57                 
                     
Olivia Gustafsson  2004              DNS   
  Linköpings Allmänna SS  2:58.11                 
                     
Alicia Budden  2004              DSQ   
  Simklubben Ena  3:09.61                 
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Po 11, Finaler 
NR: Hampus Lovinge 1998 NKK 00:33.32 år 2009 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Henry Plavans  2005  14  263          34.00   
  Södertörns Simsällskap  37.03                 
Henrik Kraemer  2005  11  240          35.07   
  Lidköpings Gymnastik o SS  40.74                 
Axel Vaide  2005  10  205          36.95   
  Simklubben Laxen  36.41                 
Daner Tapia  2005  190          37.87   
  Södertörns Simsällskap  38.01                 
Erik Mulikov  2005  188          38.00   
  Säffle Simsällskap  39.59                 
Lucas Humling  2005  172          39.14   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  38.79                 
Hugo Swanson  2006  171          39.20   
  Gävle Simsällskap  41.73                 
Hugo Fransson  2005  167          39.52   
  Trollhättans Simsällskap  39.60                 
Kevin Hellman  2005  160          40.15   
  Södertörns Simsällskap  55.89                 
10  Gustav Fahlström  2005  145          41.41   
  Motala Simsällskap  41.90                 
11  Adam Feki  2005  145          41.43   
  Säffle Simsällskap  44.07                 
12  Tim Weghammar  2005  100          46.95   
  Säffle Simsällskap  47.98                 
13  Botvid Wiell  2005    96          47.47   
  Upsala Simsällskap  46.49                 
14  Alvin Silow  2005    93          47.96   
  Mariestads Simsällskap  48.74                 
15  Tim Nageus  2005    93          48.08   
  Simklubben Elfsborg  49.61                 
16  David Bergqvist  2005    63          54.68   
  Jönköpings Simsällskap  56.99                 
17  Simon Axelsson  2006    57          56.62   
  Linköpings Allmänna SS                   
Elvis Ericsson  2005              DNS   
  Linköpings Allmänna SS  58.43                 
 
Gren 16, 4X50m Ryggsim FL 13oy, Finaler 
NR; Västerås SS Västerås S 02:16.31 år 2014 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Skövde SS Damer  2003  28  402          2:20.68   
  Skövde Simsällskap  2:20.26                 
  Nikita Kapron  2003      33.90        33.90   
  Hilja Schimmel  2003      35.22        1:09.12   
  Sofia Henningsson  2004      37.14        1:46.26   
  Linn Suchomel  2003      34.42        2:20.68   
                     
Karlstad Damer [2003]  2003  22  391          2:21.99   
  Karlstads Simsällskap  2:29.94                 
  Linnéa Englund  2003      32.17        32.17   
  Isabelle Rydahl  2003      35.34        1:07.51   
  Clara Gustavson  2003      36.26        1:43.77   
  Joline Bakken  2005      38.22        2:21.99   
                     
Södertörn Damer 1  2003  20  381          2:23.15   
  Södertörns Simsällskap  2:15.00                 
  Olivia Bäckström  2005      36.21        36.21   
  Elin Lundgren  2003      35.87        1:12.08   
  Olivia Barrios  2004      38.33        1:50.41   
  Emelie Fast  2004      32.74        2:23.15   
                     
Elfsborg Damer 1  2005  18  362          2:25.65   
  Simklubben Elfsborg  2:28.38                 
  Linn Koivuluoma  2003      35.94        35.94   
  Nelly Askengren Stråhle  2003      37.42        1:13.36   
  Sofia Åstedt  2003      38.72        1:52.08   
  Tindra Moberg  2003      33.57        2:25.65   
                     
Lass Flickor 2003 Lag 1  2003  16  338          2:29.03   
  Linköpings Allmänna SS  2:23.65                 
  Martina Karlsson  2003      38.97        38.97   
  Darja Koutchinskaia  2003      38.38        1:17.35   
  Wilma Holmertz  2003      35.65        1:53.00   
  Thilde Smedbäck  2004      36.03        2:29.03   
                     
Södertälje Fl 13 Oy Lag 1  2003  14  335          2:29.47   
  Södertälje Simsällskap  2:24.63                 
  Filippa Malmström  2003      33.89        33.89   
  Isabel Teglöf  2003      37.50        1:11.39   
  Vilma Lindberg  2004      37.00        1:48.39   
  Sofia Tossavainen  2005      41.08        2:29.47   
                     
Jönköping SS  2003  12  325          2:30.98   
  Jönköpings Simsällskap  2:23.91                 
  Matilda Nilsson  2004      37.20        37.20   
  Wilma Carlheim  2003      40.28        1:17.48   
  Tilda Tellfjord  2003      38.79        1:56.27   
  Matilda Egelrud  2003      34.71        2:30.98   
                     
Mass Lag 1  2003  10  319          2:31.81   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  2:32.72                 
  Sara Nyqvist  2003      38.85        38.85   
  Boiana Gradinarska  2004      36.85        1:15.70   
  Tuva Gustavsson  2004      39.82        1:55.52   
  Thindra Hackwitz  2003      36.29        2:31.81   
                     
S02 Damer Lag 1  2003  316          2:32.35   
  Simklubben S 02  2:28.55                 
  Selma Avdic  2003      35.42        35.42   
  Lia Bromander  2004      41.21        1:16.63   
  Nelly Gripfors  2005      39.55        1:56.18   
  Emma Abrahamsson  2003      36.17        2:32.35   
                     
10  Göteborg Damer 1 [2003]  2003  315          2:32.46   
  Göteborg Sim  2:31.68                 
  Oliwia Wierzbowska  2003      35.67        35.67   
  Ebba Holmdahl  2003      39.58        1:15.25   
  Fannie Gronowitz  2003      36.95        1:52.20   
  Ebba Egnell  2005      40.26        2:32.46   
                     
11  Södertörn Damer 2  2003  311          2:33.13   
  Södertörns Simsällskap  2:28.00                 
  Aysha Camal Cerrato  2004      39.36        39.36   
  Tindra Norling  2003      37.81        1:17.17   
  Nina Pavlovic Cano  2004      36.63        1:53.80   
  Josefine Åkerman  2004      39.33        2:33.13   
                     
12  Ösa Damer Lag 1  2003  292          2:36.46   
  Örebro Simallians  2:40.14                 
  Magdalena Hagsten Skarda  2003      36.21        36.21   
  Cornelia Johansson  2003      35.08        1:11.29   
  Ida Hammarland  2004      41.83        1:53.12   
  Emma Järlström  2003      43.34        2:36.46   
                     
13  Södertälje Fl 13 Oy Lag 2  2003    280          2:38.66   
  Södertälje Simsällskap  2:38.95                 
  Linnéa Teljstedt  2003      41.78        41.78   
  Frida Bengtsson  2003      39.91        1:21.69   
  Lisa Vinger  2003      38.30        1:59.99   
  Jennifer Bethiso  2003      38.67        2:38.66   
                     
14  Nkk Damer [2003]  2003    274          2:39.69   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:34.81                 
  Ebba Hazard  2004      39.68        39.68   
  Ebba Holgersson  2005      42.08        1:21.76   
  Hilma Broden  2003      39.11        2:00.87   
  Stefanie Petrovic  2003      38.82        2:39.69   
                     
15  Lass Flickor 2003 Lag 2  2003    268          2:40.91   
  Linköpings Allmänna SS  2:36.51                 
  Alice Fransson  2004      39.85        39.85   
  Olivia Gustafsson  2004      40.18        1:20.03   
  Hedvig Källsand  2004      42.24        2:02.27   
  Amanda Weiding  2003      38.64        2:40.91   
                     
16  SK Laxen Damer [2003]  2003    256          2:43.37   
  Simklubben Laxen  2:36.96                 
  Hannah Fritz  2003      37.84        37.84   
  Karin Widerberg  2003      38.82        1:16.66   
  Emilia Hedman  2003      40.45        1:57.11   
  Elsa Jonsson  2004      46.26        2:43.37   
                     
17  Mass Lag 2  2003    255          2:43.54   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  2:43.20                 
  Sara Hopmark  2004      40.06        40.06   
  Emilia Esborn  2003      40.54        1:20.60   
  Elina Wang  2004      41.68        2:02.28   
  Liine Sundblad  2004      41.26        2:43.54   
                     
18  SK Ena Damer [2003]  2003    249          2:45.02   
  Simklubben Ena  2:38.07                 
  Matilda Olausson  2004      38.26        38.26   
  Alicia Budden  2004      44.51        1:22.77   
  Malvina Walldén  2005      44.86        2:07.63   
  Sara Randerstedt  2004      37.39        2:45.02   
                     
19  Södertörn Damer 3  2003    243          2:46.17   
  Södertörns Simsällskap  2:19.00                 
  Emma Parmander Haglund  2004      40.78        40.78   
  Evangelia Vlachou  2005      45.21        1:25.99   
  Veronika Hiram  2004      38.57        2:04.56   
  Rebecka Axelmalm  2003      41.61        2:46.17   
                     
20  Upsala S Damer [2003]2  2003    242          2:46.45   
  Upsala Simsällskap  2:50.00                 
  Celina Hoffner  2004      42.90        42.90   
  Sofia Högdin  2004      42.97        1:25.87   
  Geshin Zarei  2003      39.36        2:05.23   
  Amanda Viksten  2004      41.22        2:46.45   
                     
21  Jönköping SS Lag 2  2003    237          2:47.74   
  Jönköpings Simsällskap  2:34.62                 
  Natalie Stjärnås  2003      41.60        41.60   
  Alba Arberg  2005      42.22        1:23.82   
  Felicia Tubbin  2003      41.10        2:04.92   
  Nora Rogö  2004      42.82        2:47.74   
                     
22  Göteborg Damer 2 [2003]  2003    236          2:47.98   
  Göteborg Sim  2:38.17                 
  Stella Bauer Levy  2004      42.43        42.43   
  Agnes Holmblad  2006      41.75        1:24.18   
  Saga Johannesson  2005      42.30        2:06.48   
  Johanna Edgren  2004      41.50        2:47.98   
                     
23  Södertörn Damer 4  2003    220          2:51.76   
  Södertörns Simsällskap  2:26.00                 
  Alice Jönsson  2003      40.79        40.79   
  Emilia Lundqvist  2003      49.11        1:29.90   
  Klara Possman  2003      37.20        2:07.10   
  Maja Frejd  2004      44.66        2:51.76   
                     
24  Upsala S Damer [2003]1  2003    200          2:57.27   
  Upsala Simsällskap  2:40.00                 
  Lisen Myrelid  2005      44.65        44.65   
  Matilda Holmström  2005      43.63        1:28.28   
  Joanna Sundqvist  2005      45.33        2:13.61   
  Tilde Lantz  2004      43.66        2:57.27   
                     
25  Skuru Ik Damer Lag 1  2004    200          2:57.45   
  Skuru Idrottsklubb  2:53.83                 
  Tilde Rydström  2003      45.10        45.10   
  Felicia Heintz  2004      45.81        1:30.91   
  Elsa Bäckström  2004      44.41        2:15.32   
  Filippa Lindskog  2004      42.13        2:57.45   
                     
26  Karlstad Damer [2005]  2005    198          2:57.85   
  Karlstads Simsällskap  2:52.20                 
  Ingrid Hellgren  2003      42.05        42.05   
  Miranda Wahlstedt  2006      42.80        1:24.85   
  Elvira Bergsten  2005      46.91        2:11.76   
  Linnea Lindberg  2005      46.09        2:57.85   
                     
27  Lass Flickor 2003 Lag 3  2003    182          3:03.12   
  Linköpings Allmänna SS  2:48.08                 
  Julia Arildsson  2005      45.23        45.23   
  Elin Friberg  2004      42.93        1:28.16   
  Sofia Wallin  2005      48.01        2:16.17   
  Frida Erlandsson  2006      46.95        3:03.12   
                     
Hk Sim Damer [2003]  2003              DSQ   
  Hallsberg Kumla Simklubb  3:16.80                 
  Felicia Sobotka  2005      47.80        47.80   
  Linnea Larsson  2005      48.05        1:35.85   
  Tyra Jacobsson  2005      53.46        2:29.31   
                     
Kungsbacka Flickor Lag 1  2003              DSQ   
  Kungsbacka Simsällskap  2:43.79                 
  Sofia Hake  2003      42.50        42.50   
  Lina Dahlgren  2005      48.48        1:30.98   
  Louise Andersson  2003      42.13        2:13.11   
                     
Uddevalla Damer 1  2003              DSQ   
  Uddevalla Sim                   
  Lina Nielsen  2005      39.71        39.71   
  Hilda Eriksson  2004      39.63        1:19.34   
  Jennifer Persson  2004      41.83        2:01.17   
                     
Ösa Damer Lag 2  2003              DSQ   
  Örebro Simallians  3:07.77                 
                     
 
Gren 17, 4X50m Frisim Po 13oy, Finaler 
NR: Karlstads SS KarlstadsS 01:55.40 år 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Södertörn Herrar [2003] 1  2003  28  383          1:54.73  0-13 Åldersgrupp Rekord 
  Södertörns Simsällskap  1:57.22                 
  Edvin Jonsson  2004      27.66        27.66   
  Jonathan Sandqvist  2003      27.18        54.84   
  Henry Plavans  2005      30.47        1:25.31   
  Jakob Majta  2003      29.42        1:54.73   
                     
Mass Lag 1  2003  22  320          2:01.83   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  2:03.65                 
  Marcus Sundblad  2003      30.42        30.42   
  Oscar Sjöström  2003      31.06        1:01.48   
  Felix Jedbratt  2003      31.12        1:32.60   
  Karl Skogsberg  2003      29.23        2:01.83   
                     
SK Laxen Herrar [2003]  2003  20  320          2:01.86   
  Simklubben Laxen  2:02.52                 
  Hugo Vaide  2003      28.28        28.28   
  Gustaf Jonsson  2003      30.41        58.69   
  Albin Ekstrand  2004      31.06        1:29.75   
  Axel Vaide  2005      32.11        2:01.86   
                     
S02 Herrar Lag 1  2003  18  314          2:02.64   
  Simklubben S 02  2:03.29                 
  Felix W.persson  2003      29.41        29.41   
  Gustav Forssell  2003      31.17        1:00.58   
  Daniel Clasén  2003      31.70        1:32.28   
  Maximus Murray  2003      30.36        2:02.64   
                     
Mass Lag 2  2003  16  295          2:05.09   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  2:06.90                 
  Elliot Iséni  2003      30.57        30.57   
  Lukas Fredholm  2003      30.92        1:01.49   
  Alvin Välkki  2004      31.83        1:33.32   
  Max Swegmark  2004      31.77        2:05.09   
                     
Lass Pojkar 2003 Lag 1  2003  14  281          2:07.14   
  Linköpings Allmänna SS  2:11.12                 
  William Barkehed  2003      33.28        33.28   
  Olle Almén  2003      31.59        1:04.87   
  David Axelsson  2004      31.54        1:36.41   
  Gustav Edlund  2004      30.73        2:07.14   
                     
Gävle SS Herrar  2003  12  277          2:07.73   
  Gävle Simsällskap  2:10.63                 
  Carl Hansson  2003      30.05        30.05   
  Melker Rosengren  2003      30.90        1:00.95   
  Hugo Swanson  2006      33.62        1:34.57   
  Olle Wikholm  2004      33.16        2:07.73   
                     
Västerås Herrar [2003]  2003  10  266          2:09.54   
  Västerås Simsällskap  2:12.90                 
  Lucas Sterling  2004      31.04        31.04   
  Samuel Rundgren  2004      32.86        1:03.90   
  Tom Dijkhuizen  2003      33.09        1:36.99   
  Vilgot Berglund  2003      32.55        2:09.54   
                     
S02 Herrar Lag 2  2003  245          2:13.05   
  Simklubben S 02  2:14.81                 
  Jack Bränholm  2003      34.90        34.90   
  Kevin Shen  2003      31.95        1:06.85   
  Peter Cederqvist  2003      34.92        1:41.77   
  Vide Troberg Eskola  2003      31.28        2:13.05   
                     
10  Skuru Ik Herrar Lag 1  2003  243          2:13.51   
  Skuru Idrottsklubb  2:12.99                 
  Malte Haargaard  2003      34.52        34.52   
  Gustav Sartor  2003      34.01        1:08.53   
  Isak Wallström-Blomgren  2003      32.72        1:41.25   
  Gustavs Cerps  2004      32.26        2:13.51   
                     
11  Södertörn Herrar [2003] 2  2003  239          2:14.27   
  Södertörns Simsällskap  2:07.07                 
  Malte Söderberg  2004      32.53        32.53   
  Emil Gunnarsson  2004      32.81        1:05.34   
  Victor Lindbom  2004      33.37        1:38.71   
  Daner Tapia  2005      35.56        2:14.27   
                     
12  Jönköping SS  2003  238          2:14.45   
  Jönköpings Simsällskap  2:08.57                 
  Max Grubesic  2004      32.56        32.56   
  Job Sanders  2003      28.15        1:00.71   
  Phille Andersson Sandwall  2003      33.96        1:34.67   
  David Bergqvist  2005      39.78        2:14.45   
                     
13  Upsala S Herrar [2003]1  2003    232          2:15.65   
  Upsala Simsällskap  2:14.00                 
  Lukas Höglund  2004      37.68        37.68   
  William Rismyhr  2004      35.92        1:13.60   
  Oskar Andersson  2003      33.61        1:47.21   
  Mikael Söderberg  2003      28.44        2:15.65   
                     
14  Säffle SS Herrar  2003    224          2:17.25   
  Säffle Simsällskap  2:12.16                 
  Erik Mulikov  2005      34.20        34.20   
  Jesper Andersson  2004      36.57        1:10.77   
  Jacob Edberg  2003      36.32        1:47.09   
  Jonathan Andersson  2003      30.16        2:17.25   
                     
15  Södertörn Herrar [2003] 3  2003    200          2:22.51   
  Södertörns Simsällskap  2:16.99                 
  Kevin Hellman  2005      34.87        34.87   
  Alexander Kilander  2003      37.57        1:12.44   
  Lucas Vainio  2004      35.37        1:47.81   
  Albin Åslund  2003      34.70        2:22.51   
                     
16  Lass Pojkar 2003 Lag 2  2003    190          2:24.88   
  Linköpings Allmänna SS  2:24.83                 
  Markus Stahre  2004      33.21        33.21   
  Kristian Aziz  2003      34.08        1:07.29   
  Emil Kilander  2004      39.20        1:46.49   
  Elvis Ericsson  2005      38.39        2:24.88   
                     
17  Lass Pojkar 2003 Lag 3  2003    104          2:56.97   
  Linköpings Allmänna SS  2:44.00                 
  Justin Rineholm  2006      46.27        46.27   
  Robin Daremo  2005      44.92        1:31.19   
  Simon Axelsson  2006      45.52        2:16.71   
  Hugo Larsson  2006      40.26        2:56.97   
                     
18  Södertörn Herrar [2003] 4  2003    103          2:57.48   
  Södertörns Simsällskap  2:24.89                 
  Elliot Wennerström  2005      38.33        38.33   
  Tobias Lindberg  2005      39.99        1:18.32   
  Elton Söderberg  2006      44.75        2:03.07   
  Lucas Wennerström  2006      54.41        2:57.48   
                     
Göteborg Herrar [2003]  2003              DNS   
  Göteborg Sim  2:18.77                 
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Södertälje Po 13 Oy  2003              DSQ   
  Södertälje Simsällskap  2:06.29                 
  Erik Lööw  2003      29.40        29.40   
  Theo Oerther  2003      32.24        1:01.64   
  Oscar Fällman  2003      32.42        1:34.06   
                     
Ösa Herrar Lag 1  2003              DSQ   
  Örebro Simallians  2:48.36                 
  Kaiming Cau  2003      34.43        34.43   
  Axel Skoglund  2004      39.36        1:13.79   
  Daniel Kördel  2004      38.42        1:52.21   
                     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim FL 13, Finaler 
NR: Céline Bertrand 1995 Skövde SS 00:30.29 år 2008 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Filippa Malmström  2003  14  544          29.85  13-13 Åldersgrupp Rekord 
  Södertälje Simsällskap  29.49                 
Elvira Mörtstrand  2003  11  483          31.06   
  Västerås Simsällskap  32.78                 
Cornelia Johansson  2003  10  472          31.30   
  Örebro Simallians  32.14                 
Tone Sandsjö  2003  457          31.64   
  Wisby Simsällskap  30.79                 
Hilja Schimmel  2003  444          31.94   
  Skövde Simsällskap  32.56                 
Tindra Moberg  2003  441          32.02   
  Simklubben Elfsborg  33.25                 
Selma Avdic  2003  437          32.12   
  Simklubben S 02  32.39                 
Isabelle Rydahl  2003  431          32.26   
  Karlstads Simsällskap  33.23                 
Klara Possman  2003  418          32.59   
  Södertörns Simsällskap  32.89                 
10  Nikita Kapron  2003  412          32.76   
  Skövde Simsällskap  33.23                 
11  Matilda Egelrud  2003  401          33.05   
  Jönköpings Simsällskap  34.10                 
12  Saliha Colic  2003  396          33.19   
  Södertörns Simsällskap  32.52                 
13  Oliwia Wierzbowska  2003    395          33.22   
  Göteborg Sim  32.78                 
14  Linn Suchomel  2003    394          33.23   
  Skövde Simsällskap  33.44                 
15  Anna Krysén  2003    377          33.72   
  Ludvika Simsällskap  33.45                 
16  Emma Abrahamsson  2003    376          33.75   
  Simklubben S 02  32.58                 
17  Lisa Vinger  2003    362          34.19   
  Södertälje Simsällskap  36.73                 
18  Sofia Åstedt  2003    358          34.32   
  Simklubben Elfsborg  34.01                 
19  Wilma Holmertz  2003    355          34.40   
  Linköpings Allmänna SS  34.10                 
20  Emma Lundmark  2003    355          34.43   
  Solna Sundbyberg SS 04  33.40                 
21  Sara Nyqvist  2003    353          34.47   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  36.60                 
22  Tilda Tellfjord  2003    353          34.49   
  Jönköpings Simsällskap  35.38                 
23  Wilma Carlheim  2003    349          34.61   
  Jönköpings Simsällskap  35.74                 
24  Magdalena Hagsten Skarda  2003    348          34.65   
  Örebro Simallians  34.89                 
25  Martina Karlsson  2003    340          34.92   
  Linköpings Allmänna SS  33.99                 
26  Linn Koivuluoma  2003    335          35.08   
  Simklubben Elfsborg  35.50                 
27  Elsa Staaf  2003    334          35.12   
  Strängnäs Simklubb  36.15                 
28  Ingrid Hellgren  2003    332          35.20   
  Karlstads Simsällskap  36.68                 
29  Clara Gustavson  2003    330          35.27   
  Karlstads Simsällskap  36.78                 
30  Jennifer Jingmark  2003    325          35.45   
  Anderstorps Simsällskap  34.20                 
31  Emilia Hedman  2003    323          35.51   
  Simklubben Laxen  34.81                 
31  Frida Bengtsson  2003    323          35.51   
  Södertälje Simsällskap  37.50                 
33  Nelly Askengren Stråhle  2003    317          35.75   
  Simklubben Elfsborg  36.65                 
34  Hilma Broden  2003    313          35.90   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  36.26                 
35  Karin Widerberg  2003    310          35.99   
  Simklubben Laxen  35.96                 
36  Victoria Flyman  2003    309          36.05   
  Söderhamns Simsällskap  36.31                 
37  Louise Andersson  2003    306          36.15   
  Kungsbacka Simsällskap  37.56                 
38  Alice Jönsson  2003    304          36.23   
  Södertörns Simsällskap  36.76                 
39  Geshin Zarei  2003    304          36.24   
  Upsala Simsällskap  36.19                 
40  Darja Koutchinskaia  2003    299          36.42   
  Linköpings Allmänna SS  36.23                 
41  Elin Lundgren  2003    289          36.84   
  Södertörns Simsällskap  35.39                 
42  Natalie Stjärnås  2003    283          37.11   
  Jönköpings Simsällskap  37.41                 
43  Hannah Fritz  2003    278          37.33   
  Simklubben Laxen  36.59                 
44  Ebba Holmdahl  2003    269          37.76   
  Göteborg Sim  37.12                 
45  Emilia Ericson  2003    264          37.97   
  Anderstorps Simsällskap  36.98                 
46  Emilia Esborn  2003    258          38.28   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  36.52                 
46  Stefanie Petrovic  2003    258          38.28   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  36.63                 
48  Rebecka Axelmalm  2003    235          39.46   
  Södertörns Simsällskap  37.48                 
 
Gren 19, 50m Bröstsim Po 13, Finaler 
NR; Johan Rydahl 2001 Karlstad S 00:32.04 år 2014 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Jonathan Sandqvist  2003  14  380          34.83   
  Södertörns Simsällskap  35.69                 
Jakob Majta  2003  11  377          34.93   
  Södertörns Simsällskap  37.73                 
Elliot Fielder  2003  10  354          35.69   
  Motala Simsällskap  37.84                 
Erik Lööw  2003  351          35.77   
  Södertälje Simsällskap  37.85                 
Mikael Söderberg  2003  325          36.72   
  Upsala Simsällskap  37.71                 
Job Sanders  2003  323          36.79   
  Jönköpings Simsällskap  36.70                 
Felix W.persson  2003  315          37.11   
  Simklubben S 02  36.04                 
Karl Skogsberg  2003  300          37.69   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  39.94                 
Ludvig Mathisen  2003  296          37.85   
  Karlstads Simsällskap  39.53                 
10  Hugo Vaide  2003  282          38.47   
  Simklubben Laxen  37.09                 
11  Eric Lundström Silke  2003  272          38.96   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  41.15                 
12  Maximus Murray  2003  270          39.04   
  Simklubben S 02  38.81                 
13  Marcus Sundblad  2003    266          39.22   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  38.67                 
14  Elliot Iséni  2003    249          40.10   
  Mölndals Allmänna Simsällskap  43.43