Deltagarlista Gren 1-40 Senior 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapen 2017    Utskriftsdatum  30 maj 2017   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  04:12   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Gabriella Fagundez (1985) 1:58.42 2009-07-30 
Distriktrekord Juniorer: Tina Gustafsson (1962) 2:03.42 1980-06-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
30  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  2:05.56   
114  Magnusson Emma  1998  LASS  AL9698  25 m  2:08.15   
64  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  25 m  2:08.22   
24  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  2:08.47   
158  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  25 m  2:08.63   
103  Henell Sofia  1997  LASS  AD0297  50 m  2:08.90   
120  Palm Caroline  1992  LASS  AG1692  50 m  2:09.52   
98  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  2:10.10   
36  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  2:11.29   
10  227  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  25 m  2:11.71   
11  101  Heina Christin  1996  LASS  BA0296  25 m  2:11.92   
12  128  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  2:12.02   
13  217  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  2:12.02   
14  41  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  25 m  2:12.93   
15  124  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  2:13.15   
16  156  Eriksson Klara  2000  NKK  BE6200  25 m  2:13.34   
17  95  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  2:13.67   
18  119  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  2:13.78   
19  222  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  25 m  2:14.32   
20  123  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  2:14.63   
21  129  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  2:15.57   
22  25  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  2:17.18   
23  106  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  2:17.45   
24  181  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  2:18.24   
25  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  2:18.47   
26  151  Bladh Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  50 m  2:18.87   
27  46  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m  2:19.36   
28  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  2:19.40   
29  205  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  2:19.47   
30  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  2:19.73   
31  198  Sellmo Elsa  2000  HVETLANDA  AP1200  25 m  2:19.83   
32  131  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  25 m  2:20.18   
33  115  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  25 m  2:21.57   
34  45  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  50 m  2:21.62   
35  226  Hedenfalk Olivia  2002  VÄXJÖ SS  AX7802  25 m  2:21.70   
36  104  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  2:21.84   
37  111  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  2:21.87   
38  189  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  25 m  2:22.36   
39  224  Elgaard Fonnesbech Liv  2004  VÄXJÖ SS  BC2604  25 m  2:22.58   
40  21  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  2:22.84   
41  87  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  2:23.81   
42  201  Mirkhan Hanna  2003  VÄRNAMO SS  AH9403  25 m  2:23.84   
43  10  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  2:25.61   
44  72  Nordén Tilda  2001  KALMAR SS  BP6601  25 m  2:28.66   
45  100  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  2:30.38   
46  110  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  25 m  2:30.99   
47  66  Hofer Anna  2000  KALMAR SS  BQ4600  50 m  2:33.88   
48  185  Delibaltas Iza  1999  OSKARSHAMN  BK1899  50 m  2:34.03   
 
Gren 2, 400m Medley Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Henrik Clevedahl (1972) 4:32.38 1989-07-27 
Distriktrekord Juniorer: Henrik Clevedahl (1972) 4:32.38 1989-07-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
97  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  25 m  4:40.38   
204  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  4:40.74   
31  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  25 m  4:46.02   
187  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  5:01.99   
147  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  5:05.65   
49  Wiman Hugo  1997  JÖNKÖPING  AP3797  25 m     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Caroline Palm (1992) 1:03.76 2009-07-01 
Distriktrekord Juniorer: Caroline Palm (1992) 1:03.76 2009-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
64  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  25 m  1:01.77   
Andersson Lova  2000  JÖNKÖPING  AA3600  25 m  1:02.89   
108  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  1:04.23   
36  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  1:05.19   
168  Thunholm Sara  1999  NKK  AF4899  25 m  1:05.33   
48  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  25 m  1:05.52   
18  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  1:05.90   
227  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  25 m  1:06.31   
125  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  1:06.45   
10  156  Eriksson Klara  2000  NKK  BE6200  25 m  1:06.83   
11  35  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  1:07.78   
12  47  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  1:08.44   
13  69  Karlsson Leia  2002  KALMAR SS  AR2202  25 m  1:08.46   
14  111  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  1:08.82   
15  70  Lindeby Ellen  1999  KALMAR SS  AB9699  25 m  1:09.80   
16  222  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  25 m  1:10.40   
17  39  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  1:10.43   
18  190  Pernius Stina  2002  OSKARSHAMN  AL4802  25 m  1:10.79   
19  43  Stillman Ebba  1996  JÖNKÖPING  AH9496  50 m  1:10.88   
20  75  Sjölund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  25 m  1:11.22   
21  159  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m  1:11.24   
22  22  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  25 m  1:11.41   
23  123  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  1:11.53   
24  210  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  25 m  1:11.66   
25  160  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  1:12.06   
26  21  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  1:12.21   
27  170  Westerberg Sofia  2002  NKK  AP9402  25 m  1:12.43   
28  32  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  1:12.65   
29  45  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  1:12.85   
30  132  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  1:12.89   
31  81  Wranå Ella  2001  KALMAR SS  AH1801  25 m  1:13.27   
32  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  1:13.63   
33  99  Gunnarsson Johanna  1999  LASS  BA5699  25 m  1:13.84   
34  131  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  25 m  1:13.89   
35  223  Bodsjö Sanna  2003  VÄXJÖ SS  AD6203  25 m  1:15.86   
36  178  Jansson Thea  2003  NÄSSJÖ  AO1603  25 m  1:16.34   
37  37  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  50 m  1:19.91   
38  15  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  25 m     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Lars Frölander (1974) 49.34 2002-07-29 
Distriktrekord Juniorer: Oscar Ekström (1994) 50.42 2014-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
13  Forndal Daniel  1997  JÖNKÖPING  AB5797  25 m  48.52   
14  Fürst Markus  1996  JÖNKÖPING  AA2196  25 m  49.65   
122  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  25 m  49.93   
89  Andersson Anton  1993  LASS  AC1593  25 m  50.60   
27  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  25 m  50.96   
16  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  25 m  51.25   
182  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  25 m  51.73   
117  Olsson Daniel  1996  LASS  AF0396  25 m  51.89   
26  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  52.04   
10  94  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS  AC3196  25 m  52.14   
11  214  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  52.38   
12  20  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  52.58   
13  67  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  25 m  53.97   
14  42  Steindl Anton  2000  JÖNKÖPING  AB2900  25 m  54.10   
15  163  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  54.24   
16  167  Sjöblad Oscar  1997  NKK  AM6397  50 m  54.37   
17  102  Henell Gustav  1999  LASS  AG1399  25 m  55.24   
18  88  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  25 m  55.48   
19  180  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  55.81   
20  206  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  25 m  55.92   
21  202  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  56.67   
22  109  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  57.02   
23  225  Franzén Gustav  2000  VÄXJÖ SS  AU1300  25 m  57.04   
24  74  Raunio Frank  2000  KALMAR SS  AA3700  25 m  57.16   
25  33  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  57.18   
26  130  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  57.33   
27  40  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  57.51   
28  218  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  25 m  57.53   
29  116  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  57.58   
30  76  Stikáns Atis  1999  KALMAR SS  AR8799  25 m  57.66   
31  188  Johansson Herman  2000  OSKARSHAMN  AC7300  50 m  57.79   
32  146  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  57.92   
33  19  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  57.99   
34  44  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  58.00   
35  28  Madurel Albert  2001  JÖNKÖPING  AZ6301  25 m  58.39   
36  113  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  58.50   
37  148  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  25 m  59.40   
38  65  Helgesson Gusten  2002  KALMAR SS  AR3302  25 m  59.54   
39  34  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  59.65   
40  221  Axandersson Oskar  2002  VÄXJÖ SS  AN7502  25 m  59.73   
41  78  Turkowitch Philip  2003  KALMAR SS  AY0703  50 m  59.84   
42  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  50 m  1:00.32   
43  126  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  1:00.68   
44  229  Tidåsen Emanuel  2002  VÄXJÖ SS  AQ3702  25 m  1:02.20   
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Vilma Ekström (1994) 31.79 2016-07-07 
Distriktrekord Juniorer: Vilma Ekström (1994) 32.63 2014-07-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
93  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  25 m  31.02   
169  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  25 m  32.14   
144  Axelsson-Wiesel Edith  2002  LJUNGBY SS  AO3602  25 m  32.47   
96  Gidlöf Emelie  1997  LASS  AF6697  25 m  33.39   
24  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  33.60   
154  Eriksson Adina  1999  NKK  AB8899  25 m  33.95   
211  Ekström Thea  2001  VÄSTERVIK  AW5801  25 m  34.12   
161  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  34.21   
17  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  34.35   
10  79  Winblad Tea  2004  KALMAR SS  AH7404  25 m  34.49   
11  129  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  34.66   
12  189  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  25 m  34.99   
13  95  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  35.14   
14  165  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  25 m  35.20   
15  80  Wolfgang Tilde  2001  KALMAR SS  AH7601  25 m  35.44   
16  62  Andersson Lisa  2001  KALMAR SS  BC0601  25 m  35.75   
17  104  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  35.79   
18  181  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  35.81   
19  132  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  36.06   
20  212  Juneskog Emma  1998  VÄSTERVIK  AU2298  25 m  36.33   
21  172  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  25 m  36.61   
22  145  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  36.65   
23  100  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  36.73   
24  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  36.76   
25  195  Haraldsson Ella  2003  HVETLANDA  AH5603  50 m  36.77   
26  203  Rönnäng Clara  2001  VÄRNAMO SS  BM9801  50 m  37.09   
27  69  Karlsson Leia  2002  KALMAR SS  AR2202  25 m  37.26   
28  190  Pernius Stina  2002  OSKARSHAMN  AL4802  25 m  37.40   
29  87  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  37.42   
30  224  Elgaard Fonnesbech Liv  2004  VÄXJÖ SS  BC2604  25 m  37.47   
31  177  Flaa Lisa  2002  NÄSSJÖ  AC3102  25 m  37.55   
32  66  Hofer Anna  2000  KALMAR SS  BQ4600  25 m  37.71   
33  72  Nordén Tilda  2001  KALMAR SS  BP6601  25 m  37.83   
34  196  Hedqvist Jazmina  2002  HVETLANDA  AQ5402  25 m  37.87   
35  105  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  25 m  38.19   
36  107  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  25 m  38.92   
37  23  Johansson Emma  1997  JÖNKÖPING  AO8497  25 m     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jakob Dorch (1985) 1:02.50 2011-06-17 
Distriktrekord Juniorer: Joakim Nielsen (1984) 1:03.73 2002-07-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
90  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  25 m  1:02.40   
157  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  25 m  1:02.89   
91  Cyrén Petter  1996  LASS  AU8796  25 m  1:04.29   
27  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  25 m  1:04.34   
112  Linnér Simon  1999  LASS  AE1999  25 m  1:05.11   
204  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  1:05.86   
215  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  1:06.06   
73  Olsson Jacob  1998  KALMAR SS  AG3598  25 m  1:09.22   
11  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  1:09.82   
10  63  Arvidsson Anton  2000  KALMAR SS  AV6500  25 m  1:10.41   
11  155  Eriksson Axel  1998  NKK  AM5598  25 m  1:10.95   
12  113  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  1:11.07   
13  40  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  1:11.44   
14  221  Axandersson Oskar  2002  VÄXJÖ SS  AN7502  25 m  1:11.65   
15  147  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  1:11.75   
16  127  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  1:12.21   
17  118  Oscarsson Albert  2001  LASS  AH0101  25 m  1:12.70   
18  92  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  25 m  1:13.09   
19  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  1:15.32   
20  152  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  1:15.63   
21  68  Johansson Arvid  2001  KALMAR SS  AQ8501  25 m  1:17.86   
22  49  Wiman Hugo  1997  JÖNKÖPING  AP3797  25 m     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Martina Granström (1991) 2:07.83 2012-07-31 
Distriktrekord Juniorer: Martina Granström (1991) 2:08.01 2011-07-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
18  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  2:20.24   
Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  25 m  2:31.19   
95  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  2:33.76   
23  Johansson Emma  1997  JÖNKÖPING  AO8497  25 m  2:35.52   
Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  2:35.99   
197  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  25 m  2:36.99   
41  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  50 m  2:38.01   
106  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  2:38.37   
108  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  2:38.55   
10  200  Jingmark Jennifer  2003  VÄRNAMO SS  AO0603  25 m  2:38.60   
11  79  Winblad Tea  2004  KALMAR SS  AH7404  25 m  2:39.41   
12  124  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  2:44.26   
13  125  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  2:45.10   
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Stefan Stojmenovic (1993) 26.15 2016-07-08 
Distriktrekord Juniorer: Axel Pettersson (1995) 26.18 2014-04-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
122  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  25 m  25.07   
14  Fürst Markus  1996  JÖNKÖPING  AA2196  25 m  26.20   
94  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS  AC3196  25 m  26.22   
214  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  27.13   
182  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  25 m  27.68   
102  Henell Gustav  1999  LASS  AG1399  25 m  27.83   
153  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  27.84   
163  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  27.88   
67  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  25 m  28.03   
10  225  Franzén Gustav  2000  VÄXJÖ SS  AU1300  25 m  28.55   
11  77  Svensson Garri  2000  KALMAR SS  AL4300  25 m  28.72   
12  Bergwall Johan  1999  JÖNKÖPING  AO4599  25 m  29.04   
13  206  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  25 m  29.35   
14  187  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  29.38   
15  215  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  29.39   
16  202  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  29.75   
17  229  Tidåsen Emanuel  2002  VÄXJÖ SS  AQ3702  25 m  29.89   
18  180  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  29.94   
19  130  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  29.98   
20  19  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  50 m  29.99   
21  42  Steindl Anton  2000  JÖNKÖPING  AB2900  50 m  30.03   
22  218  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  25 m  30.33   
23  146  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  30.34   
24  33  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  30.35   
25  44  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  31.38   
26  213  Jönsson Jesper  2000  VÄSTERVIK  AP2900  25 m  31.54   
27  78  Turkowitch Philip  2003  KALMAR SS  AY0703  50 m  31.78   
 
Gren 9, 4X100m Medley Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: LASS, 4:09.32 2009-07-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
134  LASS damer lag 1  LASS    50 m  4:16.60   
173  NKK damer lag 1  2005  NKK    25 m  4:23.83   
50  JÖNKÖPING damer  JÖNKÖPING    50 m  4:24.01   
82  KALMAR SS damer  KALMAR SS    25 m  4:27.85   
52  JÖNKÖPING damer 2  JÖNKÖPING    50 m  4:30.02   
135  LASS damer lag 2  LASS    50 m  4:32.30   
53  JÖNKÖPING damer 3  JÖNKÖPING    50 m  4:35.03   
219  VÄSTERVIK damer  1996  VÄSTERVIK    25 m  4:35.23   
174  NKK damer LAG 2  NKK    25 m  4:37.15   
10  54  JÖNKÖPING damer 4  JÖNKÖPING    50 m  4:40.04   
11  230  VÄXJÖ SS damer  VÄXJÖ SS    25 m  4:40.59   
12  83  KALMAR SS damer lag 2  KALMAR SS    25 m  4:43.40   
13  138  LASS flickor lag 5  2002  LASS    50 m  4:44.61   
14  55  JÖNKÖPING damer 5  JÖNKÖPING    50 m  4:45.05   
15  199  HVETLANDA damer  HVETLANDA    25 m  4:47.94   
16  193  OSKARSHAMN damer  OSKARSHAMN    25 m  4:48.48   
17  56  JÖNKÖPING damer 6  JÖNKÖPING    50 m  4:50.06   
18  207  VÄRNAMO SS damer  VÄRNAMO SS    25 m  4:52.91   
19  136  LASS damer lag 3  2000  LASS    50 m  4:53.17   
20  139  LASS flickor lag 6  2002  LASS    50 m  4:59.48   
21  133  LASS dame lag 4  2000  LASS    50 m  5:01.94   
22  183  NÄSSJÖ damer [1997]  1997  NÄSSJÖ    25 m  5:06.37   
 
Gren 10, 4X200m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: JSS, 7:30.24 2015-07-02 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
58  JÖNKÖPING herrar  JÖNKÖPING    50 m  7:40.40   
59  JÖNKÖPING herrar 2  JÖNKÖPING    50 m  8:00.02   
140  LASS herrar lag 1  LASS    50 m  8:04.40   
60  JÖNKÖPING herrar 3  JÖNKÖPING    50 m  8:22.22   
84  KALMAR SS herrar  KALMAR SS    25 m  8:24.12   
141  LASS herrar lag 2  LASS    50 m  8:28.80   
149  MOTALA SS  MOTALA SS    25 m  8:46.21   
231  VÄXJÖ SS herrar  VÄXJÖ SS    25 m  8:47.38   
208  VÄRNAMO SS herrar  VÄRNAMO SS    25 m  8:47.80   
10  61  JÖNKÖPING herrar 4  JÖNKÖPING    50 m  8:49.94   
11  191  OSKARSHAMN herrar  OSKARSHAMN    25 m  9:07.01   
12  142  LASS herrar lag 3  2000  LASS    50 m  9:08.18   
13  143  LASS pojkar lag 4  2003  LASS    50 m  9:11.43   
 
Gren 11, 1500m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Eva Berglund (1984) 16:49.28 2009-07-05 
Distriktrekord Juniorer: Martina Granström (1991) 16:56.43 2009-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
128  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  17:52.10   
119  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  18:06.90   
41  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  25 m  18:22.44   
Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  19:06.02   
25  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  50 m  19:10.57   
46  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m  19:22.86   
151  Bladh Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  19:29.58   
226  Hedenfalk Olivia  2002  VÄXJÖ SS  AX7802  25 m     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Anders Holmertz (1968) 1:47.29 1990-08-09 
Distriktrekord Juniorer: Victor Johansson (1998) 1:50.37 2016-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
16  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  25 m  1:48.57   
29  Malm Markus  1997  JÖNKÖPING  AE7397  25 m  1:49.24   
14  Fürst Markus  1996  JÖNKÖPING  AA2196  25 m  1:50.02   
20  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  1:52.62   
26  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  1:52.74   
214  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  1:56.36   
38  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  1:57.09   
90  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  25 m  1:57.68   
204  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  1:58.09   
10  182  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  25 m  1:58.20   
11  88  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  25 m  1:58.97   
12  Bergwall Johan  1999  JÖNKÖPING  AO4599  25 m  1:59.09   
13  42  Steindl Anton  2000  JÖNKÖPING  AB2900  25 m  1:59.46   
14  130  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  2:03.09   
15  44  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  2:04.43   
16  225  Franzén Gustav  2000  VÄXJÖ SS  AU1300  25 m  2:04.88   
17  109  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  2:05.55   
18  33  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  2:05.80   
19  148  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  25 m  2:05.94   
20  74  Raunio Frank  2000  KALMAR SS  AA3700  25 m  2:06.11   
21  76  Stikáns Atis  1999  KALMAR SS  AR8799  25 m  2:06.98   
22  187  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  2:07.78   
23  40  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  2:08.03   
24  34  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  2:09.31   
25  221  Axandersson Oskar  2002  VÄXJÖ SS  AN7502  25 m  2:09.65   
26  188  Johansson Herman  2000  OSKARSHAMN  AC7300  25 m  2:10.42   
27  147  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  2:10.87   
28  28  Madurel Albert  2001  JÖNKÖPING  AZ6301  25 m  2:10.91   
29  116  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  2:11.46   
30  126  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  2:14.79   
31  206  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  50 m  2:14.92   
32  65  Helgesson Gusten  2002  KALMAR SS  AR3302  50 m  2:36.64   
 
Gren 13, 400m Medley Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Eva Berglund (1984) 4:47.82 2009-04-23 
Distriktrekord Juniorer: Sara Thydén (1989) 4:49.97 2005-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
24  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  4:51.52   
18  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  5:03.24   
106  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  5:08.25   
128  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  5:18.70   
79  Winblad Tea  2004  KALMAR SS  AH7404  25 m  5:20.53   
Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  5:22.63   
108  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  50 m  5:27.51   
Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  50 m  5:29.92   
125  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  5:33.59   
10  177  Flaa Lisa  2002  NÄSSJÖ  AC3102  25 m  5:41.94   
11  107  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  25 m  5:44.73   
12  205  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  50 m  5:49.53   
 
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Axel Pettersson (1995) 56.17 2014-04-26 
Distriktrekord Juniorer: Axel Pettersson (1995) 56.17 2014-04-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
122  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  25 m  53.72   
89  Andersson Anton  1993  LASS  AC1593  25 m  54.65   
117  Olsson Daniel  1996  LASS  AF0396  25 m  56.18   
94  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS  AC3196  25 m  56.71   
153  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  58.18   
163  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  59.01   
102  Henell Gustav  1999  LASS  AG1399  25 m  1:00.28   
67  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  25 m  1:00.57   
19  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  1:01.62   
10  225  Franzén Gustav  2000  VÄXJÖ SS  AU1300  25 m  1:02.20   
11  77  Svensson Garri  2000  KALMAR SS  AL4300  25 m  1:02.88   
12  187  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  1:03.02   
13  Bergwall Johan  1999  JÖNKÖPING  AO4599  25 m  1:03.04   
14  180  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  1:03.85   
15  202  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  1:04.37   
16  130  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  1:04.47   
17  206  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  25 m  1:04.89   
18  229  Tidåsen Emanuel  2002  VÄXJÖ SS  AQ3702  25 m  1:05.82   
19  218  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  25 m  1:06.17   
20  213  Jönsson Jesper  2000  VÄSTERVIK  AP2900  25 m  1:06.25   
21  78  Turkowitch Philip  2003  KALMAR SS  AY0703  25 m  1:06.35   
22  33  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  1:06.51   
23  146  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  1:06.69   
24  44  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  1:07.49   
25  71  Madebrink Harald  1998  KALMAR SS  AV6198  50 m  1:12.47   
 
Gren 15, 100m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Gabriella Fagundez (1985) 56.39 2009-07-03 
Distriktrekord Juniorer: Lina Edlund (1989) 56.80 2008-02-10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
47  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  25 m  55.45   
48  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  25 m  55.99   
103  Henell Sofia  1997  LASS  AD0297  25 m  56.55   
114  Magnusson Emma  1998  LASS  AL9698  25 m  57.46   
64  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  25 m  57.87   
121  Palm Rebecka  1990  LASS  AP4690  50 m  58.65   
98  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  59.03   
101  Heina Christin  1996  LASS  BA0296  25 m  59.06   
30  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  50 m  59.46   
10  158  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  25 m  59.62   
11  227  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  25 m  59.72   
12  217  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  59.97   
13  123  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  1:00.36   
14  36  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  1:01.11   
15  15  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  50 m  1:01.16   
16  35  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  1:01.21   
17  43  Stillman Ebba  1996  JÖNKÖPING  AH9496  50 m  1:01.30   
18  156  Eriksson Klara  2000  NKK  BE6200  25 m  1:01.39   
19  95  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  1:01.57   
20  87  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  1:01.78   
21  75  Sjölund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  25 m  1:01.91   
22  216  Waldemarsson Linnea  1996  VÄSTERVIK  AN8696  25 m  1:01.98   
23  21  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  1:02.00   
24  168  Thunholm Sara  1999  NKK  AF4899  25 m  1:02.01   
25  124  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  1:02.05   
26  222  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  25 m  1:02.19   
27  197  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  25 m  1:02.33   
28  159  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m  1:02.69   
29  170  Westerberg Sofia  2002  NKK  AP9402  25 m  1:03.04   
30  111  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  1:03.08   
31  151  Bladh Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  1:03.19   
32  70  Lindeby Ellen  1999  KALMAR SS  AB9699  25 m  1:03.22   
33  190  Pernius Stina  2002  OSKARSHAMN  AL4802  25 m  1:03.30   
34  104  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  1:03.41   
35  99  Gunnarsson Johanna  1999  LASS  BA5699  25 m  1:03.50   
36  224  Elgaard Fonnesbech Liv  2004  VÄXJÖ SS  BC2604  25 m  1:03.55   
37  41  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  50 m  1:03.61   
38  131  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  25 m  1:03.64   
39  198  Sellmo Elsa  2000  HVETLANDA  AP1200  25 m  1:03.77   
40  69  Karlsson Leia  2002  KALMAR SS  AR2202  25 m  1:03.87   
41  110  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  25 m  1:04.04   
42  45  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  1:04.05   
43  37  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  1:04.14   
44  25  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  1:04.21   
45  115  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  25 m  1:04.27   
46  226  Hedenfalk Olivia  2002  VÄXJÖ SS  AX7802  25 m  1:04.37   
47  201  Mirkhan Hanna  2003  VÄRNAMO SS  AH9403  25 m  1:04.64   
48  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  1:04.66   
49  210  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  25 m  1:04.71   
50  196  Hedqvist Jazmina  2002  HVETLANDA  AQ5402  50 m  1:05.16   
51  165  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  25 m  1:05.19   
52  100  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  1:05.32   
53  212  Juneskog Emma  1998  VÄSTERVIK  AU2298  25 m  1:05.40   
54  10  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  1:05.71   
55  46  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m  1:05.92   
56  160  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  1:05.94   
57  132  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  1:06.10   
58  205  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  1:06.45   
59  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  50 m  1:06.60   
60  185  Delibaltas Iza  1999  OSKARSHAMN  BK1899  50 m  1:06.67   
61  Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  25 m  1:07.19   
62  178  Jansson Thea  2003  NÄSSJÖ  AO1603  25 m  1:08.98   
63  23  Johansson Emma  1997  JÖNKÖPING  AO8497  25 m     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jakob Dorch (1985) 28.28 2011-06-18 
Distriktrekord Juniorer: Joakim Nielsen (1984) 28.55 2002-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
157  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  25 m  28.51   
90  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  25 m  28.68   
182  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  25 m  28.80   
91  Cyrén Petter  1996  LASS  AU8796  25 m  29.47   
27  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  25 m  29.77   
112  Linnér Simon  1999  LASS  AE1999  25 m  29.85   
13  Forndal Daniel  1997  JÖNKÖPING  AB5797  50 m  30.44   
204  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  30.59   
215  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  30.72   
10  73  Olsson Jacob  1998  KALMAR SS  AG3598  25 m  30.77   
11  63  Arvidsson Anton  2000  KALMAR SS  AV6500  25 m  31.22   
12  31  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  25 m  31.27   
13  163  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  31.55   
14  113  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  31.90   
15  38  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  32.08   
16  102  Henell Gustav  1999  LASS  AG1399  25 m  32.22   
17  155  Eriksson Axel  1998  NKK  AM5598  25 m  32.22   
18  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  32.78   
19  221  Axandersson Oskar  2002  VÄXJÖ SS  AN7502  25 m  32.90   
20  40  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  33.10   
21  118  Oscarsson Albert  2001  LASS  AH0101  50 m  33.23   
22  147  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  33.31   
23  152  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  33.31   
24  11  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  33.62   
25  127  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  33.82   
26  92  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  25 m  33.95   
27  180  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  34.39   
28  68  Johansson Arvid  2001  KALMAR SS  AQ8501  25 m  34.71   
29  49  Wiman Hugo  1997  JÖNKÖPING  AP3797  25 m     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Vilma Ekström (1994) 1:09.16 2016-05-17 
Distriktrekord Juniorer: Vilma Ekström (1994) 1:10.10 2014-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
93  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  25 m  1:06.97   
169  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  25 m  1:10.18   
211  Ekström Thea  2001  VÄSTERVIK  AW5801  25 m  1:13.18   
144  Axelsson-Wiesel Edith  2002  LJUNGBY SS  AO3602  25 m  1:13.24   
189  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  25 m  1:13.55   
161  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  1:13.61   
96  Gidlöf Emelie  1997  LASS  AF6697  25 m  1:13.99   
154  Eriksson Adina  1999  NKK  AB8899  25 m  1:14.53   
17  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  1:14.74   
10  104  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  1:14.92   
11  79  Winblad Tea  2004  KALMAR SS  AH7404  25 m  1:15.17   
12  165  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  25 m  1:15.56   
13  95  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  1:16.42   
14  129  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  1:16.87   
15  80  Wolfgang Tilde  2001  KALMAR SS  AH7601  25 m  1:17.17   
16  210  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  25 m  1:17.45   
17  172  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  25 m  1:18.41   
18  132  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  1:19.44   
19  62  Andersson Lisa  2001  KALMAR SS  BC0601  25 m  1:19.50   
20  181  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  1:19.67   
21  108  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  1:19.93   
22  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  1:20.82   
23  212  Juneskog Emma  1998  VÄSTERVIK  AU2298  25 m  1:20.99   
24  107  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  25 m  1:21.05   
25  18  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  1:21.22   
26  224  Elgaard Fonnesbech Liv  2004  VÄXJÖ SS  BC2604  25 m  1:21.44   
27  105  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  25 m  1:22.08   
28  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  1:22.19   
29  195  Haraldsson Ella  2003  HVETLANDA  AH5603  50 m  1:22.22   
30  196  Hedqvist Jazmina  2002  HVETLANDA  AQ5402  25 m  1:22.78   
31  100  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  1:22.90   
32  203  Rönnäng Clara  2001  VÄRNAMO SS  BM9801  50 m  1:22.94   
33  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  1:23.45   
34  145  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  1:23.57   
35  66  Hofer Anna  2000  KALMAR SS  BQ4600  25 m  1:24.22   
36  177  Flaa Lisa  2002  NÄSSJÖ  AC3102  25 m  1:24.81   
37  87  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  1:25.56   
38  72  Nordén Tilda  2001  KALMAR SS  BP6601  25 m  1:28.39   
 
Gren 18, 200m Fjärilsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Pär Arvidsson (1960) 2:00.42 1979-08-18 
Distriktrekord Juniorer: Pär Arvidsson (1960) 2:01.22 1977-08-16 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
97  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  25 m  2:08.43   
42  Steindl Anton  2000  JÖNKÖPING  AB2900  25 m  2:09.22   
88  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  25 m  2:15.28   
164  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  2:24.35   
 
Gren 19, 50m Ryggsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Lova Andersson (2000) 29.82 2015-04-18 
Distriktrekord Juniorer: Lova Andersson (2000) 29.82 2015-04-18 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
64  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  25 m  28.73   
Andersson Lova  2000  JÖNKÖPING  AA3600  25 m  28.90   
120  Palm Caroline  1992  LASS  AG1692  25 m  29.06   
168  Thunholm Sara  1999  NKK  AF4899  25 m  29.56   
108  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  29.80   
47  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  29.97   
36  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  30.49   
111  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  31.00   
227  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  25 m  31.07   
10  156  Eriksson Klara  2000  NKK  BE6200  25 m  31.11   
11  217  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  31.36   
12  125  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  31.39   
13  43  Stillman Ebba  1996  JÖNKÖPING  AH9496  50 m  31.77   
14  69  Karlsson Leia  2002  KALMAR SS  AR2202  25 m  31.79   
15  35  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  31.91   
16  159  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m  32.03   
17  15  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  50 m  32.13   
18  123  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  32.14   
19  190  Pernius Stina  2002  OSKARSHAMN  AL4802  25 m  32.14   
20  210  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  25 m  32.41   
21  70  Lindeby Ellen  1999  KALMAR SS  AB9699  25 m  32.43   
22  22  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  25 m  32.61   
23  198  Sellmo Elsa  2000  HVETLANDA  AP1200  25 m  32.80   
24  222  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  25 m  32.94   
25  17  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  32.95   
26  99  Gunnarsson Johanna  1999  LASS  BA5699  25 m  33.01   
27  170  Westerberg Sofia  2002  NKK  AP9402  25 m  33.37   
28  160  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  33.46   
29  21  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  33.55   
30  79  Winblad Tea  2004  KALMAR SS  AH7404  25 m  33.71   
31  75  Sjölund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  25 m  33.75   
32  106  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  33.78   
33  32  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  33.80   
34  131  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  25 m  34.06   
35  104  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  34.21   
36  81  Wranå Ella  2001  KALMAR SS  AH1801  25 m  34.36   
37  181  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  34.38   
38  45  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  50 m  34.45   
39  205  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  34.55   
40  223  Bodsjö Sanna  2003  VÄXJÖ SS  AD6203  25 m  35.58   
41  178  Jansson Thea  2003  NÄSSJÖ  AO1603  25 m  35.83   
 
Gren 20, 4X100m Medley Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: 3:44.64 2009-07-02 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
175  NKK herrar LAG 1  NKK    25 m  3:49.70   
58  JÖNKÖPING herrar  JÖNKÖPING    50 m  3:54.45   
140  LASS herrar lag 1  LASS    50 m  3:57.70   
59  JÖNKÖPING herrar 2  JÖNKÖPING    50 m  4:00.05   
84  KALMAR SS herrar  KALMAR SS    25 m  4:09.80   
141  LASS herrar lag 2  LASS    50 m  4:11.10   
60  JÖNKÖPING herrar 3  JÖNKÖPING    50 m  4:14.09   
220  VÄSTERVIK herrar [2000]  2000  VÄSTERVIK    25 m  4:14.45   
208  VÄRNAMO SS herrar  VÄRNAMO SS    25 m  4:16.37   
10  85  KALMAR SS herrar lag 2  KALMAR SS    25 m  4:20.36   
11  231  VÄXJÖ SS herrar  VÄXJÖ SS    25 m  4:23.39   
12  61  JÖNKÖPING herrar 4  JÖNKÖPING    50 m  4:32.03   
13  149  MOTALA SS  MOTALA SS    25 m  4:32.56   
14  142  LASS herrar lag 3  2000  LASS    50 m  4:32.81   
15  191  OSKARSHAMN herrar  OSKARSHAMN    25 m  4:36.10   
16  143  LASS pojkar lag 4  2003  LASS    50 m  4:37.65   
 
Gren 21, 4X200m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: 8:19.40 2009-07-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
50  JÖNKÖPING damer  JÖNKÖPING    50 m  8:40.10   
134  LASS damer lag 1  LASS    50 m  8:40.40   
52  JÖNKÖPING damer 2  JÖNKÖPING    50 m  8:50.11   
135  LASS damer lag 2  LASS    50 m  8:59.90   
230  VÄXJÖ SS damer  VÄXJÖ SS    25 m  9:10.31   
82  KALMAR SS damer  KALMAR SS    25 m  9:11.41   
136  LASS damer lag 3  2000  LASS    50 m  9:13.71   
53  JÖNKÖPING damer 3  JÖNKÖPING    50 m  9:21.21   
138  LASS flickor lag 5  2002  LASS    50 m  9:32.86   
10  54  JÖNKÖPING damer 4  JÖNKÖPING    50 m  9:45.45   
11  193  OSKARSHAMN damer  OSKARSHAMN    25 m  10:00.15   
12  55  JÖNKÖPING damer 5  JÖNKÖPING    50 m  10:05.45   
 
Gren 22, 1500m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Victor Johansson (1998) 15:15.24 2016-07-06 
Distriktrekord Juniorer: Victor Johansson (1998) 15:15.24 2016-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
20  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  15:54.39   
Bergwall Johan  1999  JÖNKÖPING  AO4599  25 m  16:49.75   
44  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  16:58.69   
148  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  25 m  17:17.82   
225  Franzén Gustav  2000  VÄXJÖ SS  AU1300  25 m  17:21.30   
228  Strand Anton  2003  VÄXJÖ SS  AH8903  25 m  18:12.70   
34  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  18:15.72   
 
Gren 23, 4X100m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: LASS, 3:19.93 2009-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
143  LASS pojkar lag 4  2003  LASS    50 m  4.04   
175  NKK herrar LAG 1  NKK    25 m  3:24.15   
58  JÖNKÖPING herrar  JÖNKÖPING    50 m  3:35.07   
140  LASS herrar lag 1  LASS    50 m  3:36.60   
176  NKK herrar LAG 2  NKK    25 m  3:37.33   
84  KALMAR SS herrar  KALMAR SS    25 m  3:43.92   
141  LASS herrar lag 2  LASS    50 m  3:45.50   
59  JÖNKÖPING herrar 2  JÖNKÖPING    50 m  3:46.66   
220  VÄSTERVIK herrar [2000]  2000  VÄSTERVIK    25 m  3:47.69   
10  85  KALMAR SS herrar lag 2  KALMAR SS    25 m  3:51.94   
11  60  JÖNKÖPING herrar 3  JÖNKÖPING    50 m  3:55.55   
12  231  VÄXJÖ SS herrar  VÄXJÖ SS    25 m  3:58.20   
13  142  LASS herrar lag 3  2000  LASS    50 m  4:01.68   
14  191  OSKARSHAMN herrar  OSKARSHAMN    25 m  4:02.47   
15  61  JÖNKÖPING herrar 4  JÖNKÖPING    50 m  4:04.04   
 
Gren 24, 400m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Gabriella Fagundez (1985) 4:13.19 2009-07-01 
Distriktrekord Juniorer: Ann Berglund (1984) 4:18.70 1999-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
12  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  25 m  4:13.03   
128  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  4:33.91   
114  Magnusson Emma  1998  LASS  AL9698  25 m  4:38.00   
227  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  25 m  4:39.14   
156  Eriksson Klara  2000  NKK  BE6200  25 m  4:40.57   
Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  4:40.89   
119  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  4:40.99   
41  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  25 m  4:41.17   
Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  4:42.16   
10  46  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m  4:46.19   
11  124  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  4:46.45   
12  106  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  4:47.32   
13  151  Bladh Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  4:48.25   
14  45  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  4:48.39   
15  125  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  4:48.56   
16  205  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  4:52.20   
17  108  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  4:54.05   
18  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  4:56.63   
19  198  Sellmo Elsa  2000  HVETLANDA  AP1200  25 m  4:56.87   
20  226  Hedenfalk Olivia  2002  VÄXJÖ SS  AX7802  25 m  4:58.26   
21  131  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  25 m  5:06.54   
22  115  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  25 m  5:09.41   
23  178  Jansson Thea  2003  NÄSSJÖ  AO1603  25 m  5:12.22   
24  120  Palm Caroline  1992  LASS  AG1692  25 m     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Axel Pettersson (1995) 2:00.41 2014-04-27 
Distriktrekord Juniorer: Axel Pettersson (1995) 2:00.41 2014-04-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
117  Olsson Daniel  1996  LASS  AF0396  25 m  2:03.25   
153  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  2:06.03   
225  Franzén Gustav  2000  VÄXJÖ SS  AU1300  25 m  2:13.68   
94  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS  AC3196  25 m  2:16.36   
19  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  2:17.37   
33  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  2:17.45   
180  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  2:18.36   
Bergwall Johan  1999  JÖNKÖPING  AO4599  25 m  2:19.42   
187  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  2:20.77   
10  130  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  2:21.06   
11  40  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  2:22.35   
12  213  Jönsson Jesper  2000  VÄSTERVIK  AP2900  25 m  2:25.02   
13  229  Tidåsen Emanuel  2002  VÄXJÖ SS  AQ3702  25 m  2:29.75   
14  78  Turkowitch Philip  2003  KALMAR SS  AY0703  25 m     
 
Gren 26, 200m Bröstsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Vilma Ekström (1994) 2:30.35 2016-05-19 
Distriktrekord Juniorer: Vilma Ekström (1994) 2:32.30 2014-07-02 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
93  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  25 m  2:24.59   
169  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  25 m  2:32.75   
24  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  2:34.73   
189  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  25 m  2:37.38   
211  Ekström Thea  2001  VÄSTERVIK  AW5801  25 m  2:37.47   
Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  25 m  2:39.36   
96  Gidlöf Emelie  1997  LASS  AF6697  25 m  2:45.10   
104  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  2:46.05   
79  Winblad Tea  2004  KALMAR SS  AH7404  25 m  2:47.13   
10  172  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  25 m  2:47.70   
11  181  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  2:48.47   
12  95  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  2:48.48   
13  132  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  2:49.03   
14  80  Wolfgang Tilde  2001  KALMAR SS  AH7601  25 m  2:50.35   
15  129  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  2:53.08   
16  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  2:54.76   
17  107  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  25 m  2:54.82   
18  62  Andersson Lisa  2001  KALMAR SS  BC0601  25 m  2:55.83   
19  224  Elgaard Fonnesbech Liv  2004  VÄXJÖ SS  BC2604  25 m  2:55.88   
20  105  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  25 m  2:56.23   
21  212  Juneskog Emma  1998  VÄSTERVIK  AU2298  25 m  2:56.49   
22  177  Flaa Lisa  2002  NÄSSJÖ  AC3102  25 m  2:58.71   
23  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  3:00.40   
24  195  Haraldsson Ella  2003  HVETLANDA  AH5603  25 m  3:00.80   
25  203  Rönnäng Clara  2001  VÄRNAMO SS  BM9801  25 m  3:04.58   
26  100  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  3:14.37   
 
Gren 27, 50m Fjärilsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-16 
Distriktrekord Juniorer: Alexander Frost (1997) 24.44 2016-07-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
122  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  25 m  24.56   
171  Wåhlin Mikael  1989  NKK  AI9589  25 m  24.63   
14  Fürst Markus  1996  JÖNKÖPING  AA2196  25 m  24.65   
162  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  24.70   
27  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  25 m  24.76   
167  Sjöblad Oscar  1997  NKK  AM6397  25 m  25.04   
182  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  25 m  25.19   
166  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  25.39   
94  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS  AC3196  25 m  25.40   
10  214  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  25.67   
11  163  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  26.01   
12  42  Steindl Anton  2000  JÖNKÖPING  AB2900  50 m  26.08   
13  29  Malm Markus  1997  JÖNKÖPING  AE7397  50 m  26.19   
14  77  Svensson Garri  2000  KALMAR SS  AL4300  25 m  26.56   
15  97  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  26.64   
16  26  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  26.66   
17  91  Cyrén Petter  1996  LASS  AU8796  50 m  26.69   
18  102  Henell Gustav  1999  LASS  AG1399  25 m  27.01   
19  71  Madebrink Harald  1998  KALMAR SS  AV6198  25 m  27.18   
20  180  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  27.31   
21  76  Stikáns Atis  1999  KALMAR SS  AR8799  25 m  27.34   
22  206  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  25 m  27.56   
23  38  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  27.60   
24  73  Olsson Jacob  1998  KALMAR SS  AG3598  25 m  27.71   
25  88  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  25 m  27.73   
26  202  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  50 m  27.74   
27  164  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  27.84   
28  204  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  28.12   
29  33  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  28.23   
30  215  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  28.30   
31  63  Arvidsson Anton  2000  KALMAR SS  AV6500  25 m  28.35   
32  90  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  50 m  28.35   
33  218  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  50 m  28.37   
34  155  Eriksson Axel  1998  NKK  AM5598  25 m  28.49   
35  Bergwall Johan  1999  JÖNKÖPING  AO4599  25 m  28.52   
36  44  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  28.55   
37  146  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  28.76   
38  74  Raunio Frank  2000  KALMAR SS  AA3700  25 m  28.80   
39  225  Franzén Gustav  2000  VÄXJÖ SS  AU1300  25 m  28.82   
40  11  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  50 m  28.88   
41  186  Duong Henrik  2003  OSKARSHAMN  AC1303  25 m  29.13   
42  126  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  50 m  29.71   
43  112  Linnér Simon  1999  LASS  AE1999  25 m  29.97   
 
Gren 28, 50m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Klara Thormalm (1998) 25.71 2016-04-01 
Distriktrekord Juniorer: Klara Thormalm (1998) 25.71 2016-04-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
48  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  25 m  25.07   
47  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  25 m  25.28   
103  Henell Sofia  1997  LASS  AD0297  25 m  25.55   
64  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  25 m  26.55   
114  Magnusson Emma  1998  LASS  AL9698  25 m  26.91   
101  Heina Christin  1996  LASS  BA0296  25 m  26.98   
Andersson Lova  2000  JÖNKÖPING  AA3600  25 m  27.11   
169  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  25 m  27.22   
98  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  27.40   
10  87  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  27.67   
11  36  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  27.92   
12  168  Thunholm Sara  1999  NKK  AF4899  50 m  28.00   
13  210  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  25 m  28.04   
14  217  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  28.09   
15  190  Pernius Stina  2002  OSKARSHAMN  AL4802  25 m  28.29   
16  123  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  28.31   
17  156  Eriksson Klara  2000  NKK  BE6200  25 m  28.31   
18  179  Myrlander Annie  1995  NÄSSJÖ  AB5295  25 m  28.31   
19  35  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  28.41   
20  159  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m  28.42   
21  227  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  25 m  28.43   
22  69  Karlsson Leia  2002  KALMAR SS  AR2202  25 m  28.52   
23  111  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  28.60   
24  216  Waldemarsson Linnea  1996  VÄSTERVIK  AN8696  25 m  28.62   
25  70  Lindeby Ellen  1999  KALMAR SS  AB9699  25 m  28.63   
26  129  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  28.66   
27  181  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  28.74   
28  23  Johansson Emma  1997  JÖNKÖPING  AO8497  25 m  28.75   
29  99  Gunnarsson Johanna  1999  LASS  BA5699  25 m  28.75   
30  75  Sjölund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  25 m  28.86   
31  198  Sellmo Elsa  2000  HVETLANDA  AP1200  25 m  28.99   
32  160  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  29.11   
33  196  Hedqvist Jazmina  2002  HVETLANDA  AQ5402  25 m  29.24   
34  37  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  29.32   
35  15  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  50 m  29.34   
36  45  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  50 m  29.34   
37  222  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  25 m  29.39   
38  124  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  29.47   
39  21  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  29.48   
40  212  Juneskog Emma  1998  VÄSTERVIK  AU2298  25 m  29.48   
41  201  Mirkhan Hanna  2003  VÄRNAMO SS  AH9403  25 m  29.59   
42  195  Haraldsson Ella  2003  HVETLANDA  AH5603  50 m  29.63   
43  131  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  25 m  29.71   
44  211  Ekström Thea  2001  VÄSTERVIK  AW5801  25 m  29.77   
45  Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  25 m  29.91   
46  100  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  30.05   
47  205  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  30.06   
48  226  Hedenfalk Olivia  2002  VÄXJÖ SS  AX7802  50 m  30.11   
49  185  Delibaltas Iza  1999  OSKARSHAMN  BK1899  50 m  30.15   
50  96  Gidlöf Emelie  1997  LASS  AF6697  25 m  30.18   
51  72  Nordén Tilda  2001  KALMAR SS  BP6601  25 m  30.24   
52  115  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  25 m  30.25   
53  151  Bladh Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  30.32   
54  104  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  50 m  30.44   
55  110  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  25 m  30.67   
56  66  Hofer Anna  2000  KALMAR SS  BQ4600  50 m  30.77   
57  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  31.08   
 
Gren 29, 200m Medley Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Anton Andersson (1993) 2:06.20 2016-04-02 
Distriktrekord Juniorer: Anton Andersson (1993) 2:07.64 2012-06-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
89  Andersson Anton  1993  LASS  AC1593  25 m  1:59.09   
16  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  25 m  2:04.97   
204  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  2:09.59   
153  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  2:12.01   
31  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  25 m  2:14.73   
67  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  25 m  2:15.42   
97  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  25 m  2:15.43   
157  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  2:16.39   
38  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  2:19.51   
10  40  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  2:19.64   
11  225  Franzén Gustav  2000  VÄXJÖ SS  AU1300  25 m  2:20.02   
12  187  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  2:20.70   
13  11  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  2:21.98   
14  Bergwall Johan  1999  JÖNKÖPING  AO4599  25 m  2:22.63   
15  152  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  2:26.41   
16  127  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  2:28.09   
17  76  Stikáns Atis  1999  KALMAR SS  AR8799  50 m  2:30.41   
18  49  Wiman Hugo  1997  JÖNKÖPING  AP3797  25 m     
 
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Martina Granström (1991) 58.07 2012-05-25 
Distriktrekord Juniorer: Martina Granström (1991) 59.05 2011-06-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
12  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  25 m  1:01.16   
47  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  25 m  1:01.38   
93  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  25 m  1:03.14   
24  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  1:03.35   
18  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  1:04.64   
121  Palm Rebecka  1990  LASS  AP4690  50 m  1:04.73   
158  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  25 m  1:04.81   
43  Stillman Ebba  1996  JÖNKÖPING  AH9496  50 m  1:04.84   
70  Lindeby Ellen  1999  KALMAR SS  AB9699  25 m  1:04.93   
10  103  Henell Sofia  1997  LASS  AD0297  25 m  1:04.94   
11  101  Heina Christin  1996  LASS  BA0296  25 m  1:05.12   
12  75  Sjölund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  25 m  1:05.69   
13  108  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  1:06.26   
14  98  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  1:06.34   
15  217  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  1:06.49   
16  Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  25 m  1:07.05   
17  125  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  1:07.54   
18  23  Johansson Emma  1997  JÖNKÖPING  AO8497  25 m  1:07.56   
19  224  Elgaard Fonnesbech Liv  2004  VÄXJÖ SS  BC2604  25 m  1:08.35   
20  222  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  25 m  1:08.47   
21  95  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  1:08.82   
22  106  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  1:08.88   
23  37  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  1:08.94   
24  154  Eriksson Adina  1999  NKK  AB8899  25 m  1:09.11   
25  197  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  25 m  1:09.31   
26  41  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  50 m  1:09.47   
27  79  Winblad Tea  2004  KALMAR SS  AH7404  25 m  1:09.61   
28  161  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  1:09.79   
29  123  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  1:09.84   
30  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  1:10.29   
31  124  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  1:10.37   
32  159  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m  1:10.42   
33  39  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  50 m  1:10.58   
34  87  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  1:11.01   
35  132  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  1:11.88   
36  200  Jingmark Jennifer  2003  VÄRNAMO SS  AO0603  25 m  1:11.92   
37  111  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  1:12.53   
38  210  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  50 m  1:13.03   
39  216  Waldemarsson Linnea  1996  VÄSTERVIK  AN8696  25 m  1:13.36   
40  110  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  50 m  1:14.35   
41  10  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  1:17.49   
42  185  Delibaltas Iza  1999  OSKARSHAMN  BK1899  50 m  1:21.32   
43  15  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  25 m     
 
Gren 31, 800m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Victor Johansson (1998) 7:56.64 2016-07-06 
Distriktrekord Juniorer: Victor Johansson (1998) 7:56.64 2016-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
20  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  8:24.75   
Bergwall Johan  1999  JÖNKÖPING  AO4599  25 m  8:41.31   
44  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  8:46.48   
34  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  9:10.17   
148  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  25 m  9:11.45   
187  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  9:23.20   
228  Strand Anton  2003  VÄXJÖ SS  AH8903  25 m  9:38.09   
109  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  9:39.59   
113  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  9:53.73   
 
Gren 32, 4X100m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: 3:50.14 2009-07-02 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
50  JÖNKÖPING damer  JÖNKÖPING    50 m  3:54.55   
134  LASS damer lag 1  LASS    50 m  3:56.50   
173  NKK damer lag 1  2005  NKK    25 m  4:04.93   
52  JÖNKÖPING damer 2  JÖNKÖPING    50 m  4:05.55   
82  KALMAR SS damer  KALMAR SS    25 m  4:06.87   
135  LASS damer lag 2  LASS    50 m  4:08.80   
230  VÄXJÖ SS damer  VÄXJÖ SS    25 m  4:09.83   
219  VÄSTERVIK damer  1996  VÄSTERVIK    25 m  4:12.06   
174  NKK damer LAG 2  NKK    25 m  4:16.37   
10  136  LASS damer lag 3  2000  LASS    50 m  4:16.41   
11  199  HVETLANDA damer  HVETLANDA    25 m  4:19.44   
12  53  JÖNKÖPING damer 3  JÖNKÖPING    50 m  4:19.99   
13  137  LASS damer lag 4  2000  LASS    50 m  4:22.60   
14  83  KALMAR SS damer lag 2  KALMAR SS    25 m  4:23.40   
15  139  LASS flickor lag 6  2002  LASS    50 m  4:24.79   
16  55  JÖNKÖPING damer 5  JÖNKÖPING    50 m  4:30.30   
17  54  JÖNKÖPING damer 4  JÖNKÖPING    50 m  4:31.31   
18  183  NÄSSJÖ damer [1997]  1997  NÄSSJÖ    25 m  4:31.47   
19  56  JÖNKÖPING damer 6  JÖNKÖPING    50 m  4:36.36   
20  193  OSKARSHAMN damer  OSKARSHAMN    25 m     
 
Gren 33, 400m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Anders Holmertz (1968) 3:49.21 1988-08-03 
Distriktrekord Juniorer: Victor Johansson (1998) 3:50.21 2016-07-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
20  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  4:00.49   
Bergwall Johan  1999  JÖNKÖPING  AO4599  25 m  4:08.94   
44  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  4:20.65   
130  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  4:21.12   
148  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  25 m  4:23.77   
187  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  4:24.26   
109  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  4:25.16   
34  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  4:27.88   
228  Strand Anton  2003  VÄXJÖ SS  AH8903  25 m  4:32.71   
 
Gren 34, 200m Ryggsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Carin Möller (1983) 2:16.28 2006-04-29 
Distriktrekord Juniorer: Beatrice Andersson (1989) 2:18.42 2009-07-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
64  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  25 m  2:11.51   
12  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  25 m  2:15.08   
120  Palm Caroline  1992  LASS  AG1692  25 m  2:18.55   
108  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  2:20.27   
156  Eriksson Klara  2000  NKK  BE6200  25 m  2:23.40   
36  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  2:23.43   
227  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  25 m  2:24.05   
35  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  2:25.55   
69  Karlsson Leia  2002  KALMAR SS  AR2202  25 m  2:31.48   
10  125  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  2:31.63   
11  79  Winblad Tea  2004  KALMAR SS  AH7404  25 m  2:31.91   
12  22  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  25 m  2:35.19   
13  205  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  2:35.57   
14  111  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  2:35.58   
15  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  2:35.83   
16  81  Wranå Ella  2001  KALMAR SS  AH1801  25 m  2:37.37   
17  32  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  2:37.78   
18  223  Bodsjö Sanna  2003  VÄXJÖ SS  AD6203  25 m  2:38.81   
19  190  Pernius Stina  2002  OSKARSHAMN  AL4802  25 m  2:39.53   
20  160  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  2:40.68   
21  21  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  2:41.28   
22  178  Jansson Thea  2003  NÄSSJÖ  AO1603  25 m  2:41.75   
23  177  Flaa Lisa  2002  NÄSSJÖ  AC3102  25 m  2:45.31   
24  15  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  25 m     
 
Gren 35, 200m Bröstsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Jakob Dorch (1985) 2:21.62 2011-07-01 
Distriktrekord Juniorer: Joakim Nielsen (1984) 2:21.73 2002-07-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
90  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  25 m  2:17.84   
91  Cyrén Petter  1996  LASS  AU8796  25 m  2:23.53   
112  Linnér Simon  1999  LASS  AE1999  25 m  2:25.26   
215  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  2:26.05   
31  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  25 m  2:30.09   
221  Axandersson Oskar  2002  VÄXJÖ SS  AN7502  25 m  2:34.50   
11  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  2:34.68   
127  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  2:36.03   
63  Arvidsson Anton  2000  KALMAR SS  AV6500  25 m  2:37.43   
10  38  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  2:37.64   
11  155  Eriksson Axel  1998  NKK  AM5598  25 m  2:39.06   
12  113  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  2:40.41   
13  40  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  2:43.42   
14  92  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  50 m  2:44.89   
15  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  2:49.73   
16  68  Johansson Arvid  2001  KALMAR SS  AQ8501  25 m  3:02.20   
17  49  Wiman Hugo  1997  JÖNKÖPING  AP3797  25 m     
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Rebecka Palm (1990) 26.78 2014-07-05 
Distriktrekord Juniorer: Rebecka Palm (1990) 27.44 2009-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
47  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  25 m  27.67   
103  Henell Sofia  1997  LASS  AD0297  25 m  28.05   
121  Palm Rebecka  1990  LASS  AP4690  50 m  28.32   
101  Heina Christin  1996  LASS  BA0296  25 m  28.79   
64  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  25 m  29.11   
43  Stillman Ebba  1996  JÖNKÖPING  AH9496  50 m  29.14   
Andersson Lova  2000  JÖNKÖPING  AA3600  25 m  29.15   
168  Thunholm Sara  1999  NKK  AF4899  25 m  29.57   
197  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  25 m  29.61   
10  15  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  50 m  29.65   
11  70  Lindeby Ellen  1999  KALMAR SS  AB9699  25 m  29.84   
12  210  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  25 m  29.87   
13  Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  25 m  29.92   
14  159  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m  29.98   
15  37  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  50 m  30.12   
16  108  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  30.14   
17  75  Sjölund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  25 m  30.31   
18  123  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  30.31   
19  23  Johansson Emma  1997  JÖNKÖPING  AO8497  25 m  30.32   
20  190  Pernius Stina  2002  OSKARSHAMN  AL4802  50 m  30.37   
21  111  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  30.41   
22  222  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  25 m  30.43   
23  125  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  30.45   
24  169  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  25 m  30.46   
25  69  Karlsson Leia  2002  KALMAR SS  AR2202  25 m  30.70   
26  154  Eriksson Adina  1999  NKK  AB8899  25 m  30.77   
27  41  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  50 m  30.80   
28  216  Waldemarsson Linnea  1996  VÄSTERVIK  AN8696  25 m  30.80   
29  224  Elgaard Fonnesbech Liv  2004  VÄXJÖ SS  BC2604  25 m  30.87   
30  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  30.96   
31  98  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  31.06   
32  95  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  31.11   
33  129  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  31.47   
34  87  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  50 m  31.67   
35  104  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  31.92   
36  124  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  50 m  31.98   
37  106  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  32.09   
38  96  Gidlöf Emelie  1997  LASS  AF6697  25 m  32.10   
39  132  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  32.18   
40  10  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  32.26   
41  110  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  50 m  32.33   
42  45  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  50 m  32.41   
43  185  Delibaltas Iza  1999  OSKARSHAMN  BK1899  50 m  32.44   
44  200  Jingmark Jennifer  2003  VÄRNAMO SS  AO0603  25 m  33.35   
 
Gren 37, 50m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Marcus Piehl (1985) 22.85 2009-07-06 
Distriktrekord Juniorer: Oscar Ekström (1994) 22.94 2014-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
14  Fürst Markus  1996  JÖNKÖPING  AA2196  25 m  22.93   
89  Andersson Anton  1993  LASS  AC1593  25 m  23.05   
171  Wåhlin Mikael  1989  NKK  AI9589  25 m  23.08   
166  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  23.12   
182  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  25 m  23.16   
157  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  25 m  23.17   
214  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  23.75   
16  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  25 m  23.82   
71  Madebrink Harald  1998  KALMAR SS  AV6198  25 m  23.97   
10  122  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  25 m  23.98   
11  162  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  24.00   
12  67  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  25 m  24.53   
13  42  Steindl Anton  2000  JÖNKÖPING  AB2900  25 m  24.55   
14  204  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  24.56   
15  117  Olsson Daniel  1996  LASS  AF0396  50 m  24.62   
16  73  Olsson Jacob  1998  KALMAR SS  AG3598  25 m  24.64   
17  163  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  24.65   
18  102  Henell Gustav  1999  LASS  AG1399  25 m  24.78   
19  38  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  24.83   
20  90  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  25 m  24.86   
21  26  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  24.92   
22  206  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  25 m  25.07   
23  180  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  25.23   
24  152  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  25.50   
25  202  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  25.50   
26  77  Svensson Garri  2000  KALMAR SS  AL4300  25 m  25.64   
27  40  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  25.67   
28  74  Raunio Frank  2000  KALMAR SS  AA3700  25 m  25.72   
29  63  Arvidsson Anton  2000  KALMAR SS  AV6500  25 m  25.88   
30  Bergwall Johan  1999  JÖNKÖPING  AO4599  25 m  26.03   
31  116  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  26.12   
32  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  26.25   
33  76  Stikáns Atis  1999  KALMAR SS  AR8799  25 m  26.28   
34  113  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  26.34   
35  188  Johansson Herman  2000  OSKARSHAMN  AC7300  50 m  26.43   
36  225  Franzén Gustav  2000  VÄXJÖ SS  AU1300  25 m  26.44   
37  218  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  50 m  26.74   
38  164  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  50 m  26.79   
39  146  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  26.83   
40  65  Helgesson Gusten  2002  KALMAR SS  AR3302  25 m  26.88   
41  130  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  50 m  27.05   
42  148  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  25 m  27.18   
43  19  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  50 m  27.21   
44  109  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  27.24   
45  11  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  50 m  27.30   
46  126  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  50 m  27.40   
47  78  Turkowitch Philip  2003  KALMAR SS  AY0703  50 m  27.44   
48  221  Axandersson Oskar  2002  VÄXJÖ SS  AN7502  25 m  27.51   
49  28  Madurel Albert  2001  JÖNKÖPING  AZ6301  50 m  27.67   
50  229  Tidåsen Emanuel  2002  VÄXJÖ SS  AQ3702  50 m  27.83   
 
Gren 38, 200m Medley Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Martina Granström (1991) 2:15.03 2012-07-01 
Distriktrekord Juniorer: Sara Thydén (1989) 2:16.87 2007-02-10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
93  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  25 m  2:13.39   
24  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  2:17.83   
18  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  2:21.80   
Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  25 m  2:23.46   
217  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  2:25.55   
36  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  2:26.63   
79  Winblad Tea  2004  KALMAR SS  AH7404  25 m  2:28.73   
70  Lindeby Ellen  1999  KALMAR SS  AB9699  25 m  2:30.33   
39  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  2:30.67   
10  95  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  2:31.77   
11  161  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  2:31.84   
12  181  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  2:32.67   
13  125  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  2:32.68   
14  104  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  2:33.47   
15  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  2:33.51   
16  189  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  25 m  2:33.73   
17  210  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  25 m  2:34.23   
18  132  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  2:36.41   
19  197  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  25 m  2:37.20   
20  224  Elgaard Fonnesbech Liv  2004  VÄXJÖ SS  BC2604  25 m  2:37.54   
21  10  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  2:37.60   
22  37  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  2:38.16   
23  129  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  2:38.23   
24  172  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  25 m  2:38.75   
25  211  Ekström Thea  2001  VÄSTERVIK  AW5801  25 m  2:39.22   
26  105  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  25 m  2:39.68   
27  177  Flaa Lisa  2002  NÄSSJÖ  AC3102  25 m  2:42.84   
28  107  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  25 m  2:43.10   
29  196  Hedqvist Jazmina  2002  HVETLANDA  AQ5402  50 m  2:43.33   
 
Gren 39, 100m Fjärilsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Lars Frölander (1974) 52.15 2008-07-14 
Distriktrekord Juniorer: Oscar Ekström (1994) 54.40 2014-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
122  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  25 m  53.36   
27  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  25 m  54.05   
162  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  54.60   
29  Malm Markus  1997  JÖNKÖPING  AE7397  25 m  54.80   
89  Andersson Anton  1993  LASS  AC1593  25 m  55.62   
182  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  25 m  56.41   
214  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  56.60   
97  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  25 m  57.69   
42  Steindl Anton  2000  JÖNKÖPING  AB2900  25 m  57.87   
10  204  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  58.85   
11  94  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS  AC3196  25 m  58.91   
12  31  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  25 m  58.93   
13  153  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  59.17   
14  67  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  25 m  59.57   
15  117  Olsson Daniel  1996  LASS  AF0396  50 m  59.86   
16  91  Cyrén Petter  1996  LASS  AU8796  25 m  59.92   
17  88  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  25 m  1:00.06   
18  76  Stikáns Atis  1999  KALMAR SS  AR8799  25 m  1:00.87   
19  180  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  1:01.31   
20  202  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  1:01.39   
21  164  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  1:01.97   
22  38  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  1:02.14   
23  19  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  1:02.26   
24  77  Svensson Garri  2000  KALMAR SS  AL4300  25 m  1:02.37   
25  73  Olsson Jacob  1998  KALMAR SS  AG3598  25 m  1:02.51   
26  63  Arvidsson Anton  2000  KALMAR SS  AV6500  25 m  1:03.21   
27  152  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  1:03.53   
28  33  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  1:04.20   
29  187  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  1:04.59   
30  Bergwall Johan  1999  JÖNKÖPING  AO4599  50 m  1:05.08   
31  146  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  50 m  1:05.82   
32  126  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  1:06.14   
33  186  Duong Henrik  2003  OSKARSHAMN  AC1303  25 m  1:07.18   
34  218  Öberg Felix  2001  VÄSTERVIK  AS9301  50 m  1:07.74   
35  206  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  25 m     
 
Gren 40, 800m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Åsa Sandlund (1979) 8:47.44 2002-07-04 
Distriktrekord Juniorer: Ann Berglund (1984) 8:53.03 2000-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
12  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  25 m  8:41.21   
119  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  9:27.59   
Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  9:30.30   
128  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  9:31.19   
41  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  25 m  9:32.39   
227  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  25 m  9:36.03   
106  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  9:37.84   
156  Eriksson Klara  2000  NKK  BE6200  25 m  9:43.65   
205  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  9:53.13   
10  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  9:54.27   
11  46  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m  9:54.92   
12  226  Hedenfalk Olivia  2002  VÄXJÖ SS  AX7802  25 m  10:00.25   
13  151  Bladh Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  10:12.17   
14  45  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  10:12.67   
15  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  10:22.96   
16  181  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  25 m  10:28.09   
17  115  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  25 m  10:37.26   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 maj 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  04:12