Deltagarlista Gren 1-110 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2017    Utskriftsdatum  15 juni 2017   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  18:56   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
Gren 1, 50m Fjäril Damer 16-20 
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 28.01 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
69  Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  25 m  29.92   
142  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  50 m  30.12   
261  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  30.31   
247  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  30.41   
148  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  50 m  30.80   
81  Johansson Louise  1999  ELFSBORG  BF0299  25 m  30.86   
220  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  31.11   
37  Lien Børseth Mari  2000  Haugesund    50 m  31.19   
269  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  31.47   
10  196  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  50 m  31.67   
11  262  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  50 m  31.98   
12  10  Hosøy Nordås Tina  2001  Bergen SLK    50 m  32.11   
13  128  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  50 m  32.22   
14  25  Kristine Olufsen Bra Ulva  2000  Haugesund    50 m  32.47   
15  50  Auestad Karoline  1998  Madla SK    50 m  32.53   
16  221  Gunnarsson Johanna  1999  LASS  BA5699  25 m  32.58   
17  169  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  32.91   
18  51  Ettrup Malin  2000  Madla SK    50 m  33.38   
19  53  Nyheim-Grytnes Amalie  2001  Madla SK    50 m  33.51   
20  88  Trollsfjord Elin  2001  ELFSBORG  BE6601  50 m  33.66   
21  475  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  50 m  33.91   
22  304  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  34.17   
23  172  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  25 m  34.42   
24  431  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  34.59   
25  Mjaatvedt Pernille  2000  Bergen SLK    50 m  34.65   
26  86  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG  AV5801  50 m  35.00   
27  42  Pettersen Kaja  2001  Haugesund    50 m  35.13   
28  355  Ullstrand Ida  2001  NKK  BG8601  25 m  35.22   
29  249  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  50 m  35.28   
30  444  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m  35.81   
31  19  Eftestöl Heidi  2000  KristianSA    50 m  35.86   
32  307  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  37.52   
33  Moen Mariam  2001  Bergen SLK    50 m  37.88  RES 
34  52  Gramstad Celine  2000  Madla SK    50 m  38.00  RES 
35  Berg Bjørnevoll Nora  2001  Bergen SLK    50 m  44.03  RES 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer 14-15 
14 - 15 år: Anna Eriksson (1999) 29.71 2013-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
334  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m  29.98   
410  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  30.32   
41  Osnes Vestre Helene  2003  Haugesund    50 m  30.54   
143  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  30.68   
371  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  31.14   
482  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  31.20   
461  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  50 m  31.28   
38  Nilsen Mari  2003  Haugesund    50 m  31.58   
470  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  31.63   
10  12  Rotseth Stine  2003  Bergen SLK    50 m  31.70   
11  430  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m  31.80   
12  227  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  31.92   
13  182  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  32.01   
14  235  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  50 m  32.09   
15  276  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  32.18   
16  55  Netland Hanna  2003  Madla SK    50 m  32.25   
17  121  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  32.26   
18  242  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  50 m  32.33   
19  151  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  50 m  32.50   
20  310  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  32.69   
21  449  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  32.80   
22  168  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  32.90   
23  417  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  32.98   
24  237  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  50 m  33.05   
25  27  Cedres Larsen Camilla  2003  Haugesund    50 m  33.08   
26  273  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  50 m  33.08   
27  26  Annelise Buckland Sophie  2003  Haugesund    50 m  33.12   
28  422  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  33.30   
29  357  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  50 m  33.31   
30  306  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  33.39   
31  458  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  50 m  33.45   
32  477  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  50 m  33.65   
33  171  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  25 m  33.70  RES 
34  54  Berg Lisa  2002  Madla SK    50 m  33.72  RES 
35  Ask Tiril  2003  Bergen SLK    50 m  33.84  RES 
36  149  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  33.84  RES 
37  228  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  50 m  34.03  RES 
38  18  Strömman Lea Adalia  2002  KristianSA    50 m  34.32  RES 
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 12-13 
12 - 13 år: Rebecca Diaz-Nilsson (1996) 30.68 2009-07-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
263  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  50 m  31.43   
409  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  31.57   
150  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  50 m  32.41   
396  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  32.56   
419  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  50 m  32.66   
59  Auestad-Kjellsen Karianne  2004  Madla SK    50 m  32.75   
138  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  32.96   
217  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  50 m  33.41   
466  Brattström Maija  2004  HK SIM  AR8804  25 m  33.76   
10  60  Sandvold Inger  2004  Madla SK    50 m  33.81   
11  311  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  33.84   
12  230  Högfeldt Märta  2005  LASS  AM0805  25 m  34.07   
13  93  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  25 m  34.10   
14  76  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  34.34   
15  98  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  34.38   
16  405  Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m  34.58   
17  68  Gustafsson Tove  2004  ALVESTA SS  AH7204  25 m  35.05   
18  179  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m  35.07   
19  115  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  35.14   
20  104  Bojovic Sofija  2004  FINSPÅNG  AC5604  25 m  35.22   
21  166  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  35.70   
22  399  Lindskog Filippa  2004  SKURU IK  AL6404  25 m  35.75   
23  231  Höglund Andrea  2005  LASS  AO2605  25 m  35.78   
24  453  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  50 m  36.11   
25  224  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  50 m  36.31   
26  395  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  50 m  36.37   
27  95  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  36.49   
28  392  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  36.63   
29  421  Engström Astrid  2004  VÄSTERÅS  AK0604  25 m  37.30   
30  83  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  25 m  37.37   
31  111  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  37.45   
32  454  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  37.47   
33  474  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  37.52  RES 
34  378  Fransson Johanna  2004  OSKARSHAMN  AT6404  50 m  37.54  RES 
35  223  Gustafsson Elin  2005  LASS  AO5605  25 m  37.69  RES 
36  173  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  37.96  RES 
37  450  Harandi Granaz  2004  ÖSA  AW5204  25 m  38.43  RES 
38  61  Steinnes Susanne  2005  Madla SK    50 m  38.47  RES 
 
Gren 4, 50m Fjäril Damer 11 o Y 
11 år och yngre: Annie Hegmegi (2003) 33.97 2014-07-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
315  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  34.32   
85  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  50 m  36.03   
267  Süsskind Althaea  2007  LASS  AF7807  50 m  36.04   
79  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  36.50   
397  Kovacs Nora  2006  SKURU IK  AP8406  25 m  36.65   
183  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  50 m  36.79   
215  Erlandsson Frida  2006  LASS  AD2606  50 m  37.70   
108  Gustavsson Felicia  2006  FINSPÅNG  AL6806  50 m  38.07   
80  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  38.20   
10  394  Furingsten Alva  2006  SKURU IK  AH5806  25 m  38.98   
11  389  Malmgren Freja  2007  S 71  AA8207  25 m  40.93   
12  373  Rångeby Mathilda  2007  NÄSSJÖ  AA5207  25 m  41.10   
13  382  Lundberg Alwa  2006  OSKARSHAMN  AE7806  25 m  41.94   
14  418  Dahlström Emilia  2006  VÄSTERÅS  AR2806  25 m  42.45   
15  347  Nyman Edith  2007  NKK  AD0407  25 m  42.85   
16  255  Paläng Henny  2006  LASS  AR6806  25 m  42.93   
17  113  Andersson Tilda  2006  JÖNKÖPING  AA9206  50 m  43.37   
18  211  Björnholm Elsa  2006  LASS  AX8606  25 m  44.16   
19  478  Pansawang Moa  2006  HK SIM  AQ2206  25 m  44.36   
20  317  Manninen Hanna  2006  MOTALA SS  AG0406  25 m  44.49   
21  365  Andersson Alina  2007  NÄSSJÖ  AI5607  25 m  45.55   
22  340  Lovinge Tuva  2006  NKK  AG4606  25 m  46.02   
23  428  Muhr Elvira  2007  VÄSTERÅS  AF6407  25 m  46.16   
24  342  Malm Alma  2008  NKK  AA9208  25 m  46.33   
25  368  Jansson Ella  2007  NÄSSJÖ  AA5607  25 m  46.53   
26  178  Segerström Elin  2007  KARLSTAD  AF7407  25 m  47.34   
27  203  Arnell Ellen  2006  LASS  AI0806  25 m  47.99   
28  167  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m  48.99   
29  133  Isomaa Isabella  2007  JÖNKÖPING  AG0207  25 m  49.09   
30  245  Larsson Tilda  2008  LASS  AB2408  50 m  49.51   
31  375  Almquist Julia  2007  OSKARSHAMN  AD4407  50 m  49.80   
32  210  Björnholm Alice  2008  LASS  AF6408  50 m  50.03   
33  97  Randerstedt Sanna  2006  SK ENA  AC5206  25 m  50.22  RES 
34  372  Persson Sjölander My  2007  NÄSSJÖ  AD9407  25 m  50.24  RES 
35  252  Oehm Hanna  2007  LASS  AF6807  25 m  50.56  RES 
36  117  Bergqvist Emma  2007  JÖNKÖPING  AB9407  25 m  51.19  RES 
37  234  Ivarsson Fanny  2007  LASS  AF3807  25 m  51.45  RES 
38  257  Persson Emma  2007  LASS  AF5807  25 m  52.58  RES 
 
Gren 5, 50m Fjäril Herrar 16-20 
16 - 99 år: Marcus Piehl 25.82 2004-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
73  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  27.30   
370  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  27.31   
14  Vikane Vegard  1997  Bergen SLK    50 m  27.73   
198  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  25 m  27.73   
471  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  50 m  27.86   
433  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  27.90   
75  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  27.97   
84  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  28.25   
350  Sandström-Karlsson Matthias  1998  NKK  AL3598  50 m  28.41   
10  130  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  50 m  28.47   
11  293  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  28.53   
12  122  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  50 m  28.88   
13  78  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  50 m  28.97   
14  295  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  29.02   
15  440  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  29.06   
16  77  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  25 m  29.64   
17  34  Josephsen Jørgen  2000  Haugesund    50 m  29.66   
18  264  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  50 m  29.71   
19  298  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  50 m  30.01   
20  45  Andreassen Öyvind  2000  Madla SK    50 m  30.05   
21  239  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  30.13   
22  194  Rautiainen Filip  2001  KATRINEHOL  AO3501  25 m  30.94   
23  74  Kähr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  25 m  31.14   
24  240  Kilander Anton  1999  LASS  AS9399  50 m  31.75   
25  386  Vukovic Filip  2001  OSKARSHAMN  AN9901  50 m  32.66   
26  175  Myringby Filip  2001  KARLSTAD  AS6901  50 m  32.73   
27  403  Sjöborg Noah  2001  SKURU IK  AY9501  50 m  32.94   
28  177  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  33.18   
29  402  Sjöborg Adam  2001  SKURU IK  AY8501  50 m  33.49   
30  353  Sühl Joakim  2000  NKK  AH0500  50 m  33.59   
31  292  Bjärud Hampus  2001  LUDVIKA SS  AF6301  25 m  33.95   
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar14-15 
14 - 15 år: Albin Lövgren (1999) 27.65 2013-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
305  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  27.62   
341  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  27.84   
16  Philipson Titus  2002  KristianSA    50 m  28.22   
379  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  28.70   
312  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  28.76   
47  Shoghl Fabian  2003  Madla SK    50 m  28.78   
190  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  50 m  28.91   
146  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  28.94   
251  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  50 m  29.40   
10  248  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  29.52   
11  24  Klausen Andreas H  2002  TEAM SÖR    50 m  29.57   
12  30  Glazkov Kevin  2003  Haugesund    50 m  30.36   
13  206  Axelsson Elias  2002  LASS  AJ9102  25 m  30.47   
14  118  Bergwall Ricky  2002  JÖNKÖPING  AN9102  50 m  30.75   
15  112  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  50 m  30.79   
16  314  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  30.95   
17  265  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  50 m  31.29   
18  383  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  25 m  31.37   
19  445  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  31.41   
20  401  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  50 m  31.49   
21  28  Eritsland Loren Keilani  2003  Haugesund    50 m  31.62   
22  35  Leifsen Gustav  2002  Haugesund    50 m  31.84   
23  459  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  31.87   
24  191  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  32.12   
25  416  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  32.22   
26  189  Aldrin Erik  2003  KATRINEHOL  AH8503  25 m  32.23   
27  141  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  50 m  32.31   
28  377  Eriksen Petter  2002  OSKARSHAMN  AO3502  25 m  33.03   
29  426  Khabarov Peter  2002  VÄSTERÅS  AM6302  25 m  33.15   
30  197  Almén Olle  2003  LASS  AH3503  50 m  33.61   
31  17  Johansen Birk Lee  2002  KristianSA    50 m  33.69   
32  174  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  50 m  34.07   
33  271  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  50 m  34.35  RES 
34  99  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  25 m  34.75  RES 
35  420  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  50 m  34.94  RES 
36  209  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  50 m  35.35  RES 
37  443  Cao Kevin  2003  ÖSA  AX5303  25 m  35.56  RES 
38  446  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  36.09  RES 
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Herrar12-13 
12 - 13 år: Oskar Ekström 29.12 2007-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
125  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  50 m  30.11   
432  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  31.23   
390  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  50 m  32.13   
87  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  32.84   
313  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  32.87   
192  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  33.03   
486  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  50 m  33.05   
129  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  33.49   
348  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  50 m  33.60   
10  40  Olaisen Kristian  2004  Haugesund    50 m  33.96   
11  205  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  50 m  34.77   
12  380  Karlsson Edvin  2004  OSKARSHAMN  AO3904  50 m  35.44   
13  49  Westermoen-Kristiansen Eivind  2004  Madla SK    50 m  35.63   
14  354  Ullstrand David  2005  NKK  AB2505  25 m  36.05   
15  127  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  36.12   
16  48  Kruger-Larsen Marius  2004  Madla SK    50 m  36.36   
17  381  Lagström Fabian  2004  OSKARSHAMN  AP8504  50 m  36.47   
18  123  Ekblad Victor  2004  JÖNKÖPING  AJ5304  25 m  36.86   
19  266  Stahre Markus  2004  LASS  AR0904  50 m  37.16   
20  343  Malm David  2004  NKK  AL0704  25 m  37.20   
21  321  Svensson Otto  2005  MOTALA SS  AH2705  25 m  37.85   
22  126  Grinnemo Leopold  2005  JÖNKÖPING  AG9105  25 m  38.47   
23  116  Bergqvist David  2005  JÖNKÖPING  AA7505  50 m  38.62   
24  213  Daremo Robin  2005  LASS  AP3105  25 m  38.83   
25  344  Mandzo Aldin  2004  NKK  AF7704  25 m  39.78   
26  318  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  40.06   
27  452  Kördel Daniel  2004  ÖSA  AN5904  25 m  40.59   
28  147  Sanders Tim  2005  JÖNKÖPING  AC7505  50 m  40.98   
29  241  Kilander Emil  2004  LASS  AC2704  25 m  41.65   
30  467  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  42.48   
31  202  Arim Nassim  2004  LASS  AI9104  25 m  43.12   
32  176  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  44.38   
33  137  Lindström Jacob  2005  JÖNKÖPING  AE6105  50 m  50.40  RES 
34  336  Holmberg Otto  2005  NKK  AK8105  25 m  50.64  RES 
35  309  Brimalm Edwin  2005  MOTALA SS  AE6305  25 m  53.93  RES 
 
Gren 8, 50m Fjäril Herrar 11o Y 
11 år och yngre: Linus Junefeldt 32.57 2003-07-01 
11 år och yngre: William Bevreus 32.57 2014-07-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
472  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m  38.25   
154  Åkesson Melker  2006  JÖNKÖPING  AB8306  50 m  38.84   
212  Blom Arvid  2006  LASS  AH1506  25 m  39.45   
345  Norén William  2006  NKK  AD5106  25 m  40.16   
232  Höglund Fredrik  2006  LASS  AG3906  25 m  40.76   
207  Axelsson Simon  2006  LASS  AF7306  25 m  41.69   
243  Lagerman Noah  2007  LASS  AB7907  50 m  42.67   
244  Larsson Hugo  2006  LASS  AC5706  25 m  42.80   
105  Eriksson Hugo  2006  FINSPÅNG  AF8306  25 m  43.88   
10  331  Bönnemark Carl  2006  NKK  AI0506  25 m  44.55   
11  259  Rineholm Justin  2006  LASS  AK2306  50 m  45.13   
12  165  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  45.67   
13  328  Blom Olle  2007  NKK  AC6307  25 m  47.02   
14  222  Gustafsson Elias  2007  LASS  AB8907  50 m  48.23   
15  144  Sainz Daniel  2006  JÖNKÖPING  AG5906  25 m  48.59   
16  238  Karlsson Olof  2008  LASS  AA0108  50 m  49.57   
17  139  Nordholm Theo  2006  JÖNKÖPING  AE0906  25 m  51.04   
18  216  Forsberg Milo  2007  LASS  AE2307  50 m  53.31   
19  256  Perez Simón  2007  LASS  AF7507  50 m  54.15   
20  236  Kardfall Gustav  2006  LASS  AB0506  25 m  54.17   
21  164  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  1:06.01   
22  335  Hellman Jacob  2006  NKK  AF0506  50 m     
 
Gren 9, 100m Rygg Damer 16-20 
16 - 99 år: Beatrice Andersson 1:05.82 2010-07-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
268  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  1:08.74   
247  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  1:08.82   
181  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  1:11.06   
50  Auestad Karoline  1998  Madla SK    50 m  1:11.27   
134  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  25 m  1:11.41   
261  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  1:11.53   
447  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  1:12.93   
86  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG  AV5801  50 m  1:13.25   
221  Gunnarsson Johanna  1999  LASS  BA5699  25 m  1:13.84   
10  81  Johansson Louise  1999  ELFSBORG  BF0299  25 m  1:13.88   
11  254  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  1:13.96   
12  475  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  1:15.22   
13  249  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  25 m  1:15.38   
14  431  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  1:15.73   
15  119  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  1:15.99   
16  468  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:16.27   
17  172  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  25 m  1:16.45   
18  25  Kristine Olufsen Bra Ulva  2000  Haugesund    50 m  1:17.51   
19  13  Hana Solberg Helene  2001  Bergen SLK    50 m  1:18.45   
20  42  Pettersen Kaja  2001  Haugesund    50 m  1:18.59   
21  52  Gramstad Celine  2000  Madla SK    50 m  1:19.43   
22  51  Ettrup Malin  2000  Madla SK    50 m  1:19.49   
23  355  Ullstrand Ida  2001  NKK  BG8601  25 m  1:20.65   
24  Mjaatvedt Pernille  2000  Bergen SLK    50 m  1:20.73   
25  10  Hosøy Nordås Tina  2001  Bergen SLK    50 m  1:21.13  RES 
26  304  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  1:21.92  RES 
27  11  Pettersen Kaia  2000  Bergen SLK    50 m  1:22.24  RES 
28  Moen Mariam  2001  Bergen SLK    50 m  1:22.61  RES 
29  Berg Bjørnevoll Nora  2001  Bergen SLK    50 m  1:22.96  RES 
30  169  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  1:23.02  RES 
 
Gren 10, 100m Ryggsim Damer 14-15 
14 - 15 år: Sara Thydén 1:09.03 2004-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
449  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  1:08.89   
410  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:09.57   
143  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  1:10.43   
168  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  1:11.16   
182  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  1:11.23   
334  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m  1:11.24   
55  Netland Hanna  2003  Madla SK    50 m  1:11.34   
470  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:11.45   
227  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  1:11.46   
10  43  Sirnes Ingvild  2003  Haugesund    50 m  1:11.77   
11  12  Rotseth Stine  2003  Bergen SLK    50 m  1:12.41   
12  276  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  1:12.89   
13  54  Berg Lisa  2002  Madla SK    50 m  1:13.11   
14  371  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  1:13.36   
15  38  Nilsen Mari  2003  Haugesund    50 m  1:13.79   
16  121  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  1:14.39   
17  430  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  50 m  1:14.72   
18  94  Königsson Lovisa  2002  SK ENA  BM5602  25 m  1:15.11   
19  413  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  1:15.21   
20  Alme Jensen Elise  2002  Bergen SLK    50 m  1:15.55   
21  29  Frøiland Charlotte  2003  Haugesund    50 m  1:15.63   
22  369  Jansson Thea  2003  NÄSSJÖ  AO1603  25 m  1:16.34   
23  273  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  50 m  1:16.47   
24  57  Stokka Charlotte  2003  Madla SK    50 m  1:16.48   
25  Ask Tiril  2003  Bergen SLK    50 m  1:17.18  RES 
26  Hovden Eidheim Tine  2003  Bergen SLK    50 m  1:17.27  RES 
27  242  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  50 m  1:17.52  RES 
28  302  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  25 m  1:17.99  RES 
29  429  Nääf Wilma  2002  VÄSTERÅS  AZ5802  25 m  1:18.20  RES 
30  417  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  1:18.75  RES 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer 12-13 
12 - 13 år: Lova Andersson (2000) 1:10.52 2013-07-05 
12 - 13 år: Tilda Öhman 1:10.52 2013-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
419  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  1:11.30   
263  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  50 m  1:11.77   
131  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  1:12.21   
138  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  1:12.65   
124  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  1:12.98   
59  Auestad-Kjellsen Karianne  2004  Madla SK    50 m  1:13.05   
217  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  1:14.30   
150  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  50 m  1:14.40   
93  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  25 m  1:14.97   
10  60  Sandvold Inger  2004  Madla SK    50 m  1:15.30   
11  95  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  1:15.89   
12  378  Fransson Johanna  2004  OSKARSHAMN  AT6404  25 m  1:16.57   
13  68  Gustafsson Tove  2004  ALVESTA SS  AH7204  25 m  1:16.76   
14  115  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  1:17.10   
15  166  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  1:18.30   
16  311  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  1:18.43   
17  399  Lindskog Filippa  2004  SKURU IK  AL6404  25 m  1:18.56   
18  76  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  1:19.91   
19  224  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  50 m  1:20.08   
20  104  Bojovic Sofija  2004  FINSPÅNG  AC5604  25 m  1:20.13   
21  230  Högfeldt Märta  2005  LASS  AM0805  50 m  1:20.69   
22  466  Brattström Maija  2004  HK SIM  AR8804  25 m  1:21.26   
23  453  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  1:21.48   
24  396  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  1:21.75   
25  258  Persson Hanna  2004  LASS  AF2204  25 m  1:22.40  RES 
26  96  Persson Tea  2004  SK ENA  AC1404  25 m  1:22.50  RES 
27  61  Steinnes Susanne  2005  Madla SK    50 m  1:22.86  RES 
28  201  Arildsson Julia  2005  LASS  AE6805  25 m  1:23.09  RES 
29  83  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  25 m  1:23.86  RES 
30  339  Lovinge Ellen  2004  NKK  AC6204  25 m  1:24.40  RES 
 
Gren 12, 100m Ryggsim Damer 11o Y 
11 år och yngre: Jeanette Reinert 1:19.15 2007-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
315  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  1:17.30   
79  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  1:18.76   
183  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  25 m  1:21.18   
85  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  50 m  1:23.49   
215  Erlandsson Frida  2006  LASS  AD2606  25 m  1:25.15   
80  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  1:28.74   
389  Malmgren Freja  2007  S 71  AA8207  25 m  1:29.12   
267  Süsskind Althaea  2007  LASS  AF7807  25 m  1:29.23   
375  Almquist Julia  2007  OSKARSHAMN  AD4407  25 m  1:29.67   
10  397  Kovacs Nora  2006  SKURU IK  AP8406  25 m  1:30.36   
11  418  Dahlström Emilia  2006  VÄSTERÅS  AR2806  25 m  1:30.84   
12  373  Rångeby Mathilda  2007  NÄSSJÖ  AA5207  25 m  1:30.93   
13  317  Manninen Hanna  2006  MOTALA SS  AG0406  25 m  1:31.46   
14  382  Lundberg Alwa  2006  OSKARSHAMN  AE7806  25 m  1:32.48   
15  203  Arnell Ellen  2006  LASS  AI0806  25 m  1:33.23   
16  108  Gustavsson Felicia  2006  FINSPÅNG  AL6806  25 m  1:33.45   
17  113  Andersson Tilda  2006  JÖNKÖPING  AA9206  25 m  1:34.62   
18  394  Furingsten Alva  2006  SKURU IK  AH5806  25 m  1:35.00   
19  255  Paläng Henny  2006  LASS  AR6806  25 m  1:36.42   
20  167  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m  1:36.62   
21  347  Nyman Edith  2007  NKK  AD0407  25 m  1:37.44   
22  372  Persson Sjölander My  2007  NÄSSJÖ  AD9407  25 m  1:39.21   
23  368  Jansson Ella  2007  NÄSSJÖ  AA5607  25 m  1:42.02   
24  342  Malm Alma  2008  NKK  AA9208  25 m  1:42.61   
25  133  Isomaa Isabella  2007  JÖNKÖPING  AG0207  25 m  1:43.81  RES 
26  428  Muhr Elvira  2007  VÄSTERÅS  AF6407  25 m  1:44.35  RES 
27  97  Randerstedt Sanna  2006  SK ENA  AC5206  25 m  1:44.46  RES 
28  234  Ivarsson Fanny  2007  LASS  AF3807  25 m  1:45.47  RES 
29  257  Persson Emma  2007  LASS  AF5807  25 m  1:45.82  RES 
30  211  Björnholm Elsa  2006  LASS  AX8606  25 m  1:45.98  RES 
 
Gren 13, 100m Rygg Herrar 16-20 
16 - 99 år: Carl Holmertz (1990) 1:01.95 2010-07-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
75  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  1:02.78   
295  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:03.23   
440  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  1:03.72   
370  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  1:03.85   
303  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  1:04.00   
84  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  1:04.06   
270  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  1:04.47   
130  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  50 m  1:05.95   
82  Lemos Thaler Alexander  2000  ELFSBORG  AR5500  25 m  1:07.12   
10  386  Vukovic Filip  2001  OSKARSHAMN  AN9901  25 m  1:10.04   
11  298  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:10.19   
12  293  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  50 m  1:10.36   
13  239  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  1:10.45   
14  77  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  25 m  1:11.32   
15  175  Myringby Filip  2001  KARLSTAD  AS6901  25 m  1:12.38   
16  14  Vikane Vegard  1997  Bergen SLK    50 m  1:12.78   
17  292  Bjärud Hampus  2001  LUDVIKA SS  AF6301  25 m  1:16.97   
18  402  Sjöborg Adam  2001  SKURU IK  AY8501  25 m  1:17.00   
19  353  Sühl Joakim  2000  NKK  AH0500  25 m  1:23.74   
 
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar 14-15 
14 - 15 år: Adam Albringer (1999) 1:04.64 2014-07-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
379  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  1:03.02   
190  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  1:04.62   
400  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  1:05.00   
146  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  1:05.28   
140  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  1:06.51   
312  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  1:06.69   
23  Ueland Ole Einar  2003  TEAM SÖR    50 m  1:08.22   
416  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  1:09.21   
28  Eritsland Loren Keilani  2003  Haugesund    50 m  1:09.34   
10  459  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  1:09.40   
11  442  Börjel Hannes  2002  ÖSA  AO4502  25 m  1:09.91   
12  193  Rautiainen Anton  2003  KATRINEHOL  AH7503  25 m  1:10.43   
13  35  Leifsen Gustav  2002  Haugesund    50 m  1:10.54   
14  314  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  1:11.07   
15  377  Eriksen Petter  2002  OSKARSHAMN  AO3502  25 m  1:13.26   
16  17  Johansen Birk Lee  2002  KristianSA    50 m  1:13.35   
17  99  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:14.18   
18  271  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  50 m  1:14.19   
19  174  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  1:14.36   
20  439  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:14.36   
21  Johnsen Skar Christopher  2003  Bergen SLK    50 m  1:14.71   
22  426  Khabarov Peter  2002  VÄSTERÅS  AM6302  50 m  1:14.85   
23  189  Aldrin Erik  2003  KATRINEHOL  AH8503  25 m  1:15.41   
24  39  Odland Magnus  2002  Haugesund    50 m  1:15.42   
25  209  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  50 m  1:16.19  RES 
26  383  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  25 m  1:16.84  RES 
27  404  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  1:17.58  RES 
28  44  Vestbø Ola  2003  Haugesund    50 m  1:18.69  RES 
29  456  Svennberg Anton  2002  ÖSA  AV3702  50 m  1:20.31  RES 
30  180  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  1:21.48  RES 
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar 12-13 
12 - 13 år: Linus Junefeldt 1:09.47 2004-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
432  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  1:06.67   
125  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  50 m  1:11.24   
129  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  50 m  1:11.28   
486  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  50 m  1:13.36   
266  Stahre Markus  2004  LASS  AR0904  25 m  1:13.90   
127  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  1:14.24   
390  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  1:15.23   
40  Olaisen Kristian  2004  Haugesund    50 m  1:15.39   
380  Karlsson Edvin  2004  OSKARSHAMN  AO3904  25 m  1:15.70   
10  348  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  1:15.74   
11  344  Mandzo Aldin  2004  NKK  AF7704  25 m  1:17.95   
12  313  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  1:18.08   
13  48  Kruger-Larsen Marius  2004  Madla SK    50 m  1:19.64   
14  241  Kilander Emil  2004  LASS  AC2704  25 m  1:21.19   
15  467  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  1:22.08   
16  107  Glawing Oskar  2005  FINSPÅNG  AC2305  25 m  1:22.16   
17  49  Westermoen-Kristiansen Eivind  2004  Madla SK    50 m  1:23.54   
18  381  Lagström Fabian  2004  OSKARSHAMN  AP8504  25 m  1:24.68   
19  354  Ullstrand David  2005  NKK  AB2505  25 m  1:25.64   
20  116  Bergqvist David  2005  JÖNKÖPING  AA7505  25 m  1:25.94   
21  123  Ekblad Victor  2004  JÖNKÖPING  AJ5304  25 m  1:26.30   
22  343  Malm David  2004  NKK  AL0704  50 m  1:26.30   
23  318  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  1:26.42   
24  176  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  1:28.05   
25  321  Svensson Otto  2005  MOTALA SS  AH2705  25 m  1:28.96  RES 
26  213  Daremo Robin  2005  LASS  AP3105  25 m  1:30.61  RES 
27  126  Grinnemo Leopold  2005  JÖNKÖPING  AG9105  25 m  1:30.62  RES 
28  202  Arim Nassim  2004  LASS  AI9104  25 m  1:31.82  RES 
29  452  Kördel Daniel  2004  ÖSA  AN5904  25 m  1:34.42  RES 
30  147  Sanders Tim  2005  JÖNKÖPING  AC7505  25 m  1:34.52  RES 
 
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar 11o Y 
11 år och yngre: Linus Junefeldt 1:13.17 2003-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
139  Nordholm Theo  2006  JÖNKÖPING  AE0906  25 m  1:28.28   
207  Axelsson Simon  2006  LASS  AF7306  25 m  1:30.49   
105  Eriksson Hugo  2006  FINSPÅNG  AF8306  25 m  1:30.94   
154  Åkesson Melker  2006  JÖNKÖPING  AB8306  25 m  1:30.96   
243  Lagerman Noah  2007  LASS  AB7907  50 m  1:31.19   
472  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m  1:31.25   
244  Larsson Hugo  2006  LASS  AC5706  25 m  1:31.81   
165  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  1:33.02   
232  Höglund Fredrik  2006  LASS  AG3906  25 m  1:33.55   
10  212  Blom Arvid  2006  LASS  AH1506  25 m  1:35.04   
11  345  Norén William  2006  NKK  AD5106  25 m  1:36.40   
12  259  Rineholm Justin  2006  LASS  AK2306  50 m  1:36.71   
13  331  Bönnemark Carl  2006  NKK  AI0506  25 m  1:38.38   
14  144  Sainz Daniel  2006  JÖNKÖPING  AG5906  25 m  1:43.70   
15  102  Aktner Alvar  2006  FINSPÅNG  AO2306  25 m  1:45.40   
16  236  Kardfall Gustav  2006  LASS  AB0506  25 m  1:45.75   
17  256  Perez Simón  2007  LASS  AF7507  50 m  1:46.23   
18  222  Gustafsson Elias  2007  LASS  AB8907  25 m  1:50.00   
19  216  Forsberg Milo  2007  LASS  AE2307  50 m  1:51.14   
20  164  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  1:52.51   
21  238  Karlsson Olof  2008  LASS  AA0108  25 m  1:52.81   
22  294  Cederlöf David  2006  LUDVIKA SS  AO3506  50 m     
23  299  Nilsson Eskil  2008  LUDVIKA SS  AB6108  50 m     
24  328  Blom Olle  2007  NKK  AC6307  50 m     
25  335  Hellman Jacob  2006  NKK  AF0506  50 m    RES 
 
Gren 17, 200m Fjäril Damer 16-20 
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 2:22.95 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
69  Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  25 m  2:31.19   
81  Johansson Louise  1999  ELFSBORG  BF0299  25 m  2:37.52   
114  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  2:37.96   
148  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  50 m  2:38.01   
268  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  2:40.04   
262  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  2:43.39   
10  Hosøy Nordås Tina  2001  Bergen SLK    50 m  2:50.78   
Moen Mariam  2001  Bergen SLK    50 m  3:07.03   
88  Trollsfjord Elin  2001  ELFSBORG  BE6601  25 m  3:09.44   
10  Berg Bjørnevoll Nora  2001  Bergen SLK    50 m  3:25.13   
 
Gren 18, 200m Fjärilsim Damer14-15 
14 - 15 år: Sara Thydén 2:25.07 2004-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
55  Netland Hanna  2003  Madla SK    50 m  2:38.22   
235  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  2:38.37   
41  Osnes Vestre Helene  2003  Haugesund    50 m  2:41.08   
12  Rotseth Stine  2003  Bergen SLK    50 m  2:41.77   
36  Lien Børseth Ida  2003  Haugesund    50 m  2:48.95   
417  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  2:51.80   
237  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  50 m  2:53.29   
171  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  25 m  2:55.60   
228  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  25 m  2:56.12   
10  306  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  2:57.83   
11  Ask Tiril  2003  Bergen SLK    50 m  2:59.80   
12  168  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  3:01.49   
13  Hovden Eidheim Tine  2003  Bergen SLK    50 m  3:27.75   
14  214  Dehgani Maria  2003  LASS  BX0603  25 m  3:29.74   
15  480  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  50 m     
 
Gren 19, 200m Fjäril Herrar16 o Ä 
16 - 99 år: Jacob Larsson (1992) 2:13.24 2010-07-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
73  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  2:14.80   
198  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  25 m  2:15.28   
75  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  2:17.64   
433  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  2:24.90   
78  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  2:26.61   
471  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  2:37.08   
240  Kilander Anton  1999  LASS  AS9399  25 m  2:46.16   
 
Gren 20, 200m Fjäril Herrar 14-15 
14 - 15 år: Markus Malm (1997) 2:16.14 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
23  Ueland Ole Einar  2003  TEAM SÖR    50 m  2:21.12   
30  Glazkov Kevin  2003  Haugesund    50 m  2:22.91   
341  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  2:24.35   
47  Shoghl Fabian  2003  Madla SK    50 m  2:25.77   
16  Philipson Titus  2002  KristianSA    50 m  2:28.93   
140  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  2:34.75   
312  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  50 m  2:37.76   
118  Bergwall Ricky  2002  JÖNKÖPING  AN9102  50 m  2:46.88   
401  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  25 m  2:48.72   
10  Johnsen Skar Christopher  2003  Bergen SLK    50 m  2:50.48   
11  99  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  25 m  2:54.95   
12  314  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  50 m     
13  420  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  50 m     
 
Gren 21, 1500m Frisim P-20 oy 
0 år och äldre: Tobias Svensson 17:08.31 2008-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
316  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  25 m  17:17.82   
270  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  17:33.56   
17  Johansen Birk Lee  2002  KristianSA    50 m  17:40.19   
141  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  18:15.72   
44  Vestbø Ola  2003  Haugesund    50 m  18:25.50   
39  Odland Magnus  2002  Haugesund    50 m  18:25.87   
35  Leifsen Gustav  2002  Haugesund    50 m  18:28.51   
Johnsen Skar Christopher  2003  Bergen SLK    50 m  18:38.58   
99  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  25 m  19:07.78   
10  471  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  19:12.34   
11  87  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  19:22.28   
12  177  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  19:28.48   
13  127  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  19:42.78   
14  404  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  21:12.49   
15  170  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  21:27.53   
16  105  Eriksson Hugo  2006  FINSPÅNG  AF8306  50 m     
17  331  Bönnemark Carl  2006  NKK  AI0506  50 m    RES 
 
Gren 22, 400m Fri Damer 16-20 
16 - 99 år: Caroline Palm (1992) 4:33.09 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
268  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  4:33.91   
254  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  4:40.99   
101  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  4:43.73   
53  Nyheim-Grytnes Amalie  2001  Madla SK    50 m  4:44.72   
148  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  50 m  4:45.26   
262  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  4:46.45   
269  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  4:47.59   
114  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  4:48.89   
119  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  4:52.07   
10  42  Pettersen Kaja  2001  Haugesund    50 m  4:54.30   
11  475  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  4:59.29   
12  172  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  25 m  4:59.45   
13  11  Pettersen Kaia  2000  Bergen SLK    50 m  5:00.14   
14  10  Hosøy Nordås Tina  2001  Bergen SLK    50 m  5:04.81   
15  Mjaatvedt Pernille  2000  Bergen SLK    50 m  5:06.01   
16  249  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  50 m  5:06.78   
17  468  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  50 m  5:16.41  RES 
18  398  Langell Högblom Ella  2001  SKURU IK  BF1801  25 m  5:17.73  RES 
19  Moen Mariam  2001  Bergen SLK    50 m  5:21.82  RES 
20  86  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG  AV5801  25 m  5:24.00  RES 
21  169  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  5:27.80  RES 
22  444  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m  5:29.61  RES 
 
Gren 23, 400m Frisim Damer 14-15 
14 - 15 år: Frida Jakobsson 4:40.67 2007-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
151  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m  4:46.19   
235  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  4:47.32   
38  Nilsen Mari  2003  Haugesund    50 m  4:47.96   
430  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m  4:48.30   
12  Rotseth Stine  2003  Bergen SLK    50 m  4:48.60   
Alme Jensen Elise  2002  Bergen SLK    50 m  4:49.62   
36  Lien Børseth Ida  2003  Haugesund    50 m  4:50.59   
371  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  4:51.78   
Hovden Eidheim Tine  2003  Bergen SLK    50 m  4:55.12   
10  417  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  4:55.89   
11  422  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  4:59.26   
12  27  Cedres Larsen Camilla  2003  Haugesund    50 m  5:00.38   
13  43  Sirnes Ingvild  2003  Haugesund    50 m  5:00.68   
14  168  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  5:01.57   
15  Ask Tiril  2003  Bergen SLK    50 m  5:03.61   
16  171  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  25 m  5:07.32   
17  482  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  5:09.35  RES 
18  273  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  50 m  5:10.00  RES 
19  369  Jansson Thea  2003  NÄSSJÖ  AO1603  25 m  5:12.22  RES 
20  480  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  5:16.12  RES 
21  308  Bengtsson Emma  2002  MOTALA SS  AQ1502  25 m  5:17.86  RES 
22  56  Homme-Håland Asta  2003  Madla SK    50 m  5:18.10  RES 
 
Gren 24, 400m Frisim Damer 12-13 
12 - 13 år: Elin Podéus (1997) 4:38.66 2010-07-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Auestad-Kjellsen Karianne  2004  Madla SK    50 m  4:42.83   
326  Bladh Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  4:48.25   
150  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  4:48.39   
60  Sandvold Inger  2004  Madla SK    50 m  4:53.13   
419  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  4:57.88   
409  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  5:01.71   
263  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  50 m  5:07.43   
98  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  5:08.11   
93  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  25 m  5:09.11   
10  399  Lindskog Filippa  2004  SKURU IK  AL6404  25 m  5:11.49   
11  115  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  50 m  5:15.04   
12  76  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  5:16.94   
13  166  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  5:21.53   
14  217  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  5:22.13   
15  378  Fransson Johanna  2004  OSKARSHAMN  AT6404  25 m  5:24.04   
16  61  Steinnes Susanne  2005  Madla SK    50 m  5:24.50   
17  421  Engström Astrid  2004  VÄSTERÅS  AK0604  50 m  5:25.59  RES 
18  258  Persson Hanna  2004  LASS  AF2204  25 m  5:30.32  RES 
19  454  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  5:34.27  RES 
20  204  Arnell Maja  2004  LASS  AO8204  25 m  5:36.09  RES 
21  395  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  25 m  5:38.86  RES 
22  392  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  5:39.01  RES 
 
Gren 25, 400m Frisim Damer 11o Y 
11 år och yngre: Jeanette Reinert 5:08.98 2007-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
183  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  25 m  5:14.74   
79  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  5:44.18   
315  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  5:44.77   
85  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  25 m  6:02.84   
113  Andersson Tilda  2006  JÖNKÖPING  AA9206  25 m  6:14.03   
215  Erlandsson Frida  2006  LASS  AD2606  25 m  6:14.83   
375  Almquist Julia  2007  OSKARSHAMN  AD4407  50 m  6:45.56   
394  Furingsten Alva  2006  SKURU IK  AH5806  50 m  6:53.66   
203  Arnell Ellen  2006  LASS  AI0806  25 m  7:47.21   
10  117  Bergqvist Emma  2007  JÖNKÖPING  AB9407  50 m     
11  133  Isomaa Isabella  2007  JÖNKÖPING  AG0207  50 m     
12  342  Malm Alma  2008  NKK  AA9208  50 m     
13  368  Jansson Ella  2007  NÄSSJÖ  AA5607  50 m     
14  397  Kovacs Nora  2006  SKURU IK  AP8406  50 m     
 
Gren 26, 400m Fri Herrar 16-20 
16 - 99 år: Sebastian Olafsson (1996) 4:15.74 2014-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
73  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  4:15.89   
198  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  25 m  4:20.39   
270  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  4:21.12   
75  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  4:23.69   
239  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  4:25.16   
471  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  4:33.48   
177  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  4:46.47   
433  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  4:49.34   
370  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  4:55.12   
 
Gren 27, 400m Frisim Herrar 14-15 
14 - 15 år: Markus Malm (1997) 4:19.11 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
24  Klausen Andreas H  2002  TEAM SÖR    50 m  4:12.71   
379  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  4:24.26   
146  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  4:25.03   
141  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  4:27.88   
459  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  4:32.05   
17  Johansen Birk Lee  2002  KristianSA    50 m  4:32.73   
383  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  25 m  4:36.35   
341  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  4:39.41   
28  Eritsland Loren Keilani  2003  Haugesund    50 m  4:40.58   
10  39  Odland Magnus  2002  Haugesund    50 m  4:41.05   
11  44  Vestbø Ola  2003  Haugesund    50 m  4:41.05   
12  265  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  4:44.31   
13  Johnsen Skar Christopher  2003  Bergen SLK    50 m  4:46.67   
14  99  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  25 m  4:52.01   
15  118  Bergwall Ricky  2002  JÖNKÖPING  AN9102  25 m  4:54.14   
16  426  Khabarov Peter  2002  VÄSTERÅS  AM6302  25 m  5:00.23   
17  193  Rautiainen Anton  2003  KATRINEHOL  AH7503  25 m  5:09.05  RES 
18  420  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  5:12.27  RES 
19  404  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  5:17.68  RES 
20  170  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  5:23.64  RES 
21  377  Eriksen Petter  2002  OSKARSHAMN  AO3502  50 m  5:44.45  RES 
22  443  Cao Kevin  2003  ÖSA  AX5303  25 m  6:06.87  RES 
 
Gren 28, 400m Frisim Herrar 12-13 
12 - 13 år: Daniel Forndal (1997) 4:29.78 2010-07-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
390  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  4:39.83   
486  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  25 m  4:47.77   
87  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  4:51.01   
127  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  4:51.43   
313  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  4:59.95   
205  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  25 m  5:00.46   
192  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  5:02.12   
40  Olaisen Kristian  2004  Haugesund    50 m  5:02.63   
48  Kruger-Larsen Marius  2004  Madla SK    50 m  5:06.12   
10  380  Karlsson Edvin  2004  OSKARSHAMN  AO3904  25 m  5:08.87   
11  266  Stahre Markus  2004  LASS  AR0904  25 m  5:08.92   
12  344  Mandzo Aldin  2004  NKK  AF7704  25 m  5:11.56   
13  49  Westermoen-Kristiansen Eivind  2004  Madla SK    50 m  5:16.69   
14  381  Lagström Fabian  2004  OSKARSHAMN  AP8504  25 m  5:23.67   
15  343  Malm David  2004  NKK  AL0704  25 m  5:29.44   
16  126  Grinnemo Leopold  2005  JÖNKÖPING  AG9105  25 m  5:34.34   
17  123  Ekblad Victor  2004  JÖNKÖPING  AJ5304  25 m  5:50.32  RES 
18  176  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  50 m  6:08.78  RES 
19  321  Svensson Otto  2005  MOTALA SS  AH2705  25 m  6:16.61  RES 
20  452  Kördel Daniel  2004  ÖSA  AN5904  25 m  6:31.96  RES 
21  202  Arim Nassim  2004  LASS  AI9104  25 m  6:35.68  RES 
22  213  Daremo Robin  2005  LASS  AP3105  25 m  6:39.50  RES 
 
Gren 29, 400m Frisim Herrar 11 o Y 
11 år och yngre: Linus Junefeldt 4:44.91 2003-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
165  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  5:53.53   
105  Eriksson Hugo  2006  FINSPÅNG  AF8306  50 m  5:55.91   
154  Åkesson Melker  2006  JÖNKÖPING  AB8306  25 m  6:07.94   
232  Höglund Fredrik  2006  LASS  AG3906  25 m  6:09.03   
207  Axelsson Simon  2006  LASS  AF7306  25 m  6:19.49   
345  Norén William  2006  NKK  AD5106  25 m  6:33.13   
328  Blom Olle  2007  NKK  AC6307  50 m  6:37.51   
244  Larsson Hugo  2006  LASS  AC5706  25 m  7:10.30   
139  Nordholm Theo  2006  JÖNKÖPING  AE0906  25 m  7:24.04   
10  144  Sainz Daniel  2006  JÖNKÖPING  AG5906  50 m     
11  212  Blom Arvid  2006  LASS  AH1506  50 m     
 
Gren 30, 50m Rygg Damer 16-20 
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 31.05 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
247  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  31.00   
261  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  32.14   
337  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  32.47   
181  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  32.56   
134  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  25 m  32.61   
221  Gunnarsson Johanna  1999  LASS  BA5699  25 m  33.01   
50  Auestad Karoline  1998  Madla SK    50 m  33.16   
25  Kristine Olufsen Bra Ulva  2000  Haugesund    50 m  33.72   
86  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG  AV5801  50 m  33.74   
10  447  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  50 m  33.98   
11  81  Johansson Louise  1999  ELFSBORG  BF0299  50 m  34.28   
12  69  Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  25 m  34.50   
13  249  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  25 m  35.15   
14  262  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  35.16   
15  431  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  35.20   
16  101  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  35.26   
17  475  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  35.29   
18  220  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  35.48   
19  172  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  25 m  35.75   
20  468  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  35.85   
21  51  Ettrup Malin  2000  Madla SK    50 m  36.09   
22  10  Hosøy Nordås Tina  2001  Bergen SLK    50 m  36.91   
23  52  Gramstad Celine  2000  Madla SK    50 m  36.95   
24  333  Eriksson Ebba  2000  NKK  AM1600  25 m  37.15   
25  444  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m  37.30   
26  196  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  37.31   
27  169  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  37.73   
28  304  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  37.76   
29  Mjaatvedt Pernille  2000  Bergen SLK    50 m  37.81   
30  11  Pettersen Kaia  2000  Bergen SLK    50 m  38.08   
31  21  Moen Alma  1997  KristianSA    50 m  38.08   
32  Moen Mariam  2001  Bergen SLK    50 m  38.27   
33  355  Ullstrand Ida  2001  NKK  BG8601  25 m  38.28  RES 
34  Berg Bjørnevoll Nora  2001  Bergen SLK    50 m  39.47  RES 
35  13  Hana Solberg Helene  2001  Bergen SLK    50 m  45.10  RES 
 
Gren 31, 50m Ryggsim Damer 14-15 
14 - 15 år: Ebba Martin (2000) 32.49 2014-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
334  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m  32.03   
168  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  32.22   
470  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  32.35   
449  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  32.48   
143  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  32.70   
410  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  32.78   
55  Netland Hanna  2003  Madla SK    50 m  33.10   
43  Sirnes Ingvild  2003  Haugesund    50 m  33.22   
423  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  33.44   
10  12  Rotseth Stine  2003  Bergen SLK    50 m  33.60   
11  235  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  33.78   
12  182  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  33.83   
13  227  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  33.90   
14  54  Berg Lisa  2002  Madla SK    50 m  34.13   
15  276  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  34.33   
16  371  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  34.38   
17  149  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  34.69   
18  94  Königsson Lovisa  2002  SK ENA  BM5602  25 m  34.89   
19  29  Frøiland Charlotte  2003  Haugesund    50 m  35.08   
20  273  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  50 m  35.24   
21  413  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  35.36   
22  429  Nääf Wilma  2002  VÄSTERÅS  AZ5802  25 m  35.43   
23  366  Flaa Lisa  2002  NÄSSJÖ  AC3102  25 m  35.45   
24  369  Jansson Thea  2003  NÄSSJÖ  AO1603  25 m  35.83   
25  242  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  50 m  36.04   
26  Alme Jensen Elise  2002  Bergen SLK    50 m  36.10   
27  302  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  25 m  36.13   
28  57  Stokka Charlotte  2003  Madla SK    50 m  36.15   
29  121  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  50 m  36.27   
30  Hovden Eidheim Tine  2003  Bergen SLK    50 m  36.56   
31  480  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  36.60   
32  Ask Tiril  2003  Bergen SLK    50 m  36.96   
33  422  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  37.02  RES 
34  417  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  37.22  RES 
35  329  Broden Hilma  2003  NKK  AS8203  25 m  37.25  RES 
36  349  Petrovic Stefanie  2003  NKK  AL3803  25 m  37.61  RES 
37  26  Annelise Buckland Sophie  2003  Haugesund    50 m  37.81  RES 
38  36  Lien Børseth Ida  2003  Haugesund    50 m  37.93  RES 
 
Gren 32, 50m Ryggsim Damer 12-13 
12 - 13 år: Lova Andersson (2000) 31.64 2013-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Auestad-Kjellsen Karianne  2004  Madla SK    50 m  33.06   
419  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  33.27   
131  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  33.55   
263  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  50 m  33.64   
138  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  33.80   
95  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  34.71   
124  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  34.75   
60  Sandvold Inger  2004  Madla SK    50 m  35.00   
93  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  25 m  35.60   
10  217  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  35.82   
11  166  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  35.95   
12  378  Fransson Johanna  2004  OSKARSHAMN  AT6404  25 m  36.23   
13  68  Gustafsson Tove  2004  ALVESTA SS  AH7204  25 m  36.28   
14  224  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  50 m  36.39   
15  311  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  36.42   
16  399  Lindskog Filippa  2004  SKURU IK  AL6404  25 m  36.76   
17  453  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  36.84   
18  391  Almgren Mathilda  2005  SKURU IK  AD1805  25 m  37.17   
19  230  Högfeldt Märta  2005  LASS  AM0805  25 m  37.62   
20  179  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m  37.79   
21  466  Brattström Maija  2004  HK SIM  AR8804  25 m  37.81   
22  61  Steinnes Susanne  2005  Madla SK    50 m  37.91   
23  76  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  38.06   
24  104  Bojovic Sofija  2004  FINSPÅNG  AC5604  25 m  38.07   
25  231  Höglund Andrea  2005  LASS  AO2605  25 m  38.29   
26  83  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  50 m  38.55   
27  201  Arildsson Julia  2005  LASS  AE6805  25 m  38.87   
28  481  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  39.01   
29  421  Engström Astrid  2004  VÄSTERÅS  AK0604  25 m  39.16   
30  396  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  39.26   
31  393  Edvinsson Ida  2004  SKURU IK  AE0804  50 m  39.35   
32  392  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  39.98   
33  204  Arnell Maja  2004  LASS  AO8204  25 m  39.98  RES 
34  96  Persson Tea  2004  SK ENA  AC1404  25 m  40.05  RES 
35  258  Persson Hanna  2004  LASS  AF2204  25 m  40.59  RES 
36  454  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  40.68  RES 
37  450  Harandi Granaz  2004  ÖSA  AW5204  25 m  40.78  RES 
38  70  Welinder Linnéa  2005  ALVESTA SS  AQ0805  25 m  40.79  RES 
 
Gren 33, 50m Ryggsim Damer 11 o Y 
11 år och yngre: Linda Fredriksson (2002) 36.33 2013-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
79  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  36.45   
315  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  36.63   
85  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  50 m  38.54   
389  Malmgren Freja  2007  S 71  AA8207  25 m  39.31   
397  Kovacs Nora  2006  SKURU IK  AP8406  25 m  39.35   
80  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  39.63   
267  Süsskind Althaea  2007  LASS  AF7807  25 m  40.34   
394  Furingsten Alva  2006  SKURU IK  AH5806  25 m  40.47   
215  Erlandsson Frida  2006  LASS  AD2606  25 m  41.17   
10  418  Dahlström Emilia  2006  VÄSTERÅS  AR2806  25 m  41.22   
11  373  Rångeby Mathilda  2007  NÄSSJÖ  AA5207  25 m  41.59   
12  178  Segerström Elin  2007  KARLSTAD  AF7407  25 m  41.62   
13  375  Almquist Julia  2007  OSKARSHAMN  AD4407  50 m  42.29   
14  365  Andersson Alina  2007  NÄSSJÖ  AI5607  25 m  42.63   
15  108  Gustavsson Felicia  2006  FINSPÅNG  AL6806  25 m  42.85   
16  203  Arnell Ellen  2006  LASS  AI0806  25 m  42.96   
17  347  Nyman Edith  2007  NKK  AD0407  25 m  43.35   
18  255  Paläng Henny  2006  LASS  AR6806  25 m  43.91   
19  428  Muhr Elvira  2007  VÄSTERÅS  AF6407  25 m  44.17   
20  382  Lundberg Alwa  2006  OSKARSHAMN  AE7806  50 m  44.26   
21  342  Malm Alma  2008  NKK  AA9208  25 m  44.29   
22  317  Manninen Hanna  2006  MOTALA SS  AG0406  25 m  44.30   
23  372  Persson Sjölander My  2007  NÄSSJÖ  AD9407  25 m  45.66   
24  167  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m  45.74   
25  113  Andersson Tilda  2006  JÖNKÖPING  AA9206  50 m  46.26   
26  478  Pansawang Moa  2006  HK SIM  AQ2206  25 m  46.43   
27  245  Larsson Tilda  2008  LASS  AB2408  25 m  46.94   
28  368  Jansson Ella  2007  NÄSSJÖ  AA5607  25 m  47.66   
29  226  Hietanen Angelica  2007  LASS  AN5607  25 m  47.98   
30  234  Ivarsson Fanny  2007  LASS  AF3807  25 m  48.07   
31  340  Lovinge Tuva  2006  NKK  AG4606  25 m  48.17   
32  117  Bergqvist Emma  2007  JÖNKÖPING  AB9407  25 m  48.27   
33  338  Junhav Lyrehag Nathalie  2006  NKK  AY9606  25 m  48.35  RES 
34  97  Randerstedt Sanna  2006  SK ENA  AC5206  25 m  49.26  RES 
35  133  Isomaa Isabella  2007  JÖNKÖPING  AG0207  25 m  49.47  RES 
36  257  Persson Emma  2007  LASS  AF5807  25 m  49.76  RES 
37  211  Björnholm Elsa  2006  LASS  AX8606  25 m  49.82  RES 
38  210  Björnholm Alice  2008  LASS  AF6408  25 m  51.37  RES 
 
Gren 34, 50m Rygg Herrar 16-20 
16 - 99 år: Michael Berndtsson 27.98 2007-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
295  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  29.05   
75  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  29.29   
440  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  29.50   
84  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  29.75   
303  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  29.85   
370  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  29.94   
270  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  29.98   
130  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  50 m  29.99   
14  Vikane Vegard  1997  Bergen SLK    50 m  30.76   
10  34  Josephsen Jørgen  2000  Haugesund    50 m  31.20   
11  293  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  31.25   
12  82  Lemos Thaler Alexander  2000  ELFSBORG  AR5500  25 m  31.34   
13  298  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  31.43   
14  78  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  32.11   
15  386  Vukovic Filip  2001  OSKARSHAMN  AN9901  50 m  32.27   
16  77  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  25 m  32.70   
17  433  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  32.73   
18  239  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  32.91   
19  74  Kähr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  25 m  32.99   
20  332  Eriksson Axel  1998  NKK  AM5598  25 m  33.00   
21  175  Myringby Filip  2001  KARLSTAD  AS6901  25 m  33.34   
22  194  Rautiainen Filip  2001  KATRINEHOL  AO3501  25 m  34.38   
23  292  Bjärud Hampus  2001  LUDVIKA SS  AF6301  25 m  34.58   
24  45  Andreassen Öyvind  2000  Madla SK    50 m  35.02   
25  402  Sjöborg Adam  2001  SKURU IK  AY8501  25 m  36.45   
26  240  Kilander Anton  1999  LASS  AS9399  25 m  38.19   
27  353  Sühl Joakim  2000  NKK  AH0500  50 m     
 
Gren 35, 50m Ryggsim Herrar 14-15 
14 - 15 år: Oskar Gannholm-Johansson (1996) 30.21 2011-07-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
379  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  29.38   
400  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  29.84   
190  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  30.30   
312  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  30.34   
140  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  30.35   
341  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  31.61   
442  Börjel Hannes  2002  ÖSA  AO4502  25 m  31.73   
30  Glazkov Kevin  2003  Haugesund    50 m  31.98   
459  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  50 m  32.08   
10  23  Ueland Ole Einar  2003  TEAM SÖR    50 m  32.50   
11  47  Shoghl Fabian  2003  Madla SK    50 m  32.54   
12  28  Eritsland Loren Keilani  2003  Haugesund    50 m  32.59   
13  416  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  32.73   
14  193  Rautiainen Anton  2003  KATRINEHOL  AH7503  25 m  32.76   
15  35  Leifsen Gustav  2002  Haugesund    50 m  33.43   
16  251  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  33.64   
17  118  Bergwall Ricky  2002  JÖNKÖPING  AN9102  25 m  33.67   
18  377  Eriksen Petter  2002  OSKARSHAMN  AO3502  25 m  33.89   
19  206  Axelsson Elias  2002  LASS  AJ9102  25 m  34.43   
20  271  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  50 m  34.61   
21  209  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  50 m  34.63   
22  17  Johansen Birk Lee  2002  KristianSA    50 m  34.69   
23  189  Aldrin Erik  2003  KATRINEHOL  AH8503  25 m  34.88   
24  99  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  50 m  35.20   
25  39  Odland Magnus  2002  Haugesund    50 m  35.54   
26  44  Vestbø Ola  2003  Haugesund    50 m  35.93   
27  Johnsen Skar Christopher  2003  Bergen SLK    50 m  36.06   
28  174  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  36.60   
29  180  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  36.93   
30  404  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  37.37   
31  446  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  37.40   
32  443  Cao Kevin  2003  ÖSA  AX5303  50 m  38.13   
33  197  Almén Olle  2003  LASS  AH3503  50 m  38.50  RES 
34  188  Ahlman Amadeus  2003  KATRINEHOL  AW4703  25 m  38.87  RES 
35  385  Nyström Jakob  2003  OSKARSHAMN  AU0103  50 m  39.75  RES 
36  136  Karlsson Tobias  2002  JÖNKÖPING  AX2902  50 m  40.63  RES 
37  170  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  40.84  RES 
 
Gren 36, 50m Ryggsim Herrar 12-13 
12 - 13 år: Johan Rydahl (2001) 31.89 2013-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
432  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  31.38   
125  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  32.73   
129  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  50 m  33.79   
486  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  50 m  34.30   
192  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  35.39   
313  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  35.57   
380  Karlsson Edvin  2004  OSKARSHAMN  AO3904  25 m  35.68   
348  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  35.90   
127  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  36.05   
10  266  Stahre Markus  2004  LASS  AR0904  25 m  36.22   
11  467  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  38.40   
12  107  Glawing Oskar  2005  FINSPÅNG  AC2305  25 m  38.47   
13  344  Mandzo Aldin  2004  NKK  AF7704  25 m  38.53   
14  241  Kilander Emil  2004  LASS  AC2704  25 m  38.56   
15  123  Ekblad Victor  2004  JÖNKÖPING  AJ5304  50 m  38.75   
16  354  Ullstrand David  2005  NKK  AB2505  25 m  38.85   
17  381  Lagström Fabian  2004  OSKARSHAMN  AP8504  50 m  38.86   
18  321  Svensson Otto  2005  MOTALA SS  AH2705  25 m  39.21   
19  343  Malm David  2004  NKK  AL0704  25 m  39.26   
20  48  Kruger-Larsen Marius  2004  Madla SK    50 m  39.51   
21  116  Bergqvist David  2005  JÖNKÖPING  AA7505  50 m  39.65   
22  318  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  40.15   
23  452  Kördel Daniel  2004  ÖSA  AN5904  25 m  42.41   
24  213  Daremo Robin  2005  LASS  AP3105  25 m  42.53   
25  176  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  42.57   
26  147  Sanders Tim  2005  JÖNKÖPING  AC7505  25 m  43.67   
27  126  Grinnemo Leopold  2005  JÖNKÖPING  AG9105  25 m  44.77   
28  202  Arim Nassim  2004  LASS  AI9104  25 m  45.24   
29  137  Lindström Jacob  2005  JÖNKÖPING  AE6105  50 m  45.35   
30  336  Holmberg Otto  2005  NKK  AK8105  25 m  46.10   
31  309  Brimalm Edwin  2005  MOTALA SS  AE6305  25 m  48.74   
32  233  Isaksson Linus  2005  LASS  AR4505  50 m     
 
Gren 37, 50m Ryggsim Herrar 11 o Y 
11 år och yngre: Linus Junefeldt 33.65 2003-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
139  Nordholm Theo  2006  JÖNKÖPING  AE0906  25 m  40.89   
154  Åkesson Melker  2006  JÖNKÖPING  AB8306  25 m  40.92   
244  Larsson Hugo  2006  LASS  AC5706  25 m  41.47   
243  Lagerman Noah  2007  LASS  AB7907  25 m  41.62   
232  Höglund Fredrik  2006  LASS  AG3906  25 m  42.03   
328  Blom Olle  2007  NKK  AC6307  25 m  42.38   
165  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  42.63   
472  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m  42.73   
207  Axelsson Simon  2006  LASS  AF7306  25 m  42.96   
10  345  Norén William  2006  NKK  AD5106  25 m  43.01   
11  212  Blom Arvid  2006  LASS  AH1506  25 m  43.74   
12  259  Rineholm Justin  2006  LASS  AK2306  25 m  44.19   
13  105  Eriksson Hugo  2006  FINSPÅNG  AF8306  50 m  45.52   
14  216  Forsberg Milo  2007  LASS  AE2307  25 m  46.61   
15  144  Sainz Daniel  2006  JÖNKÖPING  AG5906  25 m  47.62   
16  256  Perez Simón  2007  LASS  AF7507  25 m  47.72   
17  236  Kardfall Gustav  2006  LASS  AB0506  25 m  48.33   
18  222  Gustafsson Elias  2007  LASS  AB8907  25 m  48.49   
19  164  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  48.84   
20  102  Aktner Alvar  2006  FINSPÅNG  AO2306  50 m  50.24   
21  238  Karlsson Olof  2008  LASS  AA0108  25 m  50.99   
22  297  Krysén Axel  2007  LUDVIKA SS  AF1507  25 m  1:00.63   
23  294  Cederlöf David  2006  LUDVIKA SS  AO3506  50 m     
 
Gren 38, 100m Bröst Damer 16-20 
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 1:15.00 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
220  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  1:16.42   
53  Nyheim-Grytnes Amalie  2001  Madla SK    50 m  1:16.63   
269  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  1:16.87   
181  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  1:16.98   
128  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  50 m  1:18.23   
307  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  1:19.15   
119  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  1:20.82   
468  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:23.10   
10  Hosøy Nordås Tina  2001  Bergen SLK    50 m  1:23.46   
10  431  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  1:24.39   
11  19  Eftestöl Heidi  2000  KristianSA    50 m  1:24.47   
12  247  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  1:24.78   
13  304  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  1:24.95   
14  254  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  1:24.98   
15  196  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  1:25.56   
16  21  Moen Alma  1997  KristianSA    50 m  1:26.56   
17  355  Ullstrand Ida  2001  NKK  BG8601  25 m  1:26.68   
18  169  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  1:26.97   
19  88  Trollsfjord Elin  2001  ELFSBORG  BE6601  25 m  1:27.30   
20  13  Hana Solberg Helene  2001  Bergen SLK    50 m  1:27.93   
21  333  Eriksson Ebba  2000  NKK  AM1600  25 m  1:28.23   
22  475  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  1:28.26   
23  Mjaatvedt Pernille  2000  Bergen SLK    50 m  1:29.28   
24  101  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:29.38   
25  37  Lien Børseth Mari  2000  Haugesund    50 m  1:33.46  RES 
26  11  Pettersen Kaia  2000  Bergen SLK    50 m  1:34.06  RES 
27  Berg Bjørnevoll Nora  2001  Bergen SLK    50 m  1:37.59  RES 
28  Moen Mariam  2001  Bergen SLK    50 m  1:43.27  RES 
 
Gren 39, 100m Bröstsim Damer 14-15 
14 - 15 år: Victoria Forsman (1995) 1:16.95 2010-07-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
227  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  1:14.92   
412  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:16.16   
41  Osnes Vestre Helene  2003  Haugesund    50 m  1:16.74   
38  Nilsen Mari  2003  Haugesund    50 m  1:17.35   
357  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  25 m  1:18.41   
423  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:18.55   
276  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  1:19.33   
371  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  1:19.60   
458  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:20.55   
10  12  Rotseth Stine  2003  Bergen SLK    50 m  1:21.25   
11  430  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m  1:21.27   
12  120  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  1:22.19   
13  228  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  50 m  1:22.23   
14  482  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  1:22.51   
15  237  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  50 m  1:22.60   
16  121  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  1:23.57   
17  310  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  1:23.57   
18  36  Lien Børseth Ida  2003  Haugesund    50 m  1:24.03   
19  27  Cedres Larsen Camilla  2003  Haugesund    50 m  1:24.08   
20  477  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  1:24.72   
21  366  Flaa Lisa  2002  NÄSSJÖ  AC3102  25 m  1:24.81   
22  422  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  50 m  1:24.89   
23  152  Tubbin Felicia  2003  JÖNKÖPING  BK3203  25 m  1:24.95   
24  417  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  1:25.12   
25  Ask Tiril  2003  Bergen SLK    50 m  1:25.63  RES 
26  58  Flesland Oda  2003  Madla SK    50 m  1:26.06  RES 
27  57  Stokka Charlotte  2003  Madla SK    50 m  1:26.32  RES 
28  242  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  50 m  1:28.15  RES 
29  427  Muhr Amelie  2003  VÄSTERÅS  AQ4603  25 m  1:28.54  RES 
30  480  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:28.77  RES 
 
Gren 40, 100m Bröstsim Damer 12-13 
12 - 13 år: Hannah Brunzell (2001) 1:16.67 2013-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Auestad-Kjellsen Karianne  2004  Madla SK    50 m  1:19.31   
411  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  1:19.68   
95  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  1:21.92   
60  Sandvold Inger  2004  Madla SK    50 m  1:22.74   
76  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  1:22.80   
419  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  1:23.50   
150  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  1:23.99   
83  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  25 m  1:24.04   
258  Persson Hanna  2004  LASS  AF2204  25 m  1:24.71   
10  399  Lindskog Filippa  2004  SKURU IK  AL6404  25 m  1:25.38   
11  217  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  1:25.96   
12  68  Gustafsson Tove  2004  ALVESTA SS  AH7204  25 m  1:26.23   
13  131  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  1:27.03   
14  326  Bladh Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  1:27.44   
15  224  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  50 m  1:27.45   
16  311  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  1:27.63   
17  225  Heimdahl Elin  2004  LASS  BN5404  25 m  1:27.73   
18  138  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  1:27.75   
19  115  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  1:28.02   
20  230  Högfeldt Märta  2005  LASS  AM0805  25 m  1:28.75   
21  61  Steinnes Susanne  2005  Madla SK    50 m  1:29.08   
22  218  Frisk Isabelle  2004  LASS  BN5804  25 m  1:30.36   
23  421  Engström Astrid  2004  VÄSTERÅS  AK0604  25 m  1:30.81   
24  179  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m  1:30.96   
25  396  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  1:31.21  RES 
26  395  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  25 m  1:31.35  RES 
27  223  Gustafsson Elin  2005  LASS  AO5605  25 m  1:31.95  RES 
28  96  Persson Tea  2004  SK ENA  AC1404  25 m  1:32.06  RES 
29  392  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  1:32.43  RES 
30  434  Ångström Ida  2005  VÄSTERÅS  AP5805  25 m  1:32.44  RES 
 
Gren 41, 100m Bröstsim Damer 11o Y 
11 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 1:24.53 2014-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
183  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  25 m  1:32.29   
315  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  1:32.44   
215  Erlandsson Frida  2006  LASS  AD2606  25 m  1:33.66   
80  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  1:34.93   
79  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  1:36.29   
85  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  25 m  1:37.17   
478  Pansawang Moa  2006  HK SIM  AQ2206  25 m  1:39.87   
418  Dahlström Emilia  2006  VÄSTERÅS  AR2806  25 m  1:42.32   
203  Arnell Ellen  2006  LASS  AI0806  25 m  1:42.83   
10  394  Furingsten Alva  2006  SKURU IK  AH5806  25 m  1:42.97   
11  389  Malmgren Freja  2007  S 71  AA8207  25 m  1:43.45   
12  211  Björnholm Elsa  2006  LASS  AX8606  25 m  1:43.46   
13  372  Persson Sjölander My  2007  NÄSSJÖ  AD9407  25 m  1:45.00   
14  428  Muhr Elvira  2007  VÄSTERÅS  AF6407  25 m  1:46.29   
15  108  Gustavsson Felicia  2006  FINSPÅNG  AL6806  25 m  1:47.68   
16  178  Segerström Elin  2007  KARLSTAD  AF7407  25 m  1:47.81   
17  340  Lovinge Tuva  2006  NKK  AG4606  25 m  1:47.95   
18  375  Almquist Julia  2007  OSKARSHAMN  AD4407  25 m  1:48.01   
19  267  Süsskind Althaea  2007  LASS  AF7807  25 m  1:49.50   
20  117  Bergqvist Emma  2007  JÖNKÖPING  AB9407  25 m  1:51.35   
21  167  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  50 m  1:51.53   
22  317  Manninen Hanna  2006  MOTALA SS  AG0406  25 m  1:52.69   
23  397  Kovacs Nora  2006  SKURU IK  AP8406  25 m  1:53.77   
24  226  Hietanen Angelica  2007  LASS  AN5607  50 m  1:53.96   
25  255  Paläng Henny  2006  LASS  AR6806  25 m  1:56.14  RES 
26  347  Nyman Edith  2007  NKK  AD0407  50 m  1:56.16  RES 
27  234  Ivarsson Fanny  2007  LASS  AF3807  25 m  1:58.96  RES 
28  245  Larsson Tilda  2008  LASS  AB2408  25 m  2:00.33  RES 
29  210  Björnholm Alice  2008  LASS  AF6408  50 m  2:00.49  RES 
30  229  Högberg Viola  2007  LASS  AF2807  50 m  2:02.06  RES 
 
Gren 42, 100m Bröst Herrar 16-20 
16 - 99 år: Philip Carlsson (1990) 1:07.64 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
75  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  1:07.35   
77  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  25 m  1:08.43   
293  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  1:08.88   
73  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  1:10.88   
332  Eriksson Axel  1998  NKK  AM5598  25 m  1:10.95   
471  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:12.83   
303  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  1:13.87   
386  Vukovic Filip  2001  OSKARSHAMN  AN9901  25 m  1:14.25   
298  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:14.52   
10  295  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:15.34   
11  46  Ackers Christian Edvard  2001  Madla SK    50 m  1:15.45   
12  122  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  50 m  1:15.89   
13  82  Lemos Thaler Alexander  2000  ELFSBORG  AR5500  25 m  1:16.20   
14  74  Kähr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  25 m  1:16.70   
15  264  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  1:17.55   
16  177  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  1:18.16   
17  45  Andreassen Öyvind  2000  Madla SK    50 m  1:18.27   
18  292  Bjärud Hampus  2001  LUDVIKA SS  AF6301  25 m  1:20.37   
19  240  Kilander Anton  1999  LASS  AS9399  25 m  1:21.83   
20  175  Myringby Filip  2001  KARLSTAD  AS6901  25 m  1:23.51   
21  403  Sjöborg Noah  2001  SKURU IK  AY9501  25 m  1:26.49   
22  353  Sühl Joakim  2000  NKK  AH0500  25 m  1:28.04   
 
Gren 43, 100m Bröst Herrar 14-15 
14 - 15 år: Alexander Morgan (1996) 1:08.07 2010-07-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
305  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:09.71   
248  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  1:11.07   
146  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  1:11.44   
314  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  1:11.75   
174  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  1:15.25   
112  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  1:15.32   
265  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  50 m  1:15.75   
400  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  1:15.84   
20  Busterud Sander  2002  KristianSA    50 m  1:15.97   
10  191  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  1:16.27   
11  383  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  25 m  1:16.49   
12  426  Khabarov Peter  2002  VÄSTERÅS  AM6302  25 m  1:16.73   
13  445  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  50 m  1:17.50   
14  99  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  50 m  1:19.80   
15  47  Shoghl Fabian  2003  Madla SK    50 m  1:19.97   
16  416  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  1:20.07   
17  251  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  1:21.61   
18  Johnsen Skar Christopher  2003  Bergen SLK    50 m  1:22.06   
19  271  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  50 m  1:22.65   
20  118  Bergwall Ricky  2002  JÖNKÖPING  AN9102  25 m  1:23.47   
21  420  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  1:23.48   
22  439  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  50 m  1:23.81   
23  109  Stefanovic Dominik  2003  FINSPÅNG  AR9303  25 m  1:26.91   
24  456  Svennberg Anton  2002  ÖSA  AV3702  50 m  1:27.61   
25  443  Cao Kevin  2003  ÖSA  AX5303  25 m  1:32.17  RES 
26  209  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  50 m  1:32.29  RES 
27  170  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  1:40.59  RES 
28  180  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  1:40.69  RES 
29  385  Nyström Jakob  2003  OSKARSHAMN  AU0103  25 m  1:48.17  RES 
30  197  Almén Olle  2003  LASS  AH3503  50 m  2:17.02  RES 
 
Gren 44, 100m Bröst Herrar 12-13 
12 - 13 år: Edvin Torlakovic (2001) 1:15.63 2014-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
390  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  1:15.10   
432  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  1:15.91   
486  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  50 m  1:16.18   
129  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  1:18.08   
87  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  1:18.33   
348  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  1:20.33   
205  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  50 m  1:20.69   
40  Olaisen Kristian  2004  Haugesund    50 m  1:20.89   
192  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  1:21.08   
10  48  Kruger-Larsen Marius  2004  Madla SK    50 m  1:21.38   
11  125  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  1:24.23   
12  344  Mandzo Aldin  2004  NKK  AF7704  25 m  1:26.73   
13  313  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  1:27.39   
14  343  Malm David  2004  NKK  AL0704  25 m  1:28.22   
15  380  Karlsson Edvin  2004  OSKARSHAMN  AO3904  25 m  1:28.67   
16  241  Kilander Emil  2004  LASS  AC2704  25 m  1:29.74   
17  107  Glawing Oskar  2005  FINSPÅNG  AC2305  25 m  1:32.43   
18  116  Bergqvist David  2005  JÖNKÖPING  AA7505  50 m  1:32.89   
19  467  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  1:32.98   
20  381  Lagström Fabian  2004  OSKARSHAMN  AP8504  25 m  1:33.50   
21  126  Grinnemo Leopold  2005  JÖNKÖPING  AG9105  25 m  1:34.23   
22  354  Ullstrand David  2005  NKK  AB2505  25 m  1:34.66   
23  213  Daremo Robin  2005  LASS  AP3105  25 m  1:37.50   
24  123  Ekblad Victor  2004  JÖNKÖPING  AJ5304  25 m  1:38.99   
25  318  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  1:41.23  RES 
26  147  Sanders Tim  2005  JÖNKÖPING  AC7505  25 m  1:43.96  RES 
27  321  Svensson Otto  2005  MOTALA SS  AH2705  25 m  1:46.52  RES 
28  137  Lindström Jacob  2005  JÖNKÖPING  AE6105  25 m  1:47.34  RES 
29  202  Arim Nassim  2004  LASS  AI9104  25 m  1:48.22  RES 
30  309  Brimalm Edwin  2005  MOTALA SS  AE6305  25 m  1:49.80  RES 
 
Gren 45, 100m Bröst Herrar 11 o Y 
11 år och yngre: Daniel Forndal 1:24.71 2008-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
154  Åkesson Melker  2006  JÖNKÖPING  AB8306  25 m  1:32.25   
139  Nordholm Theo  2006  JÖNKÖPING  AE0906  25 m  1:37.31   
345  Norén William  2006  NKK  AD5106  25 m  1:39.15   
207  Axelsson Simon  2006  LASS  AF7306  25 m  1:40.84   
259  Rineholm Justin  2006  LASS  AK2306  25 m  1:42.31   
212  Blom Arvid  2006  LASS  AH1506  25 m  1:42.56   
472  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m  1:42.62   
244  Larsson Hugo  2006  LASS  AC5706  25 m  1:45.80   
105  Eriksson Hugo  2006  FINSPÅNG  AF8306  25 m  1:46.28   
10  165  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  1:46.76   
11  232  Höglund Fredrik  2006  LASS  AG3906  25 m  1:47.49   
12  164  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  1:51.57   
13  216  Forsberg Milo  2007  LASS  AE2307  50 m  1:54.45   
14  144  Sainz Daniel  2006  JÖNKÖPING  AG5906  25 m  1:54.59   
15  243  Lagerman Noah  2007  LASS  AB7907  25 m  1:55.07   
16  222  Gustafsson Elias  2007  LASS  AB8907  25 m  1:55.12   
17  256  Perez Simón  2007  LASS  AF7507  25 m  1:57.23   
18  102  Aktner Alvar  2006  FINSPÅNG  AO2306  50 m  1:58.36   
19  236  Kardfall Gustav  2006  LASS  AB0506  25 m  1:59.56   
20  328  Blom Olle  2007  NKK  AC6307  50 m  2:04.30   
21  238  Karlsson Olof  2008  LASS  AA0108  50 m  2:15.83   
22  294  Cederlöf David  2006  LUDVIKA SS  AO3506  50 m     
 
Gren 46, 4X50m Frisim Damer 14-20 
14 - 99 år: LASS 1:48.91 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
156  Jönköping Damer 1  2002  JÖNKÖPING    50 m  1:55.37   
277  Lass Damer [2000] Lag 1  2000  LASS    50 m  1:57.07   
436  Västerås Damer 14-20 Lag1  1997  VÄSTERÅS    50 m  1:57.80   
278  Lass Damer [2000] Lag 2  2000  LASS    50 m  1:58.51   
32  Haugesund SK J1 Jr  2003  Haugesund    50 m  1:58.70   
157  Jönköping Damer 2  1999  JÖNKÖPING    50 m  1:59.37   
Bergens SLK Jenter 1  2003  Bergen SLK    50 m  1:59.59   
184  Karlstad  2001  KARLSTAD    25 m  1:59.75   
464  Ösa Damer Lag 2  2001  ÖSA    25 m  1:59.78   
10  358  Nkk Damer [2003] Lag 1  2003  NKK    25 m  1:59.84   
11  279  Lass Damer [2001]  2001  LASS    50 m  1:59.87   
12  414  Söderhamn Damer [2002]  2002  SÖDERHAMN    25 m  2:00.46   
13  484  Hk Sim Damer 1  2001  HK SIM    25 m  2:00.79   
14  89  Elfsborg Damer 1  2000  ELFSBORG    25 m  2:01.72   
15  159  Jönköping Damer 3  1997  JÖNKÖPING    50 m  2:02.65   
16  33  Haugesund SK J2 Jr  2003  Haugesund    50 m  2:03.14   
17  22  Kristiansand Sa  1997  KristianSA    50 m  2:07.01   
18  437  Västerås Damer 14-20 Lag2  1997  VÄSTERÅS    50 m  2:08.60   
19  72  Alvesta SS Damer [1997]  1997  ALVESTA SS    25 m  2:09.62   
20  359  Nkk Damer [2003] Lag 2  2003  NKK    25 m  2:11.28   
21  Bergens SLK Jenter 2  2003  Bergen SLK    50 m  2:12.09   
22  463  Ösa Damer Lag 1  2001  ÖSA    25 m  2:14.40   
23  485  Hk Sim Damer 2  2001  HK SIM    25 m  2:16.54   
24  63  Madla SK Jenter 1  2003  Madla SK    50 m     
25  64  Madla SK Jenter 2  2003  Madla SK    50 m     
 
Gren 47, 4X50m Frisim Herrar 14-20 
14 - 99 år: NKK 1:38.36 2004-07-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
362  Nkk Herrar [1997]  1997  NKK    25 m  1:44.70   
284  Lass Herrar Lag 1 [2001]  2001  LASS    50 m  1:45.14   
301  Ludvika SS Herrar [1997]  1997  LUDVIKA SS    25 m  1:47.29   
160  Jönköping Herrar  1998  JÖNKÖPING    50 m  1:48.00   
92  Elfsborg Herrar 1  2000  ELFSBORG    25 m  1:48.60   
285  Lass Herrar Lag 2 [2001]  2001  LASS    50 m  1:50.53   
465  Ösa Herrar  1999  ÖSA    25 m  1:51.38   
438  Västerås Herrar 14-20  1997  VÄSTERÅS    50 m  1:52.20   
163  Jönköping Herrar 2  1998  JÖNKÖPING    50 m  1:52.50   
10  388  Oskarshamn Herrar  2001  OSKARSHAMN    25 m  1:53.51   
11  408  Skuru Ik Herrar [2001]  2001  SKURU IK    25 m  1:53.88   
12  31  Haugesund SK G1 Jr  2003  Haugesund    50 m  1:55.98   
13  286  Lass Herrar Lag 3  2000  LASS    50 m  2:00.19   
14  187  Karlstad Herrar  2001  KARLSTAD    25 m  2:00.64   
15  66  Madla SK Gutter 1  2003  Madla SK    50 m     
 
Gren 48, 100m Frisim Damer 16-20 
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 57.94 2010-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
261  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  1:00.36   
220  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  1:01.57   
196  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  1:01.78   
262  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  1:02.05   
101  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:02.17   
221  Gunnarsson Johanna  1999  LASS  BA5699  25 m  1:02.17   
254  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  1:02.48   
247  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  1:03.08   
268  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  1:03.38   
10  50  Auestad Karoline  1998  Madla SK    50 m  1:03.44   
11  53  Nyheim-Grytnes Amalie  2001  Madla SK    50 m  1:03.56   
12  269  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  1:03.62   
13  337  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  1:04.00   
14  25  Kristine Olufsen Bra Ulva  2000  Haugesund    50 m  1:04.14   
15  142  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  50 m  1:04.18   
16  249  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  25 m  1:04.27   
17  172  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  25 m  1:04.55   
18  128  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  50 m  1:04.82   
19  42  Pettersen Kaja  2001  Haugesund    50 m  1:05.28   
20  475  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  1:05.47   
21  447  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  1:05.73   
22  37  Lien Børseth Mari  2000  Haugesund    50 m  1:05.93   
23  69  Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  25 m  1:06.05   
24  10  Hosøy Nordås Tina  2001  Bergen SLK    50 m  1:06.10   
25  468  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:06.22   
26  181  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  1:06.63   
27  114  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  1:06.81   
28  88  Trollsfjord Elin  2001  ELFSBORG  BE6601  25 m  1:06.89   
29  134  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  25 m  1:07.10   
30  51  Ettrup Malin  2000  Madla SK    50 m  1:07.38   
31  169  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  1:07.44   
32  444  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  50 m  1:07.60   
33  355  Ullstrand Ida  2001  NKK  BG8601  25 m  1:08.62  RES 
34  13  Hana Solberg Helene  2001  Bergen SLK    50 m  1:09.03  RES 
35  19  Eftestöl Heidi  2000  KristianSA    50 m  1:09.04  RES 
36  431  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  1:09.11  RES 
37  333  Eriksson Ebba  2000  NKK  AM1600  25 m  1:09.31  RES 
38  304  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  1:09.39  RES 
 
Gren 49, 100m Frisim Damer 14-15 
14 - 15 år: Vera Johansson (1995) 1:00.20 2010-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
410  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:00.91   
334  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m  1:02.69   
371  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  1:03.20   
12  Rotseth Stine  2003  Bergen SLK    50 m  1:03.23   
461  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:03.27   
430  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m  1:03.39   
227  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  1:03.41   
423  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:03.62   
41  Osnes Vestre Helene  2003  Haugesund    50 m  1:03.72   
10  143  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  1:03.78   
11  273  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  50 m  1:04.29   
12  235  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  1:04.36   
13  412  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:04.55   
14  182  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  1:04.65   
15  54  Berg Lisa  2002  Madla SK    50 m  1:04.87   
16  470  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:04.91   
17  422  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  1:05.26   
18  310  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  1:05.53   
19  121  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  1:05.71   
20  482  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  50 m  1:05.76   
21  357  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  25 m  1:05.88   
22  Hovden Eidheim Tine  2003  Bergen SLK    50 m  1:05.92   
23  151  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m  1:05.92   
24  168  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  1:06.06   
25  43  Sirnes Ingvild  2003  Haugesund    50 m  1:06.35   
26  413  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  1:06.80   
27  Alme Jensen Elise  2002  Bergen SLK    50 m  1:06.85   
28  Ask Tiril  2003  Bergen SLK    50 m  1:06.92   
29  27  Cedres Larsen Camilla  2003  Haugesund    50 m  1:06.94   
30  242  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  50 m  1:07.02   
31  417  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  1:07.02   
32  366  Flaa Lisa  2002  NÄSSJÖ  AC3102  25 m  1:07.33   
33  26  Annelise Buckland Sophie  2003  Haugesund    50 m  1:07.37  RES 
34  57  Stokka Charlotte  2003  Madla SK    50 m  1:07.40  RES 
35  480  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:07.54  RES 
36  55  Netland Hanna  2003  Madla SK    50 m  1:07.71  RES 
37  228  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  50 m  1:07.92  RES 
38  171  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  25 m  1:08.19  RES 
 
Gren 50, 100m Frisim Damer 12-13 
12 - 13 år: Marlene Pavlu Lewin (1997) 1:02.44 2010-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
131  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  1:02.00   
419  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  1:03.13   
326  Bladh Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  1:03.19   
59  Auestad-Kjellsen Karianne  2004  Madla SK    50 m  1:03.66   
150  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  1:04.05   
409  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  1:04.42   
217  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  1:05.05   
93  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  25 m  1:05.40   
124  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  1:05.59   
10  399  Lindskog Filippa  2004  SKURU IK  AL6404  25 m  1:06.16   
11  68  Gustafsson Tove  2004  ALVESTA SS  AH7204  25 m  1:06.38   
12  263  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  50 m  1:06.65   
13  115  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  1:06.69   
14  411  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  50 m  1:06.69   
15  405  Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m  1:06.72   
16  224  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  50 m  1:06.78   
17  95  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  1:06.93   
18  311  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  1:07.28   
19  474  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  1:07.86   
20  60  Sandvold Inger  2004  Madla SK    50 m  1:08.20   
21  466  Brattström Maija  2004  HK SIM  AR8804  25 m  1:09.08   
22  138  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  1:09.18   
23  111  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  1:09.19   
24  230  Högfeldt Märta  2005  LASS  AM0805  25 m  1:09.25   
25  61  Steinnes Susanne  2005  Madla SK    50 m  1:09.33   
26  76  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  1:09.39   
27  258  Persson Hanna  2004  LASS  AF2204  25 m  1:10.15   
28  96  Persson Tea  2004  SK ENA  AC1404  25 m  1:10.27   
29  421  Engström Astrid  2004  VÄSTERÅS  AK0604  25 m  1:10.29   
30  396  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  1:10.33   
31  378  Fransson Johanna  2004  OSKARSHAMN  AT6404  25 m  1:10.39   
32  395  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  25 m  1:11.04   
33  166  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  1:11.23  RES 
34  231  Höglund Andrea  2005  LASS  AO2605  25 m  1:11.44  RES 
35  454  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  1:11.77  RES 
36  104  Bojovic Sofija  2004  FINSPÅNG  AC5604  25 m  1:12.12  RES 
37  392  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  1:12.59  RES 
38  450  Harandi Granaz  2004  ÖSA  AW5204  25 m  1:12.79  RES 
 
Gren 51, 100m Frisim Damer 11 o Y 
99 år och yngre: Jeanette Reinert 1:07.59 2007-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
183  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  25 m  1:08.04   
315  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  1:08.53   
79  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  1:12.82   
215  Erlandsson Frida  2006  LASS  AD2606  25 m  1:15.12   
85  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  50 m  1:17.86   
80  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  1:18.00   
394  Furingsten Alva  2006  SKURU IK  AH5806  25 m  1:18.10   
389  Malmgren Freja  2007  S 71  AA8207  25 m  1:18.90   
267  Süsskind Althaea  2007  LASS  AF7807  25 m  1:19.42   
10  397  Kovacs Nora  2006  SKURU IK  AP8406  25 m  1:19.67   
11  382  Lundberg Alwa  2006  OSKARSHAMN  AE7806  25 m  1:20.05   
12  113  Andersson Tilda  2006  JÖNKÖPING  AA9206  25 m  1:21.41   
13  97  Randerstedt Sanna  2006  SK ENA  AC5206  25 m  1:21.71   
14  167  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m  1:22.84   
15  317  Manninen Hanna  2006  MOTALA SS  AG0406  25 m  1:23.44   
16  373  Rångeby Mathilda  2007  NÄSSJÖ  AA5207  25 m  1:24.88   
17  418  Dahlström Emilia  2006  VÄSTERÅS  AR2806  25 m  1:25.58   
18  375  Almquist Julia  2007  OSKARSHAMN  AD4407  25 m  1:26.53   
19  478  Pansawang Moa  2006  HK SIM  AQ2206  25 m  1:27.30   
20  203  Arnell Ellen  2006  LASS  AI0806  25 m  1:28.80   
21  255  Paläng Henny  2006  LASS  AR6806  25 m  1:29.72   
22  347  Nyman Edith  2007  NKK  AD0407  25 m  1:29.85   
23  340  Lovinge Tuva  2006  NKK  AG4606  50 m  1:30.25   
24  372  Persson Sjölander My  2007  NÄSSJÖ  AD9407  25 m  1:31.06   
25  117  Bergqvist Emma  2007  JÖNKÖPING  AB9407  25 m  1:32.34   
26  211  Björnholm Elsa  2006  LASS  AX8606  25 m  1:32.68   
27  368  Jansson Ella  2007  NÄSSJÖ  AA5607  25 m  1:32.91   
28  133  Isomaa Isabella  2007  JÖNKÖPING  AG0207  25 m  1:34.00   
29  342  Malm Alma  2008  NKK  AA9208  25 m  1:34.39   
30  252  Oehm Hanna  2007  LASS  AF6807  25 m  1:34.55   
31  234  Ivarsson Fanny  2007  LASS  AF3807  25 m  1:34.70   
32  245  Larsson Tilda  2008  LASS  AB2408  50 m  1:35.00   
33  365  Andersson Alina  2007  NÄSSJÖ  AI5607  25 m  1:36.41  RES 
34  178  Segerström Elin  2007  KARLSTAD  AF7407  25 m  1:38.57  RES 
35  210  Björnholm Alice  2008  LASS  AF6408  50 m  1:39.20  RES 
36  257  Persson Emma  2007  LASS  AF5807  25 m  1:40.65  RES 
37  428  Muhr Elvira  2007  VÄSTERÅS  AF6407  25 m  1:41.22  RES 
38  226  Hietanen Angelica  2007  LASS  AN5607  25 m  1:41.72  RES 
 
Gren 52, 100m Frisim Herrar 16-20 
16 - 99 år: Marcus Piehl 52.21 2004-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
73  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  54.68   
198  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  25 m  55.48   
350  Sandström-Karlsson Matthias  1998  NKK  AL3598  25 m  55.63   
75  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  55.64   
370  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  55.81   
239  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  57.02   
84  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  57.11   
471  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  57.26   
303  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  57.30   
10  270  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  57.33   
11  295  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  57.53   
12  293  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  57.60   
13  34  Josephsen Jørgen  2000  Haugesund    50 m  58.15   
14  298  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  58.33   
15  440  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  58.48   
16  14  Vikane Vegard  1997  Bergen SLK    50 m  58.61   
17  82  Lemos Thaler Alexander  2000  ELFSBORG  AR5500  25 m  59.26   
18  386  Vukovic Filip  2001  OSKARSHAMN  AN9901  25 m  59.41   
19  194  Rautiainen Filip  2001  KATRINEHOL  AO3501  25 m  59.70   
20  433  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  59.99   
21  77  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  25 m  1:00.04   
22  74  Kähr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  25 m  1:00.86   
23  403  Sjöborg Noah  2001  SKURU IK  AY9501  25 m  1:02.37   
24  402  Sjöborg Adam  2001  SKURU IK  AY8501  25 m  1:02.87   
25  175  Myringby Filip  2001  KARLSTAD  AS6901  25 m  1:03.17   
26  177  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  1:05.43   
27  353  Sühl Joakim  2000  NKK  AH0500  25 m  1:05.65   
28  292  Bjärud Hampus  2001  LUDVIKA SS  AF6301  25 m  1:05.72   
29  240  Kilander Anton  1999  LASS  AS9399  25 m  1:07.56   
 
Gren 53, 100m Frisim Herrar 14-15 
14 - 15 år: Grim Sjöberg (1995) 55.70 2010-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
330  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  55.22   
24  Klausen Andreas H  2002  TEAM SÖR    50 m  56.28   
190  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  56.48   
379  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  56.53   
140  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  57.18   
146  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  57.51   
251  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  57.58   
312  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  57.92   
20  Busterud Sander  2002  KristianSA    50 m  58.43   
10  341  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  58.58   
11  400  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  58.81   
12  459  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  50 m  59.03   
13  416  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  59.19   
14  141  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  59.65   
15  206  Axelsson Elias  2002  LASS  AJ9102  25 m  1:00.04   
16  112  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  50 m  1:00.32   
17  445  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  50 m  1:00.33   
18  442  Börjel Hannes  2002  ÖSA  AO4502  50 m  1:00.42   
19  314  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  1:00.47   
20  383  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  25 m  1:00.91   
21  193  Rautiainen Anton  2003  KATRINEHOL  AH7503  25 m  1:01.23   
22  30  Glazkov Kevin  2003  Haugesund    50 m  1:01.89   
23  174  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  1:01.89   
24  189  Aldrin Erik  2003  KATRINEHOL  AH8503  25 m  1:02.12   
25  265  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  50 m  1:02.71   
26  39  Odland Magnus  2002  Haugesund    50 m  1:02.90   
27  426  Khabarov Peter  2002  VÄSTERÅS  AM6302  25 m  1:03.89   
28  28  Eritsland Loren Keilani  2003  Haugesund    50 m  1:03.93   
29  35  Leifsen Gustav  2002  Haugesund    50 m  1:04.40   
30  Johnsen Skar Christopher  2003  Bergen SLK    50 m  1:04.54   
31  118  Bergwall Ricky  2002  JÖNKÖPING  AN9102  25 m  1:04.59   
32  47  Shoghl Fabian  2003  Madla SK    50 m  1:05.01   
33  99  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  50 m  1:05.50  RES 
34  44  Vestbø Ola  2003  Haugesund    50 m  1:06.36  RES 
35  271  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  50 m  1:06.43  RES 
36  377  Eriksen Petter  2002  OSKARSHAMN  AO3502  50 m  1:06.73  RES 
37  439  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  50 m  1:06.98  RES 
38  404  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  1:07.12  RES 
 
Gren 54, 100m Frisim Herrar 12-13 
12 - 13 år: Johan Rydahl (2001) 55.48 2014-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
432  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  1:01.08   
125  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  1:01.21   
390  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  1:01.38   
87  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  1:01.69   
486  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  50 m  1:02.52   
192  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  1:03.48   
129  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  1:04.03   
313  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  1:04.09   
348  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  1:05.45   
10  127  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  1:05.53   
11  380  Karlsson Edvin  2004  OSKARSHAMN  AO3904  25 m  1:06.48   
12  344  Mandzo Aldin  2004  NKK  AF7704  25 m  1:06.70   
13  40  Olaisen Kristian  2004  Haugesund    50 m  1:07.29   
14  205  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  50 m  1:07.33   
15  48  Kruger-Larsen Marius  2004  Madla SK    50 m  1:07.44   
16  266  Stahre Markus  2004  LASS  AR0904  25 m  1:07.52   
17  126  Grinnemo Leopold  2005  JÖNKÖPING  AG9105  25 m  1:08.83   
18  381  Lagström Fabian  2004  OSKARSHAMN  AP8504  25 m  1:09.38   
19  467  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  1:10.55   
20  343  Malm David  2004  NKK  AL0704  25 m  1:11.63   
21  354  Ullstrand David  2005  NKK  AB2505  25 m  1:11.89   
22  116  Bergqvist David  2005  JÖNKÖPING  AA7505  25 m  1:12.81   
23  123  Ekblad Victor  2004  JÖNKÖPING  AJ5304  25 m  1:13.52   
24  49  Westermoen-Kristiansen Eivind  2004  Madla SK    50 m  1:13.59   
25  107  Glawing Oskar  2005  FINSPÅNG  AC2305  50 m  1:13.87   
26  213  Daremo Robin  2005  LASS  AP3105  25 m  1:14.56   
27  147  Sanders Tim  2005  JÖNKÖPING  AC7505  25 m  1:15.43   
28  241  Kilander Emil  2004  LASS  AC2704  25 m  1:15.54   
29  318  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  1:15.62   
30  321  Svensson Otto  2005  MOTALA SS  AH2705  25 m  1:16.41   
31  309  Brimalm Edwin  2005  MOTALA SS  AE6305  25 m  1:19.02   
32  176  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  1:19.65   
33  202  Arim Nassim  2004  LASS  AI9104  25 m  1:20.37  RES 
34  452  Kördel Daniel  2004  ÖSA  AN5904  25 m  1:22.55  RES 
35  336  Holmberg Otto  2005  NKK  AK8105  25 m  1:26.46  RES 
36  137  Lindström Jacob  2005  JÖNKÖPING  AE6105  25 m  1:29.24  RES 
37  233  Isaksson Linus  2005  LASS  AR4505  50 m    RES 
 
Gren 55, 100m Frisim Herrar 11 o Y 
11 år och yngre: Linus Junefeldt 1:04.91 2003-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
207  Axelsson Simon  2006  LASS  AF7306  25 m  1:16.45   
165  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  1:16.76   
105  Eriksson Hugo  2006  FINSPÅNG  AF8306  25 m  1:17.99   
212  Blom Arvid  2006  LASS  AH1506  25 m  1:18.54   
232  Höglund Fredrik  2006  LASS  AG3906  25 m  1:18.92   
154  Åkesson Melker  2006  JÖNKÖPING  AB8306  25 m  1:19.07   
345  Norén William  2006  NKK  AD5106  25 m  1:20.55   
244  Larsson Hugo  2006  LASS  AC5706  25 m  1:22.19   
328  Blom Olle  2007  NKK  AC6307  25 m  1:23.44   
10  472  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m  1:23.56   
11  243  Lagerman Noah  2007  LASS  AB7907  25 m  1:24.03   
12  259  Rineholm Justin  2006  LASS  AK2306  25 m  1:24.25   
13  144  Sainz Daniel  2006  JÖNKÖPING  AG5906  25 m  1:26.36   
14  139  Nordholm Theo  2006  JÖNKÖPING  AE0906  25 m  1:26.61   
15  222  Gustafsson Elias  2007  LASS  AB8907  50 m  1:29.77   
16  216  Forsberg Milo  2007  LASS  AE2307  25 m  1:31.93   
17  236  Kardfall Gustav  2006  LASS  AB0506  25 m  1:32.47   
18  102  Aktner Alvar  2006  FINSPÅNG  AO2306  25 m  1:33.77   
19  256  Perez Simón  2007  LASS  AF7507  25 m  1:34.09   
20  238  Karlsson Olof  2008  LASS  AA0108  25 m  1:38.33   
21  164  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  1:38.34   
22  294  Cederlöf David  2006  LUDVIKA SS  AO3506  50 m     
23  297  Krysén Axel  2007  LUDVIKA SS  AF1507  50 m     
 
Gren 56, 200m Bröst Damer 16-20 
16 - 99 år: Therése Bergström (1987) 2:34.92 2010-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
53  Nyheim-Grytnes Amalie  2001  Madla SK    50 m  2:46.55   
181  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  2:46.85   
220  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  2:48.48   
269  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  2:53.08   
119  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  2:54.76   
468  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  2:56.68   
307  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  3:00.40   
13  Hana Solberg Helene  2001  Bergen SLK    50 m  3:03.95   
88  Trollsfjord Elin  2001  ELFSBORG  BE6601  25 m  3:07.42   
10  21  Moen Alma  1997  KristianSA    50 m  3:09.00   
11  169  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  3:14.11   
12  Mjaatvedt Pernille  2000  Bergen SLK    50 m  3:16.39   
13  475  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  50 m  3:20.73   
14  Berg Bjørnevoll Nora  2001  Bergen SLK    50 m  3:26.20   
15  Moen Mariam  2001  Bergen SLK    50 m  3:29.99   
 
Gren 57, 200m Bröstsim Damer 14-15 
14 - 15 år: Lina Berggren (1998) 2:46.09 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
38  Nilsen Mari  2003  Haugesund    50 m  2:41.02   
227  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  2:46.05   
371  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  2:48.47   
276  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  2:49.03   
412  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  50 m  2:49.48   
423  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  2:53.38   
12  Rotseth Stine  2003  Bergen SLK    50 m  2:55.20   
310  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  2:58.56   
366  Flaa Lisa  2002  NÄSSJÖ  AC3102  25 m  2:58.71   
10  422  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  2:58.76   
11  417  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  2:59.98   
12  27  Cedres Larsen Camilla  2003  Haugesund    50 m  3:00.38   
13  120  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  3:00.40   
14  228  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  50 m  3:02.11   
15  237  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  50 m  3:02.21   
16  477  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  3:02.72   
17  Ask Tiril  2003  Bergen SLK    50 m  3:03.24  RES 
18  152  Tubbin Felicia  2003  JÖNKÖPING  BK3203  50 m  3:04.83  RES 
19  Alme Jensen Elise  2002  Bergen SLK    50 m  3:05.58  RES 
20  427  Muhr Amelie  2003  VÄSTERÅS  AQ4603  25 m  3:08.50  RES 
21  58  Flesland Oda  2003  Madla SK    50 m  3:11.84  RES 
22  424  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  25 m  3:13.97  RES 
 
Gren 58, 200m Bröst Herrar 16-20 
16 - 99 år: Karl-Fredrik Gudjonsson (1993) 2:27.22 2010-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
77  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  25 m  2:26.27   
75  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  2:27.36   
293  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  2:36.46   
46  Ackers Christian Edvard  2001  Madla SK    50 m  2:42.30   
122  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  50 m  2:45.53   
177  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  2:47.28   
471  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  2:49.23   
45  Andreassen Öyvind  2000  Madla SK    50 m  2:53.03   
74  Kähr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  25 m  2:54.32   
10  292  Bjärud Hampus  2001  LUDVIKA SS  AF6301  25 m  2:56.07   
11  175  Myringby Filip  2001  KARLSTAD  AS6901  25 m  3:00.40   
12  370  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  50 m  3:43.22   
 
Gren 59, 200m Bröst Herrar 14-15 
14 - 15 år: Alexander Morgan (1996) 2:34.38 2010-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
305  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  2:33.13   
314  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  2:35.15   
248  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  2:40.41   
23  Ueland Ole Einar  2003  TEAM SÖR    50 m  2:41.83   
146  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  2:43.42   
174  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  2:43.80   
265  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  50 m  2:44.43   
191  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  2:45.68   
383  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  25 m  2:45.74   
10  20  Busterud Sander  2002  KristianSA    50 m  2:45.81   
11  445  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  2:47.78   
12  17  Johansen Birk Lee  2002  KristianSA    50 m  2:49.39   
13  112  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  2:49.73   
14  426  Khabarov Peter  2002  VÄSTERÅS  AM6302  25 m  2:49.86   
15  28  Eritsland Loren Keilani  2003  Haugesund    50 m  2:51.69   
16  439  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  2:52.79   
17  99  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  50 m  2:54.27  RES 
18  Johnsen Skar Christopher  2003  Bergen SLK    50 m  2:55.24  RES 
19  44  Vestbø Ola  2003  Haugesund    50 m  2:59.96  RES 
20  420  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  3:02.67  RES 
21  271  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  50 m  3:06.18  RES 
22  456  Svennberg Anton  2002  ÖSA  AV3702  25 m  3:08.51  RES 
 
Gren 60, 100m Fjäril Damer 16-20 
16 - 99 år: Emilia Nilsson 1:03.29 2004-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
69  Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  25 m  1:07.05   
220  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  1:08.82   
148  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  50 m  1:09.42   
81  Johansson Louise  1999  ELFSBORG  BF0299  25 m  1:09.76   
261  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  1:09.84   
142  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  50 m  1:10.11   
114  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  1:10.29   
262  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  1:10.37   
196  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  1:11.01   
10  10  Hosøy Nordås Tina  2001  Bergen SLK    50 m  1:11.71   
11  37  Lien Børseth Mari  2000  Haugesund    50 m  1:12.32   
12  247  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  1:12.53   
13  51  Ettrup Malin  2000  Madla SK    50 m  1:14.21   
14  25  Kristine Olufsen Bra Ulva  2000  Haugesund    50 m  1:15.00   
15  172  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  25 m  1:19.21   
16  88  Trollsfjord Elin  2001  ELFSBORG  BE6601  50 m  1:19.69   
17  86  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG  AV5801  25 m  1:20.13   
18  42  Pettersen Kaja  2001  Haugesund    50 m  1:20.49   
19  Moen Mariam  2001  Bergen SLK    50 m  1:21.22   
20  398  Langell Högblom Ella  2001  SKURU IK  BF1801  25 m  1:22.73   
21  Mjaatvedt Pernille  2000  Bergen SLK    50 m  1:24.48   
22  169  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  1:25.75   
23  Berg Bjørnevoll Nora  2001  Bergen SLK    50 m  1:34.48   
 
Gren 61, 100m Fjäril Damer 14-15 
14 - 15 år: Sara Thydén 1:05.11 2004-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
41  Osnes Vestre Helene  2003  Haugesund    50 m  1:08.34   
235  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  1:08.88   
12  Rotseth Stine  2003  Bergen SLK    50 m  1:09.30   
482  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  50 m  1:09.35   
410  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:09.99   
461  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  50 m  1:10.07   
55  Netland Hanna  2003  Madla SK    50 m  1:10.42   
334  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m  1:10.42   
143  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  50 m  1:10.58   
10  276  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  1:11.88   
11  430  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m  1:13.34   
12  422  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  1:13.74   
13  417  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  1:13.88   
14  242  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  50 m  1:14.35   
15  36  Lien Børseth Ida  2003  Haugesund    50 m  1:14.38   
16  182  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  1:14.46   
17  168  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  1:14.75   
18  26  Annelise Buckland Sophie  2003  Haugesund    50 m  1:15.23   
19  310  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  50 m  1:15.28   
20  149  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  1:15.39   
21  458  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:15.65   
22  273  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  50 m  1:15.78   
23  357  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  50 m  1:15.83   
24  237  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  50 m  1:16.09   
25  306  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  1:16.17  RES 
26  Ask Tiril  2003  Bergen SLK    50 m  1:16.34  RES 
27  Alme Jensen Elise  2002  Bergen SLK    50 m  1:16.52  RES 
28  54  Berg Lisa  2002  Madla SK    50 m  1:16.66  RES 
29  43  Sirnes Ingvild  2003  Haugesund    50 m  1:17.49  RES 
30  121  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  1:17.49  RES 
 
Gren 62, 100m Fjäril Damer 12-13 
12 - 13 år: Elin Podéus (1997) 1:08.16 2010-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Auestad-Kjellsen Karianne  2004  Madla SK    50 m  1:09.48   
263  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  50 m  1:09.55   
409  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  1:11.21   
60  Sandvold Inger  2004  Madla SK    50 m  1:12.43   
396  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  1:14.55   
138  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  50 m  1:15.23   
150  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  1:15.86   
93  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  25 m  1:16.57   
405  Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m  1:17.56   
10  104  Bojovic Sofija  2004  FINSPÅNG  AC5604  25 m  1:18.19   
11  466  Brattström Maija  2004  HK SIM  AR8804  25 m  1:18.59   
12  217  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  1:19.57   
13  230  Högfeldt Märta  2005  LASS  AM0805  25 m  1:21.39   
14  76  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  1:21.84   
15  166  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  1:22.00   
16  115  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  50 m  1:23.34   
17  378  Fransson Johanna  2004  OSKARSHAMN  AT6404  25 m  1:23.52   
18  395  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  25 m  1:23.73   
19  311  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  1:25.07   
20  453  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  1:27.28   
21  96  Persson Tea  2004  SK ENA  AC1404  25 m  1:27.93   
22  481  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  1:28.19   
23  179  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m  1:28.37   
24  225  Heimdahl Elin  2004  LASS  BN5404  25 m  1:28.46   
25  62  Holmaas-Johansen Anne  2005  Madla SK    50 m  1:28.60  RES 
26  173  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  1:29.29  RES 
27  392  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  1:29.32  RES 
28  454  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  1:30.25  RES 
29  204  Arnell Maja  2004  LASS  AO8204  25 m  1:32.94  RES 
30  135  Jonsson Ida  2005  JÖNKÖPING  AJ8405  50 m  1:39.43  RES 
 
Gren 63, 100m Fjäril Damer 11 o Y 
11 år och yngre: Martina Granström 1:15.26 2002-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
397  Kovacs Nora  2006  SKURU IK  AP8406  25 m  1:24.27   
85  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  50 m  1:24.52   
315  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  1:25.84   
79  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  1:29.20   
394  Furingsten Alva  2006  SKURU IK  AH5806  25 m  1:31.41   
267  Süsskind Althaea  2007  LASS  AF7807  25 m  1:31.65   
113  Andersson Tilda  2006  JÖNKÖPING  AA9206  50 m  1:34.52   
108  Gustavsson Felicia  2006  FINSPÅNG  AL6806  25 m  1:35.89   
389  Malmgren Freja  2007  S 71  AA8207  25 m  1:43.31   
10  255  Paläng Henny  2006  LASS  AR6806  25 m  1:43.69   
11  234  Ivarsson Fanny  2007  LASS  AF3807  50 m     
12  245  Larsson Tilda  2008  LASS  AB2408  50 m     
13  252  Oehm Hanna  2007  LASS  AF6807  50 m     
14  257  Persson Emma  2007  LASS  AF5807  50 m     
15  342  Malm Alma  2008  NKK  AA9208  50 m     
16  347  Nyman Edith  2007  NKK  AD0407  50 m     
 
Gren 64, 100m Fjäril Herrar 16-20 
16 - 99 år: Jonathan Kling (1993) 59.30 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
73  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  59.57   
198  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  25 m  1:00.06   
370  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  1:01.31   
75  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  1:01.48   
471  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:01.92   
78  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  1:03.22   
14  Vikane Vegard  1997  Bergen SLK    50 m  1:03.76   
433  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  1:04.45   
264  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  1:06.14   
10  34  Josephsen Jørgen  2000  Haugesund    50 m  1:06.55   
11  295  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:06.64   
12  239  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  1:06.95   
13  45  Andreassen Öyvind  2000  Madla SK    50 m  1:09.62   
14  240  Kilander Anton  1999  LASS  AS9399  25 m  1:10.89   
15  298  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:12.99   
16  74  Kähr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  50 m  1:13.96   
17  177  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  1:18.07   
18  353  Sühl Joakim  2000  NKK  AH0500  25 m  1:19.47   
 
Gren 65, 100m Fjäril Herrar 14-15 
14 - 15 år: Markus Malm (1997) 1:01.03 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
16  Philipson Titus  2002  KristianSA    50 m  1:01.48   
341  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  1:01.97   
23  Ueland Ole Einar  2003  TEAM SÖR    50 m  1:03.66   
140  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  1:04.20   
379  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  1:04.59   
47  Shoghl Fabian  2003  Madla SK    50 m  1:04.60   
30  Glazkov Kevin  2003  Haugesund    50 m  1:05.69   
312  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  1:06.08   
251  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  1:06.86   
10  118  Bergwall Ricky  2002  JÖNKÖPING  AN9102  25 m  1:07.33   
11  206  Axelsson Elias  2002  LASS  AJ9102  25 m  1:07.66   
12  190  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  1:09.53   
13  459  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  1:10.51   
14  401  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  25 m  1:11.85   
15  416  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  1:13.49   
16  Johnsen Skar Christopher  2003  Bergen SLK    50 m  1:14.27   
17  99  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:18.92   
18  197  Almén Olle  2003  LASS  AH3503  50 m  1:20.05   
19  377  Eriksen Petter  2002  OSKARSHAMN  AO3502  50 m  1:20.19   
20  446  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  1:22.84   
21  420  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  1:23.26   
22  443  Cao Kevin  2003  ÖSA  AX5303  25 m  1:29.74   
23  385  Nyström Jakob  2003  OSKARSHAMN  AU0103  50 m  1:32.02   
24  170  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  1:32.49   
25  136  Karlsson Tobias  2002  JÖNKÖPING  AX2902  50 m  1:34.58  RES 
26  180  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  1:37.38  RES 
 
Gren 66, 100m Fjäril Herrar 12-13 
12 - 13 år: Johan Rydahl (2001) 1:03.04 2014-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
125  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  50 m  1:08.48   
390  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  1:12.13   
87  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  50 m  1:15.78   
49  Westermoen-Kristiansen Eivind  2004  Madla SK    50 m  1:16.91   
205  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  50 m  1:17.26   
129  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  50 m  1:20.04   
48  Kruger-Larsen Marius  2004  Madla SK    50 m  1:20.31   
123  Ekblad Victor  2004  JÖNKÖPING  AJ5304  25 m  1:20.59   
381  Lagström Fabian  2004  OSKARSHAMN  AP8504  25 m  1:20.68   
10  313  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  1:20.93   
11  127  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  1:22.36   
12  192  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  1:23.00   
13  380  Karlsson Edvin  2004  OSKARSHAMN  AO3904  25 m  1:24.54   
14  266  Stahre Markus  2004  LASS  AR0904  25 m  1:25.41   
15  348  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  1:26.10   
16  107  Glawing Oskar  2005  FINSPÅNG  AC2305  25 m  1:32.89   
17  343  Malm David  2004  NKK  AL0704  25 m  1:33.97   
18  318  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  1:34.01   
19  321  Svensson Otto  2005  MOTALA SS  AH2705  25 m  1:36.20   
20  176  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  1:42.61   
21  147  Sanders Tim  2005  JÖNKÖPING  AC7505  25 m  1:45.14   
22  137  Lindström Jacob  2005  JÖNKÖPING  AE6105  25 m  2:01.39   
23  126  Grinnemo Leopold  2005  JÖNKÖPING  AG9105  50 m     
24  354  Ullstrand David  2005  NKK  AB2505  50 m     
 
Gren 67, 100m Fjäril Herrar 11 o Y 
99 år och yngre: Linus Junefeldt 1:14.27 2003-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
165  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  50 m  2:08.86   
154  Åkesson Melker  2006  JÖNKÖPING  AB8306  50 m     
 
Gren 68, 4X50m Medley Damer 14-20 
14 - 99 år: LASS 2:04.65 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
156  Jönköping Damer 1  2002  JÖNKÖPING    50 m  2:08.00   
277  Lass Damer [2000] Lag 1  2000  LASS    50 m  2:09.03   
32  Haugesund SK J1 Jr  2003  Haugesund    50 m  2:09.84   
414  Söderhamn Damer [2002]  2002  SÖDERHAMN    25 m  2:10.10   
278  Lass Damer [2000] Lag 2  2000  LASS    50 m  2:10.56   
358  Nkk Damer [2003] Lag 1  2003  NKK    25 m  2:10.81   
184  Karlstad  2001  KARLSTAD    25 m  2:12.70   
464  Ösa Damer Lag 2  2001  ÖSA    25 m  2:12.91   
484  Hk Sim Damer 1  2001  HK SIM    25 m  2:13.24   
10  89  Elfsborg Damer 1  2000  ELFSBORG    25 m  2:13.26   
11  279  Lass Damer [2001]  2001  LASS    50 m  2:13.74   
12  33  Haugesund SK J2 Jr  2003  Haugesund    50 m  2:14.15   
13  436  Västerås Damer 14-20 Lag1  1997  VÄSTERÅS    50 m  2:14.20   
14  Bergens SLK Jenter 1  2003  Bergen SLK    50 m  2:15.00   
15  157  Jönköping Damer 2  1999  JÖNKÖPING    50 m  2:15.60   
16  159  Jönköping Damer 3  1997  JÖNKÖPING    50 m  2:18.78   
17  437  Västerås Damer 14-20 Lag2  1997  VÄSTERÅS    50 m  2:23.60   
18  Bergens SLK Jenter 2  2003  Bergen SLK    50 m  2:24.23   
19  72  Alvesta SS Damer [1997]  1997  ALVESTA SS    25 m  2:25.81   
20  359  Nkk Damer [2003] Lag 2  2003  NKK    25 m  2:28.57   
21  22  Kristiansand Sa  1997  KristianSA    50 m  2:29.14   
22  463  Ösa Damer Lag 1  2001  ÖSA    25 m  2:33.76   
23  485  Hk Sim Damer 2  2001  HK SIM    25 m  2:34.68   
24  63  Madla SK Jenter 1  2003  Madla SK    50 m     
25  64  Madla SK Jenter 2  2003  Madla SK    50 m     
 
Gren 69, 4X50m Medley Herrar 14-20 
14 - 99 år: SK Elfsborg 1:53.96 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
284  Lass Herrar Lag 1 [2001]  2001  LASS    50 m  1:56.06   
92  Elfsborg Herrar 1  2000  ELFSBORG    25 m  1:57.61   
362  Nkk Herrar [1997]  1997  NKK    25 m  1:58.08   
160  Jönköping Herrar  1998  JÖNKÖPING    50 m  1:59.05   
301  Ludvika SS Herrar [1997]  1997  LUDVIKA SS    25 m  1:59.35   
438  Västerås Herrar 14-20  1997  VÄSTERÅS    50 m  2:02.50   
285  Lass Herrar Lag 2 [2001]  2001  LASS    50 m  2:03.87   
388  Oskarshamn Herrar  2001  OSKARSHAMN    25 m  2:04.62   
465  Ösa Herrar  1999  ÖSA    25 m  2:05.82   
10  286  Lass Herrar Lag 3  2000  LASS    50 m  2:06.77   
11  163  Jönköping Herrar 2  1998  JÖNKÖPING    50 m  2:07.50   
12  31  Haugesund SK G1 Jr  2003  Haugesund    50 m  2:08.68   
13  408  Skuru Ik Herrar [2001]  2001  SKURU IK    25 m  2:10.42   
14  187  Karlstad Herrar  2001  KARLSTAD    25 m  2:13.08   
15  66  Madla SK Gutter 1  2003  Madla SK    50 m     
 
Gren 70, 200m Medley Damer 16-20 
16 - 99 år: Rebecka Palm (1990) 2:21.13 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
220  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  2:31.77   
268  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  2:32.99   
261  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  2:34.46   
71  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  50 m  2:35.97   
181  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  2:36.69   
247  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  2:37.55   
53  Nyheim-Grytnes Amalie  2001  Madla SK    50 m  2:37.98   
468  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  2:40.33   
337  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  2:40.48   
10  101  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  2:40.74   
11  10  Hosøy Nordås Tina  2001  Bergen SLK    50 m  2:41.02   
12  172  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  25 m  2:42.02   
13  25  Kristine Olufsen Bra Ulva  2000  Haugesund    50 m  2:43.98   
14  475  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  2:45.79   
15  134  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  25 m  2:46.48   
16  447  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  50 m  2:48.17   
17  169  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  2:52.99  RES 
18  Mjaatvedt Pernille  2000  Bergen SLK    50 m  2:55.88  RES 
19  21  Moen Alma  1997  KristianSA    50 m  2:56.80  RES 
20  Moen Mariam  2001  Bergen SLK    50 m  2:58.65  RES 
21  Berg Bjørnevoll Nora  2001  Bergen SLK    50 m  3:06.00  RES 
 
Gren 71, 200m Medley Damer 14-15 
14 - 15 år: Sara Thydén 2:25.42 2004-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
410  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  2:24.76   
235  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  2:30.30   
143  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  2:30.67   
12  Rotseth Stine  2003  Bergen SLK    50 m  2:30.84   
41  Osnes Vestre Helene  2003  Haugesund    50 m  2:31.16   
371  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  2:32.67   
276  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  2:36.41   
182  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  2:36.62   
423  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  2:37.11   
10  430  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m  2:37.59   
11  121  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  2:37.60   
12  449  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  2:38.71   
13  412  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  2:38.77   
14  27  Cedres Larsen Camilla  2003  Haugesund    50 m  2:39.02   
15  168  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  2:39.35   
16  Alme Jensen Elise  2002  Bergen SLK    50 m  2:39.53   
17  417  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  2:39.58  RES 
18  57  Stokka Charlotte  2003  Madla SK    50 m  2:40.13  RES 
19  422  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  2:40.29  RES 
20  36  Lien Børseth Ida  2003  Haugesund    50 m  2:40.50  RES 
21  Ask Tiril  2003  Bergen SLK    50 m  2:41.78  RES 
22  54  Berg Lisa  2002  Madla SK    50 m  2:41.86  RES 
 
Gren 72, 200m Medley Damer 12-13 
12 - 13 år: Elin Podéus (1997) 2:33.87 2010-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Auestad-Kjellsen Karianne  2004  Madla SK    50 m  2:29.39   
60  Sandvold Inger  2004  Madla SK    50 m  2:34.06   
150  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  2:34.83   
263  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  50 m  2:37.59   
419  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  2:38.12   
131  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  2:42.67   
93  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  25 m  2:42.71   
326  Bladh Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  2:42.76   
138  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  2:43.24   
10  115  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  25 m  2:43.91   
11  68  Gustafsson Tove  2004  ALVESTA SS  AH7204  25 m  2:45.45   
12  399  Lindskog Filippa  2004  SKURU IK  AL6404  25 m  2:45.85   
13  76  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  2:46.80   
14  230  Högfeldt Märta  2005  LASS  AM0805  25 m  2:50.56   
15  311  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  2:52.63   
16  421  Engström Astrid  2004  VÄSTERÅS  AK0604  50 m  2:53.49   
17  166  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  2:53.54  RES 
18  61  Steinnes Susanne  2005  Madla SK    50 m  2:53.59  RES 
19  231  Höglund Andrea  2005  LASS  AO2605  25 m  2:54.88  RES 
20  104  Bojovic Sofija  2004  FINSPÅNG  AC5604  25 m  2:55.23  RES 
21  474  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  2:55.96  RES 
22  396  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  2:56.18  RES 
 
Gren 73, 200m Medley Damer 11 o Y 
11 år och yngre: Jeanette Reinert 2:46.44 2007-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
183  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  50 m  2:54.12   
315  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  2:57.63   
79  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  50 m  3:02.65   
80  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  3:08.09   
397  Kovacs Nora  2006  SKURU IK  AP8406  25 m  3:08.17   
85  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  25 m  3:08.22   
215  Erlandsson Frida  2006  LASS  AD2606  25 m  3:09.92   
267  Süsskind Althaea  2007  LASS  AF7807  25 m  3:18.27   
108  Gustavsson Felicia  2006  FINSPÅNG  AL6806  25 m  3:24.53   
10  347  Nyman Edith  2007  NKK  AD0407  50 m  3:28.13   
11  255  Paläng Henny  2006  LASS  AR6806  25 m  3:30.85   
12  394  Furingsten Alva  2006  SKURU IK  AH5806  25 m  3:31.19   
13  203  Arnell Ellen  2006  LASS  AI0806  50 m  3:35.67   
14  382  Lundberg Alwa  2006  OSKARSHAMN  AE7806  50 m  3:36.06   
15  375  Almquist Julia  2007  OSKARSHAMN  AD4407  50 m  3:38.30   
16  478  Pansawang Moa  2006  HK SIM  AQ2206  25 m  3:38.68   
17  167  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m  3:38.93  RES 
18  245  Larsson Tilda  2008  LASS  AB2408  50 m  3:50.41  RES 
19  257  Persson Emma  2007  LASS  AF5807  25 m  3:51.60  RES 
20  234  Ivarsson Fanny  2007  LASS  AF3807  25 m  3:52.98  RES 
21  145  Sainz Ester  2008  JÖNKÖPING  AC8808  50 m    RES 
22  211  Björnholm Elsa  2006  LASS  AX8606  50 m    RES 
 
Gren 74, 200m Medley Herrar 16-20 
16 - 99 år: Anton Andersson (1993) 2:13.02 2010-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
75  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  2:13.00   
73  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  2:16.89   
370  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  2:20.81   
293  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  2:23.17   
295  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  2:23.20   
82  Lemos Thaler Alexander  2000  ELFSBORG  AR5500  25 m  2:23.85   
433  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  2:26.41   
471  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  2:27.69   
298  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  2:29.40   
10  239  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  2:32.39   
11  45  Andreassen Öyvind  2000  Madla SK    50 m  2:35.49   
12  177  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  2:38.53   
13  175  Myringby Filip  2001  KARLSTAD  AS6901  25 m  2:39.39   
14  402  Sjöborg Adam  2001  SKURU IK  AY8501  25 m  2:44.68   
15  353  Sühl Joakim  2000  NKK  AH0500  25 m  2:52.70   
16  292  Bjärud Hampus  2001  LUDVIKA SS  AF6301  50 m     
 
Gren 75, 200m Medley Herrar 14-15 
14 - 15 år: Adam Ackerstierna (1995) 2:18.26 2010-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
23  Ueland Ole Einar  2003  TEAM SÖR    50 m  2:19.31   
146  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  2:19.64   
379  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  2:20.70   
190  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  2:27.21   
400  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  2:28.02   
47  Shoghl Fabian  2003  Madla SK    50 m  2:28.17   
28  Eritsland Loren Keilani  2003  Haugesund    50 m  2:29.22   
30  Glazkov Kevin  2003  Haugesund    50 m  2:29.61   
265  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  50 m  2:30.45   
10  416  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  2:31.15   
11  35  Leifsen Gustav  2002  Haugesund    50 m  2:32.41   
12  459  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  50 m  2:32.48   
13  174  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  2:33.40   
14  Johnsen Skar Christopher  2003  Bergen SLK    50 m  2:34.95   
15  141  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  2:37.30   
16  99  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  25 m  2:37.47   
17  426  Khabarov Peter  2002  VÄSTERÅS  AM6302  25 m  2:38.74  RES 
18  377  Eriksen Petter  2002  OSKARSHAMN  AO3502  25 m  2:39.26  RES 
19  44  Vestbø Ola  2003  Haugesund    50 m  2:39.45  RES 
20  118  Bergwall Ricky  2002  JÖNKÖPING  AN9102  25 m  2:39.46  RES 
21  271  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  50 m  2:44.43  RES 
22  191  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  2:44.60  RES 
 
Gren 76, 200m Medley Herrar 12-13 
12 - 13 år: Johan Rydahl (2001) 2:21.76 2014-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
125  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  2:31.06   
390  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  2:31.20   
129  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  2:33.01   
486  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  50 m  2:35.49   
313  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  2:38.85   
192  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  2:39.37   
40  Olaisen Kristian  2004  Haugesund    50 m  2:40.69   
87  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  50 m  2:41.28   
48  Kruger-Larsen Marius  2004  Madla SK    50 m  2:41.67   
10  205  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  50 m  2:43.07   
11  127  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING  AH8104  25 m  2:43.44   
12  380  Karlsson Edvin  2004  OSKARSHAMN  AO3904  25 m  2:46.48   
13  266  Stahre Markus  2004  LASS  AR0904  25 m  2:47.84   
14  49  Westermoen-Kristiansen Eivind  2004  Madla SK    50 m  2:49.74   
15  348  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  2:49.83   
16  381  Lagström Fabian  2004  OSKARSHAMN  AP8504  25 m  2:50.26   
17  343  Malm David  2004  NKK  AL0704  25 m  2:53.82  RES 
18  116  Bergqvist David  2005  JÖNKÖPING  AA7505  25 m  2:56.20  RES 
19  126  Grinnemo Leopold  2005  JÖNKÖPING  AG9105  25 m  2:58.16  RES 
20  123  Ekblad Victor  2004  JÖNKÖPING  AJ5304  25 m  3:02.02  RES 
21  467  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  3:03.96  RES 
22  107  Glawing Oskar  2005  FINSPÅNG  AC2305  50 m  3:04.10  RES 
 
Gren 77, 200m Medley Herrar 11 o Y 
11 år och yngre: Linus Junefeldt 2:36.55 2003-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
154  Åkesson Melker  2006  JÖNKÖPING  AB8306  50 m  3:12.16   
105  Eriksson Hugo  2006  FINSPÅNG  AF8306  25 m  3:14.77   
207  Axelsson Simon  2006  LASS  AF7306  25 m  3:16.35   
232  Höglund Fredrik  2006  LASS  AG3906  25 m  3:17.86   
165  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  3:18.28   
243  Lagerman Noah  2007  LASS  AB7907  25 m  3:22.01   
212  Blom Arvid  2006  LASS  AH1506  25 m  3:24.92   
244  Larsson Hugo  2006  LASS  AC5706  25 m  3:26.26   
259  Rineholm Justin  2006  LASS  AK2306  50 m  3:27.85   
10  328  Blom Olle  2007  NKK  AC6307  50 m  3:30.22   
11  256  Perez Simón  2007  LASS  AF7507  25 m  3:44.93   
12  139  Nordholm Theo  2006  JÖNKÖPING  AE0906  50 m     
13  144  Sainz Daniel  2006  JÖNKÖPING  AG5906  50 m     
14  164  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  50 m     
15  345  Norén William  2006  NKK  AD5106  50 m     
16  472  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  50 m     
17  222  Gustafsson Elias  2007  LASS  AB8907  50 m    RES 
 
Gren 78, 50m Bröstsim Damer 16-20 
16 - 99 år: Elin Andersson 33.09 2008-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
269  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  34.66   
128  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  50 m  34.93   
220  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  35.14   
181  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  35.44   
307  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  35.92   
337  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  37.01   
119  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  50 m  37.81   
221  Gunnarsson Johanna  1999  LASS  BA5699  25 m  38.36   
37  Lien Børseth Mari  2000  Haugesund    50 m  38.41   
10  304  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  38.69   
11  447  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  38.84   
12  101  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  38.98   
13  10  Hosøy Nordås Tina  2001  Bergen SLK    50 m  39.24   
14  169  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  39.47   
15  468  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  39.59   
16  21  Moen Alma  1997  KristianSA    50 m  40.22   
17  333  Eriksson Ebba  2000  NKK  AM1600  25 m  40.49   
18  355  Ullstrand Ida  2001  NKK  BG8601  25 m  40.66   
19  431  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  40.80   
20  25  Kristine Olufsen Bra Ulva  2000  Haugesund    50 m  40.85   
21  475  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  41.03   
22  11  Pettersen Kaia  2000  Bergen SLK    50 m  41.18   
23  88  Trollsfjord Elin  2001  ELFSBORG  BE6601  25 m  41.68   
24  13  Hana Solberg Helene  2001  Bergen SLK    50 m  42.07   
25  Mjaatvedt Pernille  2000  Bergen SLK    50 m  43.65   
26  444  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m  44.58   
27  249  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  25 m  45.53   
28  398  Langell Högblom Ella  2001  SKURU IK  BF1801  25 m  46.35   
29  Berg Bjørnevoll Nora  2001  Bergen SLK    50 m  46.82   
30  Moen Mariam  2001  Bergen SLK    50 m  49.09   
31  19  Eftestöl Heidi  2000  KristianSA    50 m  1:24.47   
 
Gren 79, 50m Bröstsim Damer 14-15 
14 - 15 år: Johanna Niklasson 35.28 2011-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
410  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  33.61   
41  Osnes Vestre Helene  2003  Haugesund    50 m  34.94   
412  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  35.37   
227  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  35.79   
371  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  35.81   
276  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  36.06   
38  Nilsen Mari  2003  Haugesund    50 m  36.25   
357  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  25 m  36.61   
310  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  36.65   
10  120  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  36.76   
11  235  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  37.29   
12  366  Flaa Lisa  2002  NÄSSJÖ  AC3102  25 m  37.55   
13  27  Cedres Larsen Camilla  2003  Haugesund    50 m  37.83   
14  458  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  37.99   
15  121  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  38.35   
16  228  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  50 m  38.76   
17  12  Rotseth Stine  2003  Bergen SLK    50 m  38.87   
18  477  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  39.12   
19  482  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  39.12   
20  57  Stokka Charlotte  2003  Madla SK    50 m  39.14   
21  29  Frøiland Charlotte  2003  Haugesund    50 m  39.23   
22  242  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  50 m  39.56   
23  58  Flesland Oda  2003  Madla SK    50 m  39.73   
24  152  Tubbin Felicia  2003  JÖNKÖPING  BK3203  25 m  39.79   
25  43  Sirnes Ingvild  2003  Haugesund    50 m  40.14   
26  237  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  50 m  40.30   
27  422  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  40.32   
28  455  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  40.65   
29  417  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  40.94   
30  427  Muhr Amelie  2003  VÄSTERÅS  AQ4603  25 m  40.97   
31  470  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  41.14   
32  168  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  41.43   
33  480  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  41.54   
34  Alme Jensen Elise  2002  Bergen SLK    50 m  41.73   
35  441  Bylin Elsa  2002  ÖSA  BW4202  25 m  42.06   
36  424  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  25 m  42.87   
37  149  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  43.09   
38  18  Strömman Lea Adalia  2002  KristianSA    50 m  43.12   
39  329  Broden Hilma  2003  NKK  AS8203  25 m  43.29   
40  369  Jansson Thea  2003  NÄSSJÖ  AO1603  25 m  43.38   
41  Hovden Eidheim Tine  2003  Bergen SLK    50 m  43.49  RES 
42  153  Åkesson Ella  2003  JÖNKÖPING  BL0203  50 m  43.52  RES 
43  448  Gacic Anesa  2002  ÖSA  BK4202  50 m  44.14  RES 
44  349  Petrovic Stefanie  2003  NKK  AL3803  25 m  44.20  RES 
45  351  Svan Felicia  2003  NKK  BF7203  50 m  44.58  RES 
46  15  Madsen Maya  2003  KristianSA    50 m  44.60  RES 
 
Gren 80, 50m Bröstsim Damer 12-13 
12 - 13 år: Vilma Ekström 35.36 2007-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
83  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  25 m  36.92   
411  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  36.98   
59  Auestad-Kjellsen Karianne  2004  Madla SK    50 m  37.08   
95  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  37.38   
419  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  38.68   
76  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  38.90   
60  Sandvold Inger  2004  Madla SK    50 m  39.11   
224  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  50 m  39.49   
258  Persson Hanna  2004  LASS  AF2204  25 m  39.64   
10  311  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  39.85   
11  138  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  40.21   
12  68  Gustafsson Tove  2004  ALVESTA SS  AH7204  25 m  40.32   
13  61  Steinnes Susanne  2005  Madla SK    50 m  40.34   
14  115  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  50 m  40.87   
15  131  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  40.93   
16  396  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  41.14   
17  230  Högfeldt Märta  2005  LASS  AM0805  25 m  41.45   
18  223  Gustafsson Elin  2005  LASS  AO5605  25 m  41.60   
19  179  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m  41.91   
20  421  Engström Astrid  2004  VÄSTERÅS  AK0604  25 m  42.36   
21  263  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  50 m  42.44   
22  272  Wallin Sofia  2005  LASS  AE2405  25 m  42.55   
23  395  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  25 m  42.96   
24  434  Ångström Ida  2005  VÄSTERÅS  AP5805  25 m  43.05   
25  96  Persson Tea  2004  SK ENA  AC1404  25 m  43.74   
26  454  Pietsch Julia  2005  ÖSA  AB0605  25 m  43.83   
27  352  Svan Kasandra  2004  NKK  AQ0404  25 m  43.90   
28  70  Welinder Linnéa  2005  ALVESTA SS  AQ0805  25 m  44.00   
29  132  Hulusjö Cajsa  2004  JÖNKÖPING  BD8204  25 m  44.02   
30  392  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  44.03   
31  474  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  44.08   
32  204  Arnell Maja  2004  LASS  AO8204  25 m  44.12   
33  450  Harandi Granaz  2004  ÖSA  AW5204  25 m  44.12   
34  111  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  44.17   
35  479  Rye Carla  2004  HK SIM  BC7604  25 m  44.24   
36  104  Bojovic Sofija  2004  FINSPÅNG  AC5604  25 m  44.28   
37  231  Höglund Andrea  2005  LASS  AO2605  25 m  44.60   
38  481  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  45.43   
39  166  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  45.53   
40  62  Holmaas-Johansen Anne  2005  Madla SK    50 m  45.99   
41  453  Näsén Josefina  2005  ÖSA  AF7805  25 m  47.53  RES 
42  367  Flaa Malin  2004  NÄSSJÖ  AF6604  25 m  47.98  RES 
43  457  Svennberg Erika  2005  ÖSA  AQ0205  50 m  48.12  RES 
44  135  Jonsson Ida  2005  JÖNKÖPING  AJ8405  25 m  48.41  RES 
45  173  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  48.41  RES 
46  327  Blom Nora  2005  NKK  BC3805  25 m  48.45  RES 
 
Gren 81, 50m Bröstsim Damer 11 o Y 
11 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 38.38 2014-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
183  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  25 m  41.51   
80  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  42.19   
315  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  43.08   
79  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  50 m  43.68   
215  Erlandsson Frida  2006  LASS  AD2606  25 m  44.46   
85  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  25 m  44.71   
178  Segerström Elin  2007  KARLSTAD  AF7407  25 m  45.39   
389  Malmgren Freja  2007  S 71  AA8207  25 m  45.81   
428  Muhr Elvira  2007  VÄSTERÅS  AF6407  25 m  45.91   
10  397  Kovacs Nora  2006  SKURU IK  AP8406  25 m  45.96   
11  394  Furingsten Alva  2006  SKURU IK  AH5806  25 m  46.28   
12  372  Persson Sjölander My  2007  NÄSSJÖ  AD9407  25 m  46.90   
13  478  Pansawang Moa  2006  HK SIM  AQ2206  25 m  47.07   
14  267  Süsskind Althaea  2007  LASS  AF7807  25 m  47.21   
15  418  Dahlström Emilia  2006  VÄSTERÅS  AR2806  25 m  47.37   
16  203  Arnell Ellen  2006  LASS  AI0806  25 m  47.42   
17  117  Bergqvist Emma  2007  JÖNKÖPING  AB9407  25 m  48.44   
18  347  Nyman Edith  2007  NKK  AD0407  25 m  48.65   
19  340  Lovinge Tuva  2006  NKK  AG4606  25 m  49.06   
20  226  Hietanen Angelica  2007  LASS  AN5607  25 m  49.60   
21  375  Almquist Julia  2007  OSKARSHAMN  AD4407  25 m  49.60   
22  382  Lundberg Alwa  2006  OSKARSHAMN  AE7806  25 m  49.74   
23  234  Ivarsson Fanny  2007  LASS  AF3807  25 m  49.88   
24  342  Malm Alma  2008  NKK  AA9208  25 m  49.98   
25  108  Gustavsson Felicia  2006  FINSPÅNG  AL6806  25 m  50.06   
26  356  Westerberg Alice  2007  NKK  AB9607  25 m  50.42   
27  255  Paläng Henny  2006  LASS  AR6806  25 m  50.57   
28  338  Junhav Lyrehag Nathalie  2006  NKK  AY9606  50 m  51.76   
29  211  Björnholm Elsa  2006  LASS  AX8606  25 m  51.93   
30  365  Andersson Alina  2007  NÄSSJÖ  AI5607  25 m  52.19   
31  373  Rångeby Mathilda  2007  NÄSSJÖ  AA5207  25 m  52.73   
32  210  Björnholm Alice  2008  LASS  AF6408  25 m  52.91   
33  317  Manninen Hanna  2006  MOTALA SS  AG0406  25 m  53.38   
34  245  Larsson Tilda  2008  LASS  AB2408  25 m  53.39   
35  257  Persson Emma  2007  LASS  AF5807  25 m  53.56   
36  229  Högberg Viola  2007  LASS  AF2807  25 m  53.97   
37  368  Jansson Ella  2007  NÄSSJÖ  AA5607  25 m  56.35   
38  200  Alvehus Sigrid  2008  LASS  AE8808  25 m  57.53   
39  296  Karls Elsa  2008  LUDVIKA SS  AG4208  25 m  58.95   
40  252  Oehm Hanna  2007  LASS  AF6807  25 m  1:00.26   
41  145  Sainz Ester  2008  JÖNKÖPING  AC8808  25 m  1:00.92  RES 
42  97  Randerstedt Sanna  2006  SK ENA  AC5206  25 m  1:01.76  RES 
 
Gren 82, 50m Bröst Herrar 16-20 
16 - 99 år: Philip Carlsson (1990) 30.47 2012-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
75  Mild Gustaf  1997  ANDERSTORP  AE6397  25 m  31.00   
293  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  31.43   
332  Eriksson Axel  1998  NKK  AM5598  25 m  32.22   
298  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  32.95   
471  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  33.05   
82  Lemos Thaler Alexander  2000  ELFSBORG  AR5500  25 m  33.74   
122  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  50 m  34.18   
386  Vukovic Filip  2001  OSKARSHAMN  AN9901  50 m  34.25   
46  Ackers Christian Edvard  2001  Madla SK    50 m  34.37   
10  370  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  34.39   
11  84  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  34.46   
12  303  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  34.53   
13  74  Kähr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  25 m  34.76   
14  45  Andreassen Öyvind  2000  Madla SK    50 m  35.53   
15  292  Bjärud Hampus  2001  LUDVIKA SS  AF6301  25 m  35.63   
16  177  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  35.72   
17  78  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  36.03   
18  264  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  36.54   
19  240  Kilander Anton  1999  LASS  AS9399  25 m  37.38   
20  433  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  37.61   
21  403  Sjöborg Noah  2001  SKURU IK  AY9501  50 m  39.63   
 
Gren 83, 50m Bröstsim Herrar 14-15 
14 - 15 år: Alexander Morgan (1996) 31.46 2010-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
305  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  31.33   
248  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  31.90   
112  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  32.78   
146  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  33.10   
191  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  33.87   
20  Busterud Sander  2002  KristianSA    50 m  34.37   
383  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  25 m  34.71   
174  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  34.98   
426  Khabarov Peter  2002  VÄSTERÅS  AM6302  25 m  35.78   
10  16  Philipson Titus  2002  KristianSA    50 m  35.88   
11  190  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  36.11   
12  341  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  50 m  37.01   
13  251  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  37.35   
14  420  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  37.63   
15  271  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  50 m  37.69   
16  99  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  50 m  37.87   
17  416  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  37.88   
18  118  Bergwall Ricky  2002  JÖNKÖPING  AN9102  25 m  37.92   
19  17  Johansen Birk Lee  2002  KristianSA    50 m  38.68   
20  Johnsen Skar Christopher  2003  Bergen SLK    50 m  38.93   
21  44  Vestbø Ola  2003  Haugesund    50 m  40.08   
22  109  Stefanovic Dominik  2003  FINSPÅNG  AR9303  25 m  41.23   
23  180  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  41.45   
24  443  Cao Kevin  2003  ÖSA  AX5303  25 m  42.74   
25  209  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  50 m  43.02   
26  170  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  44.55   
27  136  Karlsson Tobias  2002  JÖNKÖPING  AX2902  50 m  49.75   
28  385  Nyström Jakob  2003  OSKARSHAMN  AU0103  50 m  50.53   
29  197  Almén Olle  2003  LASS  AH3503  50 m  55.81   
 
Gren 84, 50m Bröstsim Herrar 12-13 
12 - 13 år: Johan Rydahl (2001) 33.01 2014-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
432  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  34.46   
390  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  34.75   
486  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  50 m  35.63   
348  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  36.27   
192  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  36.37   
87  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  36.73   
129  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  36.89   
40  Olaisen Kristian  2004  Haugesund    50 m  36.92   
48  Kruger-Larsen Marius  2004  Madla SK    50 m  38.02   
10  205  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  50 m  38.19   
11  125  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  25 m  39.48   
12  344  Mandzo Aldin  2004  NKK  AF7704  25 m  39.79   
13  313  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m&n