Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling      Utskriftsdatum  29 mars 2015   
  Tävlingsort      Utskriftstid  17:45   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 mars 2015         
 
 
Gren 1, fjäril, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Salami  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.41        12.41   
Anesa Alic  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.05        13.05   
Alexander Hambalek  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.25        13.25   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.51        13.51   
Amanda Åvitsland  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.60        13.60   
Nora Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.80        13.80   
Edwin Holm  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.64        14.64   
William Noren  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.93        14.93   
Elise Lannersund  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.95        14.95   
10  Simona Demirdag  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.31        15.31   
11  Andriana Nehme  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.67        15.67   
12  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.10        16.10   
13  Linnea Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.11        16.11   
14  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.28        17.28   
15  Haris Dzanic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.95        17.95   
16  Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.36        18.36   
17  Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.21        19.21   
                     
 
Gren 2, bröst, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vincent Piotrowski  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.18        13.18   
Emil Ströberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.41        15.41   
Stella El Khoury  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.47        15.47   
Hirad Taghdiri  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.80        15.80   
Maciej Wojciechjewski  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.64        16.64   
Vera Lundssell  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.51        17.51   
Olle Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.83        17.83   
Petter Lindquist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.39        18.39   
Maddoc Deniz  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.61        18.61   
10  Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.09        19.09   
11  Greta Westerberg  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.19        19.19   
12  Engla Fahlen  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.36        19.36   
13  Alice Dahlgren  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.41        19.41   
14  Carl Bönnermark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.46        19.46   
15  Ludwig Kaltenecker  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.56        19.56   
16  Jonathan Pettersson  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.78        19.78   
17  Valter Ericsson  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.06        20.06   
18  Loove Janzon  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.63        20.63   
18  Melker Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.85  20.63      20.63   
20  Pernilla Suhl  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.85        25.85   
                     
 
Gren 3, rygg, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emina Adilovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.10        13.10   
Simona Demirdag  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.33        13.33   
Anesa Alic  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.80        13.80   
Edwin Holm  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.87        13.87   
Alexander Hambalek  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.02        14.02   
Amanda Salami  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.06        14.06   
William Noren  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.37        14.37   
Haris Dzanic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.50        14.50   
Denniz Olsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.51        14.51   
10  Astrid Hint  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.85        14.85   
11  Elise Lannersund  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.99        14.99   
12  Andriana Nehme  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.20        15.20   
13  Vera Lundssell  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.96        15.96   
14  Linnea Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.49        16.49   
15  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.88        16.88   
16  Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.92        16.92   
17  David Åvitsland  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.16        17.16   
18  Helmi Fåhraeus  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.59        17.59   
19  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            17.69   
20  Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.77        17.77   
21  Alice Westerberg  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.34        18.34   
22  Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.44        18.44   
Simon Strömberg  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 4, bröst, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Förander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.59        15.59   
Viktor Danielsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.71        16.71   
Thea Östelius  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.82        16.82   
Andreas Stridh  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.16        17.16   
Tomass Sveikats  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.14        18.14   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.57        18.57   
Stella Ryman Ravander  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.87        18.87   
Viktor Börelius  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.95        18.95   
10  Emelie Walter  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.11        19.11   
10  Linnea Sjövall  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.11        19.11   
12  Alexander Lind  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.27        19.27   
13  Ebba Kindeberg  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.56        19.56   
14  Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.03        20.03   
15  Andreas Lindquist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.04        20.04   
16  Benjamin Baca  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.36        20.36   
17  Sofia Karlsson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.98        20.98   
18  Lova Garper  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    21.91        21.91   
19  Marvin Huddén  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.05        22.05   
20  Simon Strömberg  Norrköpings Kappsimningsklubb    24.22        24.22   
21  Michelle Jugovich  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    24.40        24.40   
22  Noah Mansour  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.90        25.90   
23  Rasmus Granath Nylin  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.08        26.08   
24  Edda Lindgren  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.88        26.88   
25  Eskil Nygren  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.60        27.60   
Sandra Shultze Britse  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 5, crawl, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Loove Janzon  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.55        11.55   
Minela Mahovic  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.14        12.14   
Stella El Khoury  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.23        12.23   
Maciej Wojciechjewski  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.47        12.47   
Valter Ericsson  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.79        12.79   
Olle Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.86        12.86   
Vera Lundssell  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.04        13.04   
Melker Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.14        13.14   
Erik Mårdh  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.44        13.44   
10  Emil Ströberg  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.66        13.66   
11  Vincent Piotrowski  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.77        13.77   
12  Greta Westerberg  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.60        14.60   
13  Mattias Eklöf  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.09        15.09   
14  Carl Bönnermark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.11        15.11   
14  Ludwig Kaltenecker  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.11        15.11   
16  Pernilla Suhl  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.67        15.67   
17  Engla Fahlen  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.99        15.99   
18  Petter Lindquist  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.26        16.26   
19  Jonathan Pettersson  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.86        16.86   
20  Maddoc Deniz  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.92        16.92   
21  Alice Dahlgren  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.09        19.09   
                     
 
Gren 6, bröst, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Jarl  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.14        14.14   
Simona Demirdag  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.18        14.18   
Astrid Hint  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.34        14.34   
William Noren  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.57        14.57   
Amanda Salami  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.92        14.92   
Nora Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.92        14.92   
Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.12        15.12   
Alice Westerberg  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.34        15.34   
Alexander Hambalek  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.48        15.48   
10  Linnea Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.49        15.49   
11  Julia Malki  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.95        15.95   
12  Denniz Olsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.03        16.03   
13  Amanda Åvitsland  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.30        16.30   
14  Karl Luttu  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.38        16.38   
15  Elise Lannersund  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.58        16.58   
15  Haris Dzanic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.58        16.58   
17  Mira Häggdahl  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.87        16.87   
18  Andriana Nehme  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.94        16.94   
19  Anesa Alic  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.96        16.96   
20  Edwin Holm  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.77        17.77   
21  Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.83        17.83   
22  David Åvitsland  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.03        18.03   
23  Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.31        18.31   
24  Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.39        18.39   
25  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.53        18.53   
26  Linus Frogsjö  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    18.73        18.73   
                     
 
Gren 7, crawl, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filippa Andersson Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.19        14.19   
Emelie Walter  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.35        14.35   
Viktor Danielsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.35        14.35   
Tomass Sveikats  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.04        15.04   
Filip Förander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.14        15.14   
Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.37        16.37   
Thea Östelius  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.40        16.40   
Lova Garper  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.52        16.52   
Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.74        16.74   
10  Linnea Sjövall  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.00        17.00   
11  Noah Mansour  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    17.53        17.53   
12  Simon Strömberg  Norrköpings Kappsimningsklubb    19.58        19.58   
13  Michelle Jugovich  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.74        20.74   
14  Andreas Lindquist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    20.77        20.77   
15  Eskil Nygren  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    22.60        22.60   
16  Marvin Huddén  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    23.97        23.97   
Benjamin Baca  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Oskar Werner  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Sandra Shultze Britse  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Sofia Karlsson  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 8, crawl, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Salami  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.00        11.00   
Alexander Hambalek  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.01        11.01   
Simona Demirdag  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.04        11.04   
Julia Jarl  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.20        11.20   
Emina Adilovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.33        11.33   
William Noren  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    11.68        11.68   
Anesa Alic  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.02        12.02   
Nora Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.23        12.23   
Mira Häggdahl  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.28        12.28   
10  Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.42        12.42   
11  Astrid Hint  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.68        12.68   
12  David Åvitsland  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.83        12.83   
13  Stella Mandorf  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    12.89        12.89   
14  Denniz Olsson  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.03        13.03   
15  Linus Frogsjö  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.20        13.20   
16  Andriana Nehme  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.23        13.23   
17  Haris Dzanic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.31        13.31   
18  Elise Lannersund  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.44        13.44   
19  Julia Malki  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.47        13.47   
20  Amanda Åvitsland  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.52        13.52   
21  Edwin Holm  Norrköpings Kappsimningsklubb    13.63        13.63   
22  Linnea Karlsson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.32        14.32   
23  Alice Westerberg  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.40        14.40   
24  Karl Luttu  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.57        14.57   
25  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    14.76        14.76   
26  Alma Malm  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    15.89        15.89   
27  Ebba Sundberg  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    16.15        16.15   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  29 mars 2015 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:45